04.11.13, 00:36
Na mojej karcie wypisu ze szpitala(2006), mam napisane że, mam genotyp 1.
Nie ma żadnych adnotacji w postaci literek. Czy jest cos takiego jak po prostu genotyp 1 bez oznaczeń literowych?
Obserwuj wątek
    • Gość: wiki Re: Genotyp IP: *.jaroslaw.net.pl 04.11.13, 09:11
      Ja też tak mam. W moim przypadku wirusa było na tyle mało, że genotyp udało się ustalić dopiero za 2 razem (po 2 latach od pierwszego badania, wiremia podczas drugiego badania to trochę ponad 2000) i udało się udalić tylko, że jest genotyp 1.
    • kiepski476 Re: Genotyp 04.11.13, 09:57
      Tylko niektóre laboratoria (np. Rex we Wrocławiu) określają podtyp wirusa. Najprawdopodobniej masz genotyp 1b, gdyż genotyp 1a zdarza się w Polsce w pojedynczych procentach wypadków (ale jeśli zostałaś zakażona przez amerykańską krew, to masz duże szanse na 1a).
      • lidkawww Re: Genotyp 04.11.13, 13:07
        czyli sadzisz ze mam 1b skoro napisali tylko 1. A nie powinni zrobić badań dodatkowych zeby określić czy jest CC czy TT, nie znam sie na tym kompletnie
        • kiepski476 Re: Genotyp 04.11.13, 13:20
          Nie sądzę, że masz 1b. Stwierdzam jedynie, że to jest najbardziej prawdopodobne, tak na 95%.
          Skoro już przeszłaś dwie terapie z całkowitym brakiem odpowiedzi na leczenie, to znajomość genotypu IL28B w twojej sytuacji już więcej istotnych danych nie dostarczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka