kasiagas
28.05.08, 14:31
Cześć. Jestem mamą 7-miesięcznego Bartka. Odkładamy z mężem poczęcie drugiego
dziecka. To jest mój drugi cykl obserwowany (czwarty po porodzie). Pierwszy
był obserwowany od środka więc nie biorę go pod uwagę. Temperaturę mierzę o 6
rano, w ustach, termometrem rtęciowym.
1dc 37,0 @ (po południu)
2dc 36,65 @ Z1 (zakłócenie)-pomiar o godzinie 5:00 (zgodnie z tym co gdzieś
przeczytałam temperatura powinna być o 0,1 wyższa więc zaznaczyłam 36,75)
3dc 36,85 @ Z2-karmienie o 5:30
4dc 36,7 @
5dc 36,7 @
6dc 36,7 PL (plamienie)
7dc 36,75 PL
8dc 36,7 uczucie wilgotności, śluz rozciągliwy (raczej mętny)
9dc 36,7 mokro, śluz rozciągliwy, mętny
10dc 37,8 PL, mokro, śluz rozciągliwy, mętny
11dc 36,6 mokro, śluz rozciągliwy, przezroczysty, szyjka zaczyna się unosić
12dc 36,7 mokro, śluz rozciągliwy, przezroczysty, szyjka unosi się i otwiera,
wrażliwość sutek
13dc 36,5 mokro, śluz rozciągliwy, przezroczysty, szyjka unosi się i otwiera,
wrażliwość sutek, ból w prawym jajniku
14dc 36,65 mokro, śluz rozciągliwy, przezroczysty, szyjka unosi się i otwiera,
wrażliwość sutek, ból w prawym jajniku
15dc 36,4 Z3-pomiar o godzinie 11:00 (nie brany pod uwagę), mokro, śluz
rozciągliwy, przezroczysty, trochę żółtego, rozciągliwego, szyjka wysoko,
otwarta (uznałam za szczyt objawu szyjki), wrażliwość sutek
16dc 36,7 wilgotno, śluz żółty, rozciągliwy (ale tylko pod koniec dnia),
szyjka opada i zamyka się, wrażliwość sutek, uczucie „ciężkości” w dole brzucha
17dc 36,8 Z2-karmienie o 5:30, wilgotno, śluz żółty, rozciągliwy, trochę
przezroczystego (tylko pod koniec dnia), szyjka opada i zamyka się, wrażliwość
sutek, ból w prawym jajniku, uczucie „ciężkości” w dole brzucha
18dc 36,9 wilgotno, śluz żółty, rozciągliwy, trochę przezroczystego, szyjka
nisko, zamknięta
19dc 37,0 wilgotno, śluz żółty, rozciągliwy, trochę przezroczystego
20dc 37,0 wilgotno, śluz żółty, kleisty
21dc 36,95 wilgotno, śluz żółty, kleisty
22dc 37,0 wilgotno, śluz żółty, kleisty, PL (po przytulaniu)
23dc 36,9 Z2-karmienie o 5:30, wilgotno, PN (pozostałość nasienia), PL
24dc 37,0 wilgotno, przytulanie, PN, PL
25dc 37,2 Z4-przeziębienie, wilgotno, PN, PL
26dc 37,0 Z4-przeziębienie, wilgotno, śluz biały (mętny), rozciągliwy, PL
27dc 36,85 Z4-przeziębienie, wilgotno, śluz biały (mętny), rozciągliwy,
przytulanie
28dc 36,9 Z4-przeziębienie, wilgotno, PN
1dc 36,7 Z5-karmienie o 5:00 (dość długie), pomiar o 5:50 z krótkim wstaniem
do dziecka przed pomiarem, rano plamienie koło południa @
UFF, przepraszam za rozpisanie sięJ
Moje pytania:
1. linię podstawową wyznaczyłam na poziomie 36,75, czy dobrze?
2. czy mam brać pod uwagę temperaturę z 17dc (36,8) jako pierwsza wyższą (była
zakłócona) czy dopiero temperaturę z 18dc (36,9), co by było gdyby temperatura
z 17dc nie była zakłócona, czy skok jest na tyle duży aby uznać go za skok?
3. czy niepłodność bezwzględną liczę od 19dc wieczorem czy od 20dc wieczorem
(pytanie w związku z powyższym)
4. mam problem z ocenieniem rozciągliwości śluzu, ten przezroczysty na pewno
jest rozciągliwy, natomiast ten żółty, biały lub mętny mniej się ciągnie,
szybciej się zrywa między palcami, czy mogę go uznać za śluz mniej płodny?
5. Czy po skoku śluz zawsze będzie mniej płodny (z tego co czytałam skoku
szukamy po szczycie śluzu), skok wydaje się u mnie dość widoczny ale mam
problem z wyznaczeniem szczytu śluzuL.
6. 16 i 17dc śluz pojawił się dopiero pod koniec dnia (żółty rozciągliwy),
czy możliwe jest, że w ciągu dnia był lejący i dlatego go nie zauważyłam?
Kiedy był u mnie szczyt śluzu?
7. Czy w związku z trudnością oceny śluzu dobrze wyznaczyłam skok temperatury
po szczycie szyjki (uniesienie się o otwarcie szyjki było dobrze zauważalne,
nie potrafię tylko ocenić jej konsystencji – twarda, miękka).
8. O czym mogą świadczyć plamienia po przytulaniu? Wcześniej czegoś takiego
nie miałam, seks nie był bardziej intensywny niż zwykle.
9. Przed dwiema poprzednimi @ miałam 3-dniowe plamienia (także nowość u mnie).
W związku z dość intensywnym przytulaniem się nie wiem czy miałam plamienie
przed tą @. Czy jest to powód do niepokoju?
Jeżeli ktoś zechce przebrnąć przez ten gąszcz informacji i pytań i
odpowiedzieć mi na nie będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.