fanta-girl Rosja gosciem honorowym 10.05.04, 18:09 czyli Tatiany Tolstoj jednak u nas nie bedzie Ale za to bedzie Pietruszewska. ona mi sie zdaje juz kiedys byla ? A i wydawnictwa edukacyjne te co beda to tez jakies takie mi nie znane. Trza by sie wybrac. To za 13 dni Odpowiedz Link
jr1000 Re: Rosja gosciem honorowym 12.05.04, 15:33 Mniam, mniam, uczta dla ducha... Ja poproszę Bitowa, Jerofiejewa, Ulicką, Griszkowca i jeszcze kilku innych na deser... Za to, jeśli chodzi o Tołstą, trzeba obejść się smakiem... No i nasi będą - de Lazari, Pomianowski, Popowski ) Najbardziej mnie zdumiał desant rosyjskich didżejów (DJ Wiesna so towariszczi), którzy mają zagrać w Klubie Qult... Może na tę okoliczność nawet się przeproszę z klubami ) ??? Jednym słowem, cztery dni z kulturą rosyjską - eto zwuczit gordo! --- это только присказка, сказка впереди Odpowiedz Link
ukryta Re: Rosja gosciem honorowym 18.05.04, 20:56 cze! > Najbardziej mnie zdumiał desant rosyjskich didżejów (DJ Wiesna so towariszczi), > > którzy mają zagrać w Klubie Qult... Może na tę okoliczność nawet się przeproszę > > z klubami ) ??? no to może sie zmontuje silna grupa pod wezwaniem? wprawdzie nie mam przekonania do tego co DIDŻEJE produkują, ale można by dać im szanse, a co... tylko - Odpowiedz Link
qubraq Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 16.05.04, 17:56 Cześć, chciałbym znaleźś na Targach coś o rosyjskich iglakach - drzewach i krzewach. Czy wogóle jest jakaś szansa? Andrzej Odpowiedz Link
fanta-girl Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 16.05.04, 21:59 mysle, ze tak. Ale to chyba niekoniecznie w dziale z literatura rosyjska. Tam ( na tych stoiskach)to chyba wogole nie ma takich rzeczy. Moze jakis album, ale raczej nie poradnik. Natomiast w jakims segmencie z literatura dla ogrodnikow: Ja i moj ogrod, Uprawa iglakow to powinno byc. Odpowiedz Link
fanta-girl Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 10:51 I jeszce jeden link, tym razem z rzepy o targach: www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040517/kultura/kultura_a_2.html Tak sobie myslalam ze naszym odpowiednikiem "tolstych zurnalow" to beda chyba "zeszyty literackie" (co to dosc dlugo prenumerowalam), bo "Literatura na swiecie" to sie jeszcze ukazuje? Odpowiedz Link
hajota Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 11:51 Ukazuje się, a jakże, jako bardzo tołsty żurnał (dwumiesięcznik) Odpowiedz Link
joopiterka Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 19:43 Prawie wszystkie tytuły polskich czasopism znajdują się na stronie katalog.czasopism.pl/ Odpowiedz Link
joopiterka Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 19:48 A to adres do strony z "tołstymi żurnałami" magazines.russ.ru/ Odpowiedz Link
kwartira50 Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 20.05.04, 20:40 13.30, niedziela. Spotkanie autorskie z Jerofiejewym. Iwa się wybiera, a jak Wy? Odpowiedz Link
kontrkultura Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 20.05.04, 20:45 A ja wlasnie chcialem do Ciebie zadzwonic Odpowiedz Link
kwartira50 Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 20.05.04, 21:23 A ja właśnie zadzwoniłam do Ciebie, ale włączył się miły głos informujący, że jesteś zajęty więc weszłam do netu i co się okazuje... miałeś zadzwonić. Będziesz jutro? Ja kończę lekcje o 3.15 i od razu spadam oglądać książki A w niedzielę na Jerofiejewym będę ja i Szymek. Wpadniesz? Odpowiedz Link
andrew_eldtrich Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 21.05.04, 22:21 Miło było zobaczyć knigi Stasiuka i Tokarczuk po rosyjsku, to znak, ze i w Rasii jakieś zainteresowanie Polszą występuje. Na targach spotklałem joolza, ale nie powiem przy jakim stoisku... Odpowiedz Link
fanta-girl stasiuk 22.05.04, 16:48 A ja dzis Stasiuka i Tokarczuk widzialam. Ten Stasiuk to dosc przystojny facet jest, choc jak dla mnie moglby byc troche mlodszy... Ja mysle, ze oni oboje chetnie by sie dali opublikowac. btw. byla na jednym spotkaniu dziewczyna co tlumaczy wspolczesna proze polska na rosyjski i uderzyl do niej jakis wydawca... Ale nie byl to napewno nikt w sprawie Stasiuka, bo Stasiuk to ma wlasne wydawnictwo i mysle reklama zajmuje sie sam. trza by mu to podsunac jako pomysl i mysle, ze mogloby chwycic. JR1000 slusznie dzis zauwazyla, ze Grochole tlumaczy sie na rosyjski i schodzi. Odpowiedz Link
stary.prochazka uwalnianie książek 23.05.04, 19:38 byłem dzisiaj na Targach i trafiłem na "uwalnianie" rosyjskich książek z ekspozycji.Dantejskie sceny się tam działy,że nawet ochrona miała co robić. Odpowiedz Link
fanta-girl Re: uwalnianie książek 23.05.04, 20:49 zgadza sie! a calosc akcji trwala 30sek. Trza bylo jakos dac znac bo trochu nas tam bylo i moglismy sie jakos mitnac Odpowiedz Link
kwartira50 Re: uwalnianie książek 23.05.04, 21:09 Wydzieranie książek przypominało otwarcie hipermarketu. Ale po kilkudziesięciu sekundach było już po wszystkim. Zastanawiam się, co to właściwie były za książki. Aha, darmowe - rozumiem Odpowiedz Link
kontrkultura Re: uwalnianie książek 23.05.04, 23:54 Uciekly nam przed nosem tak szybko, ze zorientowalismy sie dopiero po tym, jak zobaczylismy puste polki... Odpowiedz Link
stary.prochazka Re: uwalnianie książek 24.05.04, 08:48 ja się załapałem ale chyba tylko dla sportu. Stara prawda mówi że jak rzucą to trzeba brać co by nie było, bo nie wiadomo kiedy znowu coś rzucą.I tak stałem się posiadaczem czegoś w rodzaju bardzo cieniutkiego przewodnika po Rosji i do tego ...po włosku. Dobre i to;chwilę wcześniej dowiedziałem się od pani w informacji że "uwalnianie" może być odwołane bo sporo książek zostało...ukradzionych. Odpowiedz Link
jr1000 Re: stasiuk 24.05.04, 13:36 Co do Grocholi, to powtarzam to za Wyborczą (chyba?), nie widziałam tego w Moskwie, ale niedługo będę, więc się rozejrze. Zaznaczaczam, że wyłącznie z patriotyzmu no bo jak czegoś nie czytałam po polsku, to tym bardziej szkoda oczu na bukwy... Co do Stasiuka i Tokarczuk, to oni jak najbardziej są na rosyjski przetłumaczeni, Stasiuka "Dukla", a Tokarczuk "Prawiek i inne czasy" - może coś jeszcze... --- это только присказка, сказка впереди Odpowiedz Link
fanta-girl targi, targi i po targach 23.05.04, 20:55 no i sie odbyly i calkiem sporo ludziow sie spotkalo przez czas ich trwania. Ja jeszcze raz przepraszam, ze sie tak nagle zmylam, lecz pojawila sie moja II polowa, a jako ze ssanie w zoladku dawalo juz ostre znaki udalismy sie nacht hauze coby cos wszamac. Jakby nie bylo do rychlego zobaczenia, bo co tu kryc-> weekend uwazam za udany. Dzienks 2 muu - za pomoc w wejsciu na impreze z uniknieciem tej mega kolejki co tam byla w sobote i w niedziele do poludnia. Odpowiedz Link
hajota Re: targi, targi i po targach 23.05.04, 23:24 fanta-girl napisała: > Ja jeszcze raz przepraszam, ze sie tak nagle zmylam, lecz pojawila sie moja II > polowa, a jako ze ssanie w zoladku dawalo juz ostre znaki udalismy sie nacht > hauze coby cos wszamac. będzie ci wybaczone )) a myśmy z brruno wypiły całe chyba piwo, jakie było w tym lokalu Odpowiedz Link
kontrkultura chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 00:06 1.To chamstwo eksponowac ksiazki, ktore sie nie sprzedaje... To jak pokazywac glodnemu zdjecia smakowitych potraw, bez mozliwosci kupienia tych ostatnich 2.Prawie wszystkie firmy delegacji spakowaly monatki juz w Niedziele, to tez chyba nie najlepsze rozwiazanie... 3.No.. i mogloby byc wiecej 'chaliawy' Odpowiedz Link
joopiterka Re: chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 07:45 kontrkultura napisał: > 1.To chamstwo eksponowac ksiazki, ktore sie nie sprzedaje... To jak pokazywac > glodnemu zdjecia smakowitych potraw, bez mozliwosci kupienia tych ostatnich > Czy ja dobrze zrozumiałam? Nie sprzedawali książek na targach? To może powinni tę imprezę nazwać "wystawą" - ludzie nie mieliby złudzeń, że kupią coś ciekawego. Odpowiedz Link
stary.prochazka "miaso biełogo miedwiedia" 24.05.04, 08:58 na targach w łapki wpadła mi w niej jeszcze taka gazetka jak "Ewropa.ru" a w niej znalazłem artykuł o wiele mówiącym tytule:"Miaso biełogo miedwiedia ili szto nie pokazało TVN" czyli wywiad z Wiktorią Kirpotą, która wystąpiła w jednym z odcinków "Jarmarku Europa"(którego nie widziałem ani razu ale wiem że takie coś było).Wiktoria w wywiadzie odsłania całą prawdę o zakulisowych szachrajstwach reżysera Odpowiedz Link
kontrkultura Re: "miaso biełogo miedwiedia" 24.05.04, 18:12 Mi sie rzucil do oczu album plakatow, ktory ulokowano na honorowym miejscu, honorowego goscia. Mialem nadzieje go kupic... mialem tez szczera nadzieje, ze beda nie tylko rosyjskie ksiazki, ale tez rosyjskie ceny )) Okazalo sie jednak, ze nie bylo nawet tego wydawnictwa na targach Odpowiedz Link
hajota Re: chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 10:07 Ja od dziecka chodzę co roku na Targi Książki w Warszawie i pamiętam, że przed laty w ogóle nie sprzedawano książek - w zamyśle miały to być targi prawami autorskimi (dla wydawców), a dla zwiedzających - właśnie wystawa. Potem było tak, że w ostatnim dniu niektóre wydawnictwa sprzedawały książki z ekspozycji, potem prawie wszystkie polskie zaczęły sprzedawać w czasie trwania targów. U zagranicznych wystawców można było czasami coś zamówić. W tym roku niektóre stoiska rosyjskie wyprzedały się prawie od razu i świeciły pustkami. Odpowiedz Link
fanta-girl chrzanic targi 24.05.04, 11:59 Dokladnie! Wiele rosyjskich stanowisk bylo pustawych i zastanawialam sie co tam sie stalo... Miejsce zabukowane, ale ludziow i ksiazek brak... ot1: Jesli chodzi o targi mysmy sie z muu usatwily wstepnie na targi kamieni i mineralow kolejne. ot2: Macie ciekawy opis jak blondynka za kierownica sie zachowuje. Niektore fragmenty mi przypomnialy przygode Jerofiejewa na Krakowskim przedmiesciu... ("...Показала изящный fuck..") www.livejournal.com/users/micra A i jeszcze obrazek:.... Takie cos powinni powiesic przed targami, dla tych wszystkich co to z wejsciowkami kombinowali ))) dump.iof.ru/data/2004_05_21_nnm_ru_pict_bilet_nek.jpg Odpowiedz Link
jr1000 Re: chrzanic targi 24.05.04, 13:44 Ja też mam parę ciepłych słów pod adresem organizatorów i opiekunów stoisk. Wagrius się najpierw nie pokazywał przez dwa dni, nawet nie było kogo spytać o cenę czy, w ogóle, o możliwość zakupu ksiażek. W sobotę dorwałam dziada i udało mi się zakupić trzy tomy, a kolejne 3 zostawiłam na niedzielę. A w niedzielę - półeczki Wagiusa gustownie przystrojone informatorami o targach... Kniżek dawno ni ma. Na niedzielne rozdawnictwo się na szczęście nie załapałam, takie imprezki - jak to mówią - "siebie doroże". --- это только присказка, сказка впереди Odpowiedz Link
kontrkultura Re: chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 18:05 Nie mniej jednak prawie wszedzie mozna bylo kupowac. Wszedzie, ale nie na stanowiskach delegacji rosyjskiej. Nie wiem, moze wydawnictwom rosyjskim bardziej zalezalo na znalezieniu partnerow handlowych dla sprzedazy w Polsce, niz na realnych czytelnikach? Odpowiedz Link