Dodaj do ulubionych

Prawo pierwokupu... jak długo czekaliście?

17.07.05, 15:36
Kupujemy dom (pod wa-wą), którego część działki to "ziemia rolna". Ponieważ
gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to pierwszeństwo
pierwokupu do tej działki ma Minist-o Rolnictwa. Notariusz twierdzi, że na
odpowiedź z mini.. że nie chą tego kupić czeka się około 2-3 tyg... Jakie
macie praktyki? Czy faktycznie tak długo się czeka?
Obserwuj wątek
    • doradcy.expandera Re: Prawo pierwokupu... jak długo czekaliście? 18.07.05, 16:38
      Czeka się nieraz dłużej. Mogą być problemy z kredytem na ziemię rolną.
      Trzeba dokładnie zbadać co jest napisane w wypisie z rejestrów gruntu i czy
      tereny te mogą być przeznaczone na cele budowlane.
      • bojana Re: Prawo pierwokupu... jak długo czekaliście? 19.07.05, 14:43
        Ja niedawno czekałam 2 tygodnie, ale to dlatego, że papiery są w obiegu.
        Decyzję de facto wydają w ciągu kilku dni. Jeżeli zależy Ci na czasie to wyślij
        stronę (sprzedającego) do AWRSP i dostanie do ręki jeżeli decyzja jest już
        faktycznie wydana. Jednak z tego co wiem, musi to mieć też notariusz a nie
        wiadomo, czy ten nie zechce czekać na pisemko.
        Pozdrawiam
        ....................................
        I co na to NATO?
        NATO na to nic
        • al9 ANR 19.07.05, 15:17
          Ta Agencja nazywa się Agencja Nieruchomości Rolnych - mozna kwit o
          niekorzystaniu z prawa pierwokupu dostac od ręki.
          Pozdrawiam
          al

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka