Dodaj do ulubionych

Rosja na Targach Książki w Warszawie

10.05.04, 12:06
www.moscow-warsaw.com/
Obserwuj wątek
    • fanta-girl Rosja gosciem honorowym 10.05.04, 18:09
      czyli Tatiany Tolstoj jednak u nas nie bedzie sad
      Ale za to bedzie Pietruszewska. ona mi sie zdaje juz kiedys byla ?

      A i wydawnictwa edukacyjne te co beda to tez jakies takie mi nie znane.
      Trza by sie wybrac. To za 13 dni wink

      • jr1000 Re: Rosja gosciem honorowym 12.05.04, 15:33
        Mniam, mniam, uczta dla ducha... Ja poproszę Bitowa, Jerofiejewa, Ulicką,
        Griszkowca i jeszcze kilku innych na deser... Za to, jeśli chodzi o Tołstą,
        trzeba obejść się smakiem...
        No i nasi będą - de Lazari, Pomianowski, Popowski smile)
        Najbardziej mnie zdumiał desant rosyjskich didżejów (DJ Wiesna so towariszczi),
        którzy mają zagrać w Klubie Qult... Może na tę okoliczność nawet się przeproszę
        z klubami smile) ???
        Jednym słowem, cztery dni z kulturą rosyjską - eto zwuczit gordo!

        ---
        это только присказка, сказка впереди
        • ukryta Re: Rosja gosciem honorowym 18.05.04, 20:56
          cze!

          > Najbardziej mnie zdumiał desant rosyjskich didżejów (DJ Wiesna so towariszczi),
          >
          > którzy mają zagrać w Klubie Qult... Może na tę okoliczność nawet się przeproszę
          >
          > z klubami smile) ???

          no to może sie zmontuje silna grupa pod wezwaniem? wprawdzie nie mam przekonania do tego co DIDŻEJE produkują, ale można by dać im szanse, a co...

          tylko -
    • qubraq Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 16.05.04, 17:56
      Cześć, chciałbym znaleźś na Targach coś o rosyjskich iglakach - drzewach i
      krzewach. Czy wogóle jest jakaś szansa?
      Andrzej
      • fanta-girl Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 16.05.04, 21:59
        mysle, ze tak.
        Ale to chyba niekoniecznie w dziale z literatura rosyjska.
        Tam ( na tych stoiskach)to chyba wogole nie ma takich rzeczy.
        Moze jakis album, ale raczej nie poradnik.

        Natomiast w jakims segmencie z literatura dla ogrodnikow: Ja i moj ogrod,
        Uprawa iglakow to powinno byc.
    • fanta-girl Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 10:51
      I jeszce jeden link, tym razem z rzepy o targach:
      www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040517/kultura/kultura_a_2.html
      Tak sobie myslalam ze naszym odpowiednikiem "tolstych zurnalow" to beda
      chyba "zeszyty literackie" (co to dosc dlugo prenumerowalam), bo "Literatura na
      swiecie" to sie jeszcze ukazuje?
      • hajota Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 11:51
        Ukazuje się, a jakże, jako bardzo tołsty żurnał (dwumiesięcznik)
      • joopiterka Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 19:43
        Prawie wszystkie tytuły polskich czasopism znajdują się na stronie
        katalog.czasopism.pl/
        • joopiterka Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 17.05.04, 19:48
          A to adres do strony z "tołstymi żurnałami" magazines.russ.ru/
          • fanta-girl zurnaly 19.05.04, 10:12
            A... ->to przylookam w wolnej chwili smile
    • kwartira50 Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 20.05.04, 20:40
      13.30, niedziela. Spotkanie autorskie z Jerofiejewym. Iwa się wybiera, a jak Wy?
      • kontrkultura Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 20.05.04, 20:45
        A ja wlasnie chcialem do Ciebie zadzwonic smile
        • kwartira50 Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 20.05.04, 21:23
          A ja właśnie zadzwoniłam do Ciebie, ale włączył się miły głos informujący, że
          jesteś zajęty big_grin więc weszłam do netu i co się okazuje... miałeś zadzwonić. smile
          Będziesz jutro? Ja kończę lekcje o 3.15 i od razu spadam oglądać książki smile A
          w niedzielę na Jerofiejewym będę ja i Szymek. Wpadniesz?
          • andrew_eldtrich Re: Rosja na Targach Książki w Warszawie 21.05.04, 22:21
            Miło było zobaczyć knigi Stasiuka i Tokarczuk po rosyjsku, to znak, ze i w Rasii
            jakieś zainteresowanie Polszą występuje.
            Na targach spotklałem joolza, ale nie powiem przy jakim stoisku...
            • fanta-girl stasiuk 22.05.04, 16:48
              A ja dzis Stasiuka i Tokarczuk widzialam. smile
              Ten Stasiuk to dosc przystojny facet jest, choc jak dla mnie moglby byc troche
              mlodszy... wink
              Ja mysle, ze oni oboje chetnie by sie dali opublikowac.
              btw. byla na jednym spotkaniu dziewczyna co tlumaczy wspolczesna proze polska
              na rosyjski i uderzyl do niej jakis wydawca...
              Ale nie byl to napewno nikt w sprawie Stasiuka, bo Stasiuk to ma wlasne
              wydawnictwo i mysle reklama zajmuje sie sam.
              trza by mu to podsunac jako pomysl i mysle, ze mogloby chwycic.


              JR1000 slusznie dzis zauwazyla, ze Grochole tlumaczy sie na rosyjski i schodzi.
              • stary.prochazka uwalnianie książek 23.05.04, 19:38
                byłem dzisiaj na Targach i trafiłem na "uwalnianie" rosyjskich książek z
                ekspozycji.Dantejskie sceny się tam działy,że nawet ochrona miała co robić.
                • fanta-girl Re: uwalnianie książek 23.05.04, 20:49
                  zgadza sie!
                  a calosc akcji trwala 30sek. wink

                  Trza bylo jakos dac znac bo trochu nas tam bylo i moglismy sie jakos mitnac smile

                • kwartira50 Re: uwalnianie książek 23.05.04, 21:09
                  Wydzieranie książek przypominało otwarcie hipermarketu. Ale po kilkudziesięciu
                  sekundach było już po wszystkim.
                  Zastanawiam się, co to właściwie były za książki.
                  Aha, darmowe - rozumiem smile
                  • kontrkultura Re: uwalnianie książek 23.05.04, 23:54
                    Uciekly nam przed nosem tak szybko, ze zorientowalismy sie dopiero po tym, jak
                    zobaczylismy puste polki...
                  • stary.prochazka Re: uwalnianie książek 24.05.04, 08:48
                    ja się załapałem ale chyba tylko dla sportu. Stara prawda mówi że jak rzucą to
                    trzeba brać co by nie było, bo nie wiadomo kiedy znowu coś rzucą.I tak stałem
                    się posiadaczem czegoś w rodzaju bardzo cieniutkiego przewodnika po Rosji i do
                    tego ...po włosku.
                    Dobre i to;chwilę wcześniej dowiedziałem się od pani w informacji
                    że "uwalnianie" może być odwołane bo sporo książek zostało...ukradzionych.
              • jr1000 Re: stasiuk 24.05.04, 13:36
                Co do Grocholi, to powtarzam to za Wyborczą (chyba?), nie widziałam tego w
                Moskwie, ale niedługo będę, więc się rozejrze. Zaznaczaczam, że wyłącznie z
                patriotyzmu wink no bo jak czegoś nie czytałam po polsku, to tym bardziej szkoda
                oczu na bukwy...

                Co do Stasiuka i Tokarczuk, to oni jak najbardziej są na rosyjski
                przetłumaczeni, Stasiuka "Dukla", a Tokarczuk "Prawiek i inne czasy" - może coś
                jeszcze...

                ---
                это только присказка, сказка впереди
    • fanta-girl targi, targi i po targach 23.05.04, 20:55
      no i sie odbyly i calkiem sporo ludziow sie spotkalo przez czas ich trwania.
      smile

      Ja jeszcze raz przepraszam, ze sie tak nagle zmylam, lecz pojawila sie moja II
      polowa, a jako ze ssanie w zoladku dawalo juz ostre znaki udalismy sie nacht
      hauze coby cos wszamac.

      Jakby nie bylo do rychlego zobaczenia, bo co tu kryc-> weekend uwazam za udany.
      Dzienks 2 muu - za pomoc w wejsciu na impreze z uniknieciem tej mega kolejki co
      tam byla w sobote i w niedziele do poludnia.
      • hajota Re: targi, targi i po targach 23.05.04, 23:24
        fanta-girl napisała:

        > Ja jeszcze raz przepraszam, ze sie tak nagle zmylam, lecz pojawila sie moja
        II
        > polowa, a jako ze ssanie w zoladku dawalo juz ostre znaki udalismy sie nacht
        > hauze coby cos wszamac.

        będzie ci wybaczone smile)) a myśmy z brruno wypiły całe chyba piwo, jakie było w
        tym lokalu
    • kontrkultura chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 00:06
      1.To chamstwo eksponowac ksiazki, ktore sie nie sprzedaje... To jak pokazywac
      glodnemu zdjecia smakowitych potraw, bez mozliwosci kupienia tych ostatnich sad
      2.Prawie wszystkie firmy delegacji spakowaly monatki juz w Niedziele, to tez
      chyba nie najlepsze rozwiazanie...
      3.No.. i mogloby byc wiecej 'chaliawy'
      • joopiterka Re: chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 07:45
        kontrkultura napisał:

        > 1.To chamstwo eksponowac ksiazki, ktore sie nie sprzedaje... To jak pokazywac
        > glodnemu zdjecia smakowitych potraw, bez mozliwosci kupienia tych ostatnich sad
        >

        Czy ja dobrze zrozumiałam? Nie sprzedawali książek na targach? To może powinni
        tę imprezę nazwać "wystawą" - ludzie nie mieliby złudzeń, że kupią coś
        ciekawego.
        • stary.prochazka "miaso biełogo miedwiedia" 24.05.04, 08:58
          na targach w łapki wpadła mi w niej jeszcze taka gazetka jak "Ewropa.ru" a w
          niej znalazłem artykuł o wiele mówiącym tytule:"Miaso biełogo miedwiedia ili
          szto nie pokazało TVN" czyli wywiad z Wiktorią Kirpotą, która wystąpiła w
          jednym z odcinków "Jarmarku Europa"(którego nie widziałem ani razu ale wiem że
          takie coś było).Wiktoria w wywiadzie odsłania całą prawdę o zakulisowych
          szachrajstwach reżyserasmile
          • kontrkultura Re: "miaso biełogo miedwiedia" 24.05.04, 18:12
            Mi sie rzucil do oczu album plakatow, ktory ulokowano na honorowym miejscu,
            honorowego goscia. Mialem nadzieje go kupic... mialem tez szczera nadzieje, ze
            beda nie tylko rosyjskie ksiazki, ale tez rosyjskie ceny smile)) Okazalo sie
            jednak, ze nie bylo nawet tego wydawnictwa na targach sad
        • hajota Re: chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 10:07
          Ja od dziecka chodzę co roku na Targi Książki w Warszawie i pamiętam, że przed
          laty w ogóle nie sprzedawano książek - w zamyśle miały to być targi prawami
          autorskimi (dla wydawców), a dla zwiedzających - właśnie wystawa. Potem było
          tak, że w ostatnim dniu niektóre wydawnictwa sprzedawały książki z ekspozycji,
          potem prawie wszystkie polskie zaczęły sprzedawać w czasie trwania targów. U
          zagranicznych wystawców można było czasami coś zamówić. W tym roku niektóre
          stoiska rosyjskie wyprzedały się prawie od razu i świeciły pustkami.
          • fanta-girl chrzanic targi 24.05.04, 11:59
            Dokladnie!
            Wiele rosyjskich stanowisk bylo pustawych i zastanawialam sie co tam sie
            stalo...
            Miejsce zabukowane, ale ludziow i ksiazek brak...

            ot1: Jesli chodzi o targi mysmy sie z muu usatwily wstepnie na targi kamieni
            i mineralow kolejne.

            ot2: Macie ciekawy opis jak blondynka za kierownica sie zachowuje.
            Niektore fragmenty mi przypomnialy przygode Jerofiejewa na Krakowskim
            przedmiesciu... ("...Показала изящный fuck..")
            www.livejournal.com/users/micra
            A i jeszcze obrazek:....
            Takie cos powinni powiesic przed targami, dla tych wszystkich co to z
            wejsciowkami kombinowali smile)))
            dump.iof.ru/data/2004_05_21_nnm_ru_pict_bilet_nek.jpg

            • jr1000 Re: chrzanic targi 24.05.04, 13:44
              Ja też mam parę ciepłych słów pod adresem organizatorów i opiekunów stoisk.
              Wagrius się najpierw nie pokazywał przez dwa dni, nawet nie było kogo spytać o
              cenę czy, w ogóle, o możliwość zakupu ksiażek. W sobotę dorwałam dziada i udało
              mi się zakupić trzy tomy, a kolejne 3 zostawiłam na niedzielę. A w niedzielę -
              półeczki Wagiusa gustownie przystrojone informatorami o targach... Kniżek dawno
              ni ma. Na niedzielne rozdawnictwo się na szczęście nie załapałam, takie
              imprezki - jak to mówią - "siebie doroże".

              ---
              это только присказка, сказка впереди
          • kontrkultura Re: chrzanic to - zdrowa krytyka 24.05.04, 18:05
            Nie mniej jednak prawie wszedzie mozna bylo kupowac. Wszedzie, ale nie na
            stanowiskach delegacji rosyjskiej. Nie wiem, moze wydawnictwom rosyjskim
            bardziej zalezalo na znalezieniu partnerow handlowych dla sprzedazy w Polsce,
            niz na realnych czytelnikach?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka