emer_manito
26.04.07, 15:46
Witam!
Chciałbym zapytać o kwestię, która od dłuższego czasu dość mocno mnie męczy,
a mianowić o 4 Ewangelie NT. Próbowałem doczytać się w literaturze na jakiej
podstawie akurat te teksty zostały włączone do NT, a inne nie. Jakie były
kryteria wyboru? Dlaczego niektóre (stojące niekiedy w dużej sprzeczności)
teksty zostały pominięte lub wręcz odrzucone? Pewne wnioski na podstawie ich
czytania nasuwają się same, ale chciałbym poznać Wasze zdanie.
pozdrawiam!