Dodaj do ulubionych

Firma windykacyjna Ultimo

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.09, 15:34
Witam! Mam pytanie do osób mających jakieś tam doświadczenia z firmą Ultimo
(co prawda były już wątki dotyczące tej firmy ale albo były stare albo nie
poruszały mojego problemu). Chodzi o to że miałem dług wobec PKO BP, cos około
22 tysięcy wraz z odsetkami. Ostatnio dostałem z PKO pismo, że sprzedali mój
dług właśnie Ultimo. Ja chcę uczciwie spłacić swoje długi, nie chcę się migać
ani szukać kruczków prawnych, przedawnień itd. Mój dług wynika z przejściowej
trudnej sytuacji życiowej, teraz jestem na prostej i chcę oddać to co
pożyczyłem. Nie stać mnie jednak na spłatę całości. Byłoby super gdybym mógł
płacić tak 1 - 1,5 tysiąca miesięcznie bez ryzyka wizyty komornika. Mam
pytanie w związku z tym - jaką strategię obrać, czy pisać do Ultimo, czy
czekać na ich pismo, czy będą walić duże odsetki, czy będą chcieli tylko co co
wisiałem bankowi. Słowem - czy są uczciwi i stosują cywilizowane metody.
Bardzo proszę o opinię osób mających kiedyś do czynienia z tą firmą. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
          • follow_white_rabbit Re: Firma windykacyjna Ultimo 15.06.09, 11:36
            pomyśl realnie:wpłacasz 1-1,5 tyś pln co miesiąc jak deklarujesz .
            to po co ci jakaś ugoda?sądzisz że pójdą do komornika żeby narobić tobie kosztów
            a samemu odzyskać później należności?
            jeżeli uznajesz w całości ich roszczenia to poleconym wyślij deklarację ,że nie
            posiadasz aktualnie całej kwoty ,ale zamierzasz spłacić dochodzone należności w
            ratach po np. 1000 pln i wpłacaj jak deklarujesz.
            to jednak nie oznacza że nie zaczną cię nękać telefonami ,bo
            jakiemuś nawiedzonemu windykatorowi przyśni się że możesz płacić dużo więcej
            albo że posiadasz majątek który możesz sprzedać (przeważnie ze stratą!) i
            spłacić cały dług z wszystkimi kosztami od razu.więc to jedynie ci grozi,ale nie
            sądzę żeby w sytuacji takich
            wpłat zdecydowali się na kosztowną egzekucję.
            odsetki jakie zostaną naliczone to odsetki ustawowe tj.aktualnie
            10.5 % , a więc bardzo tani kredyt :)

• aniol_stroz1 Re: Firma windykacyjna Ultimo 15.06.09, 12:03
              Na początek zaczekaj na pierwszy kontakt z Ultimo. Na jakieś
              pisemko, czy telefon. Zaznaczam jak będzie jakiś wredny i
              zakompleksiony windykator lub krzycząca lala to się nie zdziw :)).
              Na pismeku będziesz miał zapewne numer sprawy i kontakty do nich.
              Później zaproponuj propozycję ugody, pamiętając aby nie było to
              załatwione ustnie. Powinni Tobie przesłać ugodę w dwóch egzeplarzach
              do podpisu, a jedną znich odsyłasz im. Tak to w skrócie powinno
              wyglądać.

Pozdrawiam
              • follow_white_rabbit Re: Firma windykacyjna Ultimo 16.06.09, 11:52
                Wszystko dobrze tylko kontakt ze strony ultimo ograniczy się do wysłania pisemka
                z informacją o zadłużeniu,wezwaniem do spłaty całości w terminie 5-7 dni i po
                kilku tygodniach może spodziewać się pisma z sądu i dodatkowych kosztów jeśli
                nie zadzwoni na pierwsze lub drugie pisemko do wierzyciela.A jak zadzwoni to
                prawdopodobnie czeka go "cyrk" opisywany w innych wątkach , bo w windykacji
                panuje pogląd że dłużnik to cwaniak i kombinator no to trzeba go trochę
                pomęczyć,wydusić ile się da lub więcej po czym nie jest pewne czy jakakolwiek
                ugoda pisemna do niego dotrze...Bo w końcu wierzyciel może ale nie musi.Jak nie
                będzie czekać na wezwania ultimo tylko zacznie wpłacać i poinformuje o swoich
                możliwościach(realnych)wierzyciela poleconym to staje się automatycznie bardziej
                wiarygodny no i odsetki mniejsze..:)
    • Gość: anty Re: Firma windykacyjna Ultimo IP: *.ostnet.pl 18.06.09, 15:29
      Coś tu nie pasuje, ponieważ bank nie może sprzedać twojego długu bez
      twojej zgody, chyba, że jest to zawarte w umowie kredytowej, bo
      jeżeli nie ma to należy złożyć skargę do nadzoru bankowego,
      dodatkowo załóż sobie przy telefonie identyfikator i nie odbieraj
      telefonów nie wyświetlonych, które są zastrzeżone, będziesz wtedy
      zdrowszy, firma ultimo zapłaciła wysokie kary za bezprawne
      działania, więc nie ma obaw o jakieś działania bezprawne, ponadto
      twardo negocjuj na piśmie i stawiaj warunki po swojemu, do mnie
      dzwonili i pisali 5 lat i nic im z tego nie przyszło, firma taka
      kupując dług musi sobie zdawać sprawę z tego, że może go nie
      odzyskać, a długi kupują w ślepo, a te, które nie da się
      wyegzekwować wpisują sobie w koszty, ale w sumie nie mogą nic zrobić
      bez sądu i komornika, życzę powodzenia!
      • Gość: Ech Re: Firma windykacyjna Ultimo IP: *.magma-net.pl 22.06.09, 18:52
        Rusz głową.
        Podpisując każdą umowę o kredyt, kartę kredytową itd., itd., dostajesz kartkę, gdzie oświadczasz, że w razie czego dobrowolnie poddasz się procesowi egzakucji. Oczywiście możesz tego nie podpisywać - ale wtedy nie dostaniesz kredytu:]

Firma Ultimo dostała wyrok za stosowanie działań niezgodnych z zasadami dobrych praktyk, a nie za bezprawne działania wobec długów.

Bank nie musi pytac Cie o pozwolenie - to by było śmieszne - który dłużnik by sie na to zgodził? Weź pomyśl chwilę. Dodatkowo Ci powiem, że bank ma prawo podzielić Twoj dług na ile chce części i każdą część sprzedać innej firmie windykacyjnej.
    • Gość: reddevil Re: Firma windykacyjna Ultimo IP: *.slupsk.vectranet.pl 19.06.09, 12:17
      Dostalem dzis pismo takiej treści:

Działając w imieniu Wierzyciela Ultimo blablabla... wzywamy do splaty kwoty 22
      tys 888 zl 55 gr do dnia 2009.06.30. Majac na uwadze uzasadniony interes naszego
      klienta pragniemy uprzedzic , iz brak dobrowolnej splaty istniejacego zadluzenia
      moze spowodowac koniecznosc przekazania sprawy na droge postepowania sadowego,
      co w konsekwencji, w przypadku uzyskania przez Wierzyciela wyroku zasadzajacego,
      doprowadzic moze do egzekucji komorniczej. Wplat prosze dokonywac blablabla...

Czy jezeli napisze im listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, z nrem sprawy
      list z propozycja wplacania po 1 tys miesiecznie z prosba o nienaliczanie
      odsetek ustawowych to pojda na to???
      pozdrawiam i dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi.
        • follow_white_rabbit Re: Firma windykacyjna Ultimo 20.06.09, 11:01
          Prawdopodobnie chodzi o Ultimo Niestandaryzowany Fundusz Sekuratyzacyjny z
          siedzibą w Warszawie na którego zlecenie działa firma
          windykacyjna Ultimo Sp. z o.o. z Wrocławia wspierana przez Kancelarię Prawną
          I.Szmydka K.Buczek i Wspólnicy Spółka Komandytowa.Wszystko to razem tworzy Grupę
          Ultimo,rolę wierzyciela formalnie pełni fundusz.
                • Gość: Ech Re: Firma windykacyjna Ultimo IP: *.magma-net.pl 22.06.09, 18:56
                  Zadłużenie istnieje - to fakt. Możesz trafić na listę nierzetelnych klientów - wiadomo jakie sa potem konsekwencje. A wykreślić się z takiej listy to poszukaj w necie jakie jazdy trzeba przejść i ile lat czekać.

Najlepiej jest do ultimo zadzwonić. Na telefonie siedzą studenciaki, dogadasz sie z nimi bez problemu. Tylko najlepiej zadzwon i powiedz, że chcesz spłacić polubownie i najpeirw spytaj co Ci oferują, potem powiedz, że chcesz po 800zł spłacać (na pierwszą propozycję zawsze odpowiadają NIE), potem pomarudź, żeby Ci odsetki wstrzymali. Negocjuj.

Ja spłacałem dług w ultimo w ratach 500zł, wstrzymali mi odsetki, a jak mi zostało ok. 3tys, to zadzwonilem, ponegocjowałem i umorzyli mi część. I mam spokój od utlimo
                • follow_white_rabbit Re: Firma windykacyjna Ultimo 23.06.09, 11:13
                  Wydaje mi się,że odpowiedziałem ci wcześniej...:)spłacaj tyle na ile cię stać,a
                  jak Ultimo będzie chciało ugody to samo się do ciebie zgłosi.Napisałeś,że chcesz
                  zamknąć sprawę,boisz się komornika etc.
                  Czyli posiadasz jakieś sensowne dochody albo majątek który mogą ci zająć,ale
                  raczej nie zrobią tego przy wpłatach rzędu 1000 pln i większych-byłoby to
                  nielogiczne,gdyż komornik najpierw zabiera dla siebie,a potem dla
                  wierzyciela.Teraz twoim wierzycielem jest Ultimo NFS,a więc inwestor
                  długoterminowy - może czekać latami,aż spłacisz
                  zaległości,więc propozycja spłaty po 1000 długu ponad 20000 pln nie jest zła dla
                  nich pod warunkiem,że te wpłaty będą regularne.
                  Ty zaś masz tzw. święty spokój i odbudowujesz swoją pozytywną historię kredytową
                  co nie jest bez znaczenia,prawda?
                  • Gość: Morski Re: Firma windykacyjna Ultimo IP: *.chello.pl 23.06.09, 19:05
                    1. W sprawie zgody lub jej braku na sprzedaz wierzytelnosci.
                    Z tego co wiem sprzedaż do funduszu sekularyzacyjnego długu bez zgody dłuznika
                    jest zakazana. Natomiast możliwa jest każda inna sprzedaż.
                    2. Według mnie zawsze warto rozmawiać z wierzycielem jeśli ma sie mu coś do
                    zaproponowania. 100% dobrowolna spłata długu wraz z odsetkami to okoloczność
                    raczej rzadka, bo Ultimo , kote kupiło te 28.000 tys za 3000 jak dostanie 10 tys
                    to już jest zaroboione. Dlatego warto jednak najpierw sie ułożyć, na przykład
                    spłata podstawowej należności i o ile zostanie spłacona zgodnie z terminarzem -
                    umorzenie odsetek. wtedy obie strony coś z tego mają.
                    • real_mr_pope Re: Firma windykacyjna Ultimo 23.06.09, 20:50
                      > Z tego co wiem sprzedaż do funduszu sekularyzacyjnego długu bez
                      > zgody dłuznika jest zakazana. Natomiast możliwa jest każda inna
                      > sprzedaż.

A dlaczego fundusze sekurytyzacyjne miałyby mieć obostrzenia,
                      których nie mają żadne inne podmioty?

• follow_white_rabbit Re: Firma windykacyjna Ultimo 24.06.09, 10:07
                      Mnie natomiast ciekawi jedno:dlaczego jakikolwiek wierzyciel miałby podpisywać
                      jakąkolwiek ugodę z dłużnikiem którego ma na tacy?
                      I jeszcze na dodatek ma mu dług obniżać?Dlatego,że kupił jak piszesz
                      28.000 długu za 3.000?A może za 500?Skąd wiesz?
                      Firma windykacyjna lub jak tutaj fundusz kupuje długi w
                      pakietach za które płaci miliony.Część z tych długów ściągnie w miarę
                      szybko,inne później a jeszcze inne za lat kilkanaście lub wcale.
                      A dobrowolna spłata długu nie jest jak piszesz wcale taka rzadka zważywszy,że
                      sporo ludzi pracuje za sensowne wynagrodzenie które
                      w razie braku płatności jest zajmowane przez komornika.
                      Tyle,że ze wspomnianych 28.000 robi się 38.000...
                      • Gość: Kris Re: Firma windykacyjna Ultimo IP: 87.204.99.* 24.06.09, 11:10
                        też miałem podobną sytuację, bałem się skontaktować z ultimo, bo poprzednia
                        firma windykacyjna była głucha na moje prośby, nie chciała się dogadać, a po
                        moim telefonie nie mogłem się od nich opędzić. znalazłem w necie firmę klinika
                        finansowa i to oni załatwili mi wszystko w ultimo, tak jak chciałem
    • Gość: reddevil Re: Firma windykacyjna Ultimo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.09, 11:34
      Napisałem list polecony za potwierdzeniem odbioru w którym zawarłem chęć spłaty
      zadłużenia z prośbą o rozłożenie na raty. W miedzyczasie dostałem drugie
      wezwanie do splaty (ale jeszcze zanim potwierdzili odbior mojego listu). Jest
      identyczne- poza dwiema róznicami. Po pierwsze data splaty została prolongowana
      o miesiac, po drugie kwota wzrosła o prawie 100 PLN. Były tez jakies telefony
      ale na telefon stacjonarny, gdzie ja figuruje w ksiazce jako abonent ale tam
      dawno nie mieszkam, mieszka tam moja mama. Kobieta która dzwonila nie mowila
      skad dzwoni, podawala tylko swoje nazwisko i mowila ze dzwoni w finansowej
      sprawie do pana (tu padalo moje imie i nazwisko). Gdy pytala kiedy bede w domu
      moja mama odpowiadala "to nie pani sprawa" i odkladala sluchawke.
      Bede informowac na biezaco :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka