arek5001 18.01.07, 22:42 www.madredeus.com/flash.asp?primeiro=true&linguagem=EN Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
arek5001 Re: Fado..Posłuchajmy.. 18.01.07, 22:45 czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandoliny, opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości. Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynkami Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado. Odpowiedz Link
napoj.chmielowy Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 10:11 arek5001 napisał: > czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandoliny, > opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości. > Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynkami > Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado. Znasz Amália Rodrigues (legenda fado)? Odpowiedz Link
arek5001 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 10:21 napoj.chmielowy napisał: > arek5001 napisał: > > > czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandoliny, > > opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości. > > Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynkami > > Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado. > > Znasz Amália Rodrigues (legenda fado)? Nie znam ale chętnie poznam, jeżeli masz możliwość udostępnienia to z przyjemnością posłucham.. Odpowiedz Link
napoj.chmielowy Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 10:35 arek5001 napisał: > napoj.chmielowy napisał: > > > arek5001 napisał: > > > > > czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandol > iny, > > > opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości. > > > Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynk > ami > > > Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado. > > > > Znasz Amália Rodrigues (legenda fado)? > > Nie znam ale chętnie poznam, jeżeli masz możliwość udostępnienia to z > przyjemnością posłucham.. Wyślę próbkę na priva (gdy będę miał w domu prąd). Odpowiedz Link
eddie_5 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 11:34 gdyby byla mozliwosc to ja tez jestem bardzo zainteresowana owa legenda fado...jak na razie fado(chyba) slyszalam w 'hable con ella' almodovara, ale nie jestem pewna czy to rzeczywiscie ten gatunek, tak czy siak to co slucham piszac teraz bardzo mi odpowiada,zwlaszcza w tak wietrznej atmosferze...wiec rowniez prosze o probke... Odpowiedz Link
arek5001 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 11:48 eddie_5 napisała: > gdyby byla mozliwosc to ja tez jestem bardzo zainteresowana owa legenda > fado...jak na razie fado(chyba) slyszalam w 'hable con ella' almodovara, ale > nie jestem pewna czy to rzeczywiscie ten gatunek, tak czy siak to co slucham > piszac teraz bardzo mi odpowiada,zwlaszcza w tak wietrznej atmosferze...wiec > rowniez prosze o probke... Wim Wenders -"Lisbon Story" 1994 w Polsce premiera styczeń 1996, kompilacja muzyki, obrazu i sztuki operatorskiej; pewnego rodzaju paradokument.. Tam występuje Madredeus z piosenką chyba dziewiątą..o ile pamiętam.. Odpowiedz Link
eddie_5 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 12:05 z fado latwo przeskoczyc do sjesty wiec teraz zapominam sie w dzwiekach muzyki i glosie kydrynskiego... muzyka.pilsner.pl/ Odpowiedz Link
napoj.chmielowy Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 13:29 Madredeus - mam jedną płytę (tylko muszę ją odszukać). Jak powróci do mojego domu elektryczność będę częstował chętnych. Odpowiedz Link
poloeschatolo Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 18:03 na tą pogodę wolę covery w wersji Nouvelle Vague zwłaszcza "Love will tears us apart" (mam/mamy nad nim jeszcze sporo pracy ale jak wyjdzie to będzie pierwszy na top 10 of mystic dancing) Odpowiedz Link
napoj.chmielowy Mam prąd! 19.01.07, 17:44 Właśnie kompresuję próbkę Amali i zaraz podeślę (jak się spodoba to poustalamy co dalej - to są dwie płyty + płyta Madredeus). Odpowiedz Link
napoj.chmielowy Próbka 19.01.07, 19:05 Wysłałem. Tobie Arku na op.pl, a Tobie Eddi na gazetę. Odpowiedz Link
eddie_5 Re: Próbka 19.01.07, 19:58 no a ja teraz sobie puscilam cafe del mar...probka bardzo mi sie spodobala wiec czekam na wiecej... Odpowiedz Link
sztuk6mistrz Re: Druga próbka 22.01.07, 14:56 Wytargany wiatrem, kilkakrotnie wzbijającym mnie do nieba, poproszę cię Duże.jasne o jakiś podkład muzyczny. Odpowiedz Link
napoj.chmielowy Re: Druga próbka 22.01.07, 16:38 sztuk6mistrz napisał: > Wytargany wiatrem, kilkakrotnie wzbijającym mnie do nieba, poproszę cię > Duże.jasne o jakiś podkład muzyczny. Odtwarzasz format ogg? Nie chce mi się przerabiać na mp3. Odpowiedz Link
sztuk6mistrz Re: Druga próbka 23.01.07, 08:58 napoj.chmielowy napisał: > sztuk6mistrz napisał: > > > Wytargany wiatrem, kilkakrotnie wzbijającym mnie do nieba, poproszę cię > > Duże.jasne o jakiś podkład muzyczny. > > Odtwarzasz format ogg? Nie chce mi się przerabiać na mp3. Dam radę, przekonwertuję. Odpowiedz Link
napoj.chmielowy Re: Druga próbka 23.01.07, 13:56 sztuk6mistrz napisał: > > Dam radę, przekonwertuję. Przygotuję wszystko i dam znać na maila. Odpowiedz Link