Dodaj do ulubionych

obywatelstwo

18.01.07, 12:50
Czy ktos z osób mieszkających na stałe w Rumunii orientuje sie, jak teraz
wyglada sprawa obywatelstwa rumunskiego? slyszalam w radiu, ze osoby z innych
krajów Unii, które są na stałe w Rumunii od co najmniej roku mogą się starac o
obywatelstwo. czy ktos z was w ogole wie, jak to wyglada? czy zdaje sie jakis
egzamin, czy długo się czeka, czy trzeba za to placic? i jak po wejsciu do
Unii wyglada teraz sprawa pozwolenia na pobyt? czy jesli sie nie zdecyduje na
obywatelstwo to musze sie starac o przedłuzanie karty pobytu tymczasowego?
Obserwuj wątek
    • avroml Re: obywatelstwo 20.01.07, 17:46
      Z tego co się orientuje, wstąpienie do UE nie ma wpływu na prawo o obywatelstwie Rumunii. To, co się zmienia, to to, że po 5 latach legalnego, czasowego pobytu automatycznie otrzymuje się prawo stałego pobytu (i można np startować w wyborach samorządowych;)
      Pobyt czasowy musisz przedłużać nadal, nie zmieniło się nic. Być może uprościły się procedury, mam przynajmniej taką nadzieję, bo sam będę to robił.
      Najlepiej poinformują cię mili policaje w "Biroul pentru straini"

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka