Dodaj do ulubionych

Lekarz z Poznania

19.01.05, 14:41
Witam wszystkie zagladajace na to forum. O tym ze mam PCO dowiedzialam sie w
grudniu 2004 roku. Szok, łzy, smutek.... a ponieważ bardzo pragniemy z mężem
dziecka od razu poszlam do "dobrego" ginekologa. wiem z różnych postów jak
ważny jest dobry ginekolog zatem mam pytanie do Was dziewczyny czy możevie
polecic mi ginekologa w Poznaniu majacego duże sukcesy w leczeniu PCO bo ja
już sama nie wiem czy ten mój jest dobry czy nie.... :(
Obserwuj wątek
    • aggulek Re: Lekarz z Poznania 19.01.05, 14:49
      Przepraszam, że odpowiem pytaniem na pytanie - ale jak się nazywa Twój lekarz?
      Ja się leczę w dr Halerz-Nowakowskiej z Polnej. Póki co nie narzekam, ale to
      dopiero początki u niej :)
      Pzdr. A
      • ptys1 Re: Lekarz z Poznania 19.01.05, 14:53
        Ja chodze do prof.Biczysko tez z Polnej, ale sama nie wiem czy dobrze robie bo
        dal mi narazie Clo a jak nic nie bedzie do marca to zaleca laparoskopie. a
        jezeli chodzi o badania hormaonalne to nie poleca bo doszedl do wniosku ze w
        moim przypadku nie ma takiej koniecznosci.
        • aggulek Re: Lekarz z Poznania 19.01.05, 15:05
          Ja lekarzy z Polnej nie znam, a także nie jestem z Poznania. Muszę do Was
          dojeżdżać spory kawał. Zdążyłam już jednak leżeć w klinice (co p. dr
          zaproponowała mi od razu na pierwszej wizycie) i tam wykonano mi wiele badań
          hormonalnych na NFZ. Wiem, że są dwa oddziały o podobnym działaniu:
          endokrynologia ginekologiczna (gdzie leżałam i gdzie zdiagnozowano mi PCOS - po
          10 latach bezowocnego leczenia! Dasz wiarę?). Jest też taki wypasiony oddział
          typowo przygotowany do leczenia niepłodności tj. IVF itp.
          Być może te dwa oddziały w jakiś sposób ze sobą rywalizują i nie "podsyłają"
          sobie pacjentek? Nie wiem...
          Wiem natomiast, że w moim przypadku szczegółowe badania hormonalne wiele
          wyjaśniły :) No i z tego co sie orientuję to wszyscy lekarze zalecają jakieś
          badania hormonalne - choćby taki mnini-zestaw, hmmmm....
          No ale z clo spróbuj, to jest tzw. lek pierwszego rzutu i na początku prawie
          każda go dostaje :) Laparoskopia też może wiele wyjaśnić i pomóc. I moja
          lekarka zapowiedziała mi laparo jeśli za 3 m-ce sytuacja się nie poprawi.
          Pzdr.A.
          • ptys1 Re: Lekarz z Poznania 19.01.05, 15:23
            No wlaśnie wszytkie miały badania hormonalne to przecież powinna byc podstawa,
            chociaz ja jestem w takim stanie że niczego nie jestem pewna. Mój gin jest z
            odziału ginekologiczno-położniczego i też zaliczyłam 2-dniowy pobyt w klinice
            ale miałam robione tylko USG i jeszce pobrano mi krew. W rozmowie gin
            stwierdził że jak chcę to można zrobić badania hormonalne, i w ogóle to
            poacjentka decyduje o sposobie leczenia on moze tylko poinformować o sposobach
            i zaproponowac najlepszy wedlug niego ostateczna decyzja należy do mnie... i
            dlatego sie zastanawiam czy powinnam zrobić te badania hormonalne czy isc
            wedlug jego programu w koncu moze on ma racje. Tak bardzo chce mieć dziecko że
            czasem wariuję a jestem na początku drogi... ale Twoja postawa mnie wzmocniła
            przecież jak się chce to mozna przezywcięzyć wszytko i tego się trzymajmy.
            Pozdrawiam serdecznie.
            • karolinach3 Re: Lekarz z Poznania 20.01.05, 09:26
              Ptyśka - no ja tam lekrzem nie jestem, ale kurcze badania hormonalne to
              podstawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tym bardziej ze skoro juz
              bylas w klinice! domagaj sie rybeczko, bo bez badan to takie blądzenie po
              omacku!choc daj Boze zeby i bez nich Ci sie udało!!
      • karolinach3 Re: Lekarz z Poznania 20.01.05, 09:30
        No to mamy tą samą lekarkę!!!!!!!!!!!!!!!!!! kurcze tyle ze ja musze do niej
        gnac z Bydgoszczy:( byłam u niej 3 stycznia-ustaliłysmy ze mam probowac robic
        dzidzie naturalnie-jak sie nie uda to cos sie wykombinuje. mila osoba, otwarta,
        zrobila mi na polnej wszystkie badania. tyle ze irytuje mnie ze czasem
        przyjmuje mnie o 21.30 jest nieprzytomna (ze zmeczenia) i za 10 min rozmowy
        kasuje 150 zł. no cóz:)
        • aggulek Re: Lekarz z Poznania 20.01.05, 10:33
          Hej Karolina!
          to fakt, że dostać się do niej trudno i cena ....
          Ale wiem, że ma sukcesy i tzw. nosa. Mi poleciła ją dziewczyna, której
          przypadek był tak zastanawiający, że w klinice 2-krotnie zbierało się konsylium
          i nie byli w stanie wykombinować jakie są tego przyczyny, a w związku z tym co
          dalekj robić. Opcja Nowakowskiej i jej męża była jednak nalepsza. Konieczna
          była poważna operacja i..... po roku koleżanka zaszła w ciążę. Teraz czeka
          cierpliwie i patrzy jak rośnie brzuszek :)
          Nie wiem tylko co w przypadku, gdyby była konieczna np. inseminacja czy IVF -
          bo ona przecież na tamtym oddziale nie pracuje....
          Pzdr.A.
    • los1301 Re: Lekarz z Poznania 19.01.05, 16:33
      witam, "dobrym " a według mnie bardzo dobrym lekarzem leczącym mnie i to z
      powodzeniem, po 2 miesiącach od zdiagnozowania PCO zaszłam w ciążę, a za 4
      tygodnie powinnam urodzić upragnione dziecko jest doktor biegańska. Chodzę do
      jej prywatnego gabinetu na gorczyczewskiego, ale ona też pracuje na polnej.
      Bardzo polecam tą lekarke bo według mnie profesjonalistka na 100% :)))))
      • ptys1 Re: Lekarz z Poznania 20.01.05, 12:08
        Dzieki za newsa :) Czy możesz napisać coś na temat leczenia jaki zaproponowała.
        I takie małe pytanko czy ci lekarze na Polnej jak już zaczeło się leczyć u
        jednego to raczej nie jest dobrze widziane przejście do innego. Hm bo przecież
        oni tam wszyscy są przy pierwszym USG coby diagnoza była wspólna....No i taki
        mam dylemat czy w ogóle jest sens zmieniać lekarza z Polnej na innego lekarza z
        Polnej bo mi się wydaje że oni sie konsultują ze sobą...... Pozdrawiam i ciesze
        się że Tobie się udało. Powodzenia :)
    • mc76 Re: Lekarz z Poznania 21.01.05, 23:24
      Witam :)
      Powinnam jak najszybciej zgłosić się do dobrego lekarza ale podobnie jak Ty mam
      taki metlik w głowie że juz nic nie wiem.Chcemy dzidzi,latka nam lecą,dziadki
      chca wnusia a tu nic - ciągłe problemy.
      Piszcie Kochane,piszcie błagam do kogo pójść w Poznaniu po dobre nowiny.
      Pozdrawiam :)
    • karolina113 Re: Lekarz z Poznania 27.04.05, 19:31
      Witam!
      Po pierwsze nie martw się - wiele kobiet z PCOS zachodzi w ciążę, ale potrzebna
      jest pomoc "dobrego lekarza".
      U mnie stwierdzono policystyczne jajniki rok temu, ale na razie nie chce miec
      dzici, więc łykam Diane-35 i tak sobie zyję. Ty jestes w innej sytuacji.
      miło ucieszył mnie fakt, że Pani dr Halerz-Nowakowska jest tutaj wychwalana, bo
      to równiez moja lekarka. Moge przzyłączy się do pozytywnych wypowiedzi. Ja
      lchodze do poradni przy ul. Polnej przy szpitalu, ale wiem, że ma też porywatny
      gabinet jeśli jesteś zainteresowana to napisz: agatajan@wp.pl a podam Ci adres i
      tel. Może jednak spróbujesz dostać skierowanie do poradni
      endokrynologiczno-ginekologicznej na Polnej i leczyć się na NFZ, bedziesz mogła
      być prosto z poradni w szpitalu no i zawsze 150 zł zostaje w kieszeni przy
      każdej wizycie.
      Słyszałam od koleżanek z Polnej, że specjalistom jest prof.
      Wareniuk-szymankiewicz (jesli nie przekręciłam nazwiska), ale Pani dr Halerz
      jest od niej na pewno milsza i zyczliwsza. Pozdrawiam!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka