21.09.08, 18:13
hej dziewczynki moj synek jest na pepti ale od mca zaczelam podawac
zwykle mleczko nestle junior.Po mcu spozywania maly dostal sapke od
4 dni podaje znowu pepti ale sapka wciaz .Czy ona przejdzie po kilku
dniach stosowania pepti>Dodam tez ze zaczelismy grzac w mieszkaniu i
zastanawiam sie czy to nie przyczyna.W kazdym razie czy macie
doswiadczenie w pepti i "sapkach" haha.pozdr.
Obserwuj wątek
    • marcel_28 Re: sapka 21.09.08, 20:12
      U nas po Bebilonie Pepti nie było sapki, natomiast zdarzały się
      często przy suchym powietrzu w domu - pomagał nam wtedy nawilżacz
      powietrza albo zwykłe tetrowe pieluszki zwilżone wodą i rozwieszone
      dookoła łóżeczka. Powodzenia!smile
      • 11anetta Re: sapka 21.09.08, 20:54
        sprobuje z pieluszkami.W sumie ja tez po pepti mialam spokj z
        sapkami ale zmienilam mleko i po miesiacu zaczal miec sapke.A ja juz
        mialam nadzieje ze nie musi byc na pepti.Kwestia teg jak dlugo
        jeszcze sapka pomimo ze bierze pepti od 4dni.pozdr
    • mama-cudownego-misia Re: sapka 21.09.08, 22:23
      > haha
      Z czego tu się śmiać? sad

      > Po mcu spozywania maly dostal sapke
      Trochę późno... A innych objawów alergii nie miał i nie ma? wysypki, zaburzeń ze
      strony układu pokarmowego? Bólów brzuszka?
      Ja bym stawiała na suche powietrze, alergię na kurz w niewietrzonych
      pomieszczeniach albo szykująca się infekcję...
      • 11anetta Re: sapka 22.09.08, 18:01
        on byl na pepti od maja ale sprobowalam go odstawic na nestle
        junior .spozywal go m-c i pojawila sie sapka.ze skora nic sie nie
        dzieje lekarka kazala jeszcze poczekac kilka dni jak nie przejdzie
        mam przyjsc.pozdr
    • mamanatanielka Re: sapka 23.09.08, 14:13
      Mój synek skończył w czerwcu 3 latka i nadal ma sapkę sad
      Z tym, że on był wcześniaczkiem i ma "bogatą historię chorobową". Dostał ja już na 2 dzień po opuszczeniu inkubatorka. Najbardziej go męczy w nocy, zwykłam mówić, że z niego taki mały chrapuś. Nic nie dał kupiony nawilżacz powietrza, rozwieszanie ręczników i pieluszek. Na szczęście jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że nie mamy ogrzewania centralnego. W takich przypadkach to nipy lepiej.
      sapka zanikła nam na kilka miesięcy i tu uwaga - po jednodniowym pobycie w Szklarskiej Porębie. Naprawdę, naprawdę!
      Widać nie bez powodu były tam kiedyś prewentoria i sanatoria dla dzieci.
      Ateraz na stałe używamy soli morskiej i jakoś to jest.
      • 11anetta Re: sapka 23.09.08, 16:37
        moj synek tez wczesniak z 26tc 900gram teraz ma 14mcy 11kor.Dzisiaj
        wciaz ma sapke jutro ide do lekarza tylko co ona mi pomoze?
        Wierze ze pobyt w szklarskiej pomogl tez bym tam chetnie pojechala z
        malym.pozdr.
        • mama-cudownego-misia Re: sapka 23.09.08, 17:14
          Anetko, dobry lekarz pomoże. Przede wszystkim musi znaleźć prawdziwą przyczynę
          sapki - pewnie alergia, ale wcale niekoniecznie pokarmowa. Wtedy dobierze leki.
          Przecież nie można tego bagatelizować sad
          • mamanatanielka Re: sapka 24.09.08, 10:40
            Niekoniecznie. U wcześniaków sapka wiąże się z nie do końca rozwiniętymi płatkami nosowymi, a na to niestety nie ma lekarstwa. Mój synek do tej pory ma bardzo małe płatki nosowe, był nawet diagnozowany w kierunku kilku chorób genetycznych, z którymi to jest związane.
            Po prostu taka jego uroda.
            Sapka wiązać się może również z krzywą przegrodą nosową. W przypadku takich maluszków nie ma mowy o żadnych zabiegach.

            • 11anetta Re: sapka 24.09.08, 21:00
              bylam u lekarki zmiana mleka na nutramigen oraz zyrtex.zobaczymy co
              dalej..pozdr.
    • 11anetta Re: sapka 27.09.08, 15:23
      moj synek dostal nutramigen i nic dalej ma sapke juz 2tyg.bardzo go
      to meczy i mnie tez.co to za cholerstwo
      • mama-cudownego-misia Re: sapka 27.09.08, 17:19
        Zmień proszek do prania (jelp jest super) i pierz z dodatkowym płukaniem, usuń z
        pokoju kwiatki i dywany, wypierz wszystkie pluszaki i pościel, wytrzep materac,
        zainwestuj w nawilżacz albo nawet filtr powietrza. Może to alergia wziewna.
        ---
        Miś
        Moje nowe dziecię:http://spacerownik.wroclawski.eu
        • mamanatanielka Re: sapka 29.09.08, 10:14
          Jeżeli to alerdia wziewna to absolutnie nie nawilżacz!!!! Wilgotne powietrze sprzyja alergenom.
          Zapsikuj mu jak najczęściej nosek solą fizjologiczną i układaj wyżej.
          • 11anetta Re: sapka 29.09.08, 11:42
            ja daje sol ispi wyzej ale alergolog nas pewnie nie ominie.W domu
            mam tube do inhaacji chyba dzis mu zrobie moze to cos da

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka