Dodaj do ulubionych

szybka porada

09.06.10, 10:29
Poradzcie mi prosze co do podiecia decyzji w sprawie przepukliny.Juz
niejednokrotnie poruszano ten temat,wiem.Ale sytuacja jest taka.Moj Dzeki ma
przepukline od malego o ktorej wiedzialam byla ciagle kontrolowana przez
weta,dwa dni temu przepuklinka jak to ujol wet ustabilizowala sie ,czyli stala
sie twarda nie do ruszenia i wypukla wielkosci czeresni w dodatku chyba go
boli gdy go dotykam.Dostal nospe od weta.Ja mom sie zastanowic nad usunieciem
przepukliny i zadzwonic ustalic termin.Moze powiecie ze to glupie i nie ma sie
nad czym zastanawiac ale tak sie o niego boje ze zwlekam.
Obserwuj wątek
        • adzikkkkk Re: szybka porada 09.06.10, 12:10
          Doskonale Cie rozumiem, ale dla pieska lepiej będzie to zoperować nawet jakby
          miał troszke się pomeczyc po zabiegu, bo moj strasznie to przechodził, ale juz
          dawno zapomniał:)
                • an3czka2 Re: szybka porada 09.06.10, 23:03
                  Na pewno wszystko będzie dobrze, ja miałam psa poprzedniego kilka razy
                  operowanego pod narkozą i wszystko było dobrze:).Teraz potrafią świnkę morską
                  poddać narkozie do zabiegu, moja to miała i wszystko skończyło się dobrze. Mnie
                  chyba też to czeka z Lilką, idę na dniach do kontroli z nią. Zobaczę co powie
                  chirurg, mnie się wydaje że jej zanikła, ale różnie to bywa. Trzymamy kciuki,
                  szybko wróci do zdrowia przy takiej,,mamusi":). Pozdrawiamy z Lilką.
                      • an3czka2 Re: szybka porada 10.06.10, 12:17
                        Nie dziękuj bo nie ma za co. Ja właśnie zaliczyłam przez Lilien nockę na
                        dywanie i sprzątaniu. Całą noc zwracała jak kot. Rano poleciałam do weta i
                        dostała zastrzyk przeciw wymiotny i zapalny. Na szczęście brzuch jest w
                        porządku, jelita też, tylko dziwnie migdały zaczerwienione. Powiedziała lekarka
                        że to albo angina od upału, albo się zatruła czymś lekko. Horror, bałam się o
                        nią jak o dziecko. Teraz jest lepiej, ale mam znowu z nią iść do weta o 17.00.
                        Oby ustąpiło. Dobry znak , bo właśnie usiłuje mi zjeść spodnie:), czyli wraca
                        jej energia do zabawy:).
      • mamazuzinki Re: szybka porada 14.06.10, 21:48
        Dobrze że już po zabiegu. Nocka pewnie wesoła nie będzie ..... a
        długo musi mieć kołnierz?? przypuszczam że pewnie przez to bedzie
        najbardziej rozdrażniony.

Ja bym chyba od zmysłów odeszła jakby mi tak Cheri w nocy
        wymiotowała... Chyba bym Anię nękała telefonami jak zwykle jak sobie
        nie radze... Mam nadzieję że się poprawiło po zjedzeniu spodni:D

moja Zuzia w tej chwili ma właśnie ospę. Mam nadzieję że psiaki się
        tym nie zarażają??? Wiecie coś na ten temat???
        • giciag Re: szybka porada 15.06.10, 09:39
          Nocka byla okropna piszczal,obijal sie o przedmioty,mam nadzieje ze dzis bedzie
          lepiej.Chcialabym mu ulzyc ale ten kolnierz musi nosic 10 dni dla jego
          zdrowia.Szew ma czysty i gladki,zapewne go swedzi.Nie chce isc na dwor.Apetyt mu
          dopisuje.Co mozecie mi doradzic z wlasnego doswiadczenia?bo jakos to musze
          przetrwac. Co do ospy nie wiem.
          • tenshii Re: szybka porada 15.06.10, 10:20
            Jesteś z nim w dzień w domu? To załóż mu pooperacyjny kubraczek i pilnuj.
            Kołnierz powinien być zakładany jedynie w nocy, podczas nieobecności właścicieli albo w przypadku bardzo upartych psów drapiących ranę.
            Kup mu kubrak i spróbuj. Jest pewnie przyzwyczajony do ubranek więc będzie ok. One są bawełniane, nie będzie mu gorąco
              • tenshii Re: szybka porada 15.06.10, 10:49
                Kubraczek można kupić u każdego weta który przeprowadza operacje, przynajmniej u nas.
                Wygląda tak:
                www.garnek.pl/tenshii/2233600/daisy-13-miesiac
                Oczywiście są rozmiarówki - dopasujesz sobie.
                Kubrak jak widać chroni brzuch, przed lizaniem, gryzieniem.
                Wszystko oczywiście zależy od psa, bo jak będzie bardzo uparty to będzie próbował zaradzić coś mimo kubraczka. Moja Daisy wogóle nie miała kołnierze po sterylizacji, radziłyśmy sobie w kubraku.
                Myślę, że warto spróbować, bo w kołnierzu pies się umęczy.
                Próbuj
                  • an3czka2 Re: szybka porada 16.06.10, 11:12
                    Mam nadzieję że już jest lepiej z psinką. Parę zabiegów zaliczyłam z poprzednim
                    i wiem doskonale czym to pachnie. Kołnierz jest niewygodny, ale naprawdę
                    bezpieczny, nie powyciąga sobie szwów. Można go troszkę przyciąć na górze.
                    Ubranka owszem, ale mój np. potrafił z nimi sobie poradzić, do dziś nie wiem jak
                    to robił cwaniak. Kołnierza nie ściągnie, i nie sięgnie do szwów. Parę dni
                    mordęgi cię czeka, niestety.Swoje też robi narkoza, mój wymiotował po 2 dni. To
                    zależy od psa. Dasz jednak radę:). Ja też zaliczam nerwowe nocki, bo zachorował
                    mi zwierzak i to bardzo poważnie:(. Pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do
                    zdrowia.
                    • tenshii Re: szybka porada 16.06.10, 11:34
                      Aniu, wszystko zależy od charakteru psa. Jak się ubranka nie założy to się nie dowie czy dany pies będzie próbował je ściągnać czy nie.
                      Jeśli właścicielka jest w domu może to obserwować i w razie czego do kołnierze powrócić.
                      Kołnierz natomiast tez nie jest taki bezpieczny, bo jeśli np bardzo psu przeszkadza i go denerwuje, to pies w wyniki ocierania nim czy drapania może nabawić się hotspota, który uwierz mi swędzi boli i piecze.
                      • an3czka2 Re: szybka porada 16.06.10, 13:38
                        Masz rację jak najbardziej, każdy pies jest inny. Wiem co mój wyprawiał.
                        Kołnierza jednak nie dał rady zdjąć, a po 2 dniach się przyzwyczajał. W sumie to
                        najważniejsze aby psinka nie cierpiała i szybko doszła do siebie. Ja na dniach
                        też jadę w sprawie przepukliny z lilką, to się okaże co dalej. Mam wrażenie że u
                        niej zanikła ale nigdy nic nie wiadomo. Na razie nie mam czasu na to , bo świnka
                        bardzo poważnie mi zachorowała i walczymy o jej życie:(. Pozdrawiam.
                    • moonshana Re: szybka porada 16.06.10, 17:01
                      zgadza się, kołnierz jest bezpieczniejszy. mój pies po operacji miał
                      założony kubrak, pani wet. stwierdziła że kołnierz to męczenie
                      zwierząt:(. pies rozgryzł sobie ranę w 2 minuty gdy myłam w łazience
                      ręce. dlatego zawsze powtarzam: kupić kołnierz. może okaże się
                      niepotrzebny (trzeba psa obserwować) a może uchroni przed poważnymi
                      komplikacjami:(
                      poza tym, należy pamiętać że kubrak trzeba prać i to często.
                      aaaa, i witam:) czytuję Was czasami, nie mam shih, tylko małego
                      mieszańca ale to mnie chyba nie dyskwalifikuje jako dyskutantki?:)
    • bafinka Re: szybka porada 16.06.10, 10:58
      Witam.Droga giciak mam suczkę i też jest po zabiegu i zdjęciu szwów,
      kupiłam w aptece krem Bepanthen Plus, przyspiesza gojenie, zmiękcza
      trochę rankę co powoduje mniejsze swędzenie i piesek tak się nie
      drapie, przeczytaj ulotkę a na rankę nakładaj minimalną ilość
      kremu.Zabezpieczyć brzuszek możesz obcinając rękaw od bawełnianego
      golfa razem z mankietem, ja tak zrobiłam, wycięłam dziurki na łapki a
      na grzbiecie wszyłam ręcznie zamek żeby łatwiej się nakładało, nie
      musi być pięknie, bawełna się nie strzępi. Bafi trochę protestowała
      ale po dwóch dniach przywykła. Rękaw oczywiście wypierz i dobrze
      wypłucz.
Inne wątki na temat: