Dodaj do ulubionych

Toxoplazmoza może ktoś miał podobnie?

27.02.09, 14:54
Witam!
Ja w 1 ciąży nie miałam tego badania-a było to ponad 5 lat
temu.Teraz ten sam lekarz zlecił mi to badanie i jestem przerażona:
(Gdyż wzrastają mi przeciwciała IgG
W 1 badaniu IgM -UJEMNE IgG-DODATNIE 47,20
Lekarz kazał zrobić awidność.Wczoraj otrzymałam wynik.
IgG- 73,00 czyli wzrosło
Awidność IgG 0,50
NORMY:
<0,200 niska awidność
0,200-0,300 graniczna awidność
>=0,300 wysoka awidność
Wysoka awidność -powyżej 0,3-wyklucza zakażenie w ciągu ostatnich 3-
4 m-cy.
Niska awidność-poniżej 0,3 -może utrzymywać się do roku od zakażenia
i jest wskazaniem do dalszej diagnostyki oraz konsultacji
lekarskiej.
Więc ja już sama niewiem-ale chyba wskazuje ze mam niska awidność-
czyli że chorowałam niedawno i aż się boję co będzie dalej.A u gina
mam wizyte dopiero za 2 tyg.bo byłam już w poniedziałek i wyników
wtedy jeszcze nie miałam
Czy któraś z was ma podobnie?
Obserwuj wątek
    • ilva38 Re: Toxoplazmoza może ktoś miał podobnie? 15.03.09, 19:22
      Witaj
      Niestety nie mam pojęcia o Twoich wynikach, ale poniewaz mam koty
      bardzo interesuje mnie ten temat. Jeśli będziesz wiedziala coś
      więcej pisz proszę.
      Pozdrawiam
    • madasia Re: Toxoplazmoza może ktoś miał podobnie? 15.03.09, 20:02
      www.maluchy.pl/artykul/157
    • agusia1812 Re: Toxoplazmoza może ktoś miał podobnie? 16.04.09, 17:25
      i jaki wkoncu mialas ten wynik awidnosci bo ja mam 0,54 i tez niewiem czy to zle?
      • mariolka11 Re: Toxoplazmoza może ktoś miał podobnie? 16.04.09, 21:33
        Witam!Ginek stwierdził że jest to wynik prawidłowysmileże chorowałam
        dawno temu i teraz nie mam się co martwić.Więc masz 0,54 to wynik
        prawie identyczny-więc jest okismile
        --
        • agusia1812 Re: Toxoplazmoza może ktoś miał podobnie? 17.04.09, 08:49
          dzieki bo ja tu panikowalam niestety hihi pozdawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka