Dodaj do ulubionych

wypadanie włosów - pomocy!!!

02.04.11, 19:59
Witam,na początku lutego przyjęłam pierwsza dawkę leku, pod koniec marca kolejną, włosy wypadają mi garściami, nie wiem czy mogę przyjmować belissę albo stosować odżywkę hennę wax. Na ostatniej wizycie nie miałam przy sobie wiedzy na temat składu tych preparatów i tak homeopatka nie potrafiła mi odpowiedzieć. Proszę o pomoc a możne stosowaliście coś innego?
Obserwuj wątek
      • asey32 Re: wypadanie włosów - pomocy!!! 07.04.11, 11:51
        Przyjmuję Natrium muriaticum a zgłosiłam się do homeopaty szukając pomocy przy zaparciach, które towarzyszą mi od urodzenia( mam 34 lata), od kilkunastu lat również hemoroidy, największe cierpienie, kiedy dzieje się coś stresującego w moim życiu, a dzieje się dużo i często. Towarzyszy mi również bezsenność, ciągły niepokój, smutek i rozdrażnienie.
        Wypadanie włosów wiążę z przyjęciem tego leku, chciałabym wiedzieć czy mogę je sama jakoś wzmacniać czy tylko czekać aż odrosną?
        • wiktor.online Re: wypadanie włosów - pomocy!!! 07.04.11, 12:03
          asey32 napisała:

> Przyjmuję Natrium muriaticum...

> ...Wypadanie włosów wiążę z przyjęciem tego leku, chciałabym wiedzieć czy mogę je
          > sama jakoś wzmacniać czy tylko czekać aż odrosną?

Jesli wlosy wypadali i wczesniej i to jest objaw choroby, to lek trzeba kontyunowac, bo to nie od leku, a od choroby
          Jesli wczesniej nic takiego nie bylo a zaczelo sie wyraznie po tym jak wzieto lek, i w obrazku tego leku jest taki objaw, to lek nalezy odstawic, jak niewlasciwy
          • akownik Re: wypadanie włosów - pomocy!!! 07.04.11, 20:36
            Z postu autorki nie wynika raczej by włosy wypadały już wcześniej. Jak sama pisze wiąże to właśnie z przyjęciem leku.
            Za stan włosów odpowiedzialne są niekoniecznie nerki. Poza tym znaczenie ma też nie tylko to, że włosy wypadają garściami, ale też to z jakiego miejsca na głowie wypadają. Np: jeżeli wypadające włosy tworzą tzw zakola, to można spodziewać się, że w złym stanie są nerki i pęcherz moczowy. Jeżeli włosy wypadają na czubku głowy, to warto sprawdzić stan serca i wątroby.
            Istotna jest też grubość włosa i jego kolor. Czy włos ulega rozdwojeniu. Czy włosy rosną gęsto czy radko. Itd
    • very.martini Re: wypadanie włosów - pomocy!!! 03.04.11, 12:16
      No i co to był za lek?
      Wypadanie włosów jest jednym z objawów oczyszczania, potem powinny odrastać ładniejsze. O ile się w międzyczasie nie przystopujesz procesu oczyszczania, oczywiście.

A tak w ogóle, to za kondycję włosów odpowiedzialne są nerki, więc może tam coś było nie tak. Jeżeli one Ci nawalają, to możesz jeść suplementy garściami i jedyny pożytek będzie z tego dla producentów:). Henna wax pewnie Ci trochę pomoże, ale tutaj chodzi o działanie od samego, samego środka.
      Wyluzuj, daj naturze trochę czasu. Przednówek to nigdy nie był dobry czas dla ludzkiego organizmu, nawet wtedy, gdy półki w sklepach uginają się od jedzenia.

16%VOL
      22%VAT
    • gra2010 Re: wypadanie włosów - pomocy!!! 07.04.11, 09:27
      Mi wypadły włosy z połowy głowy - z prawej, po podaniu Arsenicum Album - w b.wysokiej potencji. Miałam tam czarwoną skórę, pod którą czułam jakąś maź i swędziało mnie, ale mój homeopata b. się tym ucieszył i mówił, że to oczyszczenie. I miał racje. teraz włosy mi odrosły i wogóle mam je ładniejsze i to nie tylko z prawej strony ale na całej głowie :)

Ważne jest czy twoje leczenie jest prawidłowe. Ja - pomimo że z jednej strony miałam łysy placek i łysy czubek głowy - to czułam w sobie spokój i wiedziałam, że nic złego się nie dzieje.

Ale chyba ty czujesz coś innego, wiec może warto skonsultować się z jakimś dobrym homeopatą klasycznym.
    • tenisistka0-4 Re: wypadanie włosów - pomocy!!! 07.04.11, 11:40
      płyn homeopatyczny do włosów do wcierania-zrobiłam sobie polecona przez znajoma kuracje-wcierallam codziennie wieczorem-niestety trzeba codziennie rano myc włosy bo sa tłuste ale pomaga.
      posiłkowałam sie rexorubia doustnie
      po2-3 tyg.wypadanie sie zatrzymało

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka