simonkapl 03.08.05, 17:07 Czy macie moze sprawdzone przepisy na salatki? Prosze, podzielcie sie, bo mi juz pomyslu brak. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
simonkapl Re: salatki 03.08.05, 17:11 Ja zazwyczaj robie super proste: salata, pomidor, cebulka, czasem kukurydza.czesto robie tez ryzowa z tunczykiem.Nie jestem zbyt zdolna w kuchni. Odpowiedz Link Zgłoś
mamba30 Re: salatki 03.08.05, 17:16 no dobra dziewczynko :))) też podam prostą, która zawsze się udaje :)) 1 puszka groszku 1 puszka kukurydzy 1 puszka tuńczyka w sosie własnym 3 jajka na twardo pokrojone w kostkę 3 ogórki kwaszone, albo konserwowe pokrojone w kostkę garść białego ryżu ugotowanego na sypko Całość wymieszać, dodać majinez sól, pieprz i ja dodaję jeszcze curry Pychota, smacznego :)) Odpowiedz Link Zgłoś
majka800 wejdź na forum kuchnia 03.08.05, 18:40 poszukaj w wyszukiwarce. Jest tam masa przepisów. Odpowiedz Link Zgłoś
simonkapl Re: wejdź na forum kuchnia 03.08.05, 18:44 Wiem, ale wolalam zapytac forumowiczki o przepisy wyprobowane przez nie same. Odpowiedz Link Zgłoś
fisher73 Re: salatki 03.08.05, 19:20 Witam Mam swoje jak to nazywam "natrectwa" pewnych rzeczy nie jadam wiec potraktuj to jako luzna sugestie: 1/ Cos ala grecka - "choriatiki" ( Nie przepadam za feta i oliwkami- wiec wedle uznania) lecz do rzeczy Pomidorki - teraz sa chyba najlepsze maja szanse pozostawic mase wspoanialego soku, Czerwona cebula - warto sie upewnic, czy nie jest zbyt "ostra", papryka - preferuje czerwona, ogorek dla kontrastu zielony, masa oliwy z oliwek lub jesli wolisz bardziej delikatny smak np z pestek winogron ( wloska ma zdecydowanie bardziej delikatny aromat niz grecka - ta ostatnia potrafi "zagluszyc" pozostale skladniki, a jak wiadomo aromat to sporo ponad polowa smaku) Soli pieprzy nie zalowac. Duzoooooooo oliwy!!!! Polecam bagietke moze byc przyrumieniona z odrobina masla czosnkowego ( nie dotyczy wampirow) Pomidorow nie kroje w kostke moim zdaniem wyglada to tak sobie, a po wymieszaniu przypomina breje..... Podobnie jak papryka to musi miec "konkretny wymiar" Prawie zapomnialem, mozna troszczke "przybajerzyc" - puszka czerwonej fasoli Z mojego skromnego doswiadczenia wynika, ze Grecy bardzo rzadko uzywaja salaty. W calej rozciaglosci sie znimi zgadzam. 2/ Cos z tunczyka Wspomniana wyzej fasola puszka lub dwie (ja lubie sporo) tunczyka - moim zdaniem ten salatkowy jest za bardzo rozdrobniony - lepszy jest w kawalkach , okolo 350g kapusta pekinska marynowane cebulki (Rolnik rules) troche papryki czerwonej (oczywiscie swiezej) mozne sie pokusic o dodanie sera zoltego pokrojonego w kostke Oliwa - oczywiscie sol/pieprz lubie sobie do tego poekspermentowac z dodatkami - np juz na wlasnym talerzu dodac troche musztardy - ale takiej nazwijmy to dijon czy tez francuskiej - z calymi ziarnami gorczycy. Na dodatek cos czym "Zarazilem" znajoma - salatka szwedzka (ogoreczki) chyba rolnik gora Po prostu poeksperymentuj sobie Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
simonkapl Re: salatki 03.08.05, 21:00 Dzieki, ale z pekinska i czerwona cebula moge miec problem.Zreszta moge zamiast czerwonej dac normalna.Dzieki bardzo. Odpowiedz Link Zgłoś
reniatoja Re: salatki 04.08.05, 12:48 Jakoś nie lubie sałatek z ryżem lub makaronem. Wydaje mi się, ze to zapychacze - objetościowce, ktoś miał mało warzyw to dosypał ryżu i udaje, że zrobił sałatkę i to dużo sałatki. Sałatka to są warzywa, ew. jakieś owoce i dressing, a nie ryże/makarony. Odpowiedz Link Zgłoś
mmagi Re: salatki 04.08.05, 13:14 wejdz na tlen....tam jest całe mnóstwo różności;-) Odpowiedz Link Zgłoś
mmagi TUUUUUU:-)) 04.08.05, 13:16 kuchnia.o2.pl/przepisy/?id_kat=8 Dręczy mnie,ze nic mnie nie dręczy:( Odpowiedz Link Zgłoś