Dodaj do ulubionych

Wzresień 2020

01.09.20, 09:31
Zaczynamy kolejny miesiąc.
Za mną pierwszy wydatek, który robiłam niepewnie - zakup biletu miesięcznego dla córki. Oby mogła z niego korzystać cały miesiąc..
Poza tym w planie 3 imprezy - wieczór panieński siostry, moje urodziny i zlot. To są koszty ale planowane, mam na to co nieco odłożone.
Nadal chcę unikać kupowania gotowych śniadań, lepiej planować gotowanie obiadów z wykorzystaniem tego, co w domu, zakupy max 2 razy w tyg.
Założenie - zmieścić się w budżecie i nie naruszyć oszczędności.
Kupić opał na zimę, a przynajmniej część.
Obserwuj wątek
    • mysz1978 Re: Wzresień 2020 01.09.20, 17:51
      sierpien zakonczony na zerze, a wiec w tym miesiacu planuje zeby bylo lepiej (oby nie bylo gorzej big_grin )
      Za mna wydatki okołoszkolne, ale nie jakies wysokie - w kazdym razie 300+ wystarczylo wink
      z wydatkow chyba mnie jeszcze dentysta czeka, bo odkladanie tego co nieuniknione nie ma sensu...
      Generalnie wrzesien nie zapowiada sie zle - obym za 30 dni potwierdzila te słowa smile
    • twoja-siostra Re: Wzresień 2020 01.09.20, 18:36
      My jutro wyjeżdżamy na mini wakacje ale na to mamy osobny budżet.
      Swój miesiąc zacznę zatem po powrocie, 7ego. Plany: komunia, 3×urodziny, składki do przedszkola. W tym miesiącu jest też prąd do zapłacenia. Wizyta prywatna u lekarza i badania kału u syna.
    • czekolada72 Re: Wzresień 2020 01.09.20, 19:32
      Wrzesień. Kolejny miesiac mega wydatkowy....
      Autko, kudłate i wyjazd, to nasze najwieksze wydatki...
      Imieniny i urodziny M. Prezent juz mam, ale chcemy tez zrobic fajna rodzinnna kolacje , na kilkanascie osob, w domu. Czy bedzie kilkanascie, czy kilka - okaze sie lada moment.

Dzis zakupilam przez net sporo roz oraz polprodukty na kosmetyki.
      Beda dla mnie i dla Mamy oraz bliskich smile
      • enigma81 Re: Wzresień 2020 02.09.20, 09:34
        Mam urodziny w tym miesiącu i tradycyjnie mam w planie zrobić grilla dla najbliższej rodziny - czyli 14 os.. Oby była pogoda bo przenoszenie imprezy do domu podnosi mi koszty wink
      • czekolada72 Re: Wzresień 2020 09.09.20, 19:35
        Rozleciały mi się definitywnie japonki (psie) i kalosze. I bardzo sie cieszę, ze mojemu Dziecku stopka urosla i gust sie zmienil, bo wyciagnelam sobie "spadkowe" sportowe sandały i kalosze, co prawda wysokie, ale w bardzo ładną kratkę i rozmiary idealnie na mnie smile
        Trochę zostało w kieszeni smile
        • czekolada72 Re: Wzresień 2020 10.09.20, 09:54
          Rozmroziłam dziś zamrażalnik lodówkowy (stara zamrażarkę ze względu na starość zlikwidowaliśmy jakoś w okolicach Wielkanocy, zobaczymy czy zdecydujemy się na nową) i wróciłam do czegoś, co zarzuciłam jakiś czas temu. I był to jakis blad. Zarzucilam mianowieci porzadny spis co w tym zamrazalniku jest! Bez spisu jakis czas sie obywalo, ale... Ale teraz sie okazala brutalna prawda... Gdybysmy we dwojke jedli co drugi dzien pozadne miesne obiady to mamy na przeszlo miesiac miesa. Do tego 3 paczki truskawek, zielsko, 3 paczki grzybow, i mnostwo jarzyn, oraz 4 kilkudniowe porcje wedlin. I lody.
          M dostal absolutny zakaz kupowania mesa i wedlin az do naszego wyjazdu.
          A ja, ja chyba musze stac sie terrorysta , zeby naprawde i konsekwentnie zuzywac to co jest.
          Na dzisiejszy obiad juz mamy - wczorajsza fasolkowa oraz mlode ziemniaki, smazona z cebulka kiszka i otwarty sloiczek gruszek slodko-kwasnych.
          Na kolacje chcialabym zrobic pizze, by zuzyc oliwki, ser i nieco rozmrozeonej wedliny; sos pomidorowy.
          W najblizszych planach są :
          - zupa grzybowa
          - smazone w ciescie grzybowe kapelusze
          - nalesniki z serem
          - jablka w ciescie
          - leczo
          Pewnie jakies zmiany beda, ale zarys jest smile
          • e-ness Re: Wzresień 2020 10.09.20, 11:31
            Świetny pomysł z tum spisem produktów.
            Muszę wprowadzić w życie, koniecznie.

Podpowiedzcie proszę jakaś aplikacje, lub stronę, która z przypadkowych produktów „wymyśla” potrawy
          • enigma81 Re: Wzresień 2020 10.09.20, 12:02
            O, tak.
            Wiem co mam w szafkach, ale w zamrażarce to mnie też czasem zaskakuje zawartość.. Mimo, iż mam małą, ledwie 3 szuflady.
            Natchnęłaś mnie to konkretnego przeglądu.
            • czekolada72 Re: Wzresień 2020 10.09.20, 14:22
              No to jeszcze moj jeden patent. Kupilam paste sardelowa, i jak lubie dodac sardele do drobiazgow, to ta pasta porazka, przesolona.
              Wlasciwie moglabym dac w kubel, ale... Ale okazalo sie, ze sie swietnie nadaje do zup jarzynowych, niemiesnych, jako zamiennik soli czy vegety smile
              • czekolada72 Re: Wzresień 2020 16.09.20, 10:52
                Dzis wydalam 50 zl na dodatkowe i platne badanie, za dwa dni 250 na lekarza, a potem zaraz z 200 zostawie w aptece...
                Zamowiona msza za Babcie.
                Z zakupow spozywczych w tym tygodniu dopiero dzis pieczywo.
                A, jeszcze wiazanka na pogrzeb, nie za wielka, ale zawsze...
                  • czekolada72 Re: Wzresień 2020 27.09.20, 12:33
                    Tak jak było do przewidzenia, wrzesień mega wydatkowy, chociaż wszystko zaplanowane było.
                    Październik, z jednej strony też wydatkowy, ale na to była kasa od dawna odłożona, bo wyjazdowy. Z drugiej, w pewien sposób oszczędniejszy.
    • kamarow69 Re: Wzresień 2020 02.09.20, 10:33
      Ten wątek zawsze mnie mobilizuje, żeby sprawdzić na początku, co się szykuje na dany miesiąc smile Tradycyjnie podręczniki, opłaty za zajęcia dodatkowe. Poza tym wyjazd na tydzień. Znowu pogrzeb sad Zamówiłam 6 farb Loreal Preference. Jak któraś z Was kupuje to w Rossmanie jest w dobrej cenie - 20 zł za opakowanie. Pewnie jeszcze wybiorę się na giełdę warzywna po węgierki i jabłka. Na pewno muszę kupić nowy kabel do monitora. Pewnie trochę ubrań jeszcze jak znajdziemy to, czego szukamy. Widziałyście gdzieś fajne oksfordki? W zeszłym roku córka kupiła śliczne lakierowane w TK MAx-ie Niestety się rozpadły i musiała oddać. Szukamy następcy. Nie muszą być to zaraz Ryłko, bo szybciej się znudzą niż je zniszczy. Jeszcze mąż szuka mokasynów. Poluje w TK Maxie, bo tam kupuje fajne zamszowe po 80 zł jesienią.
      • czekolada72 Re: Wzresień 2020 02.09.20, 18:51
        Ja zaczęłam już wekować pomidory. Dziś z chili. Nie chcę naraz wielkich ilości robić.
        Zlałam do butli dziś też wiśnie w spirytusie smile
        Mam też do popakowania ususzony dziurawiec, nawloc i krwawnik.
        Zamówiłam sadzonki róż i clematisy, teraz czekam na dostawę.
      • kamarow69 Re: Wzresień 2020 28.09.20, 08:22
        U mnie budżet wrześniowy baaardzo mocno przekroczony. Na giełdzie nie byłam po owoce. Za to dużo ubrań kupiliśmy: 3 pary spodni, 2 sweterki, 5 T-shirtów, spódniczka, czapka, bielizna w dużej ilości. Butów żadnych nie znaleźliśmy, nie licząc japonek. Moje ulubione ipanema po 10 zł w Rossamanie znalazłam . Za to wypadł zakup pralki. Odpuściłam pilnowanie zakupów żywnościowych i wyszło 1050 sad Zostało we wrześniu kupić zapas kolagenu i wysłać paczkę zagraniczną.
    • ge-ox Re: Wzresień 2020 02.09.20, 16:17
      sierpień zakończony na sporym minusie, bo wpadła spora i nieplanowana naprawa auta, do tego wydatki szkolne nieco wyższe, bo musiałam z góry opłacić semestr nauki języka, więc popłynęło sporo środków
      we wrześniu będą dwie moje wizyty u dentysty, około 500 zł razem, do tego dojdzie wydatek na odzież jesienna dla córki, bo wyskoczyła w górę, buty zresztą tez do kupienia
      planuję zrobic jakiś większy zapas chemii, raz a dobrze i spokój na jakiś czas, ponadto standardowe wydatki i opłaty
      chciałabym coś więcej odłożyć, ale już widzę, że może być trudno, córka dzisiaj już dostała dwa zaproszenia na imprezy urodzinowe u koleżanek, a jeszcze zajęcia pozaszkolne o ile ruszą też do zapłącenia
    • agpagp Re: Wzresień 2020 03.09.20, 23:12
      Sierpień zakończyliśmy z delikatną górką.
      Wrzesień na dzień dobry przywitał mnie autem u mechanika. Mam nadzieję że to nic drogiego. Zwłaszcza że muszę kupić inne auto na wyjazdy imprezowe. W tym się nie mieścimy po pierwsze a po drugie za bardzo je obciążamy. Wolałabym nie ruszać pierwszych odłożonych stówek na ten cel.
      Przed nami dwie ( może uda się z trzecią ) imprezy plenerowe co bardzo mnie cieszy bo firma musi coś zarobić. Z wydatków koniecznych w tym miesiącu to szczepienie psa. Zapisałam się też na angielski. 50 zł tygodniowo.
      W domu kultury dostałam dodatkowe 2 godziny w miesiącu. Dla innych może mało ale mnie to cieszy.
      Zaczęłam też wystawiać rzeczy które zostały mi po zamknięciu sklepu na allegro ale przyznam że taniej byłoby wywalić do kosza przy tych ich nowych sposobach naliczania prowizji.
      Chciałabym zrobić jeszcze kilka zapraw . Chyba zrezygnuję z zakupu większej ilości malin i zadowolimy się tymi które mamy na ogrodzie ( robię w syropie), na pewno sos słodko-kwaśny, coś z cukinii , jakieś kompoty z gruszek i buraczki obowiązkowo.
      Z sukcesów oszczędzania i bycia eko - był pan od wodomierzy i za 2 miesiące zapłaciliśmy nieco ponad 70 zł. poprzednio w okolicy 105 zł .
    • e-ness Re: Wzresień 2020 04.09.20, 13:48
      Oj będzie sporo większych wydatków.
      Szczepienia 500zl oddałam 3 rowery do serwisu sam przegląd to 130xl a jeszcze lampy w dwóch do wymiany i manetki w jednym, będę szczęśliwa jak zamknę się w 600 zł
      Ortodonta dla dzieci kolejne 400zl
      Mój fryzjer 300 zł
      Umówiliśmy się na „ strzyżenie” naszego ogrodu, drzewa i krzewy do podcięcia, plus jeden krzak do wyrwania , pewnie 300zl pójdzie
      Po ulewach zakało nam piwnice, bo ze skarpy ziemia spływała, a kostka przed domem się zapadła. Mieliśmy co prawda w planach remont przedogrodka, ale skromniejszy, s tu szykuje się zrywanie starej kostki i palisada pod skarpa. To z oszczędności ale i tak zaboli.
      Uzupełniłam spiżarke i szafke z chemia, poszło 1000 zł .
      Jeszcze buty i ubrania dla dzieci ale to już symboliczne szt. Liczę ze 200 zł będzie max.
      Z nadzieja wyglądam października, a to dopiero04.09 sad
    • kropkaa17 Re: Wzresień 2020 07.09.20, 12:19
      Wrzesień mocno wydatkowy.
      Sporo bo ponad 100 zl poszło już na szkołę: a to zeszyty, okładki, już coś na plastykę, flet na muzyke...
      Muszę zamówić soczewki, filtry do wody, wkłady do maszynki do golenia- to wszystko w ilości na pół roku więc też trochę wyjdzie.
      Na koniec sierpnia odmalowaliśmy pokój córki, teraz musimy kupić większe łóżko i zrobić duże biurko.
      Pewnie popłynę trochę z wydatkami na moje hobby czyli w planach kupno kilku gier planszowych i insertów do nich.
    • agpagp Re: Wzresień 2020 08.09.20, 14:52
      Co prawda u mechanika zostawiłam tylko 50 zł a szczepienie psa jest w październiku a nie w tym miesiącu to i tak życie potrafi zaskoczyć. Muszę pilnie trafić do neurologa. To pilnie w każdej placówce NFZ oznacza najwcześniej luty , maj , grudzień, marzec ( w kolejności dzwonienia + kilka miejsc gdzie się nie dodzwoniłam wcale bo nikt nie odbierał albo zrzucał połączenie ). Ale za 150 zł za wizytę idę już jutro rano . Ciekawe ile się czeka na pilną tomografię głowy bo prywatnie na pewno nie będzie mnie stać uncertain
    • twoja-siostra Re: Wzresień 2020 09.09.20, 20:32
      Rachunki opłacone, składki w przedszkolu też, prezent na komunie kupiony, prezent na jedne urodziny też już jest. Staram się gotować oszczędnie, wykorzystuje sezon na leczo, zaczął się czas na zupy- tutaj też duża oszczędność. Pierwszy raz robię buraczki do słoików na zimę, dostałam też świetna cukinie w słoikach to też bedziemy już mieć do obiadów. Dostałam ostatnio jabłka, zrobiłam więc szarlotkę, cała blacha a wyszło mi serio grosze. 2 szklanki mąki, 2 szklanki kaszy manny, proszek do pieczenia, trochę masla. Serio ostro wzięłam się za ogarnianie posiłków z głową, mam na to czas bo jeszcze rok jestem z młodsza córka w domu. Z dzisiaj mam dla męża na jutro leczo, a dzieciakom zrobię placki z cukinii bo bardzo lubią.
    • e-ness Re: Wzresień 2020 09.09.20, 21:13
      U nas budżet się rozjechał. Okazało się na ostatniej wizycie u orto, ze również najstarsza córka musi mieć założony aparat to generuje koszt ok 1500 zł, a syn będzie miał założony drugi luk wiec kolejne 1500 zł. Dobrze ze młodsza córka ns razie tylko kontrola za 8 tyg, Jak podlicze się z orto na koniec września, to spadnę z krzesła

Rowery odebrane, kwota 660 zł zadowalająca, zawłaszcza ze kupiliśmy koszyki dla dzieci a i mnóstwo rzeczy zostało wymienione na nowe.

Gotuje z głową i bardzo sezonowo/promocyjnie
      Ugotowałam gar ogórkowej i od razy zawetowałem 3 słoiki na czarna( chorobowa) godzinę. Gar wywaru wywaru rosołowego i pomrozilam.
      Wczoraj i dzis jedliśmy promocyjna pieczona paprykę i cukinie z meksykańskim farszem.
      Jutro jestem w trasie, wiec będzie jakiś mój gotowiec z zamrażarki, albo leniwe zrobię na szybko jak zgarnie dzieci ze szkoły.
      Dostałam od rodziców wiejskie jajka w ilości 150 szt i powinnam wymyślać tysiąc potraw z jaj, ale średnio mam amatorów na jajeczne potrawy.
      Na bieżąca dokupuje tylko owoce i warzywa, i tu widzę spore wydatki bo idzie ich w kg a ceny kosmiczne.

• austenka Re: Wzresień 2020 11.09.20, 16:30
      Wrzesień rozpoczęty, niestety kiepsko, bo od zapalenia zatok i L4 (odbije się na październikowej pensji). Zapłaciłam rachunki, kupiłam prezent urodzinowy, zrobiłam pierwsze weekendowe zakupy, z wydatków nieregularnych czeka nas wizyta u orooptyka, dentysty. Muszę też uzupełnić garderobę dziecka, kupić pościel i nowe patelnie. Nie wszystko we wrześniu, ale myślę jak to złożyć w czasie.
      • martini-7 Re: Wzresień 2020 26.09.20, 14:05
        Lepiej trochę stracić na pensji niż chodzić choremu, ja głupia nie poszłam do lekarza, a l4 mam 100% płatne i teraz jeszcze chwilami mnie męczą zatoki, a to już 4 tygodnie
      • e-ness Re: Wzresień 2020 11.09.20, 21:57
        My mamy w planach remont całego domu. ekipa zaklepana już w styczniu tego roku, miał być w w te wakacje, ale finansowo byśmy się nie spieli, wiec działamy w wakacje za rok.
        W poniedziałek mamy spotkanie z architektem, chcemy skorzystać z pomocy specjalisty, raz ze sama mam za duży mętlik w głowie i za dużo pomysłów, potrzebuje aby ktoś je zweryfikował. Dwa będziemy przebudowywać parter i tu potrzebuje gotowego projektu dla wykonawców. Trzy chcemy poznać koszt materiałów abyśmy nie byli zaskoczeni
        Koszt samej robocizny i elektryki już znamy, jeszcze tylko zlecimy wycenę wymiany okien w całym domu kilku firma i czarno na białym będziemy mieli koszt remontu. Już nie mogę się doczekać „nowego domku”, naszego , nie poprzednich właścicieli

Póki co podliczał straty dnia dzisiejszego
        1. Zbiłam okno w piwnicy , w drobny maczek. Złe założyłam taki bibsztok po wczorajszym myciu okna i przeciąg otworzył je z impetem
        2. Zepsuła się brama garażowa. Mąż mow ( jak zawsze zreszta) ze to ja zepsułem , śle 20 latka to już nie nie pierwsza młodośc, i pewnie nadszedł jej czas.
        Zgłosimy z ubezpieczenia, może naprawa bezgotówkowa będzie.

• enigma81 Re: Wzresień 2020 12.09.20, 10:13
        My też smile
        Duże wydatki są dwa - zakup auta (najlepiej do wakacji) i nowa kuchnia (z remontem ścian i nową podłogą w kuchni i holu). Na zewnątrz domu chciałam zakończyć akcję z malowaniem elewacji i zrobić nową altankę. Ale dwa pierwsze punkty najważniejsze.
      • 098qwerty Re: Wzresień 2020 14.09.20, 11:32
        Ja już wstępnie plany zrobiłam, z większych wydatków muszę wynająć firmę do pomalowania dachu (blacha) i dokończyć balkony tzn. kupić i pomalować deski, w tym roku może jeszcze jeden balkon ogarnę więc pozostaną 2 na przyszły rok. Żadnych większych imprez rodzinnych nie przewiduję, ale kto wie czy jakiegoś zaproszenia na wesele nie dostaniemy smile z wyjazdów planujemy w styczniu krótki 4 dniowy wypad z dziećmi na zwiedzanie (finansowany bonem) a potem dopiero wakacje w takiej formie jak w tym roku tzn. tydzień nad morzem i pewnie z 10 dni w górach (dzieci je pokochały a i drugi bon trzeba wykorzystać).
          • 098qwerty Re: Wzresień 2020 14.09.20, 12:01
            Chodzi o wakacje, w 2021 roku planuję 3 tygodnie zagospodarować ze swojego urlopu na wyjazdy, a reszta starsy pewnie posiedzi w domu i spotka się z kolegami (4 klasa SP) a młodszego(3 latka) upchnę po dziadkach i babciach, chyba że uda mi się załatwić dla niego przedszkole od stycznia to będzie chodził do przedszkola.
              • 098qwerty Re: Wzresień 2020 15.09.20, 10:17
                U mnie w rodzinie w opiece wakacyjnej ogólnie dużo pomagają seniorzy z rodziny, nawet pradziadek, teraz już nie bo ma ponad 90 lat ale te 15 lat temu przy dzieciach brata jak najbardziej smile. Ja też jak nie miałam swoich dzieci to zabierałam bratanka na wyjazd, żeby nie nudził się w domu całymi tygodniami w wakacje. W ten sposób (przy pomocy) możemy sobie pozwolić na 2 tygodniowy wyjazd całą rodziną w jednym czasie. Gdyby nie było pomocy to pewnie bralibyśmy urlop (ja z mężem) w innych terminach tak aby jak najdłużej zagospodarować go dla dzieci.
                Cieszyłabym się gdyby starszy syn chciał chodzić na półkolonie w mieście albo wyjechać na kolonie z grupą z którą trenuje piłkę, ale niestety uparł się, że nie chce i już.
                • czekolada72 Re: Wzresień 2020 15.09.20, 15:21
                  W naszej tez babcia bardzo byla angazowana w wakacje wnukow. Najpierw wynajmowalam mieszkanie dla babci i jednego , potem dolaczyl brat ze swoim i babcia wybywala z dwojka, potem znowu bylo, ze tylko z mlodszym, dalej lata gdy wysylalismy ja solo, a teraz... smile namowilam wnuczka, czy by sie nie poswiecil, i nie spedzil nieco z babcia czasu na wakacjach, i to byl strzal w dziesiatke, bo byl od wszelkich "ciezkich" prac smile
                  Moje Dziecko wybywalo tez w letnie i zimowe wakacje oraz na sporo weekendow na zgrupowania ,i tym sposobem... nieraz dla mnie nie starczalo czasu smile)
    • martini-7 Re: Wzresień 2020 15.09.20, 12:32
      Wrzesień to powrót do rzeczywistości i dla dzieci i dla dorosłych. Moja energia życiowa ledwo pełza po podłodze. Muszę ogarnąć ten miesiąc w miarę niskokosztowo.
      Po wakacjach stwierdzam, że brak mi zapału do pracy. Nie wiem co jest grane, brak mi motywacji, praca nie daje mi dawnej radości i chodzę tam jak za karę.
      Może czas pomyśleć o czymś gdzie włożony wysiłek bardziej przełoży się na lepsze wynagrodzenie.
    • twoja-siostra Re: Wzresień 2020 15.09.20, 13:36
      Połowa miesiąca za nami. Oprócz standardowych wydatków kusza mnie lampy do salonu, stołowa i podłogowa. Chciałam sobie kupić też kwiatka i stojak do niego... może na koniec miesiąca, zobaczę jak będziemy stać z kasa
      • e-ness Re: Wzresień 2020 15.09.20, 22:04
        Zostawiłam w aptece 300 zł - dzieciaki chore,
        Orto przesunięty na październik, zdrowotny plan finansowy to fikcja w naszym przypadku

Przynajmniej żywieniowe trzymam się planu. Idę zgodnie z tygodniowym jadłospisem. Choć nieeee, i tu mam przesunięcie, bo nie było 16 godz prądu i zamówiliśmy pizzę na obiad.

Zrobiłam porządek w zamrażalce a korzystając z pomysły czekolady wpisałam co w niej upycham.
        Jeszcze w spiżarce zrobię remanent i i poczuje, że mam władze nad zapasami i mogę się zmierzyć z ewentualna kwarantanna bez stresu.

• kamarow69 Re: Wzresień 2020 16.09.20, 09:02
        Już po urlopie. Wyszło mega budżetowo. Noclegi, benzyna, ryby z dużej wędzarni, owoce z dyskontu niedaleko pensjonatu. Raz tylko droga kawa w Juracie. Śliczna pogoda, własne rowery, dobra książka na telefonie. Było cudownie!!!
      • galli0192 Re: Wzresień 2020 17.09.20, 09:03
        Ja też przymierzam się do zakupu nowych lamp do salonu. Tym razem już stawiam na ledy tongue_out Totalnie mnie ta oprawa urzekła, do tego jeszcze łapię się na rabat big_grin mlamp.pl/lampy-wiszace-zyrandole/60302-dekoracyjna-lampa-wiszaca-kkst-5860-xl-modernistyczna-oprawa-metalowa-zwis-listki-led-648w-3000k-leaves-mosiezne-biale.html
    • tol8 Re: Wzresień 2020 16.09.20, 21:38
      Sierpień zakończony 2800 na plusie u nas! Super wynik. Ten mc zapowiada się jeszcze lepiej. Na razie uderzają po kieszeni koszty podręczników do szkół średnich, to pierwszy rok gdy musimy kupić dwa komplety nowych książek. Ubezpieczenie za grosze na bezpieczny.pl kupiłam jak co roku.
    • e-ness Re: Wzresień 2020 16.09.20, 23:13
      Znaleziona w lodowce paczka drożdży, słoiczek musu z czarnego bzu i słoiczek dżemu z wiśni, zaowocowały dwoma struclami, dwoma chlebami fura pampuszkow drożdżowych wg. przepisu mojej mamy. Pracowicie ale czuje ogromna satysfakcję,
      Przerobil tez dwa pieczone udka z kurczaka na pastę kanapkowa, tak na szybko, tylko z podsmażona cebula.
      Mam jeszcze dwa 500g serki naturalne, którym zegar biologiczny tyka, i chyba przerobię je na placuszki,
      Muszę dokupić przed weekendem owoce, warzywa, wędlinę, i żarełko dla psinki,

• e-ness Re: Wzresień 2020 18.09.20, 14:25
        Zostawiłam w aptece 170 zł
        Fryzjer podniósł stawki za usługę i choć byłam zadowolona z jego pracy, to muszę poszukać tańszego zastepcy bo wczorajsze 460 zł mocno mnie zabolało
        Uzupełniłam garderobę dzieci, śle udało mi się zmieścić w założonych 100 zł wiec chociaż tu zgodnie z planem

Ciężki miesiąc sad
          • agniesia331 Re: Wzresień 2020 18.09.20, 17:37
            Ja już mam x nie poszłam do fryzjer, raz zamówiłam gołębi popiel Joanny za 6 zł (cudnie wyszło) a teraz wzięłam Syoss, który kupiłam w lockdownie i tu o wiele gorzej, ale ujdzie, pójdę dopiero na święta,. Moja fryzjerka z e 170,180 zażyczyła sobie w maju 220 zł i niestety uważam że za samą farbę to przegięcie jej 1,5 godz pracy =moje 4,5, więc nie zamierzam dopłacać 25 procent za nic, bo nawet maseczka była moja.
            • e-ness Re: Wzresień 2020 18.09.20, 18:11
              Ja niestety sama nie zrobię sobie tego co obecnie mam na głowie.
              Dekoloryzacja, koloryzacja i podcięcie
              Włosy trudne, z tendencja do skrętu - niestety doświadczenie zbrojnymi stylistami pokazało, ze nie każdy dobie z nimi radzi.
              Niestety, będę musiała poszukać kogoś, kto nie będzie miał porównywalne zdolności a nie będzie tak drenowała mojego portfela, albo wrócę do naturalnego koloru i tam będę tylko na cięcie jeździła.
              Niestety przed wizyta, nie zostałam poinformowana o zmianach w cenniku i tu mam duzy niesmak.
              • twoja-siostra Re: Wzresień 2020 18.09.20, 18:16
                Ja już niestety muszę farbowac bo pomimo 30stki mam bardzo dużo siwych wlosow. Farbuje u fryzjera 2-3 razy w roku, odrosty robię sobie sama, w mojej ulubionej drogerii moja farba kosztuje 20 zł, a podczas promocji nawet 15, gdzie w rossmannie kosztuje coś koło 28 zł.
                • czekolada72 Re: Wzresień 2020 18.09.20, 19:03
                  A ja , ktora farbuje (siwizna) od lat 30 prawie... przez ostatnie pol roku zostawilam odrost. Na szczescie poprzednia farba, balejaz, byla taka... no, ten siwy odrost sie az tak bardzo nie rzucał w oczy. I teraz przed wakacjami poloze sobie tylko jeden, ciemny, kolor pasemek, bardzo delikatnych. I potem po powrocie juz tak zostawie.Mam taki smieszny grzebyczek do nakladania. Kiedys przed laty tez tak robilam, tylko wtedy te pasemka nakladala znajoma fryzjerka, a do tego, za kazdym razem byl to inny kolor pasemek. W sumie fajnie to wygladalo smile
            • enigma81 Re: Wzresień 2020 18.09.20, 19:27
              Aktualnie też mam na głowie Joanna wink Taniutka a bardzo fajnie się trzyma, jestem pozytywnie zaskoczona.
              Oszczędzam na fryzjerze ostatnio i nie ścinam włosów (zobaczymy, na jak długo wystarczy mi cierpliwości) a farbę nakłada mi mąż. Jest ok smile
      • agniesia331 Re: Wzresień 2020 18.09.20, 17:39
        Co do sprzętu to są sklepy że sprzętem z Germany, z wystaw sklepowych kosztują np 1000 zł, a mają to co nowy za 2000 zł. Polecam. Pralkę mąż kupił 11 lat temu, cudnie dziala
    • agpagp Re: Wzresień 2020 24.09.20, 17:17
      Końcówka miesiąca upływa pod znakiem przetworów. Zbieram własne maliny. Żeby wsadzić je do sokownika mam ich za mało ale na małe słoiczki zasypywane cukrem wystarczy. ( w tym roku zrezygnowałam z zakupu większej ilości malin bo jednak 20 zł za kilogram w stosunku do zeszłego roku gdy były po 10 zł to trochę dużo). Kupiłam 10 kg buraczków , trochę gruszek i śliwek. Zebraliśmy też koszyk jabłek z drzewa u teściowej. Muszę pomyśleć co z nich zrobić.
    • e-ness Re: Wzresień 2020 26.09.20, 19:19
      Udało nam się dostać do orto , aparat u syna założony, portfel lżejszy o 1100 zł, córka przesunięta na październik bo już nie było terminów.
      W poniedziałek idę z córka do dermatologa, wizyta w pakiecie medycznym, ale ma problem z cera, wiec w aptece znów zostawimy swojesad
      Zakupy spożywcze odpuszczę robię w przyszłym tygodniu. Dokupie tylko owoce do śniadaniowek i będziemy bazować w przyrządzaniu posiłków na tym co w lodowce. Tylna ścianka na maksa.
    • austenka Re: Wzresień 2020 26.09.20, 20:11
      Budżet się posypal, odebrałam rozliczenia za covidowo-wakacyjny czas za prąd, przedszkole - kilkaset złoty muszę dopłacić. Wrzesień już spisuje na straty jeśli chodzi o oszczędzanie, zaczynam rozpisywać październik który musi być oszczędny bo do końca roku czeka mnie kilka dużych wydatków.
    • olpa7 Re: Wzresień 2020 27.09.20, 10:38
      U mnie wrzesień dramat.
      Opłacenie semestru angielskiego syna
      Ortodonta dzieci
      Dentysta dzieci
      Prezent na dzień chłopaka
      Prezent na imieniny syna
      I oczywiście wszystkie opłaty w szkole na rok z góry.
      Październik niestety się lżej nie zapowiada

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka