Gość: Andrzej IP: *.dip.t-dialin.net 29.12.03, 19:17 Ten artykul jest po prostu glupi i nie sluzy nikomu i niczemu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Gutar Re: Dlaczego nie da się blisko współpracować z ro IP: 213.25.91.* 30.12.03, 08:49 Oto ujawnił się pierwszy agent wpływu FSG/FSB. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Trzeźwy Dziwię sie waszemu zdziwieniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.03, 10:23 W Europie zachodniej (nadal) i Ameryce straż graniczna rzeczywiście może być częścią sił policyjnych, w Rosji niestety nie. Rosja graniczy bowiem nadal z państwami mniej lub bardziej wrogimi. To Polska prosto z Układu Warszawskiego przeszła do NATO, chociaż przyzwoitość nakazywałaby zachować przynajmniej neutralność. Dzisiaj w Polsce NATO nadal - wbrew intencjom paktu - postrzegane jest jako siła wymierzona w Rosję (bo w kogo?). Skąd więc zdziwienie, że podobnie traktują nas Rosjanie? Myślę że czas skończyć z obłudą i dostrzec belkę we własnym oku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bakcyl Re: Dziwię sie waszemu zdziwieniu IP: *.dip.t-dialin.net 30.12.03, 11:52 i slusznie, ze jestesmy w NATO...w Ukladzie Warszawskim nigdy dobrowolnie nie bylismy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: axx Re: Dlaczego? IP: 207.191.243.* 30.12.03, 20:14 Sprawa ochrony granic jest sprawa wewnetrzna kazdego panstwa. Prawdopodobnie rosjanie maja najdluzsza granice na swiecie do ochrony i zapewnie najlepsze doswiadczenie w tym temacie. Niekrore kraje zywcem przejmuja sprawdzony dobry model soviecki. Np. USA po ostatnich wydarzeniach SEP 11, utworzyly jedna wspolna agencje "Department of Homeland Security" Sa w niej rowniez Security Service i Coast Guard. Pracuje 170 tys. W KGB w najlepszym okresie pracowalo 220 tys. Wspomne tylko o niektorych wymogach dla chcacych wjechac do tego kraju. Wiza, Paszport numeryczny,odciski, oko, pytania i odlot do miejsca przybycia. Wewnatrz dodatkowe akty prawne. "Patriot Act". Rosja prowadzi wojne w Czeczni i podobnie jak USA musi kontrolowac w miare mozliwosci wszystko. Publikacja jest oczywiscie tendencyjna. Rosjanie szybciej dogadaja sie z Niemcami i Francja w sprawie wiz (rozmowy trwaja) niz z Polska. No i w NATO siedzi przy tym samym stole przedstawiciel soviecki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: Dlaczego? IP: *.dip.t-dialin.net 31.12.03, 13:22 Dziekuje axx za komentarz, rzadko mozna spotkac na tym forum sensowne wypowiedzi, mimo to chetnie czytam, jest to forma kontaktu z zywym jezykiem, wulgarnosc i zacietrzewienie, bezsens i skrajna tendencyjnosc charakteryzuje niestety 95% wszystkich internautow. A przeciez "Gazeta" to nr. 1 wpolskiej polityce, wydawaloby sie ze wsrod czytelnikow musi obowiazywac jakis poziom. Artykul Pana Podolskiego nie prezentuje zadnego poziomu, jest szowinistyczny i skrajnie tendencyjny, nie mozna z nim polemizowac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bilbo Re: Dlaczego? IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 31.12.03, 19:53 Zgadzam się z Twoją oceną artykułu Podolskiego. Jest on bardzo charakterystyczny dla sposobu komentowania spraw rosyjskich w "Gazecie". Tendencyjnośc,nieskrywana niechęć i wrogość. Nie chodzi mi tu wcale o krytyczną ocenę polityki rosyjskiej,którą podzielam, ale o ten styl dziennikarski - jednostronność w doborze cytatów i rozmówców, insynuacje i nadinterpretacje, pomieszanie faktów i opinii,zupełnie w stylu dawnego PRL- owskiego dziennikarstwa "zaangażowanego". Reportaże pana Radziwonowicza przypominają mi relacje PAPu z USA z lat siedemdziesiątych. Ciekaw jestem czy podzielasz moje odczucia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Dlaczego? IP: *.artcom.pl / *.b.jawnet.pl 31.12.03, 13:44 Gość portalu: axx napisał(a): > Sprawa ochrony granic jest sprawa wewnetrzna kazdego panstwa. Prawdopodobnie r > osjanie maja najdluzsza granice na swiecie do ochrony > i zapewnie najlepsze doswiadczenie w tym temacie. Niekrore kraje zywcem przejmu > ja sprawdzony dobry model soviecki. > Np. USA po ostatnich wydarzeniach SEP 11, utworzyly jedna wspolna agencje "Depa > rtment of Homeland Security" Sa w niej rowniez Security Service i Coast > Guard. Pracuje 170 tys. W KGB w najlepszym okresie pracowalo 220 tys. Sama tylko straz graniczna FSB to ponad 100 tys. zolnierzy. KGB poza tym sklada sie z "wlasciwego" FSB, z SVR (wywiad zagraniczny), FSO (straz pretorianska Kremla), FAPSI (kontrola informacji) i dyrektoriat przestepczosci zorganizowanej - w sumie ponad 200 tys. pracownikow, a wiec mniej wiecej tyle samo co w "najlepszym okresie" (jesli nie wiecej, bo np. biurokracja jest przeciez wieksza niz kiedykolwiek). Ciekawy artykul o FAPSI: FAPSI Anniversary MOSCOW - FAPSI (Russian acronym for Federal Agency of Government Communications and information) troops mark their 57th jubilee on Tuesday. A FAPSI official has told Itar-Tass that a reform of government communications troops in the near future will make it possible gradually to give up drafting and fully switch over to a contract system of manning. The current technical re-equipment in conjunction with organisational arrangements streamline the composition and deployment of units, reducing their numerical strength. "The equipment of FAPSI units with new specimens of digital radio relay and troposcatter communications stations will make it possible to optimise the strength of personnel," the FAPSI official pointed out. The changed situation in the world makes new demands on state administration systems, under which factors of time, reliability, mobility and shielding of information grow shraply. In this connection,the role of such subdivisions as FAPSI is difficult to overestimate, the official emphasised. Government communications troops were established on February 15, 1943, and stood their first test in combat during the Battle of Kursk. During the Second World War, more than 20,000 officers and men of government communications troops were nominated for government awards. After the war, special communications matters were handled by the State Security Committee. A Federal government communications agency to the President of Russia was founded in 1991. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. Re: Dlaczego? IP: 193.17.54.* 31.12.03, 21:17 Masz rację, że Rosja ma najdłuższe granice na świecie i stale dąży do tego, żeby je mieć jeszcze dłuższe. Są też najczujniej strzeżone. Gdybu Ameryka tak strzegła swojej granicy z Meksykiem, żaden nielegalny imigrant by się nie przedostał. Jest jeszcze granica z Kanadą... prawie wcale nie strzeżona! Gość portalu: axx napisał(a): > Sprawa ochrony granic jest sprawa wewnetrzna kazdego panstwa. Prawdopodobnie r > osjanie maja najdluzsza granice na swiecie do ochrony > i zapewnie najlepsze doswiadczenie w tym temacie. Niekrore kraje zywcem przejmu > ja sprawdzony dobry model soviecki. > Np. USA po ostatnich wydarzeniach SEP 11, utworzyly jedna wspolna agencje "Depa > rtment of Homeland Security" Sa w niej rowniez Security Service i Coast > Guard. Pracuje 170 tys. W KGB w najlepszym okresie pracowalo 220 tys. Wspomne > tylko o niektorych wymogach dla chcacych wjechac do tego kraju. > Wiza, Paszport numeryczny,odciski, oko, pytania i odlot do miejsca przybycia. > Wewnatrz dodatkowe akty prawne. "Patriot Act". Rosja prowadzi wojne w Czeczni > i podobnie jak USA musi kontrolowac w miare mozliwosci wszystko. Publikacja je > st oczywiscie tendencyjna. Rosjanie szybciej dogadaja sie z Niemcami > i Francja w sprawie wiz (rozmowy trwaja) niz z Polska. No i w NATO siedzi przy > tym samym stole przedstawiciel soviecki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esimene Tylko opinia.. IP: *.kjj.estpak.ee 01.01.04, 20:41 O jakiej cywilizowanej strazy granicznej o pomieszczeniach i obsludze na poziomie po stronie polskiej mowi autor ??? podrozujac z estonii do polski wszystko jest piekne poki nie wjezdza sie na postuj strazy granicznej pl. dlaczego wszedzie jest natychmiastowa obsluga, pachnacy kibel i nowoczesne budynki z parkingiem gdzie mozna wyjsc i sobie polazic dookola, a str. graniczna pl nie ??? oczewiscie wszystko to dotyczy glownie strony estonskiej i coraz bardziej na poludnie poziom sie ubniza (gdzie juz straznicy litewscy wymagaja lapowki za brak naklejki oznaczajacej kraj na aucie i jeszcze tys. innych rzeczy. Jednak to co czeka na granicy pl siega dna: czekanie na pierwszego pogranicznika (o godzinie poznej ale jednak) nigdy nie trwa krocej niz 30min, budynki to sa jakies budowane z cegly przez pewnie jakis miejscowych wiesniakow budynki bez okien, kibelem sluzy bdiura w ziemi (dzieki ze postawili dookola dziurki sciany!), a jak juz dojdzie do obslugi to (tego bylem nie raz swiadkiem) straznik pyta finow, albo jeszcze jakis anglikow jadacych tranzytem, po polsku czy ma ze soba 100euro, na co oni spogladaja sie jeden na drugiego i sie usmiechaja, a nastepnie wszyscy musza wyjsc z autobusu czy samochodu , wziac ze soba wszystkie torby (calosc) i przejsc do budynku "bez okien", gdzie kazdy musi pokazac straznikowi cala zawartosc opakunkow (rzekomo szukaja papierosow i wody)... A nie dziwie sie pozniej jak slysze od kogos kiepskie opinie o podrozowaniu przez albo do polski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tallinn Re: Tylko opinia.. IP: 192.168.1.* / *.ebs.ee 11.02.04, 16:10 Kuule Esimene: Ale za to na tymze budynku kiblowym (jesli mowa o Ogrodnikach) umieszczony jest piekny interaktywny monitor z mapa regionu. Mucha nie siada! Tak na powaznie, to granica lotewsko-litewska wydawala mi sie na drodze z Estonii do Polski najstraszniejsza, bo tam nie czas w gre wchodzi, ale pieniadz ... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś