emilly4 28.02.07, 13:31 Pani doktor mam takie pytanie-czy 8 miesieczne dziecko,ktore budzi sie w nocy na jedzenie co 2 h,jest glodne,czy raczej PRZYZWYCZAJONE do takiego systemu jedzenia?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
monika_staszewska Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 28.02.07, 21:02 Gdyby dziecko budziło się co 10-15 minut to mogłybyśmy podejrzewać, że przyzwyczaiło się do spanie z piersią w buzi. Ale skoro pobudki są co dwie godziny zdecydowanie chodzi o potrzebę zjedzenia. pozdrawiam :) monika staszewska - położna, doradca laktacyjny Odpowiedz Link Zgłoś
magdalenanaw Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 01.03.07, 14:10 Witam!Ja mam córeczkę prawie 14 miesięczną i też wstaję co 2 godsziny,a zazwyczaj nawet częsciej.......juz brak mi sił Odpowiedz Link Zgłoś
fergie1975 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 02.03.07, 14:06 moj synek skonczyl wlasnie 8 miesiecy :), caly osmy miesiac wstawalam co 2 lub 3 godziny chociaz w 7 miesiacu budzil sie tylko raz (i łudziłam sie ze tak już zostanie), od paru dni znowu jest lepiej. idzie spac o 20, a budzi sie o 22, potem 4 rano no i o 6. Wiec narazie nie narzekam :) Odpowiedz Link Zgłoś
halkaa Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 02.03.07, 21:05 witaj. Moj synus ma 7mies. i od poczatku budzi sie co 2godz.Chodzi spac o 18stej i do rana do 6stej sa pobudki. Na szczescie spi ze mna.teraz jezeli sie budzi co 2godz. to wypija cala piers ,jezeli obudzi sie wczesniej to przekladam go na drugi bok zeby wytrzymal te 2godz. czasem sie uda czasem nie. Takze czuwam nad nim cala noc i rano jestem padnieta ,ale mysle ze to niedlugo minie. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
anaj75 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 03.03.07, 09:21 Mój starszy synek do pierwszych urodzin budził się co 1,5 godziny, jakby miał ustawiony budzik. Potem nagle mu przeszło, tak, że po roczku zszedł do 2 pobudek a mając ok. 1,5 roku zaczął przesypiać noce, mimo, że dalej go karmiłam. Po narodzinach brata - miał 2 lata - znów się zaczął budzić i budził sie jescze prawie rok po odstawieniu. Dopiero granicę, od której zaczął się dobry, całonocny sen, przekroczył jakiś czas po 3 urodzinach. Taki typ. Odpowiedz Link Zgłoś
zuza112 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 03.03.07, 10:27 a myślałam że ja jedna jestem wciąż niewyspana... Mój Kuba od początku źle spał, ale był już taki moment, że budził się tylko 2 razy na jedzonko a resztę nocy przesypiał. Od jakiegoś 1,5 miesiąca budzi się czasami nawet co godzinę ze strasznym krzykiem tak, że trudno go uspokoić. W ciągu ostatniego miesiąca wyrosły mu 4 zęby, to pewnie z tego powodu jest taki marudny w nocy. Oczywiście nie za każdym razem dostaje cycusia, czasami wystarczy dać mu wodę do picia albo posmarować dziąsełka i znów zasypia. Ostatnio miałam zamiar oduczyć go nocnego karmienia - ostatni raz karmiłam go o 23 z nadzieją, że prześpi całą noc - raz udało się go przetrzymać do 6 rano, ale w pozostałe noce znów musiałam mu przynajmniej raz podać pierś. Z odpowiedzi eksperta wnioskuję, że to normalne, że dzieci w wieku naszych bobasów jedzą jeszcze w nocy, więc chyba nie będę go na siłę zmuszała do nocnej przerwy w karmieniu, zwłaszcza, że dotychczasowe próby na nic się zdały - próbowałam nawet wieczorem dokarmiać synka mlekiem modyfikowanym, dawać mu gęste kaszki, ale on i tak się wybudza. Już sama nie wiem jak postępować. Odpowiedz Link Zgłoś
anaj75 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 04.03.07, 14:48 Cóż, ja w nocy karmiłam dziecko do ok. 2 lat, potem przyzwyczaiłam go, że 'cysie' spią. Młodszy 19 miesięczniak jeszcze ssie w nocy, tzn,. budzi sie między 3 a 4 a potem razo. Dzieci same są w stanie dorosnąć do samodzielnego przesypiania nocy. A przerwa nocna raczej dotyczy karmienia sztucznego. Wielu lekarzy jednak nie odróżnia tych dwóch sposobów żywienia niemowląt i wrzucaja do jednego worka. Odpowiedz Link Zgłoś
bmm79 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 04.03.07, 12:46 CZeść!! Mój synek ma 8,5 miesiąca. Zasypia około 20-21, poźniej buzi się o 2 rano na jedzenie i o 6 juz wstaje. Obecnie jest chory i podaje mu antybiotyk. Wyobraźcie sobie że jak podałam mu pierwszą dawkę leku o 20 wieczorem, to w nocy jak zwykle obudził sie do jedzenia, zjadł cyce i dalej zasnął. Chwilke pospał i zwymiotował bardzo dużo. Nigdy mu się to nie zdarzyło. Z rana zadzwoniłam do pani doktro która nas prowadzi, opowiedziałam jej o całym zdarzeniu. Strasznie na mnie nakrzyczała że karmie prawie 9 miesieczne dziecko w nocy. Powiedziała mi że w nocy słabo pracuje żąłodeczek, i nie można dawać jesc, można dawac tylko pić. Ja pomyślałm sobie co za bzdury ona mi opowiada. Powiedziała że zwymiotował przezemnie. Ja sądze ze to po antybiotyku. Do jakiego wieku się karmi dziecko w nocy?? Jakoś po rozmowie z pania doktor zaczełam sie nad tym zastanawiac. Odpowiedz Link Zgłoś