Dodaj do ulubionych

Fado..Posłuchajmy..

18.01.07, 22:42
www.madredeus.com/flash.asp?primeiro=true&linguagem=EN
Obserwuj wątek
    • arek5001 Re: Fado..Posłuchajmy.. 18.01.07, 22:45
      czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandoliny,
      opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości.
      Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynkami smile
      Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado.
      • napoj.chmielowy Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 10:11
        arek5001 napisał:

        > czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandoliny,
        > opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości.
        > Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynkami smile
        > Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado.

        Znasz Amália Rodrigues (legenda fado)?
        • arek5001 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 10:21
          napoj.chmielowy napisał:

          > arek5001 napisał:
          >
          > > czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandoliny,
          > > opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości.
          > > Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynkami smile
          > > Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado.
          >
          > Znasz Amália Rodrigues (legenda fado)?

          Nie znam ale chętnie poznam, jeżeli masz możliwość udostępnienia to z
          przyjemnością posłucham..
          • napoj.chmielowy Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 10:35
            arek5001 napisał:

            > napoj.chmielowy napisał:
            >
            > > arek5001 napisał:
            > >
            > > > czyli melancholijna pieśń wykonywana przy dźwiękach gitary i mandol
            > iny,
            > > > opowiadająca o dalekiej żegludze, samotności i miłości.
            > > > Ojczyzną fado jest Portugalia. Ja nazywam ją muzyką morza z sardynk
            > ami smile
            > > > Madredeus to chyba najbardziej znany zespół wykonujący fado.
            > >
            > > Znasz Amália Rodrigues (legenda fado)?
            >
            > Nie znam ale chętnie poznam, jeżeli masz możliwość udostępnienia to z
            > przyjemnością posłucham..


            Wyślę próbkę na priva (gdy będę miał w domu prąd).
            • eddie_5 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 11:34
              gdyby byla mozliwosc to ja tez jestem bardzo zainteresowana owa legenda
              fado...jak na razie fado(chyba) slyszalam w 'hable con ella' almodovara, ale
              nie jestem pewna czy to rzeczywiscie ten gatunek, tak czy siak to co slucham
              piszac teraz bardzo mi odpowiada,zwlaszcza w tak wietrznej atmosferze...wiec
              rowniez prosze o probke...
              • arek5001 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 11:48
                eddie_5 napisała:

                > gdyby byla mozliwosc to ja tez jestem bardzo zainteresowana owa legenda
                > fado...jak na razie fado(chyba) slyszalam w 'hable con ella' almodovara, ale
                > nie jestem pewna czy to rzeczywiscie ten gatunek, tak czy siak to co slucham
                > piszac teraz bardzo mi odpowiada,zwlaszcza w tak wietrznej atmosferze...wiec
                > rowniez prosze o probke...

                Wim Wenders -"Lisbon Story" 1994 w Polsce premiera styczeń 1996, kompilacja
                muzyki, obrazu i sztuki operatorskiej; pewnego rodzaju paradokument..
                Tam występuje Madredeus z piosenką chyba dziewiątą..o ile pamiętam..
                • eddie_5 Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 12:05
                  z fado latwo przeskoczyc do sjesty wiec teraz zapominam sie w dzwiekach muzyki
                  i glosie kydrynskiego...

                  muzyka.pilsner.pl/
                • napoj.chmielowy Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 13:29
                  Madredeus - mam jedną płytę (tylko muszę ją odszukać). Jak powróci do mojego
                  domu elektryczność będę częstował chętnych.
                • poloeschatolo Re: Fado..Posłuchajmy.. 19.01.07, 18:03
                  na tą pogodę wolę covery w wersji Nouvelle Vague

                  zwłaszcza "Love will tears us apart" (mam/mamy nad nim jeszcze sporo pracy ale
                  jak wyjdzie to będzie pierwszy na top 10 of mystic dancing)
    • napoj.chmielowy Mam prąd! 19.01.07, 17:44
      Właśnie kompresuję próbkę Amali i zaraz podeślę (jak się spodoba to poustalamy
      co dalej - to są dwie płyty + płyta Madredeus).
    • napoj.chmielowy Próbka 19.01.07, 19:05
      Wysłałem. Tobie Arku na op.pl, a Tobie Eddi na gazetę.
      • eddie_5 Re: Próbka 19.01.07, 19:58
        no a ja teraz sobie puscilam cafe del mar...probka bardzo mi sie spodobala wiec
        czekam na wiecej...
        • napoj.chmielowy Druga próbka 19.01.07, 22:52
          wysłana.
          • sztuk6mistrz Re: Druga próbka 22.01.07, 14:56
            Wytargany wiatrem, kilkakrotnie wzbijającym mnie do nieba, poproszę cię
            Duże.jasne o jakiś podkład muzyczny.
            • napoj.chmielowy Re: Druga próbka 22.01.07, 16:38
              sztuk6mistrz napisał:

              > Wytargany wiatrem, kilkakrotnie wzbijającym mnie do nieba, poproszę cię
              > Duże.jasne o jakiś podkład muzyczny.

              Odtwarzasz format ogg? Nie chce mi się przerabiać na mp3.
              • sztuk6mistrz Re: Druga próbka 23.01.07, 08:58
                napoj.chmielowy napisał:

                > sztuk6mistrz napisał:
                >
                > > Wytargany wiatrem, kilkakrotnie wzbijającym mnie do nieba, poproszę cię
                > > Duże.jasne o jakiś podkład muzyczny.
                >
                > Odtwarzasz format ogg? Nie chce mi się przerabiać na mp3.

                Dam radę, przekonwertuję.
                • napoj.chmielowy Re: Druga próbka 23.01.07, 13:56
                  sztuk6mistrz napisał:

                  >
                  > Dam radę, przekonwertuję.

                  Przygotuję wszystko i dam znać na maila.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka