22.11.12, 13:52
Moja cora w ciagu dnia inaczej nie zasnie jak przylepiona no mojego lub meza brzucha.Kiedy jestem sama jestem uwieziona na sofie podczas jej spania i nic nie moge zrobic.Po odlozeniu jej do wozka,na lozko czy gdziekolwiek po 5 min sie budzi i ryk.Gdy ja przytule znow zasypia.Myslicie ze chusta bylaby dobrym rozwiazaniem?
Obserwuj wątek
      • zona_mi zuzinkas 22.11.12, 22:28
        Czy Ty nie potrafisz zmniejszyć swojej sygnaturki, czy nie chcesz?
        Bo jak masz problem techniczny, to pisz na priv, spróbuję pomóc.
    • angel_karolcia Re: Chusta 22.11.12, 18:54
      Ja polecam chustę elastyczną.
      Moim zdaniem znacznie łatwiej ją zawiązać a wyjmując dziecko nie musisz jej rozwiązywać i możesz w niej chodzić do następnego wsadzenia malucha.
      Mnie chusta ratuje życie - mieszkamy na 4 piętrze bez windy. Noszę córkę po schodach w chuście, czasem na spacerze nie chce leżeć w łóżku więc ją biorę - chustę mam pod kurtką.
      Córka waży już ponad 6 kilo i noszenie na rękach jest już uciążliwe. Niestety, w domu rzadko się chustujemy, bo na 33 metrach jakoś mi się nie chce smile ale wszystkie inne wyjścia w zasadzie z chustą
      • bisiek10 Re: Chusta 22.11.12, 19:06
        No wlasnie rozgladam sie za elastyczna.Bede musiala nauczyc sie ja poprawnie wiazac smile Moja przylepa mam nadz ze ja polubi bo bardzo by mi to ulatwilo zycie smile
          • panizalewska Re: Chusta 23.11.12, 12:21
            Aj tam nie ma.

Jak się dobrze = ciasno zawiąże dziecko, dobrze usadzi, to w każdej ma dobrą postawę.
            My mamy elastyczną i tkaną. Żaba jest nieziemsko ruchliwa i ciekawska, odpycha się łapkami od macierzy jak tylko może wink Waży niecałe 8 kg (prawie 5 miesięcy), chusta elastyczna jest do 12 kg, ale już się na tyle powyciągała od tego odpychania, że już niebezpiecznie nosić, chyba, że się za środek obierze jakiś inny odcinek chusty. Wcześniej elastyczna sprawdzała się super, jako pierwsza chusta do treningów - miód smile

Pacyfikuję łapki chustą tkaną wink choć zabawy jest trochę więcej - dziecię może się niecierpliwić, to efekt super - łapy nie latają jak chcą, dziecię odpowiednio przytulone. A i tak muszę się nieźle napocić, żeby Żabę prostować w trakcie wiązania, bo zobaczy jakiś paproszek, wiewiórkę przez okno i już się gibie i krzywo siedzi wink

Niezależnie jaka chusta - trzeba dobrze wiązać.

Zobacz sobie na Allegro czy są jakieś promocje np na Natibaby. My kupiliśmy za 250zł 2 chusty z dostawą, czyli 2 x taniej. Chusty były ponoć z jakimiś małymi wadami szycia. Nic tam nie zauważyłam, a ile kasy do przodu wink
        • angel_karolcia Re: Chusta 23.11.12, 11:04
          Skąd taki pomysł? Ma taką samą pozycję, jak w chuście tkanej.

Co do zakładania - ja byłam na warsztatach, ale pewnie można się nauczyć samemu. Na youtube jest masa filmików, które ułatwią sprawę. A tak naprawdę to kwestia wprawy. Mi dopiero po kilku razach zaczęło wychodzić dobrze. Życzę powodzenia
    • aleksandra1357 Re: Chusta 25.11.12, 19:09
      Na pewno lepsza tkana niż elastyczna. Elastyczna jest dobra tylko do 6 kg, a dziecko się w niej przesuwa i nie ma tak dobrej pozycji, jak w tkanej.
      • ponponka1 bzdury 27.11.12, 15:53
        dobrze (mocno, tak jak sie mocno kocha dziecko) chusta elastyczna nie daje sznsy by sie dziecko przesuwalo i mozna nosic dlugo.

Plusy elatsycznej - wiazesz raz a potem dziecko wyjmujesz, jak np. trzeba przewinac lub chce poraczkowac. I w to samo wiazanie (tzn. bez kolejnego regulowania) dziecko wkladasz. Zatem idelna tez np. na zakupy - chuste wiazesz w domu, dziecko w foteliku do samochodu, pod sklepem dziecko w chuste i do sklepu.

Minusy - tylko jedno wiazanie, trzy warstwy materialu w cieple dni...goroaco, nie mozna na plecach, co przy ciezszych dzieciach jest rozwiazaniem.

Ale i tak na pierwszy rok, 18 miesiecy zycia elastyk jes super.
        • dzoaann Re: bzdury 27.11.12, 16:25
          ja tak wiazalam tkana, ze wyjmowalam i wkladalam dziecko z powrotem bez poprawiania, wiec nie rozumiem argumentu. Poza tym na zdrowy rozum cos co jest elastyczne, szybciej traci ksztalt. Ale w sumie, to kazdy wybiera co lubi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka