Dodaj do ulubionych

Kto z nami do AL, SRB, MK - wakacje 2010

11.05.10, 10:47
Jeśli ktoś ma ochotę podłączyć się do wyjazdu ok.20 lipca 2010, na mniej
więcej 21-25 dni, choć możliwe są inne opcje pokrywające się z tym terminem,
to proszę o info na maila podanego poniżej.

Nie mamy wytyczonej żadnej trasy choć wiemy, że zajrzymy na festiwal do Gucy,
pojedziemy ciuchcią po Sarganskiej Osmicy koło Mokrej Gory w SRB, i że
spędzimy kilka dni na plażowaniu, nurkowaniu w krystalicznej wodzie w Ksamil,
na samym południu Albanii, gdzie jagnięcina i owoce morza smakują najlepiej
na świecie. Zajrzymy też w głębokie kaniony albańskiego interioru i powłóczymy
się po ruinach Butrint i zabytkowej Gjirokastër. Chcemy też się trochę
pokręcić po Macedonii, poleniuchować nad Ohrydą lub Prespańskim jeziorem i
napatrzyć się na gwiazdy w Parku Narodowym Galicica. Nie robimy żadnych
rezerwacji ani szczegółowego harmonogramu podróży. Jedziemy autem osobowym z
napędem 4x4 (choć nie jest to żaden wymóg) i nie ukrywamy, że zależy nam na
towarzystwie rodzin z dziećmi w wieku ok. 14 lat, bo takiego mamy syna.

Zapewniam, że jestem doświadczonym bałkanofilem i wszędzie już byłem, włącznie
z Albanią, do której bardzo, ale to bardzo mam ochotę zawitać ponownie.
Być może zdążymy też spędzić kilka dni w naszym ukochanym Sinemorcu nad Morzem
Czarnym w BG, gdzie jak co roku ładujemy akumulatory na magicznych, półdzikich
plażach tuż przy tureckiej granicy.

tomaszek193@tlen.pl
Obserwuj wątek
    • euroatlas Re: Kto z nami do AL, SRB, MK - wakacje 2010 31.05.10, 12:38
      Napisałam na maila gazetowego.
      • euroatlas Re: Kto z nami do AL, SRB, MK - wakacje 2010 31.05.10, 15:21
        Mail wróciłsad A zatem: jedziemy w tym samym kierunku i w tym samym
        czasie co Wy, ale nasi synowie są mali : 7 i 3 lata. Jeżeli mimo to
        chcielibyście żebyśmy do Was dołączyli, prosimy o maila na mail
        gazetowy.
        • tomaszek193krk Re: Kto z nami do AL, SRB, MK - wakacje 2010 07.06.10, 13:24
          Witaj, proszę o przesłanie maila na
          tomaszek193@tlen.pl
          Nie używam gazetowego konta pocztowego
          pzdr, t193
        • dorazynt Re: Kto z nami do AL, SRB, MK - wakacje 2010 09.06.10, 17:16
          Samemu chyba bałbym się jechać na półwysep bałkański,dlatego w tym roku wybieram się z dobrym biurem podróży,może nawet do Bośni. Mam na oku tą ofertę
          www.atena.oswiecim.pl/lato/bosnia-i-hercegowina,2083,top1.html
          • tomaszek193krk Re: Kto z nami do AL, SRB, MK - wakacje 2010 15.06.10, 13:56
            A czego byś się bał? Ludożerców, zbójów jakiś?
            Myślisz o Bałkanach jak Niemiec albo Austriak o Polsce. Lepiej nie jedź do tej
            Bośni nawet z biurem podróży, możesz się przecież gdzieś zgubić, ...i co wtedy?

            Więcej luzu i poczytaj trochę, podróże kształcą ale tylko wykształconychsmile
            • mne_fan opłaty na granicy Kosovo 08.07.10, 03:21
              Witam, po pierwsze - z ogromną frajdą dołączyłbym do Waszej ekipy,
              jadącej w rejony, które mnie urzekły zaledwie w ubiegłym roku (ale
              dość skutecznie wink, mimo, że na Bałkanach (Chorwacja, Zadar) byłem
              już 19 lat temu.
              Niestety, pewnie na życzeniowym myśleniu i marzeniu tym razem się
              skończy, bo komplikacje życiowe, tzw. rozsądek w związku z tym, itd,
              itp... ale żal dooopę ściska.

              W innym wątku zapytałeś o opłaty przy wjeździe do Kosowa.

              Wiem tyle: w ub. roku, kiedyśmy naszą 4-osobową ekipą przekraczali
              granicę Albania/Kosowo w Morine/Vrbnicy trzeba było wykupić w
              takim "kantorku" - budce na samym przejściu "ubezpieczenie" za 70,-
              EUR/auto.
              Jak jest teraz - nie wiem.

              Pozdrawiam serdecznie i zaaaazdroszczę, echh

              ----
              www.youtube.com/watch?v=Adgp1svylZg
              • tomaszek193krk Re: opłaty na granicy Kosovo 14.07.10, 16:00
                fajny filmik, przejazd tą drogą też mam w tegorocznych planach. A czy
                wyjechaliście też na Jezerski Vrh w Lovcen NP, tam gdzie jest pomnik?
                • mne_fan Lovcen 14.07.10, 21:08

                  Witam i tutaj smile i dzięki za sympatyczny komentarz smile

                  Nie, niestety, mieliśmy 5 dni na Montenegro, 5 dni na Macedonię i
                  przejazd przez Albanię plus czasy dojazdu do MNE i powrotu z
                  Macedonii do Polski.

                  Okazało się to zbyt mało, żeby obejrzeć wszystko, co ciekawe - w tym
                  Lovcen, ale też i Durmitor - połazikowanie po górach, czy kanion
                  Tary...
                  Dlatego tak mnie tam znów ciągnie... i zrobiłbym sporo, żeby nawet
                  teraz tam pojechać - mimo nieprzychylnych mi aktualnie "okoliczności
                  przyrody"...
                  ---
                  www.youtube.com/watch?v=Adgp1svylZg
    • skawiszon Re: Kto z nami do AL, SRB, MK - wakacje 2010 18.07.10, 16:20
      witam
      my dopiero 1 lipca smigamy do Vlorysmile
      jaka droge wybieracie????

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka