Dodaj do ulubionych

napinasze pasow a airbag

29.08.04, 12:17
witam mam lekko uszkodzony samochod ale zdecydowanie o wlasnich silach moze jechac.chodzi o to ze caly prawy bok byl obrysowany po
autostradowej barierce. no i pirotechniczny pas wystrzelil po stronie pasazera.poduszka po stronie pasazera nie wytrzelila.w
zwiazku z tym mam pytanie:czy poduszka powietrzna bedzie dzialac??? zaznaczam ze po stronie kierowcy jest wszystko ok.czy tez
musze wymienic pas pirotechniczny???
Obserwuj wątek
    • karburatorek Re: napinasze pasow a airbag 30.08.04, 21:24
      Jeżeli napinacz pasa wystrzelił, to w konsekwencji zapala się
      kontrolka "Airbag" lub "SRS" która informuje o niesprawności układu i CAŁY
      układ zostaje odłączony, do momentu wymiany uszkodzonego elementu i skasowania
      błędu wywołującego świecenie kontrolki. Wymienia się elementy "wystrzelone",
      lub takie, dla których upłynął termin ważności.
      Pzdr.
      • megajvc Re: napinasze pasow a airbag 31.08.04, 16:57
        karburatorek napisał:
        "Jeżeli napinacz pasa wystrzelił, to w konsekwencji zapala się
        kontrolka "Airbag" lub "SRS" która informuje o niesprawności układu
        i CAŁY
        układ zostaje odłączony, do momentu wymiany uszkodzonego elementu i
        skasowania
        błędu wywołującego świecenie kontrolki. Wymienia się elementy
        "wystrzelone",
        lub takie, dla których upłynął termin ważności.
        Pzdr."

Dziekuje za odpowiedz ale u mnie przy odpalaniu pokazuje kontrolke
        airbagu ze jest ok i znika pozniej.Wiec wynika ze wszystko jest ok.
        Pozdrawiam
        • karburatorek Re: napinasze pasow a airbag 31.08.04, 19:22
          Uściślając to moją wypowiedź oparłem na działaniu kontrolki w Mercedesie, ale
          na zdrowy rozum jak kontrolka może pokazywać,że układ jest sprawny, skoro tak
          nie jest? Więc albo jest sprawny(nic nie wystrzeliło), albo kupiłeś go już po
          wypadku, i poprzedni właściciel "zgasił" kontrolkę wsadzając
          odpowiedni "oszukujący" element elektroniczny.Niestety, w wyniku takiego
          działania ktoś może stracić życie lub zostać kaleką zawierzając układowi który
          jest niesprawny.
          Pzdr.
          • megajvc Re: napinasze pasow a airbag 31.08.04, 19:33
            moze masz racje.szkoda ryzykowac zycia.lepiej juz wydac 400 zl na nowe pasy pirotechniczne. ale zaznaczam ze auto bylo lekko uszkodzone - mozna nawet nim jechac -tylko brzydko wyglada. ale mysle ze uklad poduszka - napinasze jest niezalezny chociaz nie bedzie zadnego opoznienia wiec czlowiek moze o ciut za daleko z glowa wyladowac co moze miec konsekwencje tragiczne.pomysle o tym.
            • karburatorek Re: napinasze pasow a airbag 01.09.04, 17:10
              >ale mysle ze uklad poduszka - napinasze jest niezale
              > zny
              Nowoczesne układy SRS to wiele różnych powiązań i zależności. Poduszki przednie
              są dwustrefowe (podwójne)ich działanie będzie inne jeżeli pas będzie zapięty,
              inne jeżeli pas zapięty nie będzie, a nie zadziałają wcale jeżeli siedzenie
              jest puste. Różne będzie również działanie zależne od prędkości i kąta
              uderzenia w przeszkodę, może wypełnić się cała poduszka lub tylko jej część.
              Trudno więc wyobrazić sobie aby nad tyloma zależnościami myślał więcej niż
              jeden sterownik.
              Pzdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka