Dodaj do ulubionych

Costarica lub Nicaragua czas na emeryture

IP: *.sympatico.ca 02.03.05, 01:22
Czas powoli myslec o radosnym czasie bez pracy. Niestety nie bylem zbyt
pracowity (albo za rozrzutny) i w zwiazku z tym osiedlenie sie w USA lub
Mexico nie wyglada jako najlepsze rozwiazanie ( koszty zycia i real estate),A
poniewaz kur..skiej zimy w Canada juz nie moge zniesc wiec idea by moze
znalesc cos spokojnego i nie oszolamiajaco drogiego w krajach gdzie jeszcze
srednie oszczednosci dadza pewien komfort.
Chetnie slucham kazdej ( madrej) uwagi lub porady.
Jesli jest tu ktos kto mieszka w tych krajach, bym byl wdzieczny za pomoc.
dzieki
piotr
Obserwuj wątek
    • miroslaw.krupinski Re: Costarica lub Nicaragua czas na emeryture 02.03.05, 01:26
      Piotrusiu, zapraszam do dupy swiata, czyli Australii. Znajdziesz tu ukojenie
      dla swoich steranych zima nerwowow. Widzisz ja widzialem zime po raz ostatni w
      czasie stanu wojennego, hehehehe
    • walrus2 Re: Costarica lub Nicaragua czas na emeryture 03.03.05, 09:53
      Polecam przyjzeniu sie Argentynie i Brazylii.Za 1000$ -2ooo peso,2000 reali
      mozna zyc po krolewsku.srednia placa 800-900 peso ,reals.Slonce,kraje
      emigrantow,angielski popularny.Jedzenie fantastyczne,takie same plaze i
      kobiety.Pilka nozna obled.Jak ciagle za drogo to mozna poczekac az Castro
      wykituje ,Kuba ma swietna opieke medyczna ,wazne dla emeryta i blisko do Kanady
      [na wszelki wypadek].W ostacznosci B.C. will do it.W Vancouver zobaczysz
      palmy.magnolie ,tulipany kwitna teraz.Klimat jak w Italii.Tylko te real
      estate,darn !!.Ameryka srodkowa tak biedna ze co zaoszczedzisz na real estate
      wydasz na obstawe[security]i bedziesz zyl w gettcie i w strachu.brak
      stabilnosci socjalnej jest grozniejsze niz zimy w Kanadzie na wschod od
      Alberty. Pozdr.
      • Gość: John Re: Costarica lub Nicaragua czas na emeryture IP: 217.204.97.* 03.03.05, 13:45
        Panama daje doskonale warunki dla emerytow i wielkim plusem jest to ze
        angielski jezyk jest dobrze znany .
        Nicaragua tez jest dobra i tania a Costa Rica to taka byla 20 lat temu.
        Najbardziej jednak cywilizowany kraj w Pld. Ameryce to chyba Argentyna i nie
        jest taki drogi
      • bobasek_i_cala_klasa Re: Costarica lub Nicaragua czas na emeryture 07.03.05, 01:20
        walrus2 napisał:

        > Polecam przyjzeniu sie Argentynie i Brazylii.Za 1000$ -2ooo peso,2000 reali
        > mozna zyc po krolewsku.srednia placa 800-900 peso ,reals.Slonce,kraje
        > emigrantow,angielski popularny.Jedzenie fantastyczne,takie same plaze i
        > kobiety.Pilka nozna obled.Jak ciagle za drogo to mozna poczekac az Castro
        > wykituje ,Kuba ma swietna opieke medyczna ,wazne dla emeryta i blisko do Kanady
        >
        > [na wszelki wypadek].W ostacznosci B.C. will do it.W Vancouver zobaczysz
        > palmy.magnolie ,tulipany kwitna teraz.Klimat jak w Italii.Tylko te real
        > estate,darn !!.Ameryka srodkowa tak biedna ze co zaoszczedzisz na real estate
        > wydasz na obstawe[security]i bedziesz zyl w gettcie i w strachu.brak
        > stabilnosci socjalnej jest grozniejsze niz zimy w Kanadzie na wschod od
        > Alberty. Pozdr.


        Tak tak zobaczysz palmy w Vancouver tak jak i w Warszawie w szklarniach albo
        sztuczne. No apre malutkich rosnie na dworze ale jak sa zmarniale bo im zimno.
        Widac ze we Wloszech kolego nigdy nie byles. Klimat w Vancouver jest raczej
        podobny do tego w Londynie i tez zimniej bo w Londynie pol metra sniegu nigdy
        nie spadl a w Vancuver jest co 2 lata na tydzien. Plus potrafi byc -10 C jak
        deszcz nie pada.
        We Wloszech klimat raczej jest podobny do tego w Kaliforni a w BC do tego
        jeszcze daleko oprocz szklarni.

        hahaha ale matol z BC
        • Gość: Walrus2 Re: Costarica lub Nicaragua czas na emeryture IP: *.abhsia.telus.net 09.03.05, 06:18
          Mieszkalem w Anglii 1985/86.Wojsko mnie odkopywalo ze sniegu 2/3 razy.Palmy w
          Vancouwer sa, male ale sa.Lato piekne.Najpiekniejsze miasto w Am.Poln.Wina
          miejscowe lepsze niz w Kaliforni.Magnolie sa piekne,tulipany juz kwitna.Klimat
          jak na polnoc od Wenecji.Chcialbym mieszkac w B. C. ale mnie nie stac.
    • buck_turgidson Tylko San Diego 03.03.05, 14:52
      Surfing na miejscu i legalna prostytucja w Tijuanie.

      Nieruchomosc drogie i dobrze - keeps riff-raff away.
      • lickande.luder Re: Tylko San Diego 03.03.05, 15:05
        a jak z podatkami?
        • buck_turgidson Re: Tylko San Diego 03.03.05, 17:00
          lickande.luder napisał:

          > a jak z podatkami?

          W Kalifornii podatki - sales tax, income tax, gasoline tax - sa oczywiscie
          wysokie. Emerytura w San Diego nie jest dla ubogich.
          • Gość: njujorker Re: Tylko Albania IP: *.an3.nyc41.da.uu.net 03.03.05, 18:19
            w srodku Europy i bardzo tanio !!,blisko do Polski !!
            • Gość: Piotr Re: Tylko Albania - Raczej nie IP: *.sympatico.ca 04.03.05, 01:34
              Dzieki za wasze uwagi, napewno o wielu pomysle, nadal czekam na inne
              informacje, moze jest ktos w podobnej co ja sytuacji
              • Gość: Referent Kostarika IP: 142.94.86.* 06.03.05, 02:14
                Zobacz tutaj:

                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=19631675
                • Gość: Dana Re: Kostarika IP: 142.94.86.* 06.03.05, 03:20
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=19335579
                  • Gość: Dr Who BELIZE! BELIZE! BELIZE! IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 06.03.05, 03:36
                    Tanio, cieplo i po angielsku

                    www.belize.com/
                    • znak_bialego_orla Re: BELIZE! BELIZE! BELIZE! 07.03.05, 01:25
                      bylem w Belize. Polecam na urlop wole jednak Polske.
                      • bobasek_i_cala_klasa Ciekawy temat ale nikt nie podejmuje kontynuowac 07.03.05, 14:59
                        moze dlatego ze wiekszosc emigrantow nie mysli o dalszycm podrozowaniu bo ich na
                        to nie stac dzisiaj a co dopiero na emeryturze ktorej nie dostana nigdy.
                        • Gość: Ada Emerytura IP: 142.94.86.* 07.03.05, 15:21
                          Dlaczego tak bezmyslnie piszesz?

                          Emeryture dostana wszyscy zwlaszcza w Kanadzie.
                          • bobasek_i_cala_klasa Re: Emerytura 07.03.05, 16:00
                            Gość portalu: Ada napisał(a):

                            > Dlaczego tak bezmyslnie piszesz?
                            >
                            > Emeryture dostana wszyscy zwlaszcza w Kanadzie.


                            W Kanadzie moze tak ale w USA to malo kto. Juz dzisiaj trzeba czekac do 67 lat.
                            A po reformach Busha to tylko mlodziez w wieku 80 lat cos dostanie np jakas
                            odprawke przedsmiertna.
                            • bruno5 Re: Emerytura 07.03.05, 20:27
                              Za te groszowe emertury z USA to Wy mozecie zamieszkac tylko w Wietnamie.
    • Gość: Artemisia Najlepiej jedz do indii , tam bedzie tanio...... IP: 207.134.93.* 09.03.05, 06:57
      • Gość: Ida Do Indii?. IP: 142.94.86.* 17.04.05, 02:16
        Bzdury pleciesz.
    • the_canadian Sorry, brother! 17.04.05, 04:06
      Plan nie najlepszy a i porady nie bardzo.

      Do USA Cie na stale nie wpuszcza; nawet jak sie tam znajdziesz za wszystko
      bedziesz musial slono placic. Kanada tez Cie nie wspomoze bos za granica,

      Do Ausatralii tez Cie chyba nie wpuszcza (wiek, wyksztalcenie, majatek). Zeby
      sie kwalifikowac na benefity, musisz byc obywatelem. Kanada tez Cie nie
      wspomoze bos za granica.

      Do Amerki Srodkowej nie radze. Nie ma tam zadnego systemu socjalnego; za
      wszystko bedzies (slono) placic. ?Comprendes Castellano? Dla wszystkich
      lokamnych bedziesz jeszcze jeden "sucker". Kanada tez Cie nie wesprze bos za
      granica.

      Wiec probuj poludniowy Okanagan. Canadian Old Age Security, Canada Pension
      Plan, various Social benefits, free medical care - wszystko Twoje "just for the
      asking". I akurat kwitna brzoskwinie i morele. Na Hewaje / do Meksyku blisko,
      cztery sezony, zima nie taka zla, i jest krotka, ceny stale przystepne.

      See you there!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka