Dodaj do ulubionych

bąble na nodze

14.07.05, 11:00
mój 6-letni synek od soboty dostaje co drugi dzień 2 kulki Lycopodium 15CH.
Wczoraj na prawej łydce pojawiły mu się bąble, no może bąbelki: 2 większe
około 7mm średnicy i 2 maleńkie. Są twarde, przeźroczyste, jakby wypełnione
płynem, ale nie wiem bo nie sprawdzałam. Czy to może być reakcja na lek? I co
w takiej sytuacji? Dodam tylko, że nic go nie pogryzło a wcześniej takich
cudów u niego nie widziałam. Co o tym myślicie?
Obserwuj wątek
    • very_martini Re: bąble na nodze 14.07.05, 17:22
      Jak najbardziej może być to reakcja na lek i należy się z niej cieszyć. A
      jeszcze jak pękną i coś z nich zacznie lecieć... Może to nie mniam mniam, ale
      objawy skórne są pożądane - wg homeopatów to dobrze, jeśli choroba wyłazi przez
      skórę.

16%VOL
      22%VAT
      • martella1 Re: bąble na nodze 15.07.05, 09:19
        Martini, pocieszyłaś mnie ale dalej nie wiem co o tym myśleć, bo:
        u starszego syna bąble były i są (nie pękną chyba, bo wygląda jakby skóra była
        tam "gruba"), ale
        u młodszego synka wczoraj pod wieczór też pojawiły się bąble - 2 duże na 2cm,
        już pękły i się z nich sączy do tej pory. Trochę go to chyba boli bo nie daje
        się do nóżki dotknąć. A od początku zaczynając to od 2 dni miał na prawej nóżce
        sporo czerwonych, wyczuwalnych pod palcem plamek i na największej z nich się
        właśnie zrobiły te bąble. Oczywiście natychmiast dzwoniłam do naszego homeo,
        ale on skłania się raczej ku stwierdzeniu, że dzieci coś pogryzło. No i jestem
        w kropce. Miałam podać małemu Apis 15ch 4x dziennie - dostał 1 kulkę i pojawiły
        się bąble. Po kolejnej rozmowie z homeo zalecił Cantharis (solo, a jak nie
        dostanę w nocy to w kompleksie). Maluch poszedł zaraz spać i nie biegałam do
        apteki, ale dziś coś muszę zadziałać. Boję się żeby nie zabrudził tej ranki.
        Poradźcie co mam robić?
            • martella1 Re: bąble na nodze 19.07.05, 13:04
              Bąble przestały sączyć (dostał w sobotę 1 kulkę cantharis), przyschły i są
              strupy (strupy jak strupy - niezbyt piękne czerwono-bordowe). Pozostałe
              mniejsze nie pękały, od razu przyschły. Plamy na nóżce zmieniły kolor na
              ciemnobrązowe. Pojawiły się też w międzyczasie pojedyncze plamki na brzuszku,
              uchu i udzie, ale tylko na uchu był bąbelek,który "usechł".
              Dziś natomiast w nocy miałam "meksyk", bo mały nie chciał spać i zauważyłam, że
              drapie się po udzie w okolicach tej plamki (bąbla się nie dopatrzyłam).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka