Gość: anEstezjolog IP: *.chello.pl 07.04.06, 07:56 s t r a j k u j e m y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A jeśli strajk nie przyniesie skutku, pacjenci będą na co dzień mieli leczenie tylko ze wskazań życiowych. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cota Re: Strajkujemy 07.04.06, 08:15 No i słusznie, no i w końcu chciałoby się powiedzeć, ileż można ciągnąć za te marne pensje. Mój mąż też :D A teraz dowcip przy okazji strajku służby zdowia: Strajkuje polska służba zdrowia, pacjnic jednak przyszli do poradni, czekają, narzekają (standard u nas). I Pan Bóg się zlitował i zesłał swego Syna, aby pomógł tym biednym polskim pacjentom. Zamienił się więc w lekarza i zaczął przyjmować w tejże poradni. "Pierwszy proszę"..Wjechał pacjent na wózku, lekarz-Bóg mówi "Powiadam Ci wstań" i wstał.."czy coś jeszcze Ci dolega??" Pacjent" Nie widzę na jedno oko". "Powiadam zobacz.." i pacjent ozdrowiał także na oczy..Wychodzi ozdrowiony pacjent z gabinetu, a pozostali pacjenic od razu do niego z pytaniami "no i co? no i co? I jak ten nowy??" A odrowiony "Eeeee, taki sam jak wszyscy...nawet nie zbadał.." Odpowiedz Link Zgłoś
dinee a pacjentom mniejsze składki 07.04.06, 08:30 Pacjenci też powinni się zwrócić żeby za dni niedostępności do lekarza (mozliwość zbadania, wystawienia zwolnienia i skierowania na badania itp)o odniczenia proporcjonalnie stawki ze składek zdrowotnych. Lekarze niech dostaną to o co walczą a pacjentom niech obniżą składki. Odpowiedz Link Zgłoś
aaki Re: a pacjentom mniejsze składki 07.04.06, 08:32 no to się zwróc do funduszu. Odpowiedz Link Zgłoś
cota Re: a pacjentom mniejsze składki 07.04.06, 08:32 taaaa, uważam, iż wręcz lekarze powinni zapłacić pacjentom odszkodowania za straty moralne z tytułu strjku...dobry żart tynfa wart! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anEstezjolog Re: Strajkujemy IP: *.chello.pl 07.04.06, 09:38 Dobre, podam dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
pszczolaasia Re: Strajkujemy 07.04.06, 08:35 powodzenia:-))) oby się Wam powiodlo!!!:-)) Odpowiedz Link Zgłoś
lordmaverick777 Re: Strajkujemy 07.04.06, 08:36 ale Fajnie! U nas na niektóryh klinikach zrobili dni rektorskie, wieć mogę posiedzieć na necie i poobserwować reakcje! Lekarze nie poddawajcie się !!! Odpowiedz Link Zgłoś
lordmaverick777 Re: Strajkujemy 07.04.06, 09:16 maiło być niektórych i więc, przepraszam ;) Wczoraj świętowaliśmy strajk, więc stąd ma poranna niedyspozycja Odpowiedz Link Zgłoś
poradnia.dz Re: Strajkujemy 07.04.06, 09:07 Moje wyrazy solidarności. Ja wprawdzie jestem kontraktowa - (nie strajkuję bo mnie nfz pogoni na 4 wiatry), ale wiele lat gryzłam palce z bezsilności. Sercem jestem z Wami! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Toto Re: Strajkujemy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.06, 10:43 Może większość pacjętów dobrowolnie "wykituje"-będzie święty spokój Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wladek47(niezalog) A ja nie strajkuje IP: *.ltblekinge.se 07.04.06, 11:39 Ale goraco popieram kolegow i zycze wytrwlosci. Ja nie strajkuje bo po pierwsze mam dyzur. Po drugie zas moj pracodawca zapewnil mi place powyzej podwojnej krajowej, doskonale warunki pracy i wypoczynku, mozliwosc ksztalcenia, dofinansowuje mieszkanie i dojazd do pracy. Nie mam wiec szczegolnych powodow do protestu. Pozdrawiam z wiosennej juz Szwecji. Odpowiedz Link Zgłoś
pacjentka7 Re: moja przychodnia nie strajkuje 07.04.06, 11:46 Moja przychodnia (państwowa) nie strajkuje - czy tez nie protestuje...(Wwa) Jaki zasięg ma Wasza akcja? Jaki procent placówek przystąpił do protestu? Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Zrównanie honorariów z Czechami. 07.04.06, 11:47 Minimalne honorarium lekarskie w Czechach - 1000€ Lekarz specjalista zarabia ok. 40.000 - 47.000 koron czeskich (5600 - 6580 PLN) Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie stawki obowiązywały w Polsce. PS. Czesi planuja w tym roku kolejną podwyżkę honorariów lekarskich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marco Re: Zrównanie honorariów z Czechami. IP: *.tebo.net / *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.06, 15:30 Ja strajkuję, koledzy też. Moja przychodnia zamknięta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIELEGNIARZ A ja wczoraj zatrudniłem sie na drugi etat :-( IP: 83.16.31.* 07.04.06, 15:57 Ciekawe kiedy ja czas znajde żeby słońce na niebie zobaczyć albo kanapke zjeść. Męczą mnie te wszystkie wulgarne wpisy ludzi na temat służby zdrowia. Nikt w Polsce nie traktuje zdrowia jako najwyższej wartości tylko wszyscy patrzą przez pryzmat pieniędzy. I tak nikt nie zrozumie o co służbie zdrowia chodzi z tymi podwyżkami do puki w szpitalu sie nie znajdzie w roli chorego. Ten strajk powinien być solidny i potrwać z miesiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent_jeden Re: A ja wczoraj zatrudniłem sie na drugi etat :- 07.04.06, 16:05 Gość portalu: PIELEGNIARZ napisał(a): > Ten strajk > powinien być solidny i potrwać z miesiąc. Zgadza się, ale ten miesiąc każdego z nas będzie kosztować kilka lat życia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIELEGNIARZ Ten strajk to tak jak by porównać ..... IP: 83.16.31.* 07.04.06, 16:21 Ten strajk to tak jak by porównać sytuacje kiedy w ramach protestu harcerze nie będą przeprowadzać babci przez ulice. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PB Re: Ten strajk to tak jak by porównać ..... IP: *.tvsat364.lodz.pl 09.04.06, 17:26 DOKŁADNIE! Odpowiedz Link Zgłoś
kate2000 Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 19:38 I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze??? A gdzie powołanie? To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać ludziom, niestety mysliłam się Odpowiedz Link Zgłoś
aaki a ty pracujesz dla idei? 07.04.06, 19:44 moze nam zdradzisz jaki masz zawód Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anEstezjolog Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: *.chello.pl 07.04.06, 19:45 tak, pomyliłaś się! Lekarz jest takim samym człowiekiem jak każdy inny. Pracuje po to, żeby zarabiać. Lekarz z racji swojego zawodu nie ma żadnych zniżek za czynsz, gaz, światło, żywność, odzież. Musi to kupić tak jak ekonomista, prawnik, rolnik, sprzedawca samochodów. Powołanie nie jest środkiem płatniczym. Podli są ci, którzy doprowadzili nasz zawód do takiego stanu, że strajk jest jedynym rozwiązaniem. Czy mają poumierać ludzie? Nie sądzę nie odeszliśmy ( jeszcze) od łózek. Jednak jeśli determinacja sięgnie zenitu ( a jest bardzo blisko) odejdziemy. Kto będzie chciał mieć opiekę będzie musiał zapłacić. Tak jak płaci się za wymianę wężyka w pralce ( ostatnio 50 PLN za 10 minut pracy), opon samochdowych, chleb czy leki w aptece. Odpowiedz Link Zgłoś
kate2000 Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 23:00 Gość portalu: anEstezjolog napisał(a): > > Nie sądzę nie odeszliśmy ( jeszcze) od łózek. Jednak > > jeśli determinacja sięgnie zenitu ( a jest bardzo blisko) odejdziemy. Kto > będzie chciał mieć opiekę będzie musiał zapłacić. Tak jak płaci się za wymianę > wężyka w pralce ( ostatnio 50 PLN za 10 minut pracy), opon samochdowych, chleb > czy leki w aptece. Tak a to że odcinają mi podatek na służbe zdrowia co miesiądz 200zł i płace nieludzkie sumy za leki to nie jest zapłata z mojej str.??? Odpowiedz Link Zgłoś
aaki Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 23:12 a duzo zarabiasz? cos sie nie chcesz do zawodu przyznac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anEstezjolog Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: *.chello.pl 08.04.06, 11:23 Za leki płaciłabyś jeszcze większe sumy, bo łaskawie nie dostrzegasz, że wiele z nich jest refundowana ( czyli doplaca się do nich z Twojej 200 złotowej składki). Zaś w przypadku choroby nowotworowej, operacji kardiochirurgicznej, pobytu na OIOM-ie - całe Twoje 20-30 letnie składki ( a nie przypuszczam, żebyś je przez tyle lat opłacała) zostaną wykorzystane. Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 21:10 > I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze??? Na razie, dzisiaj, po prostu wzięliśmy urlopy z puli 26 dni urlopu WYPOCZYNKOWEGO sierotko!!!!! A gdzie > powołanie? Jesteś śmieszna z tym wycieraniem sie "powołaniem". > To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać > ludziom, niestety mysliłam się I mylisz sie nadal. Zawód lekarza jest zawodem. A za pracę przysługuje HONORARIUM. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daria Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 07.04.06, 21:14 Re: Jesteście podli!!!!!!!! Autor: travel_wawa Data: 07.04.06, 21:10 + dodaj do ulubionych wątków skasujcie post + odpowiedz -------------------------------------------------------------------------------- > I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze??? Na razie, dzisiaj, po prostu wzięliśmy urlopy z puli 26 dni urlopu WYPOCZYNKOWEGO sierotko!!!!! A gdzie > powołanie? Jesteś śmieszna z tym wycieraniem sie "powołaniem". > To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać > ludziom, niestety mysliłam się I mylisz sie nadal. Zawód lekarza jest zawodem. A za pracę przysługuje HONORARIUM. ----------------------------------------------------------------------------- Za prace przysluguje zaplata a nie jakies honorarium. Odpowiedz Link Zgłoś
lauralay Re: Jesteście podli!!!!!!!! 07.04.06, 21:23 Gość portalu: Daria napisał(a): > Za prace przysluguje zaplata a nie jakies honorarium. www.slownik-online.pl/kopalinski/76a239aa37c6a00bc12565e00069e6b1.php Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIELEGNIARZ Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: 83.16.31.* 07.04.06, 21:28 tam chyba czekają na ludzi z powołaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daria Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 07.04.06, 22:35 Z powołaniem to do seminarium lub zakonu Autor: Gość: PIELEGNIARZ IP: 83.16.31.* Data: 07.04.06, 21:28 + dodaj do ulubionych wątków skasujcie post + odpowiedz -------------------------------------------------------------------------------- tam chyba czekają na ludzi z powołaniem. ------------------------------------------------------------------------- Oni tez juz nie maja powolania w tych klasztorach, czytales jak sie tam bija, uprawiaja pedalstwo i pijanstwo? Odpowiedz Link Zgłoś
kate2000 Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 07.04.06, 23:30 No jaaaasne o ile się nie myle to Wy przysięge składacie czy to są dla Was tylko puste nic nie znaczące słowa??? I jeszcze jedno jeśli nie podoba Wam się ten zawód te zarobki i C pacjenci którzy są dla Was nikim to po co zdajevie na medycyne, po co wybieracie sobie taki "męczący i źle latny zawód" jest wiele innych, jak nie chcecie leczyć to benajmniej nie krzywdzcie!!! I nie bierzcie się za coś co nic dla Was nie znaczy!! Sytuacja Służby Zdrowia zawsze była cieżka, każdy kto się wybiera na takie studia lub do takiej pracy, chyba wie jak to będzie wygladaći że nie będzie różowo.Pewnie zaczniecie pisać w takim razie "kto będzie leczył" jak zacznie brakować lekarzy to politycy sami będą proponować podwyżki, ktoś będzie musiał ich też leczyć Odpowiedz Link Zgłoś
lordmaverick777 Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 08.04.06, 08:21 A w jakim zawodzie Ty pracujesz skoro jesteś tak szczęśliwa? Bo może się jeszcze zdążę przekwalifikować? Odpowiedz Link Zgłoś
aloalo2001 Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 08.04.06, 11:26 Pewnie jest na rencie od 18 roku życia. W Polsce tak ławto o rentę, że każdy komu się nie chce pracować, może zostać rencistą :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daria Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 08.04.06, 19:44 Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu Autor: aloalo2001 Data: 08.04.06, 11:26 + dodaj do ulubionych wątków skasujcie post + odpowiedz -------------------------------------------------------------------------------- Pewnie jest na rencie od 18 roku życia. W Polsce tak ławto o rentę, że każdy komu się nie chce pracować, może zostać rencistą :-)) ------------------------------------------------------------------------------ W Polsce nie jest latwo o rente te z urzedu. Podobno jest latwo zalatwic rente u waszych kolegow, skorumpowanych lekarzy. I to pacjentow szlag trafia bo nie moga dostac renty ludzie naprawde chorzy a zdrowe byki rente maja. W przypadku wykrycia takiego przekretu lekarz powinien siedziec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anEstezjolog Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: *.chello.pl 08.04.06, 11:25 Aniołku, nie ma przysięgi - jest przyrzeczenie lekarskie, w którym nie ma ani słowa o tym, że mamy pracować za darmo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anna Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 08.04.06, 19:34 Czy znasz przysięgę Hipokraesa? Widzę,że nie. Tam także jest mowa o zapłacie za poradę i jej przyjęciu. Powołanie nie znaczy obietnicy pracy bez wynagrodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
velniasty Re: Z powołaniem to do seminarium lub zakonu 09.04.06, 15:20 KATE slonko, a ty wypelniasz przykazanie "Miluj bliźniego swego jak siebie samego"? Szkoda, że tak siebie nienawidzisz... Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Zawód lekarza jest wolnym zawodem. 08.04.06, 00:39 "honorarium - wynagrodzenie za pracę w wolnych zawodach" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIELEGNIARZ Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: 83.16.31.* 08.04.06, 10:39 Większość Polaków chce żeby państwo się nimi opiekowało i uwielbiają idee tzw. państwa opiekuńczego. Ja nie chce żeby się państwo mną opiekowało bo to tak jak byśmy żyli w domu publicznym i opiekował się nami jakiś alfons. Powołanie powołaniem ale żeby pomagać drugiemu człowiekowi trzeba być samemu zdrowym i podchodzić do sprawy racjonalnie. Żeby pomoc drugiemu człowiekowi ulepszać i utrzymywać na najlepszym poziomie potrzebne są fundusze i motywacja. Najlepszą motywacją dla człowieka są pieniądze. Pomoc innym ludziom wcale nie jest ważniejsza od naszego własnego zdrowia żeby nie wiem jakie ktoś miał powołanie i przysięgi składał. Ciekawe dlaczego personel medyczny w innych krajach jest lepiej opłacany niż u nas prosze mi to wytłumaczyć. Człowiek jest człowiekiem w ludzkich warunkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.pl / *.enterpol.pl 08.04.06, 11:56 zauważ że ta opieka to jest zwykle w miastach. Państwo daje mieszkanie, buduje szkoły, ośrodki zdrowia itp. Na wsi każdy musi sam sobie postawić dom, szkoły i ośrodki zdrowia są budowane ze składek społeczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
felinecaline Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne 08.04.06, 13:16 aron, gdzie sa te miasta, w ktorych "panstwo daje mieszkania"? Wlasnie zamierzam wrocic do kraju, chetnie skorzystam. Wszystko, co panstwo"daje" pod kazda szerokoscia i dlugoscia geograficzna "dawane" jest z podatkow obywateli tego panstwa, tak na wsi, jak i w miescie. Kiedys w PRLu panstwo budowalo osiedla pegeerowskie, dawalo prace w PGR i mieszkania na tych osiedlach. jaki jest tego skutek? Calkowita zapasc tych osiedli , PGR to juz nawet blade wspomnienie a w mentalnosci dawnych pracownikow i miezkancow spustoszenie - sa niezdolni do jakiegokolwiek przystosowaniea sie, do wykazania jakakolwiek inicjatywa. owszem, dano im jakies zasilki, czyli slawetna "rybe". Ryba wziela i sie zasmierdla, zasilki zostaly przepite a o rekwalifikacji i adaptacji nikt nawet nie pomyslal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 14:44 PGRy to były głównie na zachodzie Polski i pracowało w nich jakieś 10 czy 20% ludności wiejskiej. Na wschodzie Polski np. u mnie na wsi nikt mieszkań nie dawał tylko każdy musiał sam sobie dom postawić, często np. z materiałów załatwianych na lewo. A w Polsce w miastach owszem dają mieszkania komunalne. Czeka się ileśtam lat, ale dają. A na wsi - trzeba sobie samemu zbudować albo kupić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: judyta Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 15:39 aktualnie ilość "dawanych" mieszkań komunalnych w stosunku do całej substancji mieszkaniowej jest sladowa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 18:05 Gość portalu: judyta napisał(a): > aktualnie ilość "dawanych" mieszkań komunalnych w stosunku do całej substancji > mieszkaniowej jest sladowa ale są. W dużych miastach całkiem sporo np. w Lublinie - Lubartowska, Kunickiego w Warszawie Praga, Wola itp. A na wsi - albo stawiasz sam sobie dom, albo mieszkasz pod mostem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Polacy mają dalej myślenie komunistyczne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.06, 16:57 chcesz mieszkanie za darmo? przenies sie do miasta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doc Re: Jesteście podli!!!!!!!! IP: *.salbis.net 08.04.06, 18:09 > A gdzie powołanie? W dupie. Odpowiedz Link Zgłoś
velniasty Re: Jesteście podli!!!!!!!! 09.04.06, 15:08 kate2000 napisała: > I co mają przez Was poumierać niedni ludzie, co z Was za lekarze??? A gdzie > powołanie? To dzi lekarzem zostaje się dla pieniędzy ja myślałam że aby pomagać > > ludziom, niestety mysliłam się Nie martw się, ja ciebie mogę leczyć za darmo moją wiertarką i mlotkiem... wyksztalcenia nie mam, ale mam powolanie, to chyba juz wystarczy hehe? Skoro powolanie zastępuje pieniądze, to i powinno zastąpić wyksztalcenie medyczne, co nie? Ratunku... Odpowiedz Link Zgłoś
jatom1 Re: Jesteście podli!!!!!!!! 12.04.06, 23:11 ales ty glupia, pewnie blondynka jestes!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
staniol1 Re: Strajkujemy 08.04.06, 15:37 Gość portalu: anEstezjolog napisał(a): > A jeśli strajk nie przyniesie skutku, pacjenci będą na co dzień mieli > leczenie tylko ze wskazań życiowych. I tak ustalimy koszyk świadczeń gwarantowanych. Odpowiedz Link Zgłoś
kasibrod Re: Strajkujemy 09.04.06, 17:05 A strajkujcie tylko odpowiedzcie mi najpierw na kilka pytań: 1-a które to związki zawodowe nie chciały finansowania służby zdrowia z budżetu tylko ze składek? 2-a który rząd wam to zagwarantował? 3-nie chcieliście socjalizmu,kapitalizm wam się nie podoba to co chcecie? 4 -kto ma złamać prawo i dofinansować z budżetu ? Odpowiedz Link Zgłoś
staniol1 Re: Strajkujemy 09.04.06, 18:18 kasibrod napisał: > A strajkujcie tylko odpowiedzcie mi najpierw na kilka pytań: Na razie protestujemy, strajku się doczekasz za miesiąc, za dwa, trzy najpewniej masowych zwolnień z pracy. > 2-a który rząd wam to zagwarantował? > 3-nie chcieliście socjalizmu,kapitalizm wam się nie podoba to co chcecie? > 4 -kto ma złamać prawo i dofinansować z budżetu ? Pewnie bardzo mądre pytania co nie zmienia faktu, że kierowane pod niewłaściwy adres. Ja nie pytam się pacjenta jak go leczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: halk Re: Strajkujemy IP: *.toya.net.pl 11.04.06, 18:24 Na barykady, kupą Panowie DOCHTOry. Odpowiedz Link Zgłoś