Dodaj do ulubionych

Pytanie do UKE: Internet Vectra

IP: *.ip.netia.com.pl 24.06.10, 06:49
Witam.
Mam pytanie dotyczące świadczenia usługi dostępu do internetu. Jestem klientem
Vectry w Warszawie i w chwili obecnej już po raz kolejny w tym miesiącu od
kilku dni nie mam dostępu do internetu. W Biurze Obsługi otrzymuje ciągle
niejasne i wymijające odpowiedzi bez podania konkretnego terminu naprawy.
Niestety w Regulaminie świadczenia usług jest tylko niejasny zapis, że naprawa
nastąpi "w najszybszym możliwym terminie". Zgodnie ze znalezionymi przezemnie
informacjami Prawo telekomunikacyjne w tym zakresie dyskryminuje odbiorców,
nie dając możliwości zerwania umowy w żadnym czasie. Jest tam tylko
uwzględniony tryb reklamacji, który pozwala reklamować usługę w nieskończoność
bez jakiejkolwiek możliwości manewru. Po prostu płacz i płać. Konsument jest w
tym przypadku do tego stopnia zniewolony, że nawet nie ma prawa wstrzymać
płatności a swoje pieniądze musi odzyskać dopiero w trybie reklamacji. W
związku z powyższym mam pytanie, jakie mam szanse rozwiązania umowy z
dostawcą, który nie świadczy usługi, bez płacenia kary umownej (umowa
promocyjna na 24 m). Czy w świetle tego ww. zapis nie narusza dobra konsumenta
nie określając konkretnego czasu usunięcia usterki, po minięciu którego klient
będzie miał prawo rozwiązać umowę z winy dostawcy ?

Drugie pytanie dotyczy obowiązku dostarczenia usługodawcy dokumentu
potwierdzającego prawo do lokalu, w którym będzie świadczona usługa. Nikt
nigdy odemnie takiego dokumentu nie zażądał (nie jestem tam zameldowany a
umowa najmu jest na kogoś innego i nigdy nie była okazywana dostawcy usługi).
Czy w związku z tym taka umowa jest ważna ? (złamanie art. 58 Prawa
telekomunikacyjnego). Jeśli nie, to kto ma prawo orzec o ważności takiej umowy
? W świetle ww. art jestem osobą, która zamówiła usługę w lokalu, do którego
nie mam żadnych praw a usługodawca dostarcza usługę do miejsca, gdzie nawet
nie miał prawa wykonać przyłączenia.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i wskazówki.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka