Dodaj do ulubionych

8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h??

28.02.07, 13:31
Pani doktor mam takie pytanie-czy 8 miesieczne dziecko,ktore budzi sie w nocy
na jedzenie co 2 h,jest glodne,czy raczej PRZYZWYCZAJONE do takiego systemu
jedzenia??
Obserwuj wątek
    • monika_staszewska Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 28.02.07, 21:02
      Gdyby dziecko budziło się co 10-15 minut to mogłybyśmy podejrzewać, że
      przyzwyczaiło się do spanie z piersią w buzi. Ale skoro pobudki są co dwie
      godziny zdecydowanie chodzi o potrzebę zjedzenia.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska - położna, doradca laktacyjny
      • magdalenanaw Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 01.03.07, 14:10
        Witam!Ja mam córeczkę prawie 14 miesięczną i też wstaję co 2 godsziny,a
        zazwyczaj nawet częsciej.......juz brak mi sił
    • fergie1975 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 02.03.07, 14:06
      moj synek skonczyl wlasnie 8 miesiecy :), caly osmy miesiac wstawalam co 2 lub
      3 godziny chociaz w 7 miesiacu budzil sie tylko raz (i łudziłam sie ze tak już
      zostanie), od paru dni znowu jest lepiej. idzie spac o 20, a budzi sie o 22,
      potem 4 rano no i o 6. Wiec narazie nie narzekam :)
      • halkaa Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 02.03.07, 21:05
        witaj. Moj synus ma 7mies. i od poczatku budzi sie co 2godz.Chodzi spac o
        18stej i do rana do 6stej sa pobudki. Na szczescie spi ze mna.teraz jezeli sie
        budzi co 2godz. to wypija cala piers ,jezeli obudzi sie wczesniej to przekladam
        go na drugi bok zeby wytrzymal te 2godz. czasem sie uda czasem nie. Takze
        czuwam nad nim cala noc i rano jestem padnieta ,ale mysle ze to niedlugo minie.
        Pozdrawiam.
    • anaj75 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 03.03.07, 09:21
      Mój starszy synek do pierwszych urodzin budził się co 1,5 godziny, jakby miał
      ustawiony budzik.
      Potem nagle mu przeszło, tak, że po roczku zszedł do 2 pobudek a mając ok. 1,5
      roku zaczął przesypiać noce, mimo, że dalej go karmiłam. Po narodzinach brata -
      miał 2 lata - znów się zaczął budzić i budził sie jescze prawie rok po
      odstawieniu. Dopiero granicę, od której zaczął się dobry, całonocny sen,
      przekroczył jakiś czas po 3 urodzinach. Taki typ.
    • zuza112 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 03.03.07, 10:27
      a myślałam że ja jedna jestem wciąż niewyspana... Mój Kuba od początku źle
      spał, ale był już taki moment, że budził się tylko 2 razy na jedzonko a resztę
      nocy przesypiał. Od jakiegoś 1,5 miesiąca budzi się czasami nawet co godzinę ze
      strasznym krzykiem tak, że trudno go uspokoić. W ciągu ostatniego miesiąca
      wyrosły mu 4 zęby, to pewnie z tego powodu jest taki marudny w nocy. Oczywiście
      nie za każdym razem dostaje cycusia, czasami wystarczy dać mu wodę do picia
      albo posmarować dziąsełka i znów zasypia. Ostatnio miałam zamiar oduczyć go
      nocnego karmienia - ostatni raz karmiłam go o 23 z nadzieją, że prześpi całą
      noc - raz udało się go przetrzymać do 6 rano, ale w pozostałe noce znów
      musiałam mu przynajmniej raz podać pierś. Z odpowiedzi eksperta wnioskuję, że
      to normalne, że dzieci w wieku naszych bobasów jedzą jeszcze w nocy, więc chyba
      nie będę go na siłę zmuszała do nocnej przerwy w karmieniu, zwłaszcza, że
      dotychczasowe próby na nic się zdały - próbowałam nawet wieczorem dokarmiać
      synka mlekiem modyfikowanym, dawać mu gęste kaszki, ale on i tak się wybudza.
      Już sama nie wiem jak postępować.
      • anaj75 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 04.03.07, 14:48
        Cóż, ja w nocy karmiłam dziecko do ok. 2 lat, potem przyzwyczaiłam go,
        że 'cysie' spią. Młodszy 19 miesięczniak jeszcze ssie w nocy, tzn,. budzi sie
        między 3 a 4 a potem razo. Dzieci same są w stanie dorosnąć do samodzielnego
        przesypiania nocy. A przerwa nocna raczej dotyczy karmienia sztucznego. Wielu
        lekarzy jednak nie odróżnia tych dwóch sposobów żywienia niemowląt i wrzucaja
        do jednego worka.
    • bmm79 Re: 8 miesiecy-karmiac w nocy co 2 h?? 04.03.07, 12:46
      CZeść!! Mój synek ma 8,5 miesiąca. Zasypia około 20-21, poźniej buzi się o 2
      rano na jedzenie i o 6 juz wstaje. Obecnie jest chory i podaje mu antybiotyk.
      Wyobraźcie sobie że jak podałam mu pierwszą dawkę leku o 20 wieczorem, to w
      nocy jak zwykle obudził sie do jedzenia, zjadł cyce i dalej zasnął. Chwilke
      pospał i zwymiotował bardzo dużo. Nigdy mu się to nie zdarzyło. Z rana
      zadzwoniłam do pani doktro która nas prowadzi, opowiedziałam jej o całym
      zdarzeniu. Strasznie na mnie nakrzyczała że karmie prawie 9 miesieczne dziecko
      w nocy. Powiedziała mi że w nocy słabo pracuje żąłodeczek, i nie można dawać
      jesc, można dawac tylko pić. Ja pomyślałm sobie co za bzdury ona mi opowiada.
      Powiedziała że zwymiotował przezemnie. Ja sądze ze to po antybiotyku. Do
      jakiego wieku się karmi dziecko w nocy?? Jakoś po rozmowie z pania doktor
      zaczełam sie nad tym zastanawiac.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka