Dodaj do ulubionych

Subiektywna ocena WIG

18.05.09, 08:13
img269.imageshack.us/img269/5370/screenhunter02may180754.jpg

Indeks WIG porusza się w kanale wzrostowym już od końca lutego.Kilka ostatnich dni to konsolidacja pod górnym ograniczeniem,ale opór głównie stanowi długoterminowa średnia EMA200,której indeks nie może sforsować.
Naturalnym wydaje się więc korekta w stronę dolnej krawędzi kanału w okolice 27000-28000.Tam również zbiegają się EMA 50 i 100 dniowa.Wg mnie to ważne wsparcie.W razie obrony i odbicia od niego można myśleć o nowych szczytach.
Jednak jeśli to wsparcie padnie to skłaniam się do możliwości tworzenia prawego ramienia dużej formacji ORGR,która może wynieść indeks nawet o 30-40% w górę.Ale o tym jeszcze za wcześnie mówić.Musi najpierw być stworzona,a póki co,są do tylko domysły i życzenia.
W ubiegłym tygodniu wyszedłem z rynku z zadowalającym zyskiem i czekam na dalszy rozwój sytuacji z boku.
pozdr...
Obserwuj wątek
    • axel40 Re: Subiektywna ocena WIG 18.05.09, 08:33
      > W ubiegłym tygodniu wyszedłem z rynku z zadowalającym zyskiem i czekam na dalsz
      > y rozwój sytuacji z boku.

Edit: Trochę zainwestowane w waluty(USD,EUR). Nie znoszę być bez adrenaliny smile
      • axel40 Re: Subiektywna ocena WIG 18.05.09, 22:11
        Zanosi się na to,że jutro WIG upora się spokojnie z oporem EMA200.
        Dziś spory wzrost,ale obroty jedne z najmniejszych w tym roku.
        Przeglądając wykresy np. Bovespa - to tam mamy klasyczne odwrócenie trendu(wg Sperandeo zostały spełnione wszystkie warunki).
        Znowu hossa smile
        • axel40 Re: Subiektywna ocena WIG 20.05.09, 09:10
          Sesja 19.05

Sytuacja na polu bitwy bez zmian.Dalej opory opisane wyżej istnieją i są trudne
          do pokonania dla strudzonych trzymiesięczną zażartą walką byków.
          Wart zwrócić uwagę ,że giełda jest ciągnieta do góry przez duże spółki z
          WIG20.Wzrost m i sWig były bardzo skromne,a to nie wróży nic dobrego dla rynku i
          funduszy akcji.
          Z pewnością dzisiaj ponownie zostanią testowane szczyty i zobaczymy jaką siłę
          pokaże rynek.Na razie w mojej opinii bliżej nam spadków niż do wzrostów.
          Zrewiduję pogląd jak z hukiem trzasną opory poparte obrotami.Póki co przyglądam
          się sytuacji na polu walki.
          Pomimo spadków na euro i dolarze sytuacja zaczyna wyglądać dość ciekawie.Przy
          spadkach na giełdzie waluty powinny się wzmacniać do zł.Warto obserwować
          notowania walut.
          Męcząca konsolidacja od kilku dni to akumulacja czy dystrybucja akcji?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka