Dodaj do ulubionych

Dzbanek Brita

24.04.10, 10:05
Czesc. Mam problem z dzbankiem Brita. Kupilam go z rok temu, na
pokrywce ma taki niby zegar z kreseczkami , jedna znika po tygodniu.
Problem mam z tym , ze sie to popsulo, albo wyczerpala bateria. Czy
tam sie jakos te baterie wymienia? Szukalam w instrukcji ale nie ma
niczego takiego. Zdjac tego tez nie moge. Moze ktos wie czy cos sie
ztym robi, czy po prostu jest popsute i tak ma zostac?
Obserwuj wątek
    • osmanthus Re: Dzbanek Brita 24.04.10, 14:54
      Pewno baterie szlag trafilsad
      Choc po roku to troche szybko?
      Masz do wyboru:
      a/ kupic nowy dzbanek (ale po co?)
      b/ gwizdnac pokrywke od tego samego modelu w sklepie (nie polecam)
      c/ zyc z tym zapisujac date wymiany filtra. My przy 3 osobach
      wymieniamy co 8 tyg. ale uzywamy wody z Brity wylacznie do picia a i
      to z nadgorliwosci bo nasza woda jest bdb...
    • allija Re: Dzbanek Brita 24.04.10, 20:13
      ja mam dzbanek juz x lat i wskaźnik działa bez zarzutu więc raczej
      wymienny /także bateria/ nie jest. W poprzednim dzbanku brity także
      wskaźnik działał zawsze.
      Ja reklamowałabym bo najwyraźniej wskaźnik jest jakiś felerny
      szczególnie, iż mówisz, że znika po tygodniu, czyli wskaźnik częściowo
      działa i raczej nie jest to sprawa baterii ponieważ wtedy wyłączyłby się
      całkowicie.
      • beti76 Re: Dzbanek Brita 24.04.10, 23:03
        po tygodniu znika jej jedna kreska ze wskaźnika smile

Do autorki - u mnie działa ponda rok, ale nawet gdyby przestał, to olałabym
        wskaźnik bo i tak najczęściej sprawdzam poziom zasypania róznym pyłem obudowy
        fltra i wtedy wymieniam. Ale ja juz chyba gwarancji nie mam.
        • imilla Re: Dzbanek Brita 03.05.10, 12:37
          A te kreseczki znikające każdego tygodnia to nie jest przypadkiem
          wskaźnik zużycia filtru? U mnie każdego tygodnia znika jedna, po 4
          mam sygnał, że należy wymienić filtr. Po założeniu nowego trzeba
          aktywować zegar ponownie i znów są 4 kreski. To nie o to chodzi
          przypadkiem?
              • jane0 Re: Dzbanek Brita 07.12.13, 21:38
                Mi też się wskaźnik popsuł sad Mam dzbanek ok 10 lat, a z tego co się orientowałam, to nie można dokupić samej pokrywki. Szkoda, bo zapisywanie w kalendarzu daty zmiany filtra i pilnowanie, kiedy trzeba następny włożyć jest uciążliwe.
                • kasiek-kd Re: Dzbanek Brita 07.12.13, 23:55
                  zadzwoncie dobritt - dosla wam sam wskaznik - ja 2 razy dostam nowy, nie chcieli dowodu zakupy itp
                  (one chyba nie pasuja do jakichkolwiek innych dzbanków)
                  po tel nazajutrz odbierałam koperte z nowym czujnikiem
                  • stef63 Re: Dzbanek Brita 08.12.13, 17:05
                    Ja dwa tygodnie temu w Media Markt kupiłam nowy dzbanek Brita za 10 zł.
                    Była i chyba jest często taka promocja 4 wkłady + dzbanek za 89.90 zł. Pojedyncze wkłady są po 20 zł, więc 4x20 = 80 zł, reszta to koszt dzbanka.
                      • kamunyak Re: Dzbanek Brita 09.12.13, 00:42
                        a twoim zdaniem to ile powinien taki wkład kosztować?
                        bo ja tańszych niż +/- 16 zł nie spotkałam, i to w sklepie internetowym więc dochodzi koszt wysyłki.
                      • stef63 Re: Dzbanek Brita 09.12.13, 18:42
                        jolanta534 napisała:

> Moim zdaniem przesada taka cena za wkłady uncertain dałaś się zrobić w balona!

Najczęściej płacę 20 zł za wkład. Do Media Markt mam nie po drodze, jak tam jestem z innego powodu niż wkłady, a wkłady są w promocji (często są tylko trzeba kupic kilka) to kupuję.
                  • schiraz Re: Dzbanek Brita 04.01.14, 15:40
                    Brita bardzo elegancko traktuje klientów i dosyła na swój koszt wskaźnik. Sama dostałam już jeden na wymianę bo też mi się popsuł. Polecam telefon do serwisu Brity.
    • klasss10 Dzbanek Brita 11.04.14, 15:44
      jeżeli wyświetlacz nie działa, to pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić to wymiana baterii. Wyświetlacz w dzbanku Brita ma wymienną baterię. Należy odgiąć delikatnie małe zaczepy, wtedy możemy zdjąć obudowę, następnie wyjmujemy całą płytkę do której przymocowana jest bateria. Kolejna rzecz to wymiana baterii i to wszystko smile
    • nik.a80 Re: Dzbanek Brita 08.12.15, 02:20
      dla tych co nadal szukają odp. na str Brity jest odp.
      Jak długo działa wskaźnik LED sensor?
      Czy można w nim wymieniać baterię?
      Zamontowana wewnątrz bateria gwarantuje 5 lat właściwego działania. Bateria nie jest wymienna.
    • 1genek Re: Dzbanek Brita 29.12.15, 14:13
      dzisaj wymieniłem baterie w dzbanku Brita po wyciągnięciu pokrywy nacisnąc dwa zaczepy i wjdzie cały zegar aby dostać się do bateri trzeba podwazyc male zaczepy w koło zegara i delikatnie odzielic przezroczystą góre i zobaczymy płytkę i pod płytką jest bateria 3 v taką baterie uzywamy do wagi łazienkowej zeby zdiąć baterie podnies łapkę trzymającą baterie i załozyć nowa i złozyc wszystko i bedzie działać
      • long_er1 Re: Dzbanek Brita 20.01.16, 14:05
        Dzięki wielkie z podpowiedź, a czy masz możliwość jeszcze zmierzyć średnicę i grubość takiej baterii bo nie mam na miejscu tego wyświetlacza...Ewentualnie podaj mi oznaczenie swojej, skoro pasuje łatwiej będzie kupić nową. Pozdrawiam
        • renata332 Re: Dzbanek Brita 27.09.16, 15:12
          Wymagana bateria to CR1616 3V - Średnica 16 mm - Wysokość 1,6 mm - u mnie taka była.
          NA YT można zobaczyć jak to zrobić:
          www.youtube.com/watch?v=aZFHfy7lceQ
          Chociaż tam gość wsadził 1620 (jest trochę wyższa - 2mm smile ale ma większą pojemność )
    • piciu7512 Re: Dzbanek Brita 30.06.20, 01:45
      Aktualnie wskaźnik można kupić na allegro poniżej 20zl. Wystarczy wyjąć go z pokrywy dzbanka przy pomocy małego śrubokręta lub nożyka. Mi najlepiej szło takim narzędziem stomatologicznym o wąskim i ostrym końcu. Po kilku latach może być sporo kamienia blokującego normalne wyjęcie wskaźnika. Później wciskamy nowy i po robocie. Drugie rozwiązanie to wymiana baterii. Pasują CR 1616 i CR 1620. Koszt 3-4zl. Sam wskaźnik jest fabrycznie nieotwierany. Jednak ja odciąłem górę osłony z trzech stron i przy pomocy pincety wyjąłem baterie. Trzymają ją takie stalowe szczęki z trzech stron ale wyjmując delikatnie baterie w końcu puszczą. Nie bójcie się że je urwiecie. Kiedyś puści. Następnie zakładamy baterie, wciskamy szczęki, zamykamy i uszczelniamy osłonę wskaźnika a następnie wciskamy go do klapki i gotowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka