26.04.07, 15:46
Witam!
Chciałbym zapytać o kwestię, która od dłuższego czasu dość mocno mnie męczy,
a mianowić o 4 Ewangelie NT. Próbowałem doczytać się w literaturze na jakiej
podstawie akurat te teksty zostały włączone do NT, a inne nie. Jakie były
kryteria wyboru? Dlaczego niektóre (stojące niekiedy w dużej sprzeczności)
teksty zostały pominięte lub wręcz odrzucone? Pewne wnioski na podstawie ich
czytania nasuwają się same, ale chciałbym poznać Wasze zdanie.
pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • yazonisyn Re: NT 27.04.07, 08:48
      Temat ten był wielokrotnie wałkowany i na tym forum i na innych o podobnej
      tematyce. Literatury i wiadomości jest na ten temat masę - kiepsko widocznie
      szukałeś.
      • emer_manito Re: NT 27.04.07, 09:01
        Nie mówię, że spędziłem nad tym połowę życia. Szukając w księgarniach nie
        natknąłem się na pozycje, które by mi tę kwestię w wystarczającym stopniu
        rozjaśniły.
        Skoro ten temat był tak popularny, może podasz mi link o innych miejsc o
        podonej tamtyce lub namiary na literaturę.
        pozdrawiam
    • 3mama3 Re: NT 27.04.07, 09:18
      Tu jest całkiem dużo do poczytania:
      ewangelie.w.interia.pl/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka