Dodaj do ulubionych

Czy owulacja zawsze występuje dzień przed skokiem

01.12.12, 15:12
Pytanie jak w temacie: Czy owulacja zawsze występuje dzień przed skokiem temperatury?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Czy owulacja zawsze występuje dzień przed sko 02.12.12, 08:25
      Oczywiście, że nie; wielokrotnie było to wyjaśniane na forum, a u góry jest przyszpilony wątek dotyczący owulacji. Zapoznaj się z nim.
      • nadia1902 Re: 02.12.12, 14:09
        Zawsze myślałam ze owulacja występuje w ostatnim dniu niskich temperatur, bo to przecież po owulacji wytwarza się hormon, który odpowiada m.in. za to ze temperatury są na wyższym poziomie o te min. 0,2st. Jeszcze mogłabym zrozumieć że owulacja występuje np. 2dni przed skokiem bo można to wytłumaczyć tym, że progesteron stopniowo podnosi temperaturę. Dziwne dla mnie jest jednak to, że owulacja mogłaby wystąpić po skoku temperatury - oznaczałoby to że progesteron podwyższa temperaturę jeszcze zanim do owulacji dojdzie co mogłoby oznaczać że jest skok a do owulacji jednak nie dochodzi...
        • kozica111 Re: 02.12.12, 20:20
          Podobno możliwe jest wydzielanie progesteronu jeszcze przed owulacją, gdy już są jakieś tam zaczątki ciałka żółtego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka