Dodaj do ulubionych

teorie spiskowe

26.01.21, 21:16
Jeśli ktoś zbyt długo siedzi w jednym miejscu oraz jeśli jakoś dogaduje się z własnym ciałem - po pewnym czasie, poddaje się woli ciała i musi się ruszyć, bo inaczej krew zastygnie w jamach ciała a ono nie może sobie na to pozwolić - chce żyć.
Przekładając te słowa na poczekalnie, przedłużającą się chorobę , zastygłe zniechęcenie lub ograniczenia związane z pandemią - potrzebujemy ruchu ciała i myśli. Najbardziej cierpią ci - którzy już zaznali zbawiennej ekscytacji - zmianą miejsca. Praca fabryk hormonalnych w naszym ciele zapoczątkowana w młodości nie może ustać. Gatunek to czuje.

Brak ruchu społecznego wobec miałkości politycznej - wzbudza w ciele gatunku potencjał rewolucyjny. Przeciwstawienie się - zyskuje potencjał domniemanej zmiany położenia naszego społecznego cielska.
Ten całkiem fizjologiczny potencjał przekłada się … niestety - z rewolucyjnego - na teorie spiskowe - będące zastępnikiem łatwo dostępnym i potwierdzanym w odpowiedniej bańce informacyjnej. ( z braku rozpoznania potrzeb, durnoty oraz zamiłowania do prostych wytłumaczeń skomplikowanych przyczyn - legendy )

Teorii spiskowych jest mnóstwo - bo zaspokajają różne gusta publiczności. Nasza wytrwała skłonność do poszukiwania sensu czy przyczyn - tak przydatna historycznie do zgrubnego wyjaśniania rzeczywistości - u osobników entuzjastycznych a niedouczonych zakwita jako nowa teoria spiskowa.
To jakby plebejska metafizyka a rebours przekształcająca „czujność rewolucyjną” w proste pierdoły.
Jasne -że trzeba jakoś zasypywać ową ciemną otchłań ziejącą w naszym niedoskonałym rozumieniu rzeczywistości ale niewątpliwie trzeba zacząć od wiedzy (pominę tu przydatność owych teorii dla sprawowania władzy szczególnie w takich średnio rozwiniętych krajach jak nasz oraz sojusz teorii spiskowych z władzą i kościołem. Oczywiście rozkwit teorii spiskowych nie jest uniezależniony od poziomu ekonomicznego - u nas jest jednak sposobem rządzenia i to jest uciążliwe- o teorii założycielskiej obecnej władzy nie wspomnę).

PS np. „Mądrale pandemiczne” - wszyscy spotkaliśmy tych którzy nie wierzą w pandemię - czy raczej gorąco wierzą w spisek - chcący ograniczyć ich wolność lub populację w niecny i celowy sposób. Ciekawe jest czemu zdecydowanie więcej owych mądrali wywodzi się ze środowisk raczej prawicowych niż innych? Czyżby to był wyznacznik poziomu wiedzy w tym środowisku?
Obserwuj wątek
  • scand Re: teorie spiskowe 29.01.21, 11:53
   Teorie spiskowe czasami są słuszne czasami nie. Spiski jednak wiele razy zmieniały bieg historii o czym przekonało się np. wielu władców ( dokładnie - w momencie kiedy się przekonywali przechodzili najczęściej w niebyt).
   Ludzie zatem spiskują od czasu do czasu i jest to część ich społecznej natury. Na tej bazie powstają również fałszywe teorie spiskowe.
   Pokazywanie że fałszywe teorie spiskowe są fałszywe to niestety też jedno z zadań przed jakimi stoją ludzie.
   Duża część społecznego wysiłku poznawczego polega na ustalaniu co zostanie uznane jako obowiązująca w społeczeństwie prawda, a co zostanie uznane jako fałsz.
   Natura spisku nie jest zawsze tak jednoznaczna jakby się wydawało i jest pewna szara strefa w której trudno określić czy coś może być uznane za spisek czy też nie.
   • mu_ndek_on Re: teorie spiskowe 30.01.21, 00:30
    Jak się pewnie domyślasz - chodzi mi o coś innego - coś jakby odrobinę szerszego. Intrygi pałacowe ,spiski w stylu -„Gry o tron” - są , że tak powiem usprawiedliwione lokalnie (nawet legenda smoleńska) .

    Wiara w UFO - nieśmiertelni iluminaci , chemtrails , płaskoziemcy czy wiara w w to, że lądowanie na księżycu jest produkcją filmową a nie faktem. To są wyznaczniki naszych właściwości gatunkowych - ich szeroki zasięg (bo mamy teraz takie możliwości) mówi coś o gatunku - i to chciałem w poprzednim poście zaznaczyć. Teorie spiskowe żywią się szarą strefą - bez niej nie istnieją.(podaj może przykład - gdzie „trudno określić czy coś może być uznane za spisek czy też nie.”)

    Powody? - poza skłonnością do uproszczeń i potrzeby zrozumienia - choćby bez zrozumienia ? Powody istnienia tego jałowego pędu poznawczego - są dość jak się zdaje proste i historycznie zrozumiałe - bo czym są różnorodne religie - jeśli nie najprostszą wersją wyjaśnień, które stają się teorią spiskową - a z czasem dodają coraz więcej powodów i usprawiedliwień , dając pozorny spokój wyznawcom a zyski założycielom.

    Ów fizjologiczny ruch - potencjał rewolucyjny - o podłożu poznawczym (instynktownym) - zostawiając gdzieś dociekliwość - rozładowuje się w lenistwie teorii spiskowych.
    Przyczyny jak zwykle - rozwarstwienie - systemy polityczne jako katering dla bogaczy - (rynek jako fetysz) brak pomysłu - co zrobić z tym gatunkowym pędem do zrozumienia bez zrozumienia. Barwność tych teorii w porównaniu ze zlodowaceniem polityki (w krajach „ustatkowanych” nie u nas) działa na korzyść tych głupot.
    To smutne.

    ps. Znów nie jestem u siebie - miasto jest do dupy. Zanieczyszczenie powietrza jest katastrofalne - niedawno - na wskaźnikach (w aplikacji) normy zanieczyszczenia - PM10: 468% - PM2,5: 600% - to są sprawy do załatwienia - a nie żonglerka ideologią aborcyjną - umiejscawiającą nas wśród państw afrykańskich (rządzonych przez radosnych kacyków - no może tu - akurat nie bardzo się różnimy)

    Pss. usłyszałem ostatnio anegdotę - płaskoziemcy na jakiejś swojej stronie , piszą : „Nasze poglądy - zyskują coraz więcej entuzjastów na całym globie.”
    • scand Re: teorie spiskowe 30.01.21, 16:15
     > „Nasze poglądy - zyskują coraz więcej entuzjastów na całym globie.”

     smile

     A zatem chodzi ci w zasadzie o "fake theories" bez kontekstu politycznego.. czy dobrze rozumiem ?
     • mu_ndek_on Re: teorie spiskowe 31.01.21, 21:31
      Cóż ja (prosta małpa) mogę powiedzieć o Twoim rozumieniu - Scandzie?

      Wydaje się, że tytuł wątku jest dość jasny i jeszcze dla pewności podałem kilka z dziesiątków - ciągle (wiecznie) żywych teorii spiskowych.

      Chodzi mi , jak zwykle - o skłonności gatunku.

      Duży potencjał , rewolucyjnego niezadowolenia i fizjologicznej ruchliwości poznawczej rozładowuje się w teoriach spiskowych - co jest smutne i głupie, a kiedy jeszcze owe głupoty są podsycane dla doraźnych celów politycznych przez różnych dupków - to jest to wkurwiające zaniedbanie i ryzykowna gra. (o czym ostatnio przekonano się w USA za sprawą pomarańczowego cwaniaczka)

      Polityka wykorzystuje te leniwe skłonności by ułatwić sobie władanie - a czasami, by władzę zdobyć - tak jak u nas - lub utrzymać jak ostatnio w USA.

      ps.Też się martwię o przyszłość w kraju przypisanym do afrykańskiej kultury prawnej. (rozumiem, że również martwisz się o konsekwencje ostatnich postanowień dotyczących aborcji - gdyby jednak nie to Cię martwiło … eee nie - napewno to właśnie Cię martwi ? Bo gdyby nie - to mogłaby być jakaś fiksacja? A może, jako kobieta - zechcesz się podzielić swoimi uwagami na temat ostatniej polityki aborcyjnej w naszym pięknym kraju?)

      (Gdyby jednak niepokoiło Cię - że moje wkurwienie - jakoś przekłada się na wkurwienie uliczne - to cóż - mam nadzieję, że parę spraw na wiosnę zakwitnie i przestaną być wkurwiające)


      Polityka jest nudna - ale nie powinna być wkurwiająca - co zostało zauważone przez młodsze pokolenia - na szczęście. To ich przyszłość i ja się o nich nie martwię (walka przeciw „realnej” głupocie jest znacznie lepsza od ulegania jakiejś durnej teorii spiskowej - czego i wam nie życzę)
      • scand Re: teorie spiskowe 01.02.21, 13:57
       Tak, zgodzę się że stopień skomplikowania rzeczywistości może wpływać na mnogość powstających teorii, w tym tych fałszywych. Mózgi ludzkie tak widać są skonstruowane że wolą mieć jakąś teorię niż żadną. Może to też nas odróżnia od zwierząt, które raczej nie operują abstrakcjami. Ludzie natomiast używają abstrakcji do skompresowania danych z rzeczywistości i osiągnięcia łatwiejszego panowania nad nią. To czy dana teoria sprawdzi się w praktyce decyduje jej test.
       Test stał się podstawą naukowej weryfikacji. Oczywiście w dziedzinie społecznej test znacznie trudniej wdrożyć niż w naukach naturalnych, co więcej trudno jest go jednoznacznie ocenić. Jak bowiem można ocenić np. czy stalinizm się sprawdził czy nie ? Nie sprawdził się bo został odrzucony m.in. ze względu na swoje okrucieństwo, z drugiej strony sprawdził się bo pozwolił Rosji pokonać Niemcy. Życie społeczne jest więc bardzo niejednoznaczne ze względu na swoją rozległość, kontekstowość i zmienność. A to generuje również "fake theories".
       • mu_ndek_on Re: teorie spiskowe 02.02.21, 21:02
        Nie oceniasz jednoznacznie stalinizmu? (ocena w moim pojęciu jest całkiem osobista , a przynajmniej powinna być)

        Jeśli dwa wściekłe psy rzucają się na siebie i jeden zagryza drugiego, to tego który zwyciężył - oceniasz lepiej? To dość ryzykowne - bo jeśli nie masz zagwarantowanego bezpieczeństwa to wściekły pies pozostaje wściekły i niewątpliwie zacznie rozglądać się za następną ofiarą.

        Czasy się troszkę zmieniły - ale ten czerwony wściekły pies warował w naszym kraju -piorąc mózgi przez dziesięciolecia. Gdyby wszyscy poddali się tym zabiegom (polityce historycznej ) to pewnie ciągle by tu był.
        Na szczęście duża część społeczeństwa jednoznacznie oceniała te działania - i pozbyła się tego psa - nazywanego czasami niedźwiedziem.


        Niewątpliwie w każdej sytuacji można znaleźć niejednoznaczne elementy ale jest granica za którą sprawy stają się jasne ,a ich kierunek rozwoju jednoznaczny. Są także, jeśli nie mamy wyrobionego tzw. aparatu krytycznego - opracowania naukowe - które starają się nie oceniać a jedynie przedstawiać tzw. fakty (statystyki) - poświęcając czas i wysiłek „za nas” by próbować wyjaśniać - a przynajmniej dać nam wybór ( który - jak wiem z doświadczenia - zazwyczaj jest pokierowany mało uświadomionymi skłonnościami podmiotowymi.) Ale gdybyśmy nie próbowali rozpoznać tych osobowych i gatunkowych predyspozycji i nie usiłowali opierać własnych sądów na (mniej więcej) naukowych podstawach - to gdzie teraz byśmy byli???


        Jaką „rozległość , kontekstowoąć i zmienność” reprezentują poglądy naszej legendarnej katastrofy samolotu?
        Jak niejednoznaczne są poglądy płaskoziemców?
        • scand Re: teorie spiskowe 03.02.21, 10:06
         Stalinizm oczywiście był złem.
         Paradoksalnie jednak sprawdził się w walce z innym złem czyli hitleryzmem.
         Gdyby Rosja była demokracją jak np. Francja to chyba przegrałaby z totalitarnymi Niemcami. Ale kto wie ? jak w takiej sytuacji ułożyłaby się polityka światowa ??
         Tak,.. dwa wściekłe psy to dobra metafora. Jeden z psów był - tak jak piszesz - niedźwiedziem, w końcu złagodniał i odpuścił. Udało się, żyjemy w wolności i filozofujemy bez strachu że za słowa można trafić do obozu.
         A matematyka zawsze jest taka sama, niezależnie od ustroju ... jak coś jest kulą ( w przybliżeniu) to jest kulą, a jak coś płaszczyzną to płaszczyzną. Tu kontekst jest matematyczny czyli obowiązuje ścisłość i uniwersalność.
         Parafrazując - przekonania matematyczne są przyjacielem prawdy smile
      • kalllka Re: teorie spiskowe 02.02.21, 13:32
       ...Może mogłabym podzielić się....
       ale po co skoro deklarujesz się prosta małpa ergo- nie jesteś w stanie pojąć ludzkich subtelności.
       Poza tym, jak to kobieta- rozumiem ze podlegam ograniczeniom-> nie walczę ze stereotypami bo to tylko męskoosobowa stylistyka- nieogolona klatka... schodowa(?) piersiowa (?)
       Pogadamy gdy przestaniesz, nudząc się w życiu robić selekcje i porządnie przygotujesz aparat pojęciowy

   • krytyk2 Re: teorie spiskowe 17.11.21, 22:12
    Twoja definicja wymyka się pojeciu t spiskowych.One sa po prostu z natury fałszywe.
    Warto by zatem jedynie zastanawiać sie nad tym dlaczego w danym przypadku powstają,komu służą ,co je cechuje i kto ewentualnie je -w konkretnym przypadku-wytworzył.
    Bardzo często prawdziwe wytłumaczenie przyczyn jakiegoś zjawiska jest po prostu zbyt oczywiste-żeby było-tak sądzą zwolennicy t sp-prawdziwe.Myślę ,że część winy za takie dążenie do szukania innych niż prawdziwe tłumaczeń ,musi wziąć estetyczna postawa w sensie Kirkegaarda.WSpółczesnie nieefektywna i niebezpieczna a także niewygodna stała się postawa etyczna.Kto ,poza zwariowanymi naukowcami,ugania się dzisiaj za prawdą i i cokolwiek jest w stanie dla niej ryzykować?
    Teoria spiskowa w każdym wypadku nie spełnia kryteriów naukowości,tj np spójności logicznej czy weryfikowalności.Wystarczy rzut oka np na teorie wg której to Bill Gates sprokurował pandemię covida.Konfrontacja tej tezy z inną ,że w plany miliardera dały się wciągnąć Chiny ,których PKB wyglada przy majątku Amerykanina jak słoń przy mrówce,uświadamia w tempie ekspresowym ,że ta teoria to zwykła bzdura.Oczywiscie dodac tu trzeba ,że jeszcze sie taki nie narodził co by zmanipulował hermetycznym i absolutnym systemem pod wodzą Xí Jìnpínga
    • krytyk2 Re: teorie spiskowe 17.11.21, 22:24
     często dowodem na fałsz teorii spiskowej jest przyłapanie jej na widocznej gołym okiem sprzeczności albo całej ich serii.Jeśli w przytoczonej teorii B Gates to potwór ,któremu zależy wyłącznie na bogaceniu sie i ten motyw stał też za rzekomą pandemią Covid ,to jak wytłumaczy sie fakt ,że Gates na tym posunięciu faktycznie stracił?Argument ,że celem Gatesa było też zabicie odpowiedniej ilości ludzi ,kłoci się z poprzednim założeniem -o chęci zwiększenia bogactwa:jesli bowiem Gates usmiercic zamierzał połowę ludności świata ,to jak to się miało przełożyć na zwiększeniu zysków Gatesa?Jak widać ,już w obrębie dwóch podstawowych celów biznesmena czai sie bezwzględna sprzeczność.Ktos ,kto wierzy w takie brednie ,przysłowiowo- przekładając na grę w szachy -nie byłby w stanie przewidzieć jednego ruchu na przód.
     • krytyk2 Re: teorie spiskowe 17.11.21, 22:38
      ponieważ teorie spiskowe nie trzymaja się (logicznej)kupy ,to są doskonałym materiałem do przyswojenia przez zwykłego kretyna.I o to własnie chodzi: zamiast męczyc się nad fizjologią rozwoju mutacji wirusa,socjologia władzy w chinach czy innymi niebezpiecznymi zjawiskami w ich zaskakujących lecz koniecznych koniugacjach,wystarczy wyklepać dwa hasła i porozumienie z innymi kretynami -gwarantowane.Teorie spiskowe spełniają wiec ważne społeczne funkcje integracyjne w zakresie wielkich mas( kretynizm jest współcześnie bardzo rozpowszechniony...). Skretyniałe masy ludzkie odczuwają w tych chwilach automatycznego zrozumienia tego co sie dzieje wokół nich w sakli globalnej naprawdę miłe uspokajające ciepełko.
      • krytyk2 Re: teorie spiskowe 17.11.21, 22:44
       i tu dochodzimy do sedna :skoro tak łatwo ludzie dają się namówic na fałszywe ale proste wyjaśnienie trudnej rzeczywistości,to w tym samym czasie ich umysły juz nie musza zajmować się prawdziwymi działaniami ,które podejmują ludzie władzy w cieniu tej trudnej rzeczywistości.Widac to wyraźnie np w trakcie analizy działan pisowskiego rządu wokół epidemii w Polsce.
     • al.1 Re: teorie spiskowe 15.12.21, 01:51
      krytyk2 napisał:

      > często dowodem na fałsz teorii spiskowej jest przyłapanie jej na widocznej gołym
      > okiem sprzeczności albo całej ich serii.

      W gruncie rzeczy jest tak, ze ogromna liczba spoleczenstwa bezgranicznie wierzy we wszystko co glównosciekowe meRdia podadza. Do ich lbów nie docieraja fakty przeczace ich (modne slowo) obowiazkowej narracji.
      A gdzie jest - pytam - starozytna zasada Audi alteram partem (inaczej audiatur et altera pars)?
      Czyli wysluchanie tego, co druga strona ma do powiedzenia. Czy widzial ktos np. w debatach telewizyjnych o modnym swirusie i szprycach, niezaleznych ekspertów? Ja nigdy i nigdzie.

      > Jeśli w przytoczonej teorii B Gates to potwór ,któremu zależy wyłącznie na bogaceniu
      > sie i ten motyw stał też za rzekomą pandemią Covid ,to jak wytłumaczy sie fakt ,że Gates
      > na tym posunięciu faktycznie stracił?Argument ,że celem Gatesa było też zabicie
      > odpowiedniej ilości ludzi ,kłoci się z poprzednim założeniem -o chęci zwiększenia bogactwa:
      > jesli bowiem Gates usmiercic zamierzał połowę ludności świata ,to jak to się miało przełożyć
      > na zwiększeniu zysków Gatesa?

      On ma tyle majatku, ze do konca zycia, nawet gdyby mial zyc kilka tysiecy lat, nie musialby nic robic.

      > Jak widać ,już w obrębie dwóch podstawowych
      > celów biznesmena czai sie bezwzględna sprzeczność.Ktos ,kto wierzy w takie brednie ,
      > przysłowiowo- przekładając na grę w szachy -nie byłby w stanie przewidzieć jednego ruchu na przód.

      Zauwaz, tzw. szczepionki, to oprócz depopulacji, najlepszy biznes równiez dla niego. A tu, m.in. o jego zbrodniczych poczynaniach www.bitchute.com/search/?query=bill%20gates&kind=video
      I pare innych materialów o których w meRdiach cichosza:
      tapnewswire.com/2021/12/graphene-hydroxide-like-razor-blades-in-the-blood/

      vaccinedeaths.com/2021-05-10-pfizer-vaccine-catastrophic-damage-every-body-system.html
      noweateny.pl/International/details/429/SPECJALISTA-OD-GRAFENU-DR-ANDREAS-NOACK-ZAMORDOWANY--YDOWSKA-SZECHITA-GOJW-RYTUALNYMI-NOAMI-SAKIN-OD-WEWNTRZ-WPROST-Z-FIOLEK-mRNA
      www.bitchute.com/hashtag/dr-judy-mikovits

      chemicalviolence.com/
      www.theguardian.com/world/2021/feb/13/new-do-not-resuscitate-orders-imposed-on-covid-19-patients-with-learning-difficulties?s=09he
      seemorerocks.is/vaccine-scandal-in-slovenia-bottles-have-code-s-for-placebo-vax-or-kill-shot/
      chemtrailplanet.com/
      niezaleznatelewizja.pl/index.php/aiovg_videos/polscy-mundurowi-zalozyli-stowarzyszenie-przeciwstawiajace-sie-lamaniu-prawa-w-resortach-silowych/
      norymberga2.pl/    • scand Re: teorie spiskowe 27.11.21, 09:34
     > jeszcze sie taki nie narodził co by zmanipulował hermetycznym i absolutnym systemem pod wodzą Xí Jìnpíngar

     to Zachód wykarmił Czerwonego Smoka, który jest teraz tak już potężny. Dlaczego to zrobił? Dla czystego zysku ekonomicznego. który kiedyś był uzyskiwany po przeniesieniu produkcji do Chin.
     Spiski były i będą, tylko zmieniają się ci, którzy są w stanie je zawiązywać.
     • krytyk2 Re: teorie spiskowe 27.11.21, 16:32
      drogi Scandzie,poj spisku rożni się wyraźnie od poj teorii spiskowej.Spiski sa i będą ,to fakt.I one -porządnie przemyślane i solidnie wykonane- mogą zmieniać bieg świata.Ale w poj teorii spiskowej słowo spisek zostało uzyte symbolicznie -żeby nie powiedzieć- humorystycznie.Chodzi o to ,że składnik realności zawarty w poj "spisek",zostaje całkowicie wytrącony ze zbitki "teoria spiskowa".To znaczy ,gdy ktoś używa tego pojęcia w jego właściwym sensie ,chce po prostu wskazać na to ,że zwolennik t.s. całkowicie myli sie myśląc ,że bieg wydarzeń światowych tak wlasnie realnie przebiega jak stara sie sugerować zwolennik teorii spsikowej
      • scand Re: teorie spiskowe 28.11.21, 09:50
       Jak rozumiem, spiski odgrywały zawsze dużą rolę w historii ludzkości. Bieg dziejów zmieniał się na skutek spisków. Kiedyś ludzie mogli oddziaływać tylko lokalnie to i spiski były lokalne. W erze globalizmu teoretycznie mogą być spiski globalne.

       No tak, mogą być również błędne teorie spiskowe.
       Jak odróżnić te prawdziwe od fałszywych? Jeżeli poziom absurdu zawarty w teorii spiskowej jest duży to jest to prawdopodobnie teoria fałszywa.

       Teraz wszyscy szukamy odpowiedzi skąd ta niezwykła epidemia? Ja skłaniam się do odpowiedzi, że jednak wirus powstał w laboratorium (co niestety jest marnym prognostykiem na przyszłość skoro JUŻ można tworzyć w laboratoriach tak zjadliwe wirusy), aczkolwiek jego rozprzestrzenienie się było raczej przypadkowe. Rozwój wiedzy ludzkości prowadzi zatem również do rozwoju metod, za pomocą których ludzkość może popełnić kolektywne samobójstwo,
       • krytyk2 Re: teorie spiskowe 28.11.21, 12:22
        no i tu zgadzam się z Tobą całkowicie.Również uważam ,ze wirus mógł powstać lub wymknął się z laboratorium.Natomiast założenie ,że ktoś świadomie wyniósł wirusa i rozpuścił go pomiędzy ludźmi jest oczywiście możliwe ,ale świadczyłoby to raczej o szaleństwie takiej osoby albo o jej kompletnej głupocie.Nie da się bowiem przewidzieć środowiskowych skutków takiego ruchu a przecież w spiskowych teoriach sprawcy tego typu afer działają celowo i są bardzo skuteczni ,tj ich cel pokrywa się całkowicie ze skutkami.
        Myślę ,ze częśc problemu związanego z poj teorii spiskowej ,bierze się z pomylenia i podkładania pod siebie innego pojecia -tzw działań zakulisowych.Czyli mamy opozycję -transparentne działania publicznych osób/gremiów władzy/,które robią to co przed chwilą deklarowały ,że zrobią -z jednej strony i opozycyjne znaczeniowo-nietransparentne (zakulisowe) działania takich osób.W świecie publicznym jedne i drugie działania są ze sobą splecione.
        I w to wszystko wchodzą tzw teorie spiskowe,które z racji łatwości tłumaczenia skomplikowanych często i nieznanych kulisów realnych działań,podają zmyślone przyczyny określonych zjawisk społecznych.Tak jak napisałem w poprzednim postach,teorie spiskowe są fałszywe ,bo sa wewnętrznie sprzeczne,ale są chwytliwe ,ponieważ sa łatwe intelektualnie i niesione przez resentyment plebsu,który chętnie uwierzy w każdą teorię piętnującą bogaczy czy silne organizmy gospodarcze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka