Dodaj do ulubionych

A jakie tam desery zajadacie?

18.12.04, 08:59
Święta się zbliżają więc słodko się robi na samą myśl. Pomyślałem sobie że
skoro o naleśnikach i pierogach odbyła się gorąca dyskusja to i desery
rosyjskie będą świetnym tematem. Ja uwielbiam na ten przykład "lukrowane
baby"..smile)
Obserwuj wątek
    • demka Re: A jakie tam desery zajadacie? 18.12.04, 16:45
      A ja suche bułki z pieczarkami smile)
      • mpieczara Re: A jakie tam desery zajadacie? 18.12.04, 17:52
        Albo wiszni w szkoladzie... Szeri najzwyklej..smile
        • demka Re: A jakie tam desery zajadacie? 18.12.04, 21:02
          W pazłotku??
          • asiak44 Re: A jakie tam desery zajadacie? 09.01.05, 17:45
            Nie znam deserów rosyjskich, moze wymienicie kilka (najlepiej z przepisami,
            żeby mozna było wypróbować).
    • ma.cinak1 Re: A jakie tam desery zajadacie? 10.01.05, 19:14
      z moich bardzo dawnych wypraw do Moskwy pamiętam fantastyczne lody.
      • smolineczka Re: A jakie tam desery zajadacie? 13.01.05, 11:26
        A ja pamiętam smak przywożonych z północnej Rosji w malych bombonierkach
        żurawin w cukrze-pudzre smile Baaaaaaaardo dobre!
    • demka Re: A jakie tam desery zajadacie? 03.12.05, 12:41
      A mi udało się kupić, całkiem przypadkiem, za 5 zeta, książeczkę - broszurkę z
      przepisami kuchni rosyjskiej. Desery są obiecujące i kaloryczne. Nic tylko
      jajka, miody, masła, śmietany, twarogi, cukry pudry. Postanowiłam podjąć się
      wykonania kaszy guriewskiej. Trzymajcie kciuki!!
    • stynka Re: A jakie tam desery zajadacie? 03.12.05, 20:55
      U mnie nr 1 to ciągle zefiry - śmietankowa słodycz o wyglądzie bezy, tylko
      gąbczasta, a nie sucha. Do tego mindal'noje pieczieńje, za którego smakiem
      tęskniłam prawie 20 lat!

      Ech, lecę do kuchni, choć tu za moment 23 smile

      st.
    • fanta-girl Slodki.... cukier 04.12.05, 19:43
      Mi w I chwili przyszly do glowy bliny, ktore owszem i zjem, ale jako ze
      generalnie za slodyczami nie przepadam nie dam sie za nie zabic.

      Wrzucilam do googla i znalazlam duzo o cukrze pitym do samowara:

      "Moja babcia pochodziła "ze Wschodu". Mawiała, że za cara herbatę piło się z
      cukrem "NA PRYKUSKU" (cukier w kostkach na przekąskę - łyk herbaty - kostka
      cukru), po Wielkiej Rewolucji: "NA PRYLIZKU" (herbatę wypił - cukier polizał),
      za władzy sowieckiej: "NA PRYDUMKU" (herbatę wypił - o cukrze pomyślał).
      Ot, tak przypomniały mi się opowieści babci. Aha, mam 55 lat.
      Słyszałem to mając lat ok. 12-14.
      No cóż, widać, że przysłowia są mądrością narodów."

      "Jest jeszcze jedno stadium (pośrednie)
      "NA PRIGLADKU" - kostka cukru wisi nad stołem i pijący herbatę
      wpatrują sobie na nią...;

      to chyba przedostatnie, w każdym razie potem ktoś kostkę ze sznurka "PADPI...."
      i po cukrze do herbaty zostało tylko wspomnienie.
      Pozdrawiam "ziemlaków"."

      Stad:
      kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt.php?id_o=204
      • tuliak Re: Slodki.... cukier 04.12.05, 20:09
        Stetan o tym ładniej napisał (a ktoś sparafrazował), parę m-cy temu, nie mam
        czasu szukać, myślę, że w "czejepitju"... A żeby fanta miała tyle lat, nno ...:-
        ))
        i nie "na" a "w"!!
        • fanta-girl Re: Slodki.... cukier 04.12.05, 22:58
          no nie smile))))))
          tam przeciez nic o moim wieku nie ma!!!
          to czyjś cytat

          przeciez sa "skobki" wink)
    • fanta-girl przepisy 04.12.05, 19:49
      MAm:

      Deser Pawłowej

      Zwany też torcikiem, jest popularny w Australii i w Nowej Zelandii. Przepis
      pochodzi z przedrewolucyjnej Rosji, a po raz pierwszy wykonano go na cześć
      słynnej rosyjskiej primabaleriny Anny Pawłowej. Cukiernik wykorzystał przepis
      artystki. Podstawą tortu jest upieczony spód z masy bezowej przygotowanej z
      dodatkiem octu i mąki kukurydzianej, ewentualnie esencji waniliowej. Bezowy spód
      pokrywa się grubą warstwą bitej śmietany, ozdabia świeżymi owocami, głównie
      truskawkami i malinami, ale ostatnio także cząstkami brzoskwiń, kawałkami
      banana, kiwi.


      Tu natomiast mamt wynalazki ktore serwuje gdanska knajpa rosyjska (dzial deserow)
      www.kuchnia-rosyjska.aleks.pl/menu.php?c=9
      A tu kilka przepisow.
      www.gotowanie.wkl.pl/grp_przep.php?grp_prz=56
      Kutie kiedys robil jeden moj uczen. Slodkie to bylo niemozebnie.... Chyba wole
      czeburieki...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka