Dodaj do ulubionych

Dystrybutor wody w domu

26.03.08, 18:32
Witam! Chciałabym kupić takowy dystrybutor na 19 litrowe butelki
wody mineralnej, żeby sobie stał w kuchni i nie trzeba był wiecznie
targać tych zgrzewek mineralki.Jednak nasuwają mi się pytania:W jak
szybkim czasie trzeba tę wodę podłączoną właśnie-wypić? Czy trzeba
to ustojstwo jakoś szczególnie konserwować-np.odkażać czy coś w tym
stylu?Drogie Wystarczająco Dobre Panie Domu proszę o wszelkie
informacje, uwagi oraz sugestie...
Obserwuj wątek
    • mary_lu Re: Dystrybutor wody w domu 26.03.08, 19:08
      Mieliśmy taki dystrybutor chyba ze dwa lata, ale w końcu
      zrezygnowaliśmy.

      Nie wiem, jak długo powinno się pić wodę z otwartej butli - nie
      znalazłam nigdzie pewnych informacji, ale u nas w zimie czasem butla
      stała ponad tydzień - to już moim zdaniem za długo.

      Nie znalazłam informacji na temat czyszczenia wnętrza dystrybutora,
      też mnie prześladowały mysli o cudach, które tam się namnażaja.

      Opłata za wypozyczenie dystrybutora i każdą butlę wody była bardzo
      wygórowana, o zwrot "kaucji" za dystrybutor prosiliśmy wiele razy -
      bezskutecznie (Dar Natury).

      Teraz kupujemy 6-litrowe baniaki wody w Makro (Primavera), jest
      smaczniejsza, nie stoi otwarta tygodniami, i jest wielokrotnie
      tańsza.
    • wkretarka1234 Re: Dystrybutor wody w domu 26.03.08, 19:09
      hmm ja nie mam bo gdzies wyczytalam ze to ma sens tylko w biurach albo miejscach
      gdzie naprawde szybo tej wody ubywa inaczej jakies glony czy bakterie sie
      tworza? szczerze mowiac dokladnie nie wiem...w kazdym razie cos gdzie kiedys
      uslyszalam...moze ktos wie lepiej to poprawi??smile
    • budzik11 Re: Dystrybutor wody w domu 26.03.08, 19:17
      Z tego, co wiem, to woda może stać dosyć długo, bo jest hermetycznie zamknięta.
      Chociaż mam doświadczenie z takim dystrybutorem w biurze, a tam wiele osób pije
      i baniak trzeba zmieniać często, nie ma szans długo stać. Zwykle się też
      wynajmuje dystrybutor na jakiś czas i w ramach najmu jest serwis co jakiś czas
      (chyba co pół roku?). Widziałam też kiedyś wodę na stojaku, z takim malutkim
      kranikiem, zamiast całego dystrybutora grzejąco-chłodzoącego. A są też
      urządzenia, które nie wymagają baniaków, a filtrują wodę wodociągową podawaną do
      dystrybutora.
      Wpisz w google "dystrybutor do wody", każda firma ma własny system.
      • budzik11 Re: Dystrybutor wody w domu 26.03.08, 19:28
        A polecam Piastpol, od lat mamy w firmie, woda dobra, obsługa sprawna, i jest
        niedrogo.
        www.piastpol.pl/ofertacen.html
        • kasiak37 Re: Dystrybutor wody w domu 26.03.08, 20:23
          a ja tam wole wode w szklanych butelkach 0.7.Nic nie stoi,zawsze jest swieza co
          przy dziecku jest dosc wazne.Nie wyobrazam sobie pic przez tydzien czy dwa
          jednego baniaka wody bo niewiadomo co tam zaczyna zycsmile
          • budzik11 Re: Dystrybutor wody w domu 26.03.08, 22:36
            Wiesz, woleć, to każdy by wolał, ale tu chodzi o ograniczenie dźwigania. Baniak
            19l wniesie ci pan z firmy a wodę butelkowaną to raczej sama musisz wtargać (ew.
            mąż).
            • zoskaanka Re: Dystrybutor wody w domu 26.03.08, 22:59
              ale ten baniak musisz potem jednak sama wrzucić na dystrybutor, a to już jest
              wyczyn (nie dla mnie)

              jeśli chodzi o czyszczenie, to nazywa się to sanityzacja i jest regularnie
              wykonywane w ramach serwisu
    • aniuss Re: Dystrybutor wody w domu 27.03.08, 11:56
      Dziękuję za wszelkie informacje-chyba się zdecyduję na zakup- bo u
      nas w domu wypijamy dziennie ok 6 litrów wody ,więc przez trzy dni
      woda powinna być teoretycznie świeża.
      • johana19 Re: Dystrybutor wody w domu 27.03.08, 15:11
        Mam w domu od prawie roku taki dystrybutor na 11-litrowe butle:
        www.darnatury.pl/pl/65/System_DAR_NATURY.html gorąco polecam!
        a sanityzacja wykonywana jest przez pracownwników firmy więc nie ma
        obaw o jakieś tam zyjące niewiadomo co smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka