17.11.11, 11:48
wieści były takie...
zmianynaziemi.pl/wideo/aspartam-zmienil-nazwe-taka-ktora-kojarzy-sie-naturalnym-slodzikiem
jako niedowiarek- sprawdzam, jak zwykle...
pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam
i wyczytuję znienawidzoną przeze mnie , od lat, firmę MONSANTO
pl.wikipedia.org/wiki/Monsanto
truciciela i twórcę wszelkiego rolniczego zła.Firmę o silnych wpływach politycznych na całym świecie!

żegnajcie gumy Orbit !
:'-[
Obserwuj wątek
      • 07zglos.sie Re: Aspartam 17.11.11, 12:13
        Pierwszy raz w zeszłym roku napiłam się herbaty ze słodzikiem, odrzuciło mnie, wylałam. Nie wiem jak to się stało, ale teraz nie wyobrażam sobie posłodzenia herbaty cukrem, tylko aspartam. Herbatę pijam raz na parę dni, kawy w ogóle, ale za to 2 litrowa coca-cola light z aspartamem starcza czasem na 6 -7 godzin. Wiem, że to niezdrowe, szkodliwe, cukier też jest niezdrowy, ja słodziłam dużo. W ciągu ostatniego tygodnia przestawiłam się na wodę, ale to takie bezpłciowe. Soki, które nie zawierają cukru zawierają aspartam. Desery dietetyczne to samo.
        • drzejms-buond Re: Aspartam 17.11.11, 12:22
          no właśnie, człowiek chce unikać trucizny ale nie daje rady...czytanie tego wszystkiego z opakowań do szału doporwadza! ale w czasie moich poszukiwań słodkości odkryłem
          że tzw.MIÓD SZTUCZNY wcale taki sztuczny nie jest, bo robiony z owoców !
          • dzidzia_bojowa Re: Aspartam 17.11.11, 12:37
            Ja kawę słodzę jedną łyżeczką brązowego cukru a herbaty nie słodzę wcale lecz nie unikam coli light i zdaję sobie sprawę, że wchłaniam ten aspartan, czy jak mu tam, i jakoś żyję. Zresztą jakby człowiek tak się przejmował wszystkim co je i pije to by nic nie jadł ani nie pił. Warzywa z pestycydami, mięso z antybiotykami, wędliny z konserwantami a raczej konserwanty z wędlinami...Jak żyć? Jak się odżywiać?
            eeee tam...
            --
            Les temps sont durs pour les reveurs
          • 07zglos.sie Re: Aspartam 17.11.11, 12:43
            Co do miodu, to nie przepadam, ale w czasach mojego dzieciństwa był miód w przeźroczystej buteleczce w kształcie misia i go uwielbiałam. I to cudo niedawno odkryłam w jednym z marketów i jutro sobie kupię. Ja słodkie muszę mieć tylko picie, ze słodkości jedzeniowych to tylko śledzie smile
      • www_szkodliwejedzenie_pl Re: Aspartam 04.05.17, 06:36
        Link usunięto z Youtube - ma ktoś może chociaż tytuł filmu?

Dorzuciłbym recenzję do wątku o aspartamie na blogu: www.szkodliwejedzenie.pl/search/label/aspartam.

Przy okazji jeden fakt podważający nieszkodliwość aspartamu (badany na szczurach):

Otóż przeciętna dawka śmiertelna metanolu dla ssaków to 7g/kg masy ciała. W przypadku ludzi jest to 0.3 g/kg. Człowieka zabija 5% dawki śmiertelnej dla małpy. - i tyle pod kontem udowodnionej nieszkodliwości
    • niezmiennick Re: Aspartam 17.11.11, 13:02
      No wiesz, odpowiednie testy na szczurach dowiodły nawet, że rakotwórcze są barwniki od wisienki do koktajli.
      Co prawda trzeba by ich zjeść kilka ton dziennie, ale jednak.

--
      ‮ Zróbmy czasem coś na opak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka