Dodaj do ulubionych

bajaderka?

18.01.06, 18:47
albo bomby rumowe
podaję przepis może ktoś spróbuje bo się zastanawiam

składniki:
4 paczki herbatników
2,5 MT cukru pudru
250 masła (margaryny)
0,5 MT rumu
0,5 MT kakao
1 MT zmielonych orzechów
wykonanie:
herbatniki proszkujemy: obr. poz 6,
dodajemy wódkę, rum, kakao, orzechy. Wyrabiamy obr. 5-7 pomagając sobie
kopystką, lub na interwale, formujemy małe kuleczki i obtaczamy w wiórkach
kokosowych lub mielonych orzechach, lub oblewamy polewą czekoladową,
jak ktoś się skusi to prosze o komentarz
Obserwuj wątek
    • vena1980 Re: bajaderka? 19.01.06, 08:47
      W przepisie piszesz o jakiejś wódce, ile jej trzeba?
      Może ja spórbuję w weekend. Zostały mi wiórki z malibusmile)
      • alicja_sok Re: bajaderka? 30.01.06, 19:37
        wódki 0,5 MT
    • rynka_k Re: bajaderka? 21.02.06, 21:26
      Dzisiaj pokusiłam się o wypróbowanie przepisu. Zrobiłam go nieco inaczej -
      najpierw sproszkowałam herbatniki, przełozyłam je do miski, włożyłam masło,
      lekko je roztarłam, potem dodałam resztę składników (z alkoholu tylko 0,5 MT
      rumu) i ucierałam kilkanaście sekund na obr. 5. Obtoczyłam je w wiórkach
      kokosowych. Wyszły bardzo smaczne, jeśli ktoś lubi słodkie rzeczy. Trzymam je w
      lodówce (za dużo na raz nie da się zjeść).
      rynka
      • alicja_sok Re: bajaderka? 21.02.06, 23:06
        a jak myslisz, moznaby uzyc do tegozamiast herbatników kruchego ciasta, suchego
        pieczonego?
        • rynka_k Re: bajaderka? 24.02.06, 16:09
          Myślę, że można i nie wpłynie to zasadniczo na smak i konsystencję. Acha, bomby
          przypominają w smaku trufle.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka