Dodaj do ulubionych

Szczecin - lek. Mackiewicz czy Ożarowska?

03.06.08, 13:30
Witam
Poszukuję lekarza homeopaty dla mojego 2-letniego dziecka, ponieważ lekarka u
której do tej pory się leczyliśmy dużo pracuje poza miastem i pech chce, że
zawsze jak dziecko chore to jej nie ma.

Chciałabym się zdecydować na jedną z ww. Pań, ale chciałabym iść raz a
porządnie, a nie błądzić od jednej do drugiej.

I stąd moje pytania:
1) Czy lekarki te są uchwytne tzn, czy przyjmują często, czy mają długie
kolejki, czy nie ma problemu z rejestracją np na następny dzień?
2) Czy można się do nich dodzwonić na komórkę? i czy w ten sposób też jakiejś
porady udzielą?
3) Prosiłabym o przybliżone określenie wieku tych Pań
4) Czy gdy już wszystko zawodzi to z medycyny normalnej też korzystają?
5) Czy leczenie jest skuteczne?

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • foretka Re: Szczecin - lek. Mackiewicz czy Ożarowska? 03.06.08, 14:05
      Nie znam Ozarowskiej.

      Z dr Mackiewicz jestem zadowolona. Ja nie jestem hmmm... maniaczka
      homeopatii i czasem aplikuje sobie i dziecku leki klasyczne ale
      staram sie leczyc w miare mozliwosci homeopatia.

      ad1 z tego co wiem dr Mackiewicz przyjmuje dwa razy w tygodniu (moze
      w naglych przypadkach przyjmuje w innym miejscu, nie wiem - nie
      zdarzylo mi sie), czasem brakuje miejsc na najblizszy dzien ale
      wtedy przez telefon odbywa sie konsultacja i dobranie leku

      ad2 mozna, tak udziela

      ad3 z tym mam zawsze problem... miedzy 40 a 50? fajna, zadbana
      kobieta

      ad4 nie zdarzylo sie, zeby bya koniecznosc

      ad5 tak

      To tyle:-)

      Pozdrawiam ~ foretka ~ mama Paulinki
      Zakątek Szczecińskich MaM:-)__Agoturystyka nad morzem - wakacje 2008
    • elap5 Re: Szczecin - lek. Mackiewicz czy Ożarowska? 09.06.08, 23:26
      Witam,

      leczę synka od roku u dr. Mackiewicz i naprawdę polecam.
      Mam synka złobkowego w wieku 2 lat, na wizyty chodziłam co miesiąc od listopada,
      wczesniej rzadziej i od kwietnia nie byłam wogóle. Początki były bardz trudne
      synek po 9 antybiotykach co chwila zapadal na kolejna chorobę, od listopada jest
      bez antybiotyku i w kwietniu zachorował po raz ostatni do chwili obecnej
      zdarzają sie sporadyczne katarki, a nadal uczęszcza do złobka.
      1- dr. Mackiewicz przyjmuje w gabinecie we wtorki i czwartki w godz 15-18, nie
      miałam problemów z dostaniem się, a jak było to potrzebne to Pani doktor zawsze
      znalazła miejsce między pacjentami, nigdy nie pozostałam bez opieki lekarskiej,
      wizyta kosztuje 70 zł, lecz gdy byłam co 2 tyg za wizyte placilam 50 zł. Ponadto
      było wiele konsultacji telefonicznych za które oczywiscie nic nie płaciłam.
      2-dzwonilam o przeróżnych godzinach i prawie zawsze sie dodzwaniałam, Pani
      dokor przyjmuje również pacjentów w innym miejscu i nie odbiera komórki w czasie
      jazdy a mieszka daleko poza Szczecinem chyba w Płotach wiec cierpliwość a sie opłaci
      3- mysle ze blizej 50 ale to bardzo zadbana kobieta, sprawia wrażenie duzo młodszej
      4-nie neguje medycyny konwencjonalnej, choć stawia na leczenie homeopatyczne.
      Lecze syna od lipca 2007 i w listopadzie spanikowalam i podałam antybiotyk, dr.
      Mackiewicz nie nakrzyczała, nie była nie miła, stiwerdziła że skoro tak uznałam
      to tak musiało być, powiedziała to w taki sposób że jeszcze bardziej zaufałam
      jej i homeopatii. Jest bardzo ciepła i cierpliwą osobą.
      5-leczenie wymaga wytrwałości i odwagi rodzica, bo on pierwszy wątpi w tą
      metodę, a jest skuteczne przynajmniej w przypadku mojego synka.

      Co do doktor Ożarowskiej, z relacji koleżanki wiem, ze jest to starsza pani po
      70, wszyscy szczeciński homeopatii są jej uczniami, jednak nie mogłam się do
      niej dodzwonić, ma długie terminy oczekiwania, ale jest podobno rewelacyjna.
      Niestety nic wiecej nie wiem.

      Mam nadzieję że pomogłam.
      • jj555 Re: Szczecin - lek. Mackiewicz czy Ożarowska? 10.06.08, 08:41
        Dzięki, bardzo pomogłaś.
        Ja też się właśnie do Ożarowskiej nie mogę dodzwonić.
        A co robisz gdy np dziecko Ci się rozchoruje w piątek rano, czekasz do wtorku?
        Bo mi się wydaje, że przy małych dzieciach to tak ciężko przez telefon, bo one
        nie potrafią powiedzieć co im jest i jak się czują.
        • elap5 Re: Szczecin - lek. Mackiewicz czy Ożarowska? 10.06.08, 21:59
          Synek zawsze sie rozchorowywał wtedy gdy lekarz nieosiągalny, wtedy zawsze
          dzwoniłam do dr. Mackiewicz i telefonicznie, bez ładu i składu opisywałam
          wszystko jak widzę. Pani dr. zadawała dodatkowe pytania i albo kazała dać,
          zakupić konkretny lek, zmienić dawkowanie lub zmienic lek. Dzwoniłam też w
          sobotę do południa lub na wyraźne zalecenie także w niedzielę ale to chyba tylko
          raz. Na ogół wystarczyła konsultacja telefoniczna na tyle by zaczekać do wtorku
          do wizyty.
          • jj555 Re: elap5 25.06.08, 13:45
            Dzięki, elap. Byliśmy już u Pani doktor. Na razie mała dostała tuberculinę
            200CH, powiedz mi, czy u Was od razu trafiła z konstytucją, czy trochę szukała?
      • szczecinianka15 Re: Szczecin - lek. Mackiewicz czy Ożarowska? 29.11.18, 12:10
        Nie polecam dr mackiewicz. Wg mnie to materialistka i owszem jest miła na wizycie zawsze bo w końcu zostawiasz u niej 200zl to musi ale poza wizyta ciężko o radę na SMS No chyba ze napiszesz w sprawie wizyty to odpisze od razu.
        Dr. Matuszczak jest zupełnym przeciwieństwem. Zawsze odpisze i dobrze leczy.
    • bibi2 Re: Szczecin - dr Ożarowska zmarłą w grudniu 03.07.08, 02:05
      Dr Ożarowska zmarła w grudniu. Znałam ją i znam dr Mackiewicz.
      Potwierdzam powyższe opinie. Leczę swoje dzieci i siebie od 4 lat.
      Radzi sobie jak dotąd ze wszystkimi naszymi kłopotami. Odnośnie
      trafienia w konstytucję - czasem nie jest to takie proste. Co
      trochę jakiś stan ostry wymagający leku doraźnego, potem jakieś
      wstawki (zdejmowanie wpływu skaz), a potem okazuje się, że pokazało
      się coś nowego. Mój syn nie ma do dziś określonej konstytucji choć
      leczony jest od 4 lat. Na razie dostaje lek, który wywarł działanie
      na sprawy wlokoące się od paru miesięcy, ale nie jestem pewna na jak
      długo będzie ten lek aktualny. Zobazcymy. Z ;eczenia jestem
      zadowolona. Ostatnio wyleczyliśmy ropne obustronne zapalenie uszu -
      bez antybiotyku. Pozdrawiam. Bibi
      • jj555 Re: Szczecin - dr Ożarowska zmarłą w grudniu 07.07.08, 10:52
        Dzięki, w takim razie muszę jej zaufać :)
        • elap5 Re: Szczecin - dr Ożarowska zmarłą w grudniu 01.08.08, 14:24
          Przepraszam ze nie odpisywalam, ale urlop :)

          Troche to trwało zanim sie okazało że na Wojtka działa Tuberculina i to z Sycowa
          (w kropelkach). Wczesniej był Sulfur i Mehrrodinum.
          Pojawia sie jednak katar zółtawy, ale mam laryngolog, od ktorej dostałam maść i
          po konsultacji z Homeo mam mu aplikowac do noska i po 3 dniach z głowy. Na razie
          odpukać dziecko zdrowe. Od sierpnia nowy sezon złobkowy wiec zobaczymy jak bedzie.
          Życzę wytrwałości :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka