Dodaj do ulubionych

problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie

26.06.08, 20:25
witam!
Moja znajoma - kobieta 60 letnia - ubezpieczyła sie półtora roku temu w
firmie Uniqa. jest to ubezpieczenie na 10000 zł w wypadku jej śmierci.
Ubezpieczył się też jej syn - płacą po około 39 zł co miesiąc.
dwa tygodnie temu zmarł jej mąż więc zadzwoniła do agenta, który ją
ubezpieczał (w tym wypadku należy się jej od 10-50%). Agent przyjechał zabrał
dokumenty - łącznie z aktem zgonu, który wypisuje lekarz - mąż zmarł na raka.
No i się zaczęło. Najpierw usilnie namawiał ją, żeby te pieniądze zostawiła
itp. Następnie okazało się, że dokumenty nie zostały jeszcze wysłane do
Warszawy, a to że nie maja ostatniej wpłaty i żeby dala oryginał tejże itp.
Dzisiaj się dowiedziała, że może być odmowa itp. generalnie - agent działa na
zwłokę.
Czy jest jakiś sposób na nich, czy to typowa praktyka TU.
Jak to ugryźć??
Obserwuj wątek
    • max469 Re: problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie 07.07.08, 09:09
      Szczerze mówiąc to sama nie jest Pani w stanie nic zrobić. radzę skorzystac z
      usług firmy, która pomaga w walczeniu o odszkodowania. Chodzi mi o Europejskie
      Centrum Odszkodowań. Oto link do ich strony: www.euco.pl
      • jan-w Uwaga! To reklama oszusta 27.08.08, 16:50
        Max469 spamuje na wszystkich forach reklamując tę firmę. Także jako eito170 itp.
        szukaj.gazeta.pl/forumSearch.do?&s.sm.query=max469&y=0&x=0

        Na innym forum (zdrowotnym) napisał:
        > Jest to największa tego typu firma w Polsce, więc warto jej zaufać.
        Piszesz to poważnie, czy tylko zapomniałeś dodać uśmieszka na końcu?
        Największym bankiem w Polsce jest PKO BP (ilość oddziałów).
        Największym dostawcą poczty - Poczta Polska.
        Największym operatorem telefonicznym - Telekompromitacja Polska.
        Czy dlatego warto im zaufać? wink)

        BTW: Ta "największa w Polsce firma" o szumnej nazwie "Europejskie Centrum
        Odszkodowań" to w rzeczywistości mała spółka z ograniczona odpowiedzialnością
        mieszcząca się w Legnicy przy ul.Złotoryjskiej 95, dysponująca jednym telefonem.
        Nie żadne Europejskie Centrum wink

        Setki takich firm HIEN, rozlepia swoje ogłoszenia w szpitalach i gdzie indziej,
        aby wykorzystać naiwność przestraszonych chorych. Typowy przykład to własnie ta
        reklama.
        • mieux Re: 27.08.08, 21:25
          Jest rzeczywiście coraz więcej firm zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań od
          firm ubezpieczeniowych. Kancelarie prawnicze przejmują sprawy znoszone przez
          agentów i je prowadzą w sądzie. Pobierają za to opłaty z odzyskanych pieniędzy.
          To jest pożyteczna robota. Wściekają się raczej firmy ubezpieczeniowe, bo
          wypłaciły poszkodowanemu np. 2,5tys zł, a firma odszkodowawcza domaga się od
          nich 60tys. i sprawę w sądzie wygrywa.
          Z całą pewnością warto wiedzieć, że takie firmy są i w razie nieuzyskania
          odszkodowania lub uzyskania zbyt małej kwoty mogą pomóc. Jeśli wezmą za to
          20-30% wywalczonej kwoty to przecież klient i tak jest do przodu.
          Na tym forum nie było wcześniej informacji o tego typu firmach, więc dobrze, że
          była o tym wzmianka. Szkoda tylko, że nie zostały opisane zasady współpracy
          klienta i firmy zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań. Jeśli np. tego typu
          firma domaga się pieniędzy przed uzyskaniem odszkodowania to zamiast zyskać
          można też stracić i ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.
          Warto iść do firmy, która pobiera prowizję tylko od wygranej sprawy, choćby ta
          prowizja była dość wysoka. Trudno mi zgadnąć czy takie są. Agent firmy
          odszkodowawczej za kontakt z klientem dostaje prowizję (niedużą, coś na poziomie
          100zł) niezależnie od wyniku rozprawy. Jeśli rozprawa jest wygrana, to dostaje
          potem odpowiedni dodatek zależny od wysokości odszkodowania. Oczywiście w każdej
          firmie mogą być trochę inne zasady.
          • jan-w Hieny. 27.08.08, 22:39
            Zwykle firmy tego typu odzierają klientów ze znacznej części odszkodowania, a od tych którzy nie mają szans na odszkodowania biorą zaliczki. Jest wysoce prawdopodobne że tak jest w przypadku tej firmy krzak, która:
            1. Reklamuje się jako największa w Polsce, co jak dowiodłem jest nieprawdą. Czyli - niewiarygodna.
            2. Reklamuje się masowo na forum, łamiąc regulamin który sama zaakceptowała i prawo - spam.
            Czego można oczekiwać od pana który kontakt z potencjalnym klientem rozpoczyna od kłamstwa, oszustwa i łamania prawa? Kontynuacji...
            • axel40 Re: Hieny. 27.08.08, 22:52
              Ta reklamuje się na gazecie.pl - www.helpodszkodowania.pl/site
            • mieux Re: Hieny. 28.08.08, 12:17
              > Zwykle firmy tego typu odzierają klientów ze znacznej części odszkodowania, a
              od tych którzy nie mają szans na odszkodowania biorą zaliczki.

              > Czego można oczekiwać od pana który kontakt z potencjalnym klientem rozpoczyna
              od kłamstwa, oszustwa i łamania prawa?

              To ja się teraz zastanawiam, czy w tych firmach rzeczywiście pracują prawnicy.
              Może to zbieranina uliczna, która występuje w sądach jedynie jako pełnomocnicy?
              Poznali ze 3 paragrafy i uważają się za zbawców poszkodowanych. Niewykluczone.
              Teraz jest dużo przebierańców.
              Firma odszkodowawcza z prawdziwego zdarzenia przydałaby się. Znaleźć ją i
              odróżnić od hien ...

              • axel40 Re: Hieny. 28.08.08, 12:40
                Trzeba wypromować tutaj uczciwą i rzeczywiście pomagającą poszkodowanym
                firmę.Taki spam jak najbardziej pożądany.
                Jeśli ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia to proszę podawać nazwy firm.pozdr....
        • mieux centrum... 27.08.08, 21:30
          Z tymi szumnymi nazwami to jest dość komicznie. Na pewnej ulicy w Z.G. jest
          rudera z wychodkiem na zewnątrz. Właściciel zajął się butlami gazowymi w
          samochodach i przed wychodkiem napisał: CENTRUM GAZOWNICTWA.
    • dzaju Re: problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie 27.08.08, 15:49

      przygotowuję dla programu 1 radia reportaż na ten temat i szukam
      osob mających klopoty z wypłatami.czy mogę prosić o podanie kontaktu
      do siebie? bogoryja@gmail.com
    • nicola30 Re: problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie 29.08.08, 12:40
      Jak czytam takie posty, to zastanawiam się czy wogóle jest sens się
      ubezpieczać? Człowiek wykupuje polisę, niejednokrotnie wyskubuję na
      składki ostatnie złotówki i ma poczucie że jak stanie się coś złego
      to będzie finansowo zabezpieczony, a tu niespodzianka. Nie dość że
      spotyka człowieka nieszczęście to jeszcze musi się użerać z
      oszustami.
      • lisia312 Re: problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie 29.08.08, 21:00
        nie bardzo rozumiem, co kobieta miała za ubezpieczenie. Napisałaś, że to ONA
        była ubezpieczona, wypłatę w razie jej śmierci miał dostać uposażony, więc co ma
        do rzeczy śmierć męża? Czy to ubezpieczenie obejmowało taką umowę dodatkową?
      • dolczevite1 Re: problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie 29.08.08, 23:35
        Witam,
        Na Twoje pytanie czy wogóle jest sens się ubezpieczać odpowiem Ci w
        ten sposób:
        Jeżeli jakiś fryzjer " skopie" Ci dokumentnie fryzurę to obrazisz
        się na całą branżę i już nigdy nie pójdziesz do żadnego innego?
        Jak na którejś stacji paliw oszukają Cię i naleją " chrzczone "
        paliwo to czy nie bedziesz tankować auta na żadnej innej?
        Odpowiedz sobie sama!!
        Tych złych,nieuczciwych w każdej dziedzinie życia jest pełno i
        należy to piętnować i głośno o tym mówić, ale nie ma nic głupszego
        niż obrażać się na wszystkich.
        pzdr
        • nicola30 Re: problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie 30.08.08, 12:06
          Nie porównujmy długoletnich inwestycji do problemów życia
          codziennego. Jak fryzjer skopie mi fryzurkę za 30 zł - za miesiąc
          włosy odrosną i pójdę gdzie indziej - z ograniczonym zaufaniem
          oczywiście. Jak zatankuję chrzczone paliwo już więcej tam nie
          zatankuję i skończy się najwyżej na wymianie filterka.
          W ubezpieczeniach na życie stawka jest dużo dużo większa.
          Ubezpieczenie ma dawać PEWNOŚĆ i kropka.
          • dolczevite1 Re: problem z wypłatą - ubezpieczenie na życie 31.08.08, 00:14
            nicola30 napisała:

            > Nie porównujmy długoletnich inwestycji do problemów życia
            > codziennego. Jak fryzjer skopie mi fryzurkę za 30 zł - za miesiąc
            > włosy odrosną i pójdę gdzie indziej - z ograniczonym zaufaniem
            > oczywiście. Jak zatankuję chrzczone paliwo już więcej tam nie
            > zatankuję i skończy się najwyżej na wymianie filterka.
            > W ubezpieczeniach na życie stawka jest dużo dużo większa.
            > Ubezpieczenie ma dawać PEWNOŚĆ i kropka.

            Ta PEWNOŚĆ niestety kosztuje, a czytając wiele postów widzę,że sporo
            osób utożsamia jakość polisy z ceną - dobre bo tanie.
            Polisa to też produkt jak każdy inny, gdzie za pewną jakość trzeba
            zapłacic wyższą cenę. Ciekawe jest to,że gdy oferuje się nam
            luksusowy produkt dla przykładu dobrej klasy samochód za śmiesznie
            niską cenę to zaraz zapala nam się czerwona lampka - pewnie
            kradziony,uszkodzony itp. ale jak wciska się klientowi" super"
            ubezpieczenie kredytu np. 150-200tys. za 40-50 zł. to przyjmujemy to
            bez zmrużenia oka. Analizowałem ostatnio OWU takiego produktu
            jednego z naszych czołowych banków i wniosek był jeden - TYLKO CUD
            MOŻE SPRAWIć,ŻEBY KIEDYKOLWIEK TA POLISA ZADZIAŁAŁA!!!!!
            Mogę się tylko domyslac,że ze względu na swą niską cenę idzie jak "
            ciepłe bułeczki"
            Owszem cena też jest ważna , ale ważniejsze od niej są Warunki
            ubezpieczenia.
            Za takie zabezpieczenie kredytu o jakim wspomniałem wcześniej nie
            dałbym nawet "złamanego grosza".
            pzdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka