mamajedrusia 13.09.06, 17:21 Dziewczyny Kochane , czy wiecie coś na temat tej choroby? Jak to się leczy , jakie są rokowania? Może są tutaj mamy których dziecko choruje na kwasicę? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ali_mama Re: kwasica metaboliczna 14.09.06, 00:35 witaj - bywajac w CZD mialam kontakt z mamami dzieci chorych na kwasice metaboliczne.... wiem ze jest to ciezka i niestety zazwyczaj postepujaca choroba...chociaz wiele zalezy od prowadzenia dziecka i rodzaju kwasicy ( a ponoc jest ich sporo) czy macie juz diagnoze?? i skad?? Odpowiedz Link
mamajedrusia Re: kwasica metaboliczna 14.09.06, 08:38 jesteśmy z Wrocławia i własnie jesteśmy w trakcie diagnozowania jaki to rodzaj kwasicy i badan biochemicznych. Ponoć cięzko zdiagnozować rodzaj kwasicy , jest to dość żmudne. Krew do badania jest wysyłana do CZD bo tylko tam je wykonują. Dziecko ma też kardiomiopatię(przerost lewej komory) i teraz nie wiadomo co jest wynikiem czego. Czy metabolizm źle pracuje od urodzenia i stąd ta kardiomiopatia czy na odwrót. Sama nie wiem co o tym myśleć. Chodzi o synka mojego brata. Odpowiedz Link
22pp Re: kwasica metaboliczna 14.09.06, 09:28 Witam, jestem mamą już Aniołka, który miał kardiomiopatię przerostową lewej komory, występowała również w stanach załamania kwasica, synek żył 10 ,miesięcy, byliśmy bez skutku diagnozowani w czd w warszawie. Niestety w pażdzierniku minie rok od śmierci synka i nadal nic nie wiemy. Podejrzenie cytopatia mitochondrialna, lub kardiomiopatia mitochondrialna. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania proszę o kontakt, moje gg 7395236 od 8-16. Bardzo ważne jest aby nie dopuszczać do infekcji, bo właśnie mój synek nie przeyrzymał infekcji moczowej i trzydniowej gorączki, serduszko nie wytrzymało, kardiomiopatia niestety narastała. Dużo by tu pisać, więć jeśli tylko chcecie proszę o kontakt na gg. Niedawno dostałam wyniki z Warszawy, czekałam prawie rok, też nie wiedzą skąd wzięła się kardiomiopatia i czy te złe wyniki z biopsji mięsnia( pewnie to Państwu zaproponują),są spowodowane chorym serduszkiem czy też chorobę metaboliczną.Oprócz tego synek rozwijał się prawidłowo.Pozdrawiam. mamawiktorrka. Wiktor- mój skarb. www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec313.htm Odpowiedz Link
mamajedrusia do 22pp 14.09.06, 18:51 właśnie , tak diagnozują w naszym kraju. Bardzo mi przykro. Nasz chłopczyk jest większy , ma prawie 12 lat. Całą diagnozę i badania rozpoczeto niedawno. Dziecko od urodzenia było "inne" lecz nikt na to nie zwracał uwagi...twierdzono że taka jego uroda...dopiero teraz. On jest słaby , nadpobudliwy , bardzo się męczy , bolą go mięsnie. Ma kardiomiopatie przerostową lewej komory i kwasicę...jest w trakcie badań. Do tego straszne skrzywienie kręgosłupa i przesunięcie miednicy. Dziękuję za informację...będę się kontaktować na gg. pozdrawiam Odpowiedz Link
kasia19812 Re:22pp 14.09.06, 20:46 chciałam na inny temat coś powiedziec a mianowidzie 22pp masz ślicznego synka Aniłka, nie raz go widziałam i myślałam sobie jaki śliczny chłopczyk, mam nadzieje że nie uraziłam. Dla Wiktorka (**) Odpowiedz Link
kaskazuza Re: kwasica metaboliczna 14.09.06, 20:54 Przez jakis czas zajmowałam sie diagnostyką molekularna kilku chorób, w których jednym z objawów jest kwasica. Z mojego doświadczenia niestety wynika, że w bardzo wielu przypadkach nie udaje sie okreslic przyczyny, bo takie same objawy daje b. wiele różnych mutacji zarówno mitochondrialnych jak i jądrowych. Badania nad mitochondrialnym DNA są dziedziną stosunkowo młodą, w Polsce takie badania wykonuje się od niecałych 10 lat, nie mówiąc już o tym jak wielu genów jądrowych, w których mutacje powodują objawy cytopatii mitochochondrialnych jeszcze nie znamy. Jedyne co mogę napisać, to to, że znając zespół zajmujący się tymi chorobami w CZD, mogę zapewnić, że pamiętaja o Twoim synku i gdy tylko pojawi się taka możliwość (np. pojawi się w literaturze nowa mutacja powodująca takie schorzenie) to z pewnością spróbują ustalić przyczynę. Ja wiem, że to kiepskie pocieszenie takie kiedys, może... Odpowiedz Link
22pp Re: kwasica metaboliczna 15.09.06, 08:42 Dziękuję, tracę już nadzieję, że dowiem się coś więcej i usłyszę diagnozę. Ale cuda się zdarzają i trzeba mieć tę nadzieję. Podobno próbki miały być przekazane do pracowni molekularnej w CZD do dalszych badań. Pozdrawiam Wszystkich. mamawiktorka. Moje słoneczko www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec313.htm Odpowiedz Link
mamajedrusia Re: do mamyjedrusia 15.09.06, 12:23 nie...mają jeszcze 18 letnią zdrową córkę. Mały zawsze był syneczkiem mamusie, odkąd sięgam pamięcią zawsze skakała koło niego jak kwoka...a to pić a to jeść.A chorobę przeoczyła choć każdy zwracał jej na to uwagę. Odpowiedz Link
22pp Re: do mamyjedrusia 15.09.06, 13:02 Ja też mam zdrową 13-letnią córkę ale z pierwszego małżeństwa, widzę że więcej chłopców jest obciążonych tymi chorobami. Strasznie się boję o następne dziecko, a nikt nie da mi gwarancji że urodzi się zdrowe. Koszmar ze szpitalnych sal i cierpienia synka chodzi za mną jak cień. Odpowiedz Link
joanna9920 Re: do mamyjedrusia 16.09.06, 09:16 o kwasicy pisała na tym forum Ewa,niestety nie mam teraz z nią kontaktu.spróbuj wrzucić w wyszukiwarkę,może znajdziesz wątek.u mojego synka nadal jest niewykluczona miopatia mitochondrialna.Ewa diagnozowała w kierunku cytopatii,spróbuję poszukać jej wątek. Odpowiedz Link
joanna9920 Re: do mamyjedrusia 16.09.06, 09:19 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16556&w=41274401&a=41274401 Odpowiedz Link