IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.05, 11:33
Mam pytanie jak często macie czkawkę? Słyszałam że częste czkanie może być
oznaką jakiś zaburzeń, ale co to znaczy "częste". Mój chłopak nawet nie
pamięta kiedy ostatni raz miał czkawkę, u mnie występuje ona ok 2-3 razy w
tygodniu. Czy to już jest "często"?

Swoją drogą dość regularne czkawki strasznie mnie męczą, szczególnie jak
jestem poza domem. Potrafią trwać kilkadziesiąt minut mimo stosowania
domowych sposobów typu łyk wody, przestraszenie, wstrzymanie oddechu,
oddychanie do woreczka. Czasami nawet bolą mnie mięśnie brzucha od tego
ciągłego czkania sad

Czy coś mi jest? A może takie czkawki to jeszcze nie powód do zmartwień? Co z
nimi robicie żeby nie utrudniały życia? Poradźcie coś proszę.
Obserwuj wątek
    • joisana Re: czkawka 24.02.05, 11:38
      Może taka Twoja uroda, ale..zrób sobie badanie w kierunku wątroby, nie chcę
      straszyć ale zdarza się , że przy niektórych jej chorobach występuje uciążliwa
      czkawka.
      • Gość: Perhonen Re: czkawka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.05, 14:16
        od dziecka mam zabużenia pracy ukł. pokarmowego. Mam tzn. nerwice żołądkową i
        przepuklinę żołądkowo - przełykową. Pamietam bardzo dobrze jak lekarz podczas
        choroby jelit pytał się mnie czy czesto mam czkawke, jaka jest, kiedy ja
        dostaje, jak dlugo trwa. Okazało sie ze czkawka jest powodowana przez zatkany
        żołądek lub jelita. Najlepszy sposób na czkawkę to wypicie czegos gazowanego
        jednym łykiem albo zagryzienie czerstwym chlebem. Poza tym polecam USG jamy
        brzusznej. SPrawdz czy nie masz zagazowanego jelita ciękiego
    • Gość: magunka Re: czkawka IP: 80.48.249.* 24.02.05, 21:11
      jesli chodzi o czestotliwosc to nie mam pojecia ale znam swietny sposob by sie
      jej pozbyc czkawka to po porstu skurcz przepony waerto wtedy wypic szklanke
      wody ale nie tak jak zwykle sie pije tylko nalezy sie pochylic tak by pomiedzy
      klatka piersiowa a udami utworzyl sie kat prosty i pic jakby z drugiego brzegu
      szklanki polknac rowniez w tej pozycji czkawka przechodzi od razu
      • Gość: kasia Re: czkawka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.05, 21:16
        Dzięki, sprawdzę sposób... Ale czemu mówisz że jeśli chodzi o częstotliwość to
        nie masz pojęcia? Mi chodzi o wypowiedzi normalnych ludzi jak często oni
        czkaja, bo wszędzie operuje się terminami "często", "rzadko" - a ile
        jest "średnio"? Potrzebny mi jakiś odnośnik, bo może to jest normalne i
        przeciętny człowiek tak ma. Pytałam tylko mojego faceta to mi powiedział że ma
        raz na rok maksymalnie, ale to może on jest wyjątkiem, nie ja.
        • Gość: magunka Re: czkawka IP: 80.48.249.* 24.02.05, 21:21
          ja mam sporadycznie zwlaszcza gdy za duzo zjem i niczym nie popije lub po
          porstu ogolnie malo pije - ciezko mi powiedziec z jaka czestotliwoscia moze raz
          lub dwa w miesiacu a czasami rzadziej - sposob naprawde skuteczny bo z reguly
          jak ja dostane to za cholere pozbyc sie jej nie umiem a to picie w dziwnej
          pozycji naprawde pomaga pamietaj tylko by pic z brzegu szklanki ktory jest
          dalej choc wydaje sie ze wowczas wszytsko sie wyleje to postaraj sie napic choc
          dwa lyki tak zobaczysz ze przejdziesmile
        • very_martini Re: czkawka 24.02.05, 22:44
          ze dwa razy w miesiącu, zawsze po tym, jak łapczywie zjem coś mącznego - bułkę
          albo jakieś kluchy typu knedle czy kopytka.
          No i - reguła - zawsze w najbardziej niesprzyjającym momencie typu zajęcia/
          wizyta u lekarza itd.

16%VOL
          22%VAT

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka