25.02.12, 16:58
Witajcie ponownie
Moze kojarzycie juz moje paniczne wątki sad
Przepraszam, jesli zaczynają Was one irytować.....

Od czasu ciąży (czyli 7 lat) powraca do mnie temat hemoroidów.
No cóż, przy niedoczynności zatwardzenia są\chyba czeste. Do tego długie branie żelaza (sorbifer), wzmaga efekt. Prowadze siedzacy tryb zycia, nie dbalam o diete ( w sensie błonnik, plyny, warzywa i owoce). Więc wszystko pasuje do hemoroidow ... Ale to tylko moja interpretacja bo nie bylam z tym u lekarza. Na dobra sprawe nic z nimi nie robilam. Dopiero teraz kupilam sobie czopki i zuzylam juz 5.
Gdyby nie pojawiajaca sie czasami krew i czasami problem z zalatwieniem, czasami swedzenie - nic by sie nie dzialo. Aha, jeszcze na zewnatrz wyczywal taki mini "kikutek"
A od kilku dni kręcę sobie film - rak odbytu. Poprostu zaczełam szaleć. Chodze spanikowana, agresywna dla domowników. Boję się.
Zapisałam sie\na poniedziałek do chirurga który w tzw. ofercie zajmuje sie chorobami odbytu.
Ta wizyta tez mnie stresuje. Wiadomo mile to nie bedzie.

Czy Wy tez macie problem z hemoroidami? Konsultowalyscie je czy leczycie sie same?
Odbija mi
Obserwuj wątek
    • alva_alva Re: hemoroidy 25.02.12, 21:02
      Z hemoroidami ma problemy co trzeci Polak, więc nie martw się na zapas. Ja też mam hemoroidy, które mi się pojawiły w rzucie 2-letniej , przewlekłej anginy i zauważyłam, że znacznie się poprawiło z hemoroidami oraz kilkoma innymi rzeczami gdy przeszłam na dietę bezglutenową, ale czy to efekt diety rzeczywiście, to będę mogla powiedzieć dopiero za kilka miesięcy. Myślę, ze do lekarza idź i sprawdź, ale nie sądzę aby zaraz miał być rak.Pewnie jest duży stan zapalny i stąd te zmiany , o których piszesz.
        • anielkac Re: hemoroidy 25.02.12, 21:52
          Dziękuję Wam za odpowiedzi.
          Mam pytanie o dietę bezglutenową, albo inaczej napiszę jak się dotąd odżywiałam:
          Pieczywo, mięso, makarony, ryże , słodycze i dużo pepsi sad - wiem, wiem że to katastrofa
          Zdaje się że dieta bezglutenowa to wykluczenie tego wszystkiego?
          • my.eve Re: hemoroidy 25.02.12, 22:08
            anielkac napisała:

> Dziękuję Wam za odpowiedzi.
            > Mam pytanie o dietę bezglutenową, albo inaczej napiszę jak się dotąd odżywiałam
            > :
            > Pieczywo, mięso, makarony, ryże , słodycze i dużo pepsi sad - wiem, wiem że to
            > katastrofa
            > Zdaje się że dieta bezglutenowa to wykluczenie tego wszystkiego?

Nie, nie mozna tylko jeść produktów, w których jest obecna pszenica, jęczmień, żyto i innych zbóż, w których obecny jest gluten. Czyli powszechnie dostępne pieczywo pszenne i żytnie odpada, podobnie makarony, słodycze w których jest gluten. Pepsi to tak swoją drogą, jest niezdrowa i wypłukuje z organizmu wszystko co zdoła. Mięso można, ale na wędliny itp już trzeba uważać. Ryż jest ok i można jeść.
            • anielkac Re: hemoroidy 25.02.12, 22:21
              Tydzień temu postanowiłam wziąć się za siebie. Wyeliminowałam wszystko mączne, słodycze również. Piszesz że ryż jest ok, a kasza?
              Jeśli chodzi o pepsi - wiem, wiem crying
              Walczę z nałogiem...
              My.eve - czy byłaś z hemoroidami u lekarza?
              • my.eve Re: hemoroidy 25.02.12, 22:37
                anielkac napisała:

> Tydzień temu postanowiłam wziąć się za siebie. Wyeliminowałam wszystko mączne,
                > słodycze również. Piszesz że ryż jest ok, a kasza?
                > Jeśli chodzi o pepsi - wiem, wiem crying
                > Walczę z nałogiem...
                > My.eve - czy byłaś z hemoroidami u lekarza?

Z kasz można gryczaną i jaglaną.
                Ja nie mam. Znajomy miał ten problem i mu dieta bardzo pomogła. Nie wiem wprawdzie czy do tej pory mu zniknęły calkowicie, ale dolegliwości wszelkie z nimi związane mu ustały. Wiadomo to wymaga czasu.
                • alva_alva Re: hemoroidy 25.02.12, 23:59
                  A jaka to dieta u tego znajomego? Bezglutenowa? Nie jestem pewna, czy u mnie gluten pomagał hemoroidom, ale przekonam się za dłuższy czas. Ja mam oprócz Hashimoto bardzo duze problemy z żołądkiem, co mnie zaprowadziło w końcu na trop celiakii. Nie wiem czy mam celiakie, bo przeszłam na dietę bezglutenowa przed badaniami, czekam teraz na wyniki badan genetycznych, ale stwierdzam, ze odstawienie glutenu mogło przynieść efekt w zakresie hemoroidów także. Wyczytałam na forum celiakii, ze niektóre osoby po przejściu na dietę bg pozbyły się hemoroidów.
          • pies_z_laki_2 Re: hemoroidy 26.02.12, 13:41
            Jeśłi nie jadasz warzyw i owoców w ogóle, to trudno dziwić się że masz zaparcia i hemoroidy. Zmień sposób odżywiania w ogóle, a nie na tylko bezglutenowy, musisz jadać jarzyny!!! pić soki!!! wodę!!! A o diecie bezglutenowej poczytaj na forum celiaczków, tam jest to opisane najlepiej smile
            • milaemalka Re: hemoroidy 28.02.12, 12:31
              Diohespan max to tabletki,które mozesz stosowac aby wzmocnić zyły a hemorectal czopki,które zażywam-teraz już bardzo sporadycznie.Hemoroidy często pojawiają się od wysiłku w czasie porodu.I chodzby dieta była super swoje musza podokuczac.Gdy sie uspokoja może byc kilka lat bez dolegliwości a póżniej znów sie odzywają.Ryz nie jest wskazany bo zatwardza.Jedz teraz duzo warzyw i owoców, ułatwi to wypróznienia.Krew wycieka z pękniec w hemoroidach.Gdybyś miała czarny stolec bez objawów o których piszesz,to wtedy mogłabys sie martwic.A tak to bierz czopki,odzywiaj sie prawidłowo i czekaj aż minie
              • anielkac Re: hemoroidy 28.02.12, 21:14
                Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi.
                Byłam wczoraj u lekarza. Potwierdził wszystko co mówicie
                Przynajmniej w tej sprawie - uspokoiłam się

pozdrawiam Was wszystkie
                • alva_alva Re: hemoroidy 29.02.12, 21:35
                  A ja mydle, że musi być tez jakiś inny powód hemoroidów, bo ja nie rodziłam, jadłam całe życie tony owoców , trochę mniej warzyw, ruszać się mało ruszałam, bo całe życie byłam słaba, ale przy tym szczupła, czasem chuda i hemoroidy mnie dopadły w wieku 20 lat.
                  Także jest coś jeszcze poza dieta i sposobem życia.
                  • anielkac Re: hemoroidy 01.03.12, 09:36
                    Pewnie uwarunkowania genetyczne też mają jakiś wpływ.
                    Z tego co mi mówił lekarz to oprócz ciąży, nieprawidłowej diety i otyłości wpływ ma również wysiłek fizyczny i siedzący tryb życia.
                    Kurczę, u mnie prawdę mówiąc wystepują wszystkie te powody smile a raczej sad
                    • binkaa Re: hemoroidy 02.03.12, 23:34
                      bywa ze są i już
                      a co ja ówczesna nastolatka miałam powiedzieć ?
                      na brak ruchu nastolatki nie narzekają - no przynajmniej wtedy nie narzekali - nie było komputerów wink - miałam duzo ruchu
                      żadnego siedzącego trybu zycia
                      dieta spoko, a nawet bardziej..

a jednak miałam
                      tak jak cała moja rodzina sad
    • zdrowyportal Re: hemoroidy 07.11.16, 13:58
      Hemoroidy można leczyć domowymi sposobami - www.zdrowyportal.org/2399/hemoroidy-ziola-lecznicze-hemoroidy-masc-rumiankowa/
      Daj znać jak efekty po zastosowaniu tych domowych sposobów!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka