Gość: Ania
IP: *.dip.t-dialin.net
10.09.03, 15:18
Przygotowanie:
Ugotować 0,5 kg opłukanych ziemniaków w łupinach, następnie obrać je,
ostudzić i przecisnąć przez praskę. Pozostałe ziemniaki obrać i zetrzeć na
tarce o małych otworkach i odcisnąć przez ściereczkę. Odciśnięty płyn
odstawić, a kiedy się ustoi delikatnie zlać sok. Pozostałą na dnie skrobię
dodać do startych ziemniaków. Ugotowane ziemniaki połączyć ze startymi,
dodać mąkę, osolić i wyrobić na gładką masę. Przygotowanie nadzienia: bułkę
namoczyć w wodzie a następnie odcisnąć i wraz z mięsem zemleć w maszynce.
Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę, zeszklić na rozgrzanej margarynie,
dodać do mięsa ze wszystkimi przyprawami i dokładnie wymieszać. Z ciasta
pyzowego zrobić wałek o średnicy 2-3cm i pokroić go na kawałki. Każdy
kawałek rozpłaszczyć na dłoni, następnie na placuszek nałożyć łyżeczką
nadzienie i uformować kulkę. W płaskim rondlu zagotować wodę, partiami
wkładać do niej pyzy i gotować do chwili aż wypłyną na wierzch. Wyjąć na
cedzak, opłukać wrzątkiem i osączyć. Podawać polane stopioną słoniną z
cebulą i skwarkami.
Składniki:
5 kg ziemniaków, ½ szklanki mąki ziemniaczanej, sól; Składniki na nadzienie:
20 dag ugotowanego mięsa, 1 czerwona cebula, 1 kromka bagietki, 1 łyżka
margaryny, mięta, szczypta: Pieprzu czarnego mielonego i Cząbru KAMIS.
teraz zaluje ze wczesniej tego nie znalazlam.pozdrawiam