Dodaj do ulubionych

Leczenie zeza

29.03.12, 21:21
Witam. Mam wrodzonego zeza, w dzieciństwie leczyłam go regularnie, ale później troszkę to zaniedbałam. Dziś mam 17 lat i chciałam się zapytać, czy mam jeszcze szanse bezoperacyjnego wyleczenia zeza. Jestem ze Szczecina.
Obserwuj wątek
    • green_betty19 Re: Leczenie zeza 06.04.12, 20:05
      Witaj,

ja mogę tylko napisać ty tyle, że swojego zeza obuocznego rozbieżnego zoperowałam w wieku 28 lat. To byl jedyny sposób na pozbycie sie problemu, 30 min w narkozie i po problemie:-) czasami zeza można skorygować okularami, ale tylko wtedy gdy wynika on z wad wzroku. Jesli myślisz o pozbyciu sie tej przykrej wady, to radze skonsultować się z dobrym strabologiem a zabiegu nie trzeba się wcale bać. Jesli nie jest to zez zbieżny i jeśli lekarz powie że nie ma ryzyka podwójnego widzenia, to zabieg często jest jedyną metodą eliminacji zeza u dorosłych. to często zabieg kosmetyczny.

ja od 4 lat już go nie mam i nie żałuję tego kroku, pozdrawiam cie, życze ci powodzenia i dużo nadziei
      • kinia198619 Re: Leczenie zeza 27.04.12, 19:52
        A czy robiła Pani tą operację na NFZ ? ja mam 26 lat bardzo bym chciała sie pozbyć tego problemu ale nie wiem czy nie ma np jakiegoś limitu co do wieku np na NFZ tylko do 25 lat a na prywatną operację mnie nie stać . Czy skierowanie na taką operację może dać zwykły okulista ? . Bardzo bym prosiła o info .
    • ewelindra Re: Leczenie zeza 03.11.12, 01:10
      Wolalabym palca sobie obciac za tego cholernego zeza !!! Od urodzenia sie z nim mecze ! Pierwsze kroki to okulary , jakies opaski na jedno oko itp itd . Od urodzenia byl zbierzny na prawym oku , kiedy mialam okolo 10 lat wrescie go zoperowali !!! ale i tak widzenia na to oko nie przywrocilo . I tak mijaly latka mniej wiecej raz zezowate raz mniej , po 20 roku zycia zez znow sie pojawil ! tym razem rozbierzny !!! Powoli , oko zaczelo sie przesuwac na zewnatrz az bylo tak strasznie widoczne , ze nie wytrzymalam ! W wieku 30 lat przeprowadzilam nastepna operacje tym razem wycieli mi 5 mm miesnia ( operacjia bezbolesna 1 dniowa ze znieczuleniem miejscowym ) i przesuneli galke oczna na srodek . Zadowolna bylam przez okolo 2 lat. Obecnie mam 35 lat ! oko znowu ucieka na zewnatrz . Ale tym razem nie chce juz zadnej operacji , chce sprobowac botoxu ! tak botoxu ! Ktory rozluzni miesien i skoryguje zezowate spojrzenie . Prawie bezbolesne , trawa zaledwie 1 minutke a jaki efekt ??? tego nie wiem , czas pokarze . Wlasnie szukam na roznych forum osob ktore sie pdjely korekcji zeza za pomoca botoxu .
            • terwidz Re: Leczenie zeza 28.10.14, 09:25
              Witam, być może jest jeszcze możliwość przywrócenia funkcji oka? badania pokazują , że nigdy nie jest za późno ale zdarzają się też przypadki kiedy oko nie chce współpracować. w listopadzie zaczynam sesje ćwiczeń na zeza i inne przypadłości oczne www.facebook.com/terapiawidzenia przy pomocy ćwiczeń można wyprostować zeza, ponieważ wykorzystują naturalne dążenie układu wzrokowego do widzenia obuocznego. operacje sztucznie ustawiają oko w pozycji prostej ale poza tym trzeba te oczy nauczyć jeszcze razem funkcjonować bo inaczej po operacji zez może wrócić. gwarancji na wyleczenie nikt nie daje ale osobiście widziałam że to działa u dzieci. zawsze warto tego spróbować przed sztuczną ingerencją którą można wykonać zawsze później.
    • izromezi108 Re: Leczenie zeza 18.02.20, 09:16
      Zeza mozna wyleczyc bez operacji naturalna metoda . W ten sposob usunalem zeza dziewczynce w ciagu 10 min.
      Dziewczynka az sie poplakala ze szczescia. Ale trzeba sie ze mna skontaktowac to pokaze jak . E-mail ; izromezi @gmail.com . Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka