Dodaj do ulubionych

Ktory polski minister uda sie wkrotce do Ottawy?

10.03.08, 07:02
www.observatoriodoalgarve.com/cna/noticias_ver.asp?noticia=5490
Obserwuj wątek
    • henryk245 Re: Ktory polski minister uda sie wkrotce do Otta 10.03.08, 08:02
      z pewnoscia ministrantka kultury,wezmie z soba jakas literatke ...

      "nowo mowa feministyczna"
      • filipek.us Nie zgadliście, Heniu, siadajcie 10.03.08, 15:31
        FM
        • warcholski Re: Nie zgadliście, Heniu, siadajcie 11.03.08, 00:47
          FM- Foreign Minister bulb. spraw zagranicznych oraz bulb. rzund***
          ---------

          Na pol miliona emigrantow z Portugali przypuszczalnie 15 000
          nielegalnych koncentruje sie w okolicach Toronto z czego 10
          tysiecy bedzie deportowanych do konca b. roku. To jest taka sama
          liczba (10tys.) ktorzy zostali spakowani na Łono Ojczyzny w ubieglym
          roku.

          Grupa pieciu deportowanych portugalczykow, ktorzy " po wyladowaniu
          na Łono Ojczyzny " -oswiadczyli, ze: " nie otrzymali zadnej pomocy
          od konsulaternych przedstawicieli Portugali w Kanadzie".

          Foreign Minister prosi o wiecej czasu na powrot nielegali a
          jednoczesnie by nie namawia rodziny zamieszkale

          --------
          Wizy do Kandy NIE zostaly zniesione - przy okazji, pojeszcze raz
          przypominam -zniesione zostaly TYLKO wasze WIZyty w kolejce po wizy
          w Bulbonii. Po przylocie macie sie grzecznie usmiechac, a kielnie z
          teczka bardzo prosimy zostawic w Pcimiu.

          Wizyty sa tylko tymczasowo zniesione do konca bierzacego roku. Od
          2009 zacznie sie obowiazek posiadania paszportu, ktory nie jest
          dostepny dla szarych obywateli. Warszawa bedzie decydowac kto moze
          pojechac a kto nie.
          Zas do robot zarobkowych po calej Unii macie dowod osobisty.

          ------

          A przeciez wini sa:

          _Górale! Nie wyjeżdżajcie do USA! _

          Polski rząd*** apeluje do mieszkańców Małopolski, Podkarpacia i
          Podlasia: nie wyjeżdżajcie do Stanów Zjednoczonych! To właśnie w
          tych regionach jest najwyższy odsetek odmów wydania wiz do Stanów.
          Jeśli nie zmniejszymy tego odsetka do 10 procent, wizy nie zostaną
          zniesione - pisze "Dziennik".
          Jeszcze we wrześniu 2007 r. wskaźnik ten wynosił ponad 20 procent.
          Od października do stycznia spadł do 13 procent.

          "Jesteśmy już blisko osiągnięcia punktu, w którym zakwalifikujemy
          się do programu bezwizowego. Apeluję o postawę obywatelską: ci, co
          łamią amerykańskie prawo, robią to ze szkodą dla współobywateli" -
          mówi "Dziennikowi" rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.

          "Ludzie nie zrezygnują z takich wyjazdów, bo to życiowe decyzje,
          planowane od lat - mówi dziennikowi burmistrz Sanoka Stanisław
          Czernek. - Bezrobocie wprawdzie spadło u nas do 10 procent, ale
          jeszcze minie sporo czasu, zanim to dotrze do świadomości ludzi".

          Gdyby nie Podlasie i południe kraju, już dawno wiz do USA by nie
          było. W Warszawie udział odmów jest minimalny: wynosi około 3
          procent - podsumowuje "Dziennik".
          <<<


          • maciekqbn Re: Nie zgadliście, Heniu, siadajcie 11.03.08, 02:01
            warcholski napisał:

            > Wizyty sa tylko tymczasowo zniesione do konca bierzacego roku. Od
            > 2009 zacznie sie obowiazek posiadania paszportu, ktory nie jest
            > dostepny dla szarych obywateli. Warszawa bedzie decydowac kto moze
            > pojechac a kto nie.

            Co chcesz przez to powiedzieć?
            Jaki paszport będzie potrzebny - dyplomatyczny?
            • warcholski more secure e-passport 11.03.08, 02:23

              maciekqbn napisał:

              > warcholski napisał:
              >
              > > Wizyty sa tylko tymczasowo zniesione do konca bierzacego roku.
              Od
              > > 2009 zacznie sie obowiazek posiadania paszportu, ktory nie jest
              > > dostepny dla szarych obywateli. Warszawa bedzie decydowac kto
              moze
              > > pojechac a kto nie.
              >
              > Co chcesz przez to powiedzieć?
              > Jaki paszport będzie potrzebny - dyplomatyczny?


              To guard against abuse of older passports, by January 2009,
              travelers from Poland and Lithuania will be required to carry a more
              secure e-passport for visa-free travel.
              By law, all visitors to Canada require a temporary resident visa,
              except citizens of countries where an exemption has been granted.
              Visa requirements for travellers to Canada are the country’s first
              line of defence in maintaining the safety and health of Canadians
              geo.international.gc.ca/canada-europa/poland/news/highlights-pl.asp?
              id=12010

              ZNIESIENIE OBOWIĄZKU WIZOWEGO NIE DAJE OSOBOM PODRÓŻUJĄCYM DO KANADY
              AUTOMATYCZNEJ GWARANCJI WJAZDU NA TEREN KRAJU.

              Osoby odwiedzające Kanadę są w dalszym ciągu zobowiązane do
              spełniania wymogów związanych z wjazdem na teren kraju. Niektóre
              kategorie osób, w szczególności osoby, które były w przeszłości
              deportowane z Kanady lub osoby, które były karane mogą być
              pozbawione prawa wjazdu do Kanady.

              geo.international.gc.ca/canada-europa/poland/right_nav/embassy5-
              pl.asp


              Wiecej?- czytaj w watku:

              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=76665046&v=2&s=0

              • warcholski Re: more secure e-passport 11.03.08, 07:08
                Zapytaliscie, co ja chce powiedziec? -hehe

                Zdaje sie jest takie w Bulbonii zapotrzebowanie visa-free travel
                rowniez do USA, a Kanada na okres probny.

                …..a nu, mianowicie musicie wzmocnic propagande, ze na roboty za
                Wielka Wode sie nie oplaca, ("goralu siec w Zakopanem") -wlasnie
                widac jak trzeszcza wasze media -malo skutecznie
                Mozecie np. nie wydawac paszportow mieszkansom malejbulbie oraz
                goralom. Opieszalosc w bulbonskich urzedach jest juz ewidentna i
                bardziej skuteczna.
                My zas mozemy wam pomoc w odsylce tych co tu siedza na przedluzonym
                urlopiesmile -wystarczy aby:

                Foreign Minister ……udal sie wkrotce …. to request that and urge
                Polish emigrants not to encourage family members to become illegal
                workers there.


                Na pozostale, najczesciej nurtujace pytania jest odpowiedz tutaj:
                geo.international.gc.ca/canada-europa/poland/right_nav/visa_imm30-
                pl.asp

                • maciekqbn Re: more secure e-passport 11.03.08, 07:27
                  warcholski napisał:

                  > Foreign Minister ……udal sie wkrotce …. to request that and urge
                  > Polish emigrants not to encourage family members to become illegal
                  > workers there.

                  A uważasz, że nie miałoby to sensu?
                  A z resztą jeśli wy swoje rodziny będziecie namawiać do pracy na
                  czarno, to poźniej pretensje tylko do siebie możecie mieć.
                  Bez wsparcie rodziny (darmowe utrzymanie) praca na czarno za oceanem
                  już jest nieopłacalna. Zdecydowanie korzystniejszy jest zmywak w
                  Londynie.
                  • warcholski Re: more secure e-passport 11.03.08, 11:34
                    maciekqbn napisał:

                    > warcholski napisał:
                    >
                    > > Foreign Minister ……udal sie wkrotce …. to request that
                    > and urge
                    > > Polish emigrants not to encourage family members to become
                    illegal
                    > > workers there.
                    >
                    > A uważasz, że nie miałoby to sensu?
                    > A z resztą jeśli wy swoje rodziny będziecie namawiać do pracy na
                    > czarno, to poźniej pretensje tylko do siebie możecie mieć.
                    > Bez wsparcie rodziny (darmowe utrzymanie) praca na czarno za
                    oceanem
                    > już jest nieopłacalna. Zdecydowanie korzystniejszy jest zmywak w
                    > Londynie.

                    Chialbym sie zgodzic, ale jakos nie moge…

                    Nic nie rozumiem, przeciez ja nikogo nie namawiam.
                    Dlaczego ja mam miec do siebie pretensje?
                    Ty mowisz o tej "pseudo polonii" przez male "p"... chyba?
              • maciekqbn Re: more secure e-passport 11.03.08, 07:21
                Od ponad roku (właściwie to od końca 2006 roku) wydaje się tylko
                paszporty biometryczne (jak to nazywasz secure e-passport).
                Mając stary paszport (nie biometryczny) możesz go wymienić na nowy.
                Czas oczekiwania - od 7 do 30 dni.
                We wrześniu 2007 na paszport czekałem 9 dni (w Gdyni).

                Ludzie, wy tam jesteście mentalnie 20 lat do tyłu hehe
                • filipek.us Zaniedbujesz swój wątek, Maciuś 11.03.08, 07:27
                  Emigracja uczy dystansu? - Polonia - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
                  • maciekqbn Re: Zaniedbujesz swój wątek, Maciuś 11.03.08, 07:40
                    filipek.us napisał:

                    > Emigracja uczy dystansu? - Polonia - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
                    >

                    Ostatnio jestem mocno zajęty. Jak mam wolą chwilę to coś piszę w
                    ramach relaksu. Teraz siedzę w pracy, więc raczej nie będę się tu
                    intensywnie udzielał - chyba, że w czasie przerwy na kawę.
                    • filipek.us Zbożową? 11.03.08, 07:45

                      • maciekqbn Re: Zbożową? 11.03.08, 07:52
                        Czarną, MK Caffe Premium, pakowana w czerwone (bardziej bordowe)
                        torebki 250g, oczywiście parzona po turecku. Bardzo smaczna.
                        • ratpole Z wiadra? 11.03.08, 08:50
                          maciekqbn napisał:

                          > Czarną, MK Caffe Premium, pakowana w czerwone (bardziej bordowe)
                          > torebki 250g, oczywiście parzona po turecku. Bardzo smaczna.
                          • maciekqbn Z filiżanki. 11.03.08, 10:51
                            • tow.kapelan Cynowej? 13.03.08, 15:50

                              • maciekqbn Re: Cynowej? 14.03.08, 11:02
                                Cynę używam do innych celów.

                                Filiżanki mam najwyższej jakości, z pięknej porcelany, jak na
                                członka Loży (ew. redaktora/gliniaka - do wyboru) przystało hehe

                          • brahmin Z wiadra to piją akurat Amerykanie 11.03.08, 12:29
                            Sam widziałem w ameryckiej knajpie.
                            "Zaparzają" w wielkim dzbanie przepuszczając przez kawę w papierowym filtrze
                            wrzątek.
                            Potem kładą to na podgrzewaną płytkę i tak pół dnia się ta bryja grzeje. Co
                            jakiś czas nalewają klientowi do papierowego kubka.
                            Takiego z deklem, jak od coca coli.
                            Co za profanacja kawy !
                            • tow.kapelan Co kładą na podgrzewaną płytkę, kotuś? 13.03.08, 02:50
                              Rekolekcji czas:
                      • maciekqbn Re: Zbożową? 11.03.08, 07:53
                        O dokładnie taka jak stoi pod tym wielkim napisem MK Cafe

                        www.mkcafe.pl/
                • warcholski Re: more secure e-passport 11.03.08, 11:03
                  Panie, przeciez pan moze byc nawet Rosjaninem! Pan wie, ile takich
                  paszportow zostalo wydrukowanych na potrzeby KGB?

                  KONSUL (kreslac palcem kolko na czole): No co pan tu za glupstwa
                  opowiada? Przeciez trzyma pan w reku polski paszport, ktory jest
                  dowodem, ze jest pan polskim obywatelem. Jako polski obywatel nie
                  moze pan otrzymac polskiej wizy do CA/AU paszportu!

                  obczyzna.wordpress.com/2007/11/18/farsa/
    • waldek.usa Ciekawe, hehehe. 10.03.08, 23:23
      Portugalia w Europie, a tylu ich sie wcisnelo do CA. Jak zwykle nie moge
      powstrzymac sie od zlosliwosci.
      • msz1 Re: Ciekawe, hehehe. 11.03.08, 17:32
        Boli was chamy, że Canada zniosła wizy dla Polaków.
    • waldek.usa Zostaw szalenca, 11.03.08, 23:21
      jeszcze cie ugryzie i dostaniesz wodowstetu, hehehe.
      Aha, Polak potrafi, zobaczysz wkrotce co sie bedzie u was dzialo, zas ja bede to
      ogladal z drugiej strony granicy. Bez paszportu i wizy beda ich lapac juz nad
      Niagara.
      • warcholski Re: Zostaw szalenca, 11.03.08, 23:57
        Do pana "mynistra" msz1

        Panie ministrze czy pana zlosc wylewna tutaj z niepowodzenia po
        ostaniej wizycie:
        bi.gazeta.pl/im/8/4481/z4481428T.jpg

        Sorry - "Wizy zostają, tarcza później"

        PS.
        Przypominam, ze czyste buty i nie smierdzace skarpety to zadne
        upokozenie. Tak samo to ze wizy sa do pobrania na Pieknej czy
        dopiero na lotnisku w NY - tez nie jest ponizeniem.
        • waldek.usa Re: Zostaw szalenca, 12.03.08, 00:36
          warcholski napisał:

          > Do pana "mynistra" msz1
          >
          > Panie ministrze czy pana zlosc wylewna tutaj z niepowodzenia po
          > ostaniej wizycie:
          > bi.gazeta.pl/im/8/4481/z4481428T.jpg
          >
          > Sorry - "Wizy zostają, tarcza później"
          >
          > PS.
          > Przypominam, ze czyste buty i nie smierdzace skarpety to zadne
          > upokozenie. Tak samo to ze wizy sa do pobrania na Pieknej czy
          > dopiero na lotnisku w NY - tez nie jest ponizeniem.

          ► salwa smiechu.
          Ps juz po polnocy, admin zarywa kolejna nocke.
          Moze on pracowal w ER...ma wprawe...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka