soup.nazi 10.03.08, 07:02 www.observatoriodoalgarve.com/cna/noticias_ver.asp?noticia=5490 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
henryk245 Re: Ktory polski minister uda sie wkrotce do Otta 10.03.08, 08:02 z pewnoscia ministrantka kultury,wezmie z soba jakas literatke ... "nowo mowa feministyczna" Odpowiedz Link Zgłoś
warcholski Re: Nie zgadliście, Heniu, siadajcie 11.03.08, 00:47 FM- Foreign Minister bulb. spraw zagranicznych oraz bulb. rzund*** --------- Na pol miliona emigrantow z Portugali przypuszczalnie 15 000 nielegalnych koncentruje sie w okolicach Toronto z czego 10 tysiecy bedzie deportowanych do konca b. roku. To jest taka sama liczba (10tys.) ktorzy zostali spakowani na Łono Ojczyzny w ubieglym roku. Grupa pieciu deportowanych portugalczykow, ktorzy " po wyladowaniu na Łono Ojczyzny " -oswiadczyli, ze: " nie otrzymali zadnej pomocy od konsulaternych przedstawicieli Portugali w Kanadzie". Foreign Minister prosi o wiecej czasu na powrot nielegali a jednoczesnie by nie namawia rodziny zamieszkale -------- Wizy do Kandy NIE zostaly zniesione - przy okazji, pojeszcze raz przypominam -zniesione zostaly TYLKO wasze WIZyty w kolejce po wizy w Bulbonii. Po przylocie macie sie grzecznie usmiechac, a kielnie z teczka bardzo prosimy zostawic w Pcimiu. Wizyty sa tylko tymczasowo zniesione do konca bierzacego roku. Od 2009 zacznie sie obowiazek posiadania paszportu, ktory nie jest dostepny dla szarych obywateli. Warszawa bedzie decydowac kto moze pojechac a kto nie. Zas do robot zarobkowych po calej Unii macie dowod osobisty. ------ A przeciez wini sa: _Górale! Nie wyjeżdżajcie do USA! _ Polski rząd*** apeluje do mieszkańców Małopolski, Podkarpacia i Podlasia: nie wyjeżdżajcie do Stanów Zjednoczonych! To właśnie w tych regionach jest najwyższy odsetek odmów wydania wiz do Stanów. Jeśli nie zmniejszymy tego odsetka do 10 procent, wizy nie zostaną zniesione - pisze "Dziennik". Jeszcze we wrześniu 2007 r. wskaźnik ten wynosił ponad 20 procent. Od października do stycznia spadł do 13 procent. "Jesteśmy już blisko osiągnięcia punktu, w którym zakwalifikujemy się do programu bezwizowego. Apeluję o postawę obywatelską: ci, co łamią amerykańskie prawo, robią to ze szkodą dla współobywateli" - mówi "Dziennikowi" rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. "Ludzie nie zrezygnują z takich wyjazdów, bo to życiowe decyzje, planowane od lat - mówi dziennikowi burmistrz Sanoka Stanisław Czernek. - Bezrobocie wprawdzie spadło u nas do 10 procent, ale jeszcze minie sporo czasu, zanim to dotrze do świadomości ludzi". Gdyby nie Podlasie i południe kraju, już dawno wiz do USA by nie było. W Warszawie udział odmów jest minimalny: wynosi około 3 procent - podsumowuje "Dziennik". <<< Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: Nie zgadliście, Heniu, siadajcie 11.03.08, 02:01 warcholski napisał: > Wizyty sa tylko tymczasowo zniesione do konca bierzacego roku. Od > 2009 zacznie sie obowiazek posiadania paszportu, ktory nie jest > dostepny dla szarych obywateli. Warszawa bedzie decydowac kto moze > pojechac a kto nie. Co chcesz przez to powiedzieć? Jaki paszport będzie potrzebny - dyplomatyczny? Odpowiedz Link Zgłoś
warcholski more secure e-passport 11.03.08, 02:23 maciekqbn napisał: > warcholski napisał: > > > Wizyty sa tylko tymczasowo zniesione do konca bierzacego roku. Od > > 2009 zacznie sie obowiazek posiadania paszportu, ktory nie jest > > dostepny dla szarych obywateli. Warszawa bedzie decydowac kto moze > > pojechac a kto nie. > > Co chcesz przez to powiedzieć? > Jaki paszport będzie potrzebny - dyplomatyczny? To guard against abuse of older passports, by January 2009, travelers from Poland and Lithuania will be required to carry a more secure e-passport for visa-free travel. By law, all visitors to Canada require a temporary resident visa, except citizens of countries where an exemption has been granted. Visa requirements for travellers to Canada are the country’s first line of defence in maintaining the safety and health of Canadians geo.international.gc.ca/canada-europa/poland/news/highlights-pl.asp? id=12010 ZNIESIENIE OBOWIĄZKU WIZOWEGO NIE DAJE OSOBOM PODRÓŻUJĄCYM DO KANADY AUTOMATYCZNEJ GWARANCJI WJAZDU NA TEREN KRAJU. Osoby odwiedzające Kanadę są w dalszym ciągu zobowiązane do spełniania wymogów związanych z wjazdem na teren kraju. Niektóre kategorie osób, w szczególności osoby, które były w przeszłości deportowane z Kanady lub osoby, które były karane mogą być pozbawione prawa wjazdu do Kanady. geo.international.gc.ca/canada-europa/poland/right_nav/embassy5- pl.asp Wiecej?- czytaj w watku: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=76665046&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
warcholski Re: more secure e-passport 11.03.08, 07:08 Zapytaliscie, co ja chce powiedziec? -hehe Zdaje sie jest takie w Bulbonii zapotrzebowanie visa-free travel rowniez do USA, a Kanada na okres probny. …..a nu, mianowicie musicie wzmocnic propagande, ze na roboty za Wielka Wode sie nie oplaca, ("goralu siec w Zakopanem") -wlasnie widac jak trzeszcza wasze media -malo skutecznie Mozecie np. nie wydawac paszportow mieszkansom malejbulbie oraz goralom. Opieszalosc w bulbonskich urzedach jest juz ewidentna i bardziej skuteczna. My zas mozemy wam pomoc w odsylce tych co tu siedza na przedluzonym urlopie -wystarczy aby: Foreign Minister ……udal sie wkrotce …. to request that and urge Polish emigrants not to encourage family members to become illegal workers there. Na pozostale, najczesciej nurtujace pytania jest odpowiedz tutaj: geo.international.gc.ca/canada-europa/poland/right_nav/visa_imm30- pl.asp Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: more secure e-passport 11.03.08, 07:27 warcholski napisał: > Foreign Minister ……udal sie wkrotce …. to request that and urge > Polish emigrants not to encourage family members to become illegal > workers there. A uważasz, że nie miałoby to sensu? A z resztą jeśli wy swoje rodziny będziecie namawiać do pracy na czarno, to poźniej pretensje tylko do siebie możecie mieć. Bez wsparcie rodziny (darmowe utrzymanie) praca na czarno za oceanem już jest nieopłacalna. Zdecydowanie korzystniejszy jest zmywak w Londynie. Odpowiedz Link Zgłoś
warcholski Re: more secure e-passport 11.03.08, 11:34 maciekqbn napisał: > warcholski napisał: > > > Foreign Minister ……udal sie wkrotce …. to request that > and urge > > Polish emigrants not to encourage family members to become illegal > > workers there. > > A uważasz, że nie miałoby to sensu? > A z resztą jeśli wy swoje rodziny będziecie namawiać do pracy na > czarno, to poźniej pretensje tylko do siebie możecie mieć. > Bez wsparcie rodziny (darmowe utrzymanie) praca na czarno za oceanem > już jest nieopłacalna. Zdecydowanie korzystniejszy jest zmywak w > Londynie. Chialbym sie zgodzic, ale jakos nie moge… Nic nie rozumiem, przeciez ja nikogo nie namawiam. Dlaczego ja mam miec do siebie pretensje? Ty mowisz o tej "pseudo polonii" przez male "p"... chyba? Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: more secure e-passport 11.03.08, 07:21 Od ponad roku (właściwie to od końca 2006 roku) wydaje się tylko paszporty biometryczne (jak to nazywasz secure e-passport). Mając stary paszport (nie biometryczny) możesz go wymienić na nowy. Czas oczekiwania - od 7 do 30 dni. We wrześniu 2007 na paszport czekałem 9 dni (w Gdyni). Ludzie, wy tam jesteście mentalnie 20 lat do tyłu hehe Odpowiedz Link Zgłoś
filipek.us Zaniedbujesz swój wątek, Maciuś 11.03.08, 07:27 Emigracja uczy dystansu? - Polonia - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: Zaniedbujesz swój wątek, Maciuś 11.03.08, 07:40 filipek.us napisał: > Emigracja uczy dystansu? - Polonia - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl > Ostatnio jestem mocno zajęty. Jak mam wolą chwilę to coś piszę w ramach relaksu. Teraz siedzę w pracy, więc raczej nie będę się tu intensywnie udzielał - chyba, że w czasie przerwy na kawę. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: Zbożową? 11.03.08, 07:52 Czarną, MK Caffe Premium, pakowana w czerwone (bardziej bordowe) torebki 250g, oczywiście parzona po turecku. Bardzo smaczna. Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Z wiadra? 11.03.08, 08:50 maciekqbn napisał: > Czarną, MK Caffe Premium, pakowana w czerwone (bardziej bordowe) > torebki 250g, oczywiście parzona po turecku. Bardzo smaczna. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: Cynowej? 14.03.08, 11:02 Cynę używam do innych celów. Filiżanki mam najwyższej jakości, z pięknej porcelany, jak na członka Loży (ew. redaktora/gliniaka - do wyboru) przystało hehe Odpowiedz Link Zgłoś
brahmin Z wiadra to piją akurat Amerykanie 11.03.08, 12:29 Sam widziałem w ameryckiej knajpie. "Zaparzają" w wielkim dzbanie przepuszczając przez kawę w papierowym filtrze wrzątek. Potem kładą to na podgrzewaną płytkę i tak pół dnia się ta bryja grzeje. Co jakiś czas nalewają klientowi do papierowego kubka. Takiego z deklem, jak od coca coli. Co za profanacja kawy ! Odpowiedz Link Zgłoś
tow.kapelan Co kładą na podgrzewaną płytkę, kotuś? 13.03.08, 02:50 Rekolekcji czas: Odpowiedz Link Zgłoś
maciekqbn Re: Zbożową? 11.03.08, 07:53 O dokładnie taka jak stoi pod tym wielkim napisem MK Cafe www.mkcafe.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
warcholski Re: more secure e-passport 11.03.08, 11:03 Panie, przeciez pan moze byc nawet Rosjaninem! Pan wie, ile takich paszportow zostalo wydrukowanych na potrzeby KGB? KONSUL (kreslac palcem kolko na czole): No co pan tu za glupstwa opowiada? Przeciez trzyma pan w reku polski paszport, ktory jest dowodem, ze jest pan polskim obywatelem. Jako polski obywatel nie moze pan otrzymac polskiej wizy do CA/AU paszportu! obczyzna.wordpress.com/2007/11/18/farsa/ Odpowiedz Link Zgłoś
waldek.usa Ciekawe, hehehe. 10.03.08, 23:23 Portugalia w Europie, a tylu ich sie wcisnelo do CA. Jak zwykle nie moge powstrzymac sie od zlosliwosci. Odpowiedz Link Zgłoś
msz1 Re: Ciekawe, hehehe. 11.03.08, 17:32 Boli was chamy, że Canada zniosła wizy dla Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
waldek.usa Zostaw szalenca, 11.03.08, 23:21 jeszcze cie ugryzie i dostaniesz wodowstetu, hehehe. Aha, Polak potrafi, zobaczysz wkrotce co sie bedzie u was dzialo, zas ja bede to ogladal z drugiej strony granicy. Bez paszportu i wizy beda ich lapac juz nad Niagara. Odpowiedz Link Zgłoś
warcholski Re: Zostaw szalenca, 11.03.08, 23:57 Do pana "mynistra" msz1 Panie ministrze czy pana zlosc wylewna tutaj z niepowodzenia po ostaniej wizycie: bi.gazeta.pl/im/8/4481/z4481428T.jpg Sorry - "Wizy zostają, tarcza później" PS. Przypominam, ze czyste buty i nie smierdzace skarpety to zadne upokozenie. Tak samo to ze wizy sa do pobrania na Pieknej czy dopiero na lotnisku w NY - tez nie jest ponizeniem. Odpowiedz Link Zgłoś
waldek.usa Re: Zostaw szalenca, 12.03.08, 00:36 warcholski napisał: > Do pana "mynistra" msz1 > > Panie ministrze czy pana zlosc wylewna tutaj z niepowodzenia po > ostaniej wizycie: > bi.gazeta.pl/im/8/4481/z4481428T.jpg > > Sorry - "Wizy zostają, tarcza później" > > PS. > Przypominam, ze czyste buty i nie smierdzace skarpety to zadne > upokozenie. Tak samo to ze wizy sa do pobrania na Pieknej czy > dopiero na lotnisku w NY - tez nie jest ponizeniem. ► salwa smiechu. Ps juz po polnocy, admin zarywa kolejna nocke. Moze on pracowal w ER...ma wprawe... Odpowiedz Link Zgłoś