kawitator 09.03.07, 10:00 Czy kwartalnik Zadra wydawany w Polsce przez fundację eFKa a finansowny przez fundację Heinricha Boella reprewzentuje poglądy polskich feministek ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
chaperone Re: Zadra 09.03.07, 20:11 Pelna nazwa organizacji ktora wydaje Zadre brzmi Fundacja Kobieca eFKa. Finansowanie wydawania Zadry przez fundacje Bolla skonczyl sie w grudniu zeszlego roku. Zadra z brzuchem na okladce jest juz jakis czas w empikach. Odpowiedz Link Zgłoś
kawitator Re: Zadra 09.03.07, 20:47 Pelna nazwa organizacji ktora wydaje Zadre brzmi Fundacja Kobieca eFKa. Finanso > wanie wydawania Zadry przez fundacje Bolla skonczyl sie w grudniu zeszlego roku > Zadra z brzuchem na okladce jest juz jakis czas w empikach. Widocznie miałem nieaktualne dane Moje pytanie dotyczyło jednak czegoś innego czy zadra reprezentuje poglądy Polskich feministek . Dorwałem kilka starszych numerów i studiuję Z racji braków w temacie nie mam pojęcia czy prezentowane tu poglądy to centrum jak określa redakcja czy jakaś skrajność łagodną lub radykalna Z moich poszukiwań wynika ze to jedyne czasopismo które nie tylko istnieje już kilka lat ale doczekało sie nawet 2 tysięcznego nakładu W dalszym ciągu z takim nakładem pozostaje na poziomie "Wiadomości odlewniczych" ale inne to już zupełnie wydawnictwa chwilowe i powielaczowe Moje zdumienie wzbudza tez fakt ze na łamach współcześnie kobitki podnoszą postulaty które nawet w czasach mojej młodości czyli przełomu lat 60 i 70 były dla mnie bezdyskusyjne Czyżby walka z cieniem? Odpowiedz Link Zgłoś
turbomini Re: Zadra 09.03.07, 20:57 Do Zadry piszą różne osoby, można więc powiedzieć, że to raczej przekrój poglądów. Ja nie słyszałam, żeby w polskim feminizmie istniało jakieś centrum... Odpowiedz Link Zgłoś
kawitator Re: Zadra 09.03.07, 21:08 Rzeczywiście to co zdążyłem przeczytać jest na różnym poziomie merytorycznym a i bardzo rozrzucone w sensie ideowym Mogę zatem przyjąć ze taki przekrój mniej więcej jest reprezentatywny dla środowiska. Nieprawdaż ? Odpowiedz Link Zgłoś
chaperone Re: Zadra 09.03.07, 22:16 Z tymi Wiadomosciami odlewniczymi to masz nieaktualne informacje. Zapytaj w odopwiednich redakcjach jaki naklad maja takie znane pisma literackie i kulturalne jak Lampa, czas Kultury czy HaArt. Nikt im nie moze zarzucic ze szerza szkodliwa ideologie, a naklad maja w polowie tak duzy jak Zadra. Jak na pismo feministyczne a przez to niszowe (literatur ai kultura tez sa w Polsce niszowe) naklad Zadry nawet w wysokosci 1500 to jest sukces. A co do wlaki z cieniem - o ile sie orientuje Zadra podejmuje tematy aktualne i przede wszystkim sprawy polskie, na ile moze, no bo to w koncu kwartalnik a nie miesiecznik. Wiec skoro pisza o sprawach ktore byly aktualne 30 lat temu to znaczy ze niestety te tematy sa aktualne nadal. Odpowiedz Link Zgłoś
kawitator Re: Zadra 10.03.07, 10:13 Nikt im nie moze zarzucic ze szerza szkodli > wa ideologie, a naklad maja w polowie tak duzy jak Zadra. Jak na pismo feminist > yczne a przez to niszowe (literatur ai kultura tez sa w Polsce niszowe) naklad > Zadry nawet w wysokosci 1500 to jest sukces. Podobno 2500 Nie zarzucam zadrze szerzenia szkodliwych ideologii dziwi mnie to jednak ze pomimo juz chyba 8 lat wydawania niezłej poligrafii i poziomu pozostała niszowym pismem Jeżeli ktoś chce zmienić rzeczywistość społeczną, propagować jakieś nowe idee to swoje zadanie powinien propagować jak najszerzej ( jak oczywiście nie posiada siły aby te zmiany wprowadzić przemocą) Dlaczego jeżeli ja pisze wiele autorek w Zdrze walczycie o równouprawnienie o jednakowe traktowanie w pracy itd. Itd. Feminizm na tak zły obraz Dlaczego jak pytam mądrej kobitki ;-) absolutnie nie religijnej - Słuchaj jesteś za równouprawnieniem, równymi płacami i możliwością wzięcia urlopu macierzyńskiego tez przez ojca odpowiada - ta to jest oczywiste że tak być powinno To ty jesteś feministką Ja feministką chcesz mnie obrazić ;-))))) Co w opinii feministek każe odżegnywać się od tego miana tylu kobitkom że przez tyle lat pozostaje on taką krzykliwą ciekawostką zamiast zamienić się w masowy ruch o dużej sile oddziaływania gdzie tu ten piesek jest pogrzebany Odpowiedz Link Zgłoś
karolana Re: Zadra 10.03.07, 19:10 wiesz, to jest tak samo, jak wtedy, kiedy ja mówię, ze jestem feministką. wtedy słyszę coś w stylu : ale dlaczego??? przecież ty jesteś normalna!! kiedys pewnien bardzo miły facet próbował mi nawet wmówić, że jestem feministką ponieważ sie rozwiodłam :D lol, mój ex padłby ze śmiechu jakby to usłyszał :D no i co w związku z tym? są teorie dlaczego kobiety o pogladach z gruntu feministycznych od rzeczonego nurtu się odżegnują. są teorie, dlaczego najgorliwszymi strażniczkami patriarchatu są właśnie kobiety. i są to w zasadzie bardzo sensowne teorie. radzę poczytać. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
kot_behemot8 Re: Zadra 09.03.07, 22:46 > Prawdaż, prawdaż...ale do czego zmierzasz? Zapewne trafił w Zadrze na jakąś bzdurę (gdzie ich nie ma...) i przygotowuje sobie grunt do mowy oskarzycielskiej: Słuchaj Narodzie, słuchaj co te feministki znowu wymysliły! Odpowiedz Link Zgłoś
kawitator Re: Zadra 10.03.07, 09:57 Zapewne trafił w Zadrze na jakąś bzdurę (gdzie ich nie ma...) i przygotowuje > sobie grunt do mowy oskarzycielskiej: > Słuchaj Narodzie, słuchaj co te feministki znowu wymysliły! > O to rzeczywiście nie trudno ;-)))))) Ciekawe cytatciki trafiają się tam raz za razem z kultowym już cytowanym wielokrotnie „technika jest fallocentrycznym instrumentem opresji kobiet” Traktujmy to jednak jak folklor bowiem różnych lokatorów pan Bozia ma na tym świecie. Wiem juz że Zadra jest głosem poskich feministek i prezentowany tam przekrój poglądów jest mniej wiecej reprezenatywny Za tę informację dziekuje Może wyjaśnię cel moich pytań, to dociekanie i profil Zadry. Jak juz pisałem w innym wątku jeden z moich znajomych jest pedałem To miano znosi natomiast zacietrzewia sie i wku..a jak ktoś powie o nim gej Ponieważ on reprezentuje nauki społeczno-humanistyczne i to na wysokim poziomie a ja jestem człek matematyczno-techniczny kiedyś zapytałem go wprost co go tak wpienia w geju W odpowiedzi palnął mi wykład w czasie którego między innymi porównał gejów do feministek Co ma piernik do wiatraka? Według niego ma. Ponieważ jako człek techniczny myślę wolno ale dokładnie postanowiłem sobie sprawdzić czy przypadkiem nie wciska mi jakiej ciemnoty Po pewnym zapoznaniu się ze stronami gejowskimi i przyznaniu mu cos w tym jest i dobrze tłumaczy sytuację łażę po stronach i forach feministycznych Ponieważ do tej pory uważałem feministki za jakąś zupełnie marginalna grupkę rozkrzyczanych lwic lewicy muszę nadrobić zaległości w wykształceniu ;-))) Mam sporo pytań do zadania czasami banalnych lub głupich jednak atmosfera oblężonej twierdzy każąca sie doszukiwać za każdym pytaniem ataku czy jak tutaj przygotowań do jakiejś napaści powoduje ze nie pytam Nie jestem zainteresowany karczemnymi utarczkami bowiem one nie wnoszą nic nowego a zajmują czas który wolałbym przeznaczyć na jakąś ciekawą lekturę Odpowiedz Link Zgłoś
bogus2000 nie wiem ale dobrze sie pali 10.03.07, 10:20 Używam go do rozpalnia w piecu. Jest niezastąpiony. > Czy kwartalnik Zadra wydawany w Polsce przez fundację eFKa a finansowny przez > fundację Heinricha Boella reprewzentuje poglądy polskich feministek ? Odpowiedz Link Zgłoś
kocia_noga No i masz odpowiedź 10.03.07, 13:12 skąd się bierze syndrom oblężonej twierdzy. A poza tym tutaj sporo ludzi wchodzi,żeby się "zapoznać" i na dzień dobry obrażają, insynuują,plotą wrogie nam bzdury itp.Potem się zazwyczaj nadymają,że skąd ta wrogośc. Zauważ,że siedzą sobie na tym forum osoby płci męskiej i to od dawna i jakoś wobec nich tego syndromu nikt nie okazuje. A co do zasadniczej mysli, czemu "normalne" kobiety myślą podobnie do feministek, ale odżegnują się od ruchu to uważam,że to dobrze,w ten sposób możemy spełniac role mitycznego czarnego luda-im mniej społeczeństwo wie o feminixmie, tym może być lepiej, bo uważa się nas za straszliwą ekstremę,więc pzrekonania "normalnych" kobiet i coraz częściej ,mężczyzn są automatycznie ok,w końcu one/oni chcą rzeczy oczywistych, a feministki niewiadomo czego. No dobra, a skąd się wzięła straszna gęba, jaka nam doprawiono? Po pierwsze Polska jest krajem patriarchalnym,więc każdy przejaw dbania grupy niżej stojącej w hierarchii, jaką sa kobiety jest odbierany jako agresja, atak, wojna,a co za tym idzie-zaprzeczenie kobiecości.Na pewno słyszałeś,ze feministki to nie kobiety: albo ich nikt nie chciał, albo sa lesbijkami,albo jedno i drugie,albo w ogóle sa wynaturzoną potwornością ( skoro w ogóle odważają się na wyrażanie dbałości o swoje interesy).Wszyscy to słyszeli,a skoro tak, to normalne kobiety feministkami oczywiście nie są. To w ogóle jest tak śmieszne czasem,takie poplatane, takie nielogiczne,że aż dziw,ale pzreczytaj sobie podlinkowany przez Illiterate artykuł psychologa który od lat prowadzi terapię dla ofiar pzremocy - wtedy zrozumiesz, skąd się to bierze. Przykład na takie działanie podam w innym wątku. Odpowiedz Link Zgłoś
kawitator Re: No i masz odpowiedź 10.03.07, 20:04 : No i masz odpowiedź skąd się bierze syndrom oblężonej twierdzy. Rzeczywiście napisał i z gruszki ni z pietruszki chamsko i nie na temat Zauważ,że siedzą sobie na tym forum osoby płci męskiej i to od dawna i jakoś > wobec nich tego syndromu nikt nie okazuje. Zauważyłem ale mam pewien temperament polityczny i troszkę niewyparzona gębę wiec aby zasłużyć na takie traktowanie musiałbym długo terminować ;-))) Mam tylko taka prosta prośbę Chciałbym abyś oderwała się trochę atmosfery konfrontacji i potraktowała moją wypowiedź jako przedstawienie wątpliwości moich poglądów i chciała mi wyjaśnić gdzie popełniam błąd w rozumowaniu jeżeli oczywiście się z nimi nie zgadzasz. A co do zasadniczej mysli, czemu "normalne" kobiety myślą podobnie do > feministek, ale odżegnują się od ruchu to uważam,że to dobrze,w ten sposób > możemy spełniac role mitycznego czarnego luda-im mniej społeczeństwo wie o > feminixmie, tym może być lepiej, bo uważa się nas za straszliwą ekstremę,więc > pzrekonania "normalnych" kobiet i coraz częściej ,mężczyzn są automatycznie > ok,w końcu one/oni chcą rzeczy oczywistych, a feministki niewiadomo czego. Miało chyba być sarkastycznie ale wyczuwam nie wiem czy dobrze pewien żal za taka opinię. Zbyłaś problem żartem i suspensem Po pierwsze Polska jest krajem patriarchalnym,więc każdy przejaw dbania grupy > niżej stojącej w hierarchii, jaką sa kobiety jest odbierany jako agresja, atak, > wojna,a co za tym idzie-zaprzeczenie kobiecości Wybacz ale chyba megalomania feministyczna przez ciebie przemawia Jaka walka ? Jaka realna siła ? Aby zasłużyć na walkę i niszczenie trzeba realnie zagrażać Chyba jednak jesteście po prostu lekceważone Uświadom mi co tez stanowi w działalności feministek takie realne zagorzenie dla ustalonego por zadku społecznego ze tłumaczyło by taka reakcję .Na pewno słyszałeś,ze > feministki to nie kobiety: albo ich nikt nie chciał, albo sa lesbijkami,albo > jedno i drugie,albo w ogóle są wynaturzoną potwornością Słyszałem słyszałem nie powiem i inne rzeczy słyszałem Co też ludzie nie gadają ;-)) Wierze w to tak samo jak w wiele innych bredni powtarzanych w z wypiekami przez kumoszki na ucho Artykuł o przemocy w rodzinie przejrzałem ale aby się z nim zapoznać dokładnie i przemyśleć potrzebuję pewnego czasu Nasunęły mi się na podstawie twej wypowiedzi i artykułu o przemocy pewne refleksje ale to sie musi uporządkować Odpowiem jak przemyślę. Odpowiedz Link Zgłoś
piekielnica1 Re: nie wiem ale dobrze sie pali 10.03.07, 18:48 bogus2000 napisała: > Używam go do rozpalnia w piecu. Jest niezastąpiony. A fe, jak możesz tak zatruwać środowisko? Odpowiedz Link Zgłoś
kawitator Re: nie wiem ale dobrze sie pali 10.03.07, 20:08 Piekielnico 1 Kiedyś na jakimś forum rozmawiałem z kimś o tym nicku. Była to wyjątkowo rozsądna i pozbierana dziewczyna Wyniosłem z tej rozmowy bardzo pochlebną opinię o kimś kto sie kryje pod tym Nickiem Czy to ty ? A jeżeli ty to po jakiego grzyba odpowiadasz palantowi ? Odpowiedz Link Zgłoś
piekielnica1 Re: nie wiem ale dobrze sie pali 11.03.07, 12:08 Ludzie, którym nieobojętny jest los ludzkości papier oddają na makulaturę. Przypominanie o tym przy każdej okazji może przynieść tylko pozytywne skutki. Jeżeli palant to oleje to jest to strata palanta. Odpowiedz Link Zgłoś