08.09.06, 11:11
Jadę sobie dzisiaj o ok. g. 8.00 Grójecką w Warszawie. W okolicach Hali
Banacha jak zwykle mały korek-czerwone światło. Dojezdżając powoli do
stojących samochodów obserwuję reakcję jadącego przede mną amlbulansu
(karetki pogotowia). Tenże pojazd jedzie sobie spokojnie góra 40 km/h, tj.
tak jak ja (spojrzałem na prędkościomierz), dojheżdża do stojących na
światłach samochodów i co robi? Oczywiście syrena na całą moc przecież temu
leniowi kierowcy się spieszy. Niestety nie do chorego (sytuacja aby tuż
przez dojazdem do stojących w ogonku samochodów otrzymał wezwanie zdarza się
tylko w kiepskich filmach), lecz po prostu nie chce mu się stać w kolejce.
Przejeżdża korek (powodując chaos, bo jednak kierowcy samochodów ustąpili mu
miejsca) i dalej spokojnie się toczy "czterdziestką".
Ciekawe ilu takich geniuszy w ambulansach tak jeździ?
Obserwuj wątek
    • m.a.n.n Re: Ambulans 08.09.06, 11:30
      To równie nagminne w Policji.
      • niknejm Re: Ambulans 08.09.06, 13:41
        m.a.n.n napisał:

        > To równie nagminne w Policji.

        Kiedyś było. Teraz jeśli złapią policjanta na czymś takim, dostaje potężne
        wciry dyscyplinarne. Boją się.

        Co do ambulansu, wystarczyło zadzwonić do dyspozytora (często mają telefon
        napisany na karetce) albo pod 112. Kierowcy by się strasznie oberwało.

        Pzdr
        Niknejm
        • typson Re: Ambulans 08.09.06, 14:17
          o ile karetka nie ma podbitego papieru, ze jedzie na ratunek, lub w inny sposob
          nie moga tego udowodnic, to kierowca dostanie mandat.
        • m.a.n.n Re: Ambulans 08.09.06, 14:50
          niknejm napisał:

          > Kiedyś było. Teraz jeśli złapią policjanta na czymś takim, dostaje potężne
          > wciry dyscyplinarne. Boją się.

          Oj chciałbym i to bardzo... niestety, w moim padole jest raczej samowola,
          zwłaszcza w nocy. Wiem, że muszą mieć pozwolenie na używanie sygnałów, ale
          wątpię że ktoś zezwala na włączenie sygnału co by pojechać pod prąd (zwyczajna
          sytuacja). A donos (w pozytywnym znaczeniu ofkros) nie skutkuje, niestety...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka