Dodaj do ulubionych

Na RTR była "Anna" Danelii

18.07.09, 22:49
Czy ktoś dziś oglądał?
Dla mnie to był ciekawa rzecz: na motywach klasycznej sztuki
A.N.Ostrowskiego "Winni bez winy" - po słynnych inscenizacjach w
Małym, filmie z błyskotliwą Ałłą Tarasową i wspaniałym Drużnikowem -
Georgij Danelia zrobił w 2005r. muzyczną tragikomedię z udziałem
jednej z najznakomitszych rosyjskich śpiewaczek operowych Lubowi
Kazarnowskiej. Obawiałam się, że może to być owijanie klasyczną
fabulą pieknego koncertu lub - odwrotnie - groteska i
zniekształcenie tragicznej historii przeniesionej na grunt
współczesności. Ale stary mistrz naprawdę potrafił poprowadzić
historię wąską ścieżką, gdzie po jednej stronie - groteskowy absurd
życia prostego człowieka, zaś z drugiej - prawdziwy ludzki dramat. I
inkrustacja z pięknie wykonanych utworów - operowych, ludowych,
estradowych, jest na miejscu jak najbardziej. Dobrze,że nie umarła
piekna tradycja, kiedy śpiewak/spiewaczka w operze nie tylko śpiewa,
ale też gra. Pamiętam cudowną Jelenę Obrazcową (niedawno obchodziła
jubileusz) z jej doskonałą grą. Lubow' Kazarnowska to też wybitny
talent aktorski.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka