wiola101
14.11.06, 11:14
Dziewczyny poradźcie, jak zwykle zresztą
Jak wiecie syyn mojego M. mieszka z nami od 29 października zgodnie z decyzja
Sądu. Oboje uważalismy że logicznym jest iż zmiana zamieszkania oznacza
również zaprzestanie płacenia alimentów na młodego ponieważ teraz młody jest
na naszym utrzymaniu. Okazało sie jednak że nie. Mój mąz powinien złozyc do
śadu wniosek ( czy pozew?) tego nie wiem o zaprzestaniu czy wygasnięciu
obowiązku alimentacyjnego na syna i dopuki nie bedzie mniec takiego pisma
cały czas powinien płacic alimenty. Kurcze, [po raz kolejny przekonuje sie że
tam gdzie konczy się logika zaczyna sie nasze prawo.
Powiedzcie mi:
1 jakie dokładnie złozyc pismo
2 Mamy postanowienie sądu ale nie jest opatrzone klauzulą o prawomocości. czy
powinnismy takiej os Sadu żądać.
3 Kazano nam złozyc takie pismo do sądu gdzie zamieszkuje matka dziecka (
choc mi sie wydawało że powinno byc tam gdzie zamieszkuje małoletni
przynajmniej jest tak przy alimentach) Problem jest w tym ze my nie wiemy
gdzie ona jest> Czy złozyc tam gdzie wydane było postanowienie i gdzie
zamieszkiwała tam ostatnio?