Dodaj do ulubionych

Chevrolet Cobalt

18.02.08, 04:46
Dostalem dzis taki pojazd w Avisie. I bylem strasznie zly az do momentu kiedy
nie wsiadlem i nie ruszylem. Bo wydawalo mi sie ze Cobalt to taki Cavalier z
lekkimi zmianami. A tu okazalo sie ze to bardzo fajny samochodzik o
zdumiewajaco zwawym silniku, bardzo przyzwoicie dzialajacej skrzyni biegow,
ladnie wykonczonym wnetrzu (nawet plastiki sa rozsadnej jakosci), bardzo
przyjemnym zachowaniu na jezdni i przede wszystkim niesamowicie cichy. GM robi
coraz lepsze samochody - jakbym mial wybierac miedzy Cobaltem a obecna Corolla
(w USA nadal sprzedaja stary model), to chyba bym wolal tego Cobalta. Do
Civica czy Mazdy 3 mu jednak daleko, ale jako ultra-tani samochod o zupelnie
przyzwoitych rozmiarach to moze byc.
Obserwuj wątek
    • civic_06 Re: Chevrolet Cobalt 18.02.08, 05:52
      Hertz uraczyl mnie kiedys tym wynalazkiem. Mam 172 cm i 75 kg. Srednia waga znaczy sie. Zeby wyregulowac/odsunac fotel w Cobalcie bez ryzyka podrapania reki, musialem otworzyc drzwi...
      Mialem Civica, ale toto nie zasluguje nawet na porownanie z nim.
      Oczywiscie z polskiego zboczenia wyliczylem srednie spalanie. Wyszlo 26 mil z galona. Srednie wyniki z moich aut: Volvo 850 '94 2.4: 23 mpg, Toyota Rav4 '96 2.0: 25mpg, Honda Civic '06 32 mpg.
      Sorry Marku ale Cobalt wedlug mnie to straszne gowno i jego ultraniska cena w moich oczach go nie ratuje...
      • kowalesik Re: Chevrolet Cobalt 18.02.08, 14:08
        Ja odnosnie zuzycia paliwa Cobalta mam zupelnie inne odczucie. W
        zeszlym roku jezdzac po poludniowej Kaliforni (zrobilem chyba ze
        2000 mil) spalanie wyszlo bodajze 32mpg. Fakt, 80% autostrady i nie
        szybciej niz 80mph, ale klima non stop (w parku narodowym Joshua
        Tree bez klimy mozna bylo sie usmazyc). Moze to kwestia lacznika
        miedzy siedzeniem a pedalami? :) Bez urazy :)
        • civic_06 Re: Chevrolet Cobalt 18.02.08, 15:17
          W moim przypadku to byly zatloczone autostrady wokol Chicago i lacznik stosowal metode On i Off pedalem gazu. Moglo miec znaczenie...
          • drpawelek Re: Chevrolet Cobalt 18.02.08, 18:43
            Mnie bardzo podobala sie wersja SS ze sprezarka - zgrabne coupe z dosc
            eleganckimi dodatkami. Szkoda, ze w roku 2008 nie ma jej juz w ofercie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka