Dodaj do ulubionych

turbo progresja

25.01.13, 23:32
Witam
Na naszej tablicy pojawił się regulamin nowej premii. Nie kumam o co dokładnie chodzi - mogliby powiesić jakiś przykład. Pracuję w starym sklepie. Rozumiecie o co tam chodzi?
Obserwuj wątek
  • negr_worker Re: turbo progresja 26.01.13, 21:35
   Z grubsza chodzi o to żebyś nie dostał żadnej premii.
   Żebyś cokolwiek dostał sklep musi zanotować progresję i wzrost zysku obrotowego. A w czasie spowolnienia gospodarczego i znacznego zmniejszenia ilości rozpoczynanych inwestycji budowlanych nie będzie to łatwe. Jak już się jakimś cudem uda to przy progresji w granicach 3% i wzroście zysku o 500 000 wychodzi jakieś 30 zł na miesiąc. Jak dostajesz 2000 miesięcznie pensji to jet to 1,5%, a sama inflacja w stosunku do zeszłego roku to ponad 4%.
   Natomiast nie ma przewidzianych podwyżek, choćby tylko o wskaźnik inflacji, ponieważ mamy PREMIĘ TURBO.
   • ruletka100 Re: turbo progresja 29.01.13, 12:24
    Wg specjalistów w dziedzinie zarządzania '' żeby premia miała charakter motywacyjny, jej wysokość musi wynosić minimum 20% wynagrodzenia, w przeciwnym razie jej udzielanie nie ma sensu i może przynieść odwrotny skutek ".
    Czyli powinna wynieść minimum 1200 zł kwartalnie ( dla najniżej zarabiających ).
    To pewnie wyniesie smile
    Pozdrowienia od byłej koleżanki z pracy! Bądźcie dobrej myśli!
  • zmeczonyedek Re: turbo progresja 27.01.13, 21:24
   Naród głupi nie jest i zaraz szybko zweryfikuje czy biznes się opłaca i czy warto wyprówać flaki dla paru groszy . Sam zastanawiam się jak to jest z tymi wyliczeniami , jak to będzie na końcu .
   Czy się opłaca czy nie ?Bo jeśli cały ten system okaże się śmieszny to tylko pogłębi flustracje w pracownikach i spowoduje wręcz efekt odwrotny . Zamiast motywować to zdemotywuje.
   Bo kij ma dwa końce , a marchew ,nać... a nabijanym w zielone nikt nie chce być .
   Więc czas wszystko obnaży , i myślę że da jakieś pojęcie tym co starali się stworzyć jakiś system dodatkowej motywacji , i sami stwierdzą czy dało to efekt czy nie . Mam nadzieje że potrafią wyciągać wnioski i naprawiać błędy...
  • herbatnik9279 Re: turbo progresja 01.05.15, 17:59
   Mam pytanie odnosnie premi turbo za luty,marzec,kwiecien. W lutym pracowalem w Castoramie gdzie pracowalem przez 2 lata. W marcu i kwietniu pracowalem w innym miescie bo sie przenioslem. Prosze mi napisac czy w tym wypadku nalezy mi sie 1/3 premi turbo z mojej pierwszej Castoramie a 2/3 w tej gdzie pracuje w chwili obecnej. Pozdrawiam
    • szakal2311 Re: turbo progresja 20.05.15, 18:31
     To ja wam przypomnę jaki kit u mnie wciskali zastępcy i kierownicy o premii turbo!!!
     Że jak będziemy wyrabiać normy to będziemy zarabiać na tych premiach jak we Francji , a wy nawet nie widzicie 1/100 tego co mają w Castoramie we Francji .
     Nie dawajcie się dalej na ten kit nabierać , te ponad słupki żle dal was się skończą , jak przestaniecie je wyrabiać a co roku mniej klientów a chcą większych zysków to was zastąpią zipami i kasami samoobsługowymi!!!!!
   • 8050sucks Re: turbo progresja 03.03.20, 07:40
    Turbo jest idealnym kijem i marchewką w jednym.
    Była turbo bo były obroty. Nie dawali podwyżek bo było turbo.
    Nie ma turbo bo nie ma obrotów. Nie dają podwyżek bo nie ma obrotów.
    Jakież to piękne w swej prostocie.
    Idealne wytłumaczenie wszystkiego.
    Ciekawe czy w tym roku też pochwalą się zarobkami grupy jednocześnie mówiąc ludziom, że nie ma pieniędzy dla nich.
    W zasadzie każdy kto choć trochę umie w internety sam sobie może sprawdzić.
     • miron22 Re: turbo progresja 05.03.20, 19:09
      Czy zasłużyliście na turbo? Ilu z Was angażuje się w wykonywaną pracę a ilu ukrywa się na magazynie w wc, regularnie chodzi na papierosy. Wyniki nie zrobią się same.
       • ogr_shrek Re: turbo progresja 06.03.20, 00:55
        miron22 mam propozycję, zamieńmy się. Ty przyjdziesz za mnie na dział budowlany rozłożyć 4-5 palet drzwi co kilka dni, odbierać telefony z pytaniem: do której jest otwarty sklep i czy w niedzielę też" i obsługiwać klientów. Ja przyjdę za ciebie. Nie wszyscy pracownicy są tacy sami i chodzą do kibla posiedzieć na Facebook-u lub latają co kilka minut na papierosa. Przestań w końcu wrzucać wszystkich do jednego wora, bo ktoś może i was w centrali ocenić jak........ Znam kilka osób z centrali, z którymi można pogadać jak z normalnym człowiekiem. Chętnie się spotkam z Tobą na kawie lub piwie aby obgadać kilka tematów, z których wy w centrali nie zdajecie sobie sprawy takie jak planogramy na towar, który jest wyższy niż odstępy między trawersami.
        • 8050sucks Re: turbo progresja 09.03.20, 20:30
         Miron dalej swoją propagandę wdrażasz zupełnie ignorując nasze pytania.
         Typowo jak centralny pachołek.
         Nie zapomnij tylko o tym że jak jeszcze spadną obroty to wam się też dobiorą do d.
         Ciekawe co powiesz jak ci zabiorą służbowe gadżety i po pensyjce poleca?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka