tomaszek193krk
11.05.10, 10:47
Jeśli ktoś ma ochotę podłączyć się do wyjazdu ok.20 lipca 2010, na mniej
więcej 21-25 dni, choć możliwe są inne opcje pokrywające się z tym terminem,
to proszę o info na maila podanego poniżej.
Nie mamy wytyczonej żadnej trasy choć wiemy, że zajrzymy na festiwal do Gucy,
pojedziemy ciuchcią po Sarganskiej Osmicy koło Mokrej Gory w SRB, i że
spędzimy kilka dni na plażowaniu, nurkowaniu w krystalicznej wodzie w Ksamil,
na samym południu Albanii, gdzie jagnięcina i owoce morza smakują najlepiej
na świecie. Zajrzymy też w głębokie kaniony albańskiego interioru i powłóczymy
się po ruinach Butrint i zabytkowej Gjirokastër. Chcemy też się trochę
pokręcić po Macedonii, poleniuchować nad Ohrydą lub Prespańskim jeziorem i
napatrzyć się na gwiazdy w Parku Narodowym Galicica. Nie robimy żadnych
rezerwacji ani szczegółowego harmonogramu podróży. Jedziemy autem osobowym z
napędem 4x4 (choć nie jest to żaden wymóg) i nie ukrywamy, że zależy nam na
towarzystwie rodzin z dziećmi w wieku ok. 14 lat, bo takiego mamy syna.
Zapewniam, że jestem doświadczonym bałkanofilem i wszędzie już byłem, włącznie
z Albanią, do której bardzo, ale to bardzo mam ochotę zawitać ponownie.
Być może zdążymy też spędzić kilka dni w naszym ukochanym Sinemorcu nad Morzem
Czarnym w BG, gdzie jak co roku ładujemy akumulatory na magicznych, półdzikich
plażach tuż przy tureckiej granicy.
tomaszek193@tlen.pl