mpieczara 18.12.04, 08:59 Święta się zbliżają więc słodko się robi na samą myśl. Pomyślałem sobie że skoro o naleśnikach i pierogach odbyła się gorąca dyskusja to i desery rosyjskie będą świetnym tematem. Ja uwielbiam na ten przykład "lukrowane baby"..) Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
demka Re: A jakie tam desery zajadacie? 18.12.04, 16:45 A ja suche bułki z pieczarkami ) Odpowiedz Link
mpieczara Re: A jakie tam desery zajadacie? 18.12.04, 17:52 Albo wiszni w szkoladzie... Szeri najzwyklej.. Odpowiedz Link
asiak44 Re: A jakie tam desery zajadacie? 09.01.05, 17:45 Nie znam deserów rosyjskich, moze wymienicie kilka (najlepiej z przepisami, żeby mozna było wypróbować). Odpowiedz Link
ma.cinak1 Re: A jakie tam desery zajadacie? 10.01.05, 19:14 z moich bardzo dawnych wypraw do Moskwy pamiętam fantastyczne lody. Odpowiedz Link
smolineczka Re: A jakie tam desery zajadacie? 13.01.05, 11:26 A ja pamiętam smak przywożonych z północnej Rosji w malych bombonierkach żurawin w cukrze-pudzre Baaaaaaaardo dobre! Odpowiedz Link
demka Re: A jakie tam desery zajadacie? 03.12.05, 12:41 A mi udało się kupić, całkiem przypadkiem, za 5 zeta, książeczkę - broszurkę z przepisami kuchni rosyjskiej. Desery są obiecujące i kaloryczne. Nic tylko jajka, miody, masła, śmietany, twarogi, cukry pudry. Postanowiłam podjąć się wykonania kaszy guriewskiej. Trzymajcie kciuki!! Odpowiedz Link
stynka Re: A jakie tam desery zajadacie? 03.12.05, 20:55 U mnie nr 1 to ciągle zefiry - śmietankowa słodycz o wyglądzie bezy, tylko gąbczasta, a nie sucha. Do tego mindal'noje pieczieńje, za którego smakiem tęskniłam prawie 20 lat! Ech, lecę do kuchni, choć tu za moment 23 st. Odpowiedz Link
fanta-girl Slodki.... cukier 04.12.05, 19:43 Mi w I chwili przyszly do glowy bliny, ktore owszem i zjem, ale jako ze generalnie za slodyczami nie przepadam nie dam sie za nie zabic. Wrzucilam do googla i znalazlam duzo o cukrze pitym do samowara: "Moja babcia pochodziła "ze Wschodu". Mawiała, że za cara herbatę piło się z cukrem "NA PRYKUSKU" (cukier w kostkach na przekąskę - łyk herbaty - kostka cukru), po Wielkiej Rewolucji: "NA PRYLIZKU" (herbatę wypił - cukier polizał), za władzy sowieckiej: "NA PRYDUMKU" (herbatę wypił - o cukrze pomyślał). Ot, tak przypomniały mi się opowieści babci. Aha, mam 55 lat. Słyszałem to mając lat ok. 12-14. No cóż, widać, że przysłowia są mądrością narodów." "Jest jeszcze jedno stadium (pośrednie) "NA PRIGLADKU" - kostka cukru wisi nad stołem i pijący herbatę wpatrują sobie na nią...; to chyba przedostatnie, w każdym razie potem ktoś kostkę ze sznurka "PADPI...." i po cukrze do herbaty zostało tylko wspomnienie. Pozdrawiam "ziemlaków"." Stad: kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt.php?id_o=204 Odpowiedz Link
tuliak Re: Slodki.... cukier 04.12.05, 20:09 Stetan o tym ładniej napisał (a ktoś sparafrazował), parę m-cy temu, nie mam czasu szukać, myślę, że w "czejepitju"... A żeby fanta miała tyle lat, nno ...:- )) i nie "na" a "w"!! Odpowiedz Link
fanta-girl Re: Slodki.... cukier 04.12.05, 22:58 no nie )))))) tam przeciez nic o moim wieku nie ma!!! to czyjś cytat przeciez sa "skobki" ) Odpowiedz Link
fanta-girl przepisy 04.12.05, 19:49 MAm: Deser Pawłowej Zwany też torcikiem, jest popularny w Australii i w Nowej Zelandii. Przepis pochodzi z przedrewolucyjnej Rosji, a po raz pierwszy wykonano go na cześć słynnej rosyjskiej primabaleriny Anny Pawłowej. Cukiernik wykorzystał przepis artystki. Podstawą tortu jest upieczony spód z masy bezowej przygotowanej z dodatkiem octu i mąki kukurydzianej, ewentualnie esencji waniliowej. Bezowy spód pokrywa się grubą warstwą bitej śmietany, ozdabia świeżymi owocami, głównie truskawkami i malinami, ale ostatnio także cząstkami brzoskwiń, kawałkami banana, kiwi. Tu natomiast mamt wynalazki ktore serwuje gdanska knajpa rosyjska (dzial deserow) www.kuchnia-rosyjska.aleks.pl/menu.php?c=9 A tu kilka przepisow. www.gotowanie.wkl.pl/grp_przep.php?grp_prz=56 Kutie kiedys robil jeden moj uczen. Slodkie to bylo niemozebnie.... Chyba wole czeburieki... Odpowiedz Link