Dodaj do ulubionych

Strajkujemy

IP: *.chello.pl 07.04.06, 07:56
s t r a j k u j e m y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jeśli strajk nie przyniesie skutku, pacjenci będą na co dzień mieli
leczenie tylko ze wskazań życiowych.
Obserwuj wątek
    • cota Re: Strajkujemy 07.04.06, 08:15
      No i słusznie, no i w końcu chciałoby się powiedzeć, ileż można ciągnąć za te
      marne pensje. Mój mąż też :D
      A teraz dowcip przy okazji strajku służby zdowia:
      Strajkuje polska służba zdrowia, pacjnic jednak przyszli do poradni, czekają,
      narzekają (standard u nas). I Pan Bóg się zlitował i zesłał swego Syna, aby
      pomógł tym biednym polskim pacjentom. Zamienił się więc w lekarza i zaczął
      przyjmować w tejże poradni. "Pierwszy proszę"..Wjechał pacjent na wózku,
      lekarz-Bóg mówi "Powiadam Ci wstań" i wstał.."czy coś jeszcze Ci dolega??"
      Pacjent" Nie widzę na jedno oko". "Powiadam zobacz.." i pacjent ozdrowiał także
      na oczy..Wychodzi ozdrowiony pacjent z gabinetu, a pozostali pacjenic od razu do
      niego z pytaniami "no i co? no i co? I jak ten nowy??"
      A odrowiony "Eeeee, taki sam jak wszyscy...nawet nie zbadał.."
      • dinee a pacjentom mniejsze składki 07.04.06, 08:30
        Pacjenci też powinni się zwrócić żeby za dni niedostępności do lekarza
        (mozliwość zbadania, wystawienia zwolnienia i skierowania na badania itp)o
        odniczenia proporcjonalnie stawki ze składek zdrowotnych. Lekarze niech dostaną
        to o co walczą a pacjentom niech obniżą składki.
        • aaki Re: a pacjentom mniejsze składki 07.04.06, 08:32
          no to się zwróc do funduszu.
        • cota Re: a pacjentom mniejsze składki 07.04.06, 08:32
          taaaa, uważam, iż wręcz lekarze powinni zapłacić pacjentom odszkodowania za
          straty moralne z tytułu strjku...dobry żart tynfa wart!
      • Gość: anEstezjolog Re: Strajkujemy IP: *.chello.pl 07.04.06, 09:38
        Dobre, podam dalej.
    • pszczolaasia Re: Strajkujemy 07.04.06, 08:35
      powodzenia:-))) oby się Wam powiodlo!!!:-))
    • lordmaverick777 Re: Strajkujemy 07.04.06, 08:36
      ale Fajnie! U nas na niektóryh klinikach zrobili dni rektorskie, wieć mogę
      posiedzieć na necie i poobserwować reakcje! Lekarze nie poddawajcie się !!!
      • lordmaverick777 Re: Strajkujemy 07.04.06, 09:16
        maiło być niektórych i więc, przepraszam ;) Wczoraj świętowaliśmy strajk, więc
        stąd ma poranna niedyspozycja
    • poradnia.dz Re: Strajkujemy 07.04.06, 09:07
      Moje wyrazy solidarności. Ja wprawdzie jestem kontraktowa - (nie strajkuję bo
      mnie nfz pogoni na 4 wiatry), ale wiele lat gryzłam palce z bezsilności. Sercem
      jestem z Wami!
    • snape82 Powodzenia!!!!! n/t 07.04.06, 09:16

    • Gość: Toto Re: Strajkujemy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.06, 10:43
      Może większość pacjętów dobrowolnie "wykituje"-będzie święty spokój
      • Gość: wladek47(niezalog) A ja nie strajkuje IP: *.ltblekinge.se 07.04.06, 11:39
        Ale goraco popieram kolegow i zycze wytrwlosci. Ja nie strajkuje bo po pierwsze
        mam dyzur. Po drugie zas moj pracodawca zapewnil mi place powyzej podwojnej
        krajowej, doskonale warunki pracy i wypoczynku, mozliwosc ksztalcenia,
        dofinansowuje mieszkanie i dojazd do pracy. Nie mam wiec szczegolnych powodow
        do protestu. Pozdrawiam z wiosennej juz Szwecji.
      • Gość: halszka48 Re: Strajkujemy IP: *.toya.net.pl 11.04.06, 13:22
    • pacjentka7 Re: moja przychodnia nie strajkuje 07.04.06, 11:46
      Moja przychodnia (państwowa) nie strajkuje - czy tez nie protestuje...(Wwa)
      Jaki zasięg ma Wasza akcja? Jaki procent placówek przystąpił do protestu?
    • travel_wawa Zrównanie honorariów z Czechami. 07.04.06, 11:47
      Minimalne honorarium lekarskie w Czechach - 1000€

      Lekarz specjalista zarabia ok. 40.000 - 47.000 koron czeskich (5600 - 6580 PLN)
      Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie stawki obowiązywały w Polsce.

      PS.
      Czesi planuja w tym roku kolejną podwyżkę honorariów lekarskich.
      • Gość: marco Re: Zrównanie honorariów z Czechami. IP: *.tebo.net / *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.06, 15:30
        Ja strajkuję, koledzy też. Moja przychodnia zamknięta.
        • Gość: PIELEGNIARZ A ja wczoraj zatrudniłem sie na drugi etat :-( IP: 83.16.31.* 07.04.06, 15:57
          Ciekawe kiedy ja czas znajde żeby słońce na niebie zobaczyć albo kanapke zjeść.
          Męczą mnie te wszystkie wulgarne wpisy ludzi na temat służby zdrowia. Nikt w
          Polsce nie traktuje zdrowia jako najwyższej wartości tylko wszyscy patrzą przez
          pryzmat pieniędzy. I tak nikt nie zrozumie o co służbie zdrowia chodzi z tymi
          podwyżkami do puki w szpitalu sie nie znajdzie w roli chorego. Ten strajk
          powinien być solidny i potrwać z miesiąc.
          • malkontent_jeden Re: A ja wczoraj zatrudniłem sie na drugi etat :- 07.04.06, 16:05
            Gość portalu: PIELEGNIARZ napisał(a):

            > Ten strajk
            > powinien być solidny i potrwać z miesiąc.


            Zgadza się, ale ten miesiąc każdego z nas będzie kosztować kilka lat życia.
            • Gość: PIELEGNIARZ Ten strajk to tak jak by porównać ..... IP: 83.16.31.* 07.04.06, 16:21
              Ten strajk to tak jak by porównać sytuacje kiedy w ramach protestu harcerze nie
              będą przeprowadzać babci przez ulice.
              • Gość: PB Re: Ten strajk to tak jak by porównać ..... IP: *.tvsat364.lodz.pl 09.04.06, 17:26
                DOKŁADNIE!
    • kate2000 Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 19:38
      I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze??? A gdzie
      powołanie? To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać
      ludziom, niestety mysliłam się
      • aaki a ty pracujesz dla idei? 07.04.06, 19:44
        moze nam zdradzisz jaki masz zawód
      • Gość: anEstezjolog Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: *.chello.pl 07.04.06, 19:45
        tak, pomyliłaś się! Lekarz jest takim samym człowiekiem jak każdy inny. Pracuje
        po to, żeby zarabiać. Lekarz z racji swojego zawodu nie ma żadnych zniżek za
        czynsz, gaz, światło, żywność, odzież. Musi to kupić tak jak ekonomista,
        prawnik, rolnik, sprzedawca samochodów.
        Powołanie nie jest środkiem płatniczym.
        Podli są ci, którzy doprowadzili nasz zawód do takiego stanu, że strajk jest
        jedynym rozwiązaniem.
        Czy mają poumierać ludzie? Nie sądzę nie odeszliśmy ( jeszcze) od łózek. Jednak
        jeśli determinacja sięgnie zenitu ( a jest bardzo blisko) odejdziemy. Kto
        będzie chciał mieć opiekę będzie musiał zapłacić. Tak jak płaci się za wymianę
        wężyka w pralce ( ostatnio 50 PLN za 10 minut pracy), opon samochdowych, chleb
        czy leki w aptece.
        • kate2000 Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 23:00
          Gość portalu: anEstezjolog napisał(a):

          >
          >
          Nie sądzę nie odeszliśmy ( jeszcze) od łózek. Jednak
          >
          > jeśli determinacja sięgnie zenitu ( a jest bardzo blisko) odejdziemy. Kto
          > będzie chciał mieć opiekę będzie musiał zapłacić. Tak jak płaci się za
          wymianę
          > wężyka w pralce ( ostatnio 50 PLN za 10 minut pracy), opon samochdowych,
          chleb
          > czy leki w aptece.
          Tak a to że odcinają mi podatek na służbe zdrowia co miesiądz 200zł i płace
          nieludzkie sumy za leki to nie jest zapłata z mojej str.???
          • aaki Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 23:12
            a duzo zarabiasz? cos sie nie chcesz do zawodu przyznac
          • Gość: anEstezjolog Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: *.chello.pl 08.04.06, 11:23
            Za leki płaciłabyś jeszcze większe sumy, bo łaskawie nie dostrzegasz, że wiele
            z nich jest refundowana ( czyli doplaca się do nich z Twojej 200 złotowej
            składki).
            Zaś w przypadku choroby nowotworowej, operacji kardiochirurgicznej, pobytu na
            OIOM-ie - całe Twoje 20-30 letnie składki ( a nie przypuszczam, żebyś je przez
            tyle lat opłacała) zostaną wykorzystane.
      • travel_wawa Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 21:10
        > I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze???

        Na razie, dzisiaj, po prostu wzięliśmy urlopy z puli 26 dni urlopu
        WYPOCZYNKOWEGO sierotko!!!!!

        A gdzie
        > powołanie?

        Jesteś śmieszna z tym wycieraniem sie "powołaniem".

        > To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać
        > ludziom, niestety mysliłam się

        I mylisz sie nadal. Zawód lekarza jest zawodem. A za pracę przysługuje
        HONORARIUM.
        • Gość: Daria Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 07.04.06, 21:14
          Re: Jesteście podli!!!!!!!!
          Autor: travel_wawa
          Data: 07.04.06, 21:10 + dodaj do ulubionych wątków

          skasujcie post

          + odpowiedz

          --------------------------------------------------------------------------------
          > I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze???

          Na razie, dzisiaj, po prostu wzięliśmy urlopy z puli 26 dni urlopu
          WYPOCZYNKOWEGO sierotko!!!!!

          A gdzie
          > powołanie?

          Jesteś śmieszna z tym wycieraniem sie "powołaniem".

          > To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać
          > ludziom, niestety mysliłam się

          I mylisz sie nadal. Zawód lekarza jest zawodem. A za pracę przysługuje
          HONORARIUM.
          -----------------------------------------------------------------------------

          Za prace przysluguje zaplata a nie jakies honorarium.


          • lauralay Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 21:23
            Gość portalu: Daria napisał(a):

            > Za prace przysluguje zaplata a nie jakies honorarium.

            www.slownik-online.pl/kopalinski/76a239aa37c6a00bc12565e00069e6b1.php
            • Gość: PIELEGNIARZ Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: 83.16.31.* 07.04.06, 21:28
              tam chyba czekają na ludzi z powołaniem.
              • Gość: Daria Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 07.04.06, 22:35
                Z powołaniem to do seminarium lub zakonu
                Autor: Gość: PIELEGNIARZ IP: 83.16.31.*
                Data: 07.04.06, 21:28 + dodaj do ulubionych wątków

                skasujcie post

                + odpowiedz

                --------------------------------------------------------------------------------
                tam chyba czekają na ludzi z powołaniem.
                -------------------------------------------------------------------------

                Oni tez juz nie maja powolania w tych klasztorach, czytales jak sie tam bija,
                uprawiaja pedalstwo i pijanstwo?


              • kate2000 Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 07.04.06, 23:30
                No jaaaasne o ile się nie myle to Wy przysięge składacie czy to są dla Was
                tylko puste nic nie znaczące słowa??? I jeszcze jedno jeśli nie podoba Wam się
                ten zawód te zarobki i C pacjenci którzy są dla Was nikim to po co zdajevie na
                medycyne, po co wybieracie sobie taki "męczący i źle latny zawód" jest wiele
                innych, jak nie chcecie leczyć to benajmniej nie krzywdzcie!!! I nie bierzcie
                się za coś co nic dla Was nie znaczy!! Sytuacja Służby Zdrowia zawsze była
                cieżka, każdy kto się wybiera na takie studia lub do takiej pracy, chyba wie
                jak to będzie wygladaći że nie będzie różowo.Pewnie zaczniecie pisać w takim
                razie "kto będzie leczył" jak zacznie brakować lekarzy to politycy sami będą
                proponować podwyżki, ktoś będzie musiał ich też leczyć
                • lordmaverick777 Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 08.04.06, 08:21
                  A w jakim zawodzie Ty pracujesz skoro jesteś tak szczęśliwa? Bo może się
                  jeszcze zdążę przekwalifikować?
                  • aloalo2001 Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 08.04.06, 11:26
                    Pewnie jest na rencie od 18 roku życia.
                    W Polsce tak ławto o rentę, że każdy komu się nie chce pracować, może zostać
                    rencistą :-))
                    • Gość: Daria Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 08.04.06, 19:44
                      Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu
                      Autor: aloalo2001
                      Data: 08.04.06, 11:26 + dodaj do ulubionych wątków

                      skasujcie post

                      + odpowiedz

                      --------------------------------------------------------------------------------
                      Pewnie jest na rencie od 18 roku życia.
                      W Polsce tak ławto o rentę, że każdy komu się nie chce pracować, może zostać
                      rencistą :-))
                      ------------------------------------------------------------------------------

                      W Polsce nie jest latwo o rente te z urzedu. Podobno jest latwo zalatwic rente
                      u waszych kolegow, skorumpowanych lekarzy. I to pacjentow szlag trafia bo nie
                      moga dostac renty ludzie naprawde chorzy a zdrowe byki rente maja. W przypadku
                      wykrycia takiego przekretu lekarz powinien siedziec.

                • Gość: anEstezjolog Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: *.chello.pl 08.04.06, 11:25
                  Aniołku, nie ma przysięgi - jest przyrzeczenie lekarskie, w którym nie ma ani
                  słowa o tym, że mamy pracować za darmo.
                • Gość: anna Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 08.04.06, 19:34
                  Czy znasz przysięgę Hipokraesa?
                  Widzę,że nie. Tam także jest mowa o zapłacie za poradę i jej przyjęciu.
                  Powołanie nie znaczy obietnicy pracy bez wynagrodzenia
                • velniasty Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 09.04.06, 15:20
                  KATE slonko, a ty wypelniasz przykazanie "Miluj bliźniego swego jak siebie samego"?

                  Szkoda, że tak siebie nienawidzisz...
            • travel_wawa Zawód lekarza jest wolnym zawodem. 08.04.06, 00:39
              "honorarium - wynagrodzenie za pracę w wolnych zawodach"
              • Gość: PIELEGNIARZ Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: 83.16.31.* 08.04.06, 10:39
                Większość Polaków chce żeby państwo się nimi opiekowało i uwielbiają idee tzw.
                państwa opiekuńczego. Ja nie chce żeby się państwo mną opiekowało bo to tak jak
                byśmy żyli w domu publicznym i opiekował się nami jakiś alfons. Powołanie
                powołaniem ale żeby pomagać drugiemu człowiekowi trzeba być samemu zdrowym i
                podchodzić do sprawy racjonalnie. Żeby pomoc drugiemu człowiekowi ulepszać i
                utrzymywać na najlepszym poziomie potrzebne są fundusze i motywacja. Najlepszą
                motywacją dla człowieka są pieniądze. Pomoc innym ludziom wcale nie jest
                ważniejsza od naszego własnego zdrowia żeby nie wiem jakie ktoś miał powołanie
                i przysięgi składał. Ciekawe dlaczego personel medyczny w innych krajach jest
                lepiej opłacany niż u nas prosze mi to wytłumaczyć. Człowiek jest człowiekiem w
                ludzkich warunkach.
                • Gość: aron Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.pl / *.enterpol.pl 08.04.06, 11:56
                  zauważ że ta opieka to jest zwykle w miastach. Państwo daje mieszkanie, buduje
                  szkoły, ośrodki zdrowia itp. Na wsi każdy musi sam sobie postawić dom, szkoły i
                  ośrodki zdrowia są budowane ze składek społeczeństwa.
                  • felinecaline Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne 08.04.06, 13:16
                    aron, gdzie sa te miasta, w ktorych "panstwo daje mieszkania"? Wlasnie
                    zamierzam wrocic do kraju, chetnie skorzystam.
                    Wszystko, co panstwo"daje" pod kazda szerokoscia i dlugoscia
                    geograficzna "dawane" jest z podatkow obywateli tego panstwa, tak na wsi, jak i
                    w miescie.
                    Kiedys w PRLu panstwo budowalo osiedla pegeerowskie, dawalo prace w PGR i
                    mieszkania na tych osiedlach. jaki jest tego skutek? Calkowita zapasc tych
                    osiedli , PGR to juz nawet blade wspomnienie a w mentalnosci dawnych
                    pracownikow i miezkancow spustoszenie - sa niezdolni do jakiegokolwiek
                    przystosowaniea sie, do wykazania jakakolwiek inicjatywa. owszem, dano im
                    jakies zasilki, czyli slawetna "rybe". Ryba wziela i sie zasmierdla, zasilki
                    zostaly przepite a o rekwalifikacji i adaptacji nikt nawet nie pomyslal.
                    • Gość: aron Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 14:44
                      PGRy to były głównie na zachodzie Polski i pracowało w nich jakieś 10 czy 20%
                      ludności wiejskiej. Na wschodzie Polski np. u mnie na wsi nikt mieszkań nie
                      dawał tylko każdy musiał sam sobie dom postawić, często np. z materiałów
                      załatwianych na lewo. A w Polsce w miastach owszem dają mieszkania komunalne.
                      Czeka się ileśtam lat, ale dają. A na wsi - trzeba sobie samemu zbudować albo
                      kupić.
                      • Gość: judyta Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 15:39
                        aktualnie ilość "dawanych" mieszkań komunalnych w stosunku do całej substancji mieszkaniowej jest sladowa
                        • Gość: aron Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 18:05
                          Gość portalu: judyta napisał(a):

                          > aktualnie ilość "dawanych" mieszkań komunalnych w stosunku do całej
                          substancji
                          > mieszkaniowej jest sladowa

                          ale są. W dużych miastach całkiem sporo np. w Lublinie - Lubartowska,
                          Kunickiego w Warszawie Praga, Wola itp. A na wsi - albo stawiasz sam sobie dom,
                          albo mieszkasz pod mostem.
                          • Gość: xyz Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.06, 16:57
                            chcesz mieszkanie za darmo? przenies sie do miasta
      • Gość: doc Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: *.salbis.net 08.04.06, 18:09
        > A gdzie powołanie?

        W dupie.
      • velniasty Re: Jesteście podli!!!!!!!! 09.04.06, 15:08
        kate2000 napisała:

        > I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze??? A gdzie
        > powołanie? To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać
        >
        > ludziom, niestety mysliłam się

        Nie martw się, ja ciebie mogę leczyć za darmo moją wiertarką i mlotkiem...
        wyksztalcenia nie mam, ale mam powolanie, to chyba juz wystarczy hehe? Skoro
        powolanie zastępuje pieniądze, to i powinno zastąpić wyksztalcenie medyczne, co nie?

        Ratunku...
      • jatom1 Re: Jesteście podli!!!!!!!! 12.04.06, 23:11
        ales ty glupia, pewnie blondynka jestes!!!!!
    • staniol1 Re: Strajkujemy 08.04.06, 15:37
      Gość portalu: anEstezjolog napisał(a):

      > A jeśli strajk nie przyniesie skutku, pacjenci będą na co dzień mieli
      > leczenie tylko ze wskazań życiowych.

      I tak ustalimy koszyk świadczeń gwarantowanych.
    • kasibrod Re: Strajkujemy 09.04.06, 17:05
      A strajkujcie tylko odpowiedzcie mi najpierw na kilka pytań:
      1-a które to związki zawodowe nie chciały finansowania służby zdrowia z budżetu
      tylko ze składek?
      2-a który rząd wam to zagwarantował?
      3-nie chcieliście socjalizmu,kapitalizm wam się nie podoba to co chcecie?
      4 -kto ma złamać prawo i dofinansować z budżetu ?
      • staniol1 Re: Strajkujemy 09.04.06, 18:18
        kasibrod napisał:
        > A strajkujcie tylko odpowiedzcie mi najpierw na kilka pytań:
        Na razie protestujemy, strajku się doczekasz za miesiąc, za dwa, trzy najpewniej
        masowych zwolnień z pracy.

        > 2-a który rząd wam to zagwarantował?
        > 3-nie chcieliście socjalizmu,kapitalizm wam się nie podoba to co chcecie?
        > 4 -kto ma złamać prawo i dofinansować z budżetu ?
        Pewnie bardzo mądre pytania co nie zmienia faktu, że kierowane pod niewłaściwy
        adres. Ja nie pytam się pacjenta jak go leczyć.
    • Gość: halk Re: Strajkujemy IP: *.toya.net.pl 11.04.06, 18:24
      Na barykady, kupą Panowie DOCHTOry.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka