03.10.20, 12:12
Jak elegancko i grzecznie wybrnąć z sytuacji w której jesteśmy obdarowywani używanymi ubrankami i zabawkami dla dziecka.
Przy czym zabawki są nieodpowiednie do wieku malucha i to nie kwestia, że będą dobre za miesiąc, czy nawet w ciągu najbliższego roku, tylko nawet za kilka lat. Coś jak trampolina dla niemowlaka.

Czasem dostajemy używane zabawki jako nowe. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować, o ale też jakoś mi nieswojo.

Ubrania bywają brudne (nie chodzi o przebarwienia, tylko plamy, które zeszły po 1 praniu u mnie) i zniszczone (rozdarcia, lecące oczka).

Ostatnia sprawa: ubrania z przebarwieniami (niesprane plamy). Mam mieszane uczucia co do takich 'prezentów'. Sama bym nie dała, albo ustaliła, czy druga strona chce je (np.do rozszerzania diety).
My dostajemy tak po prostu i póki co zwyczajnie je zwracałam z białym kłamstwem, bo to dla mnie jednak za dużo.

Nie mam nic przeciwko używanym rzeczom, ale w takiej sytuacji mam poczucie traktowania jak śmietnik albo graciarnia 😒

Zastanawiam się przy okazji czym się kierują tacy ludzie, co sobie myślą 🤔.
Obserwuj wątek
    • liliawodna222 Re: Prezenty 03.10.20, 18:46
      Ja po prostu podziękowałabym darczyńcom mówiąc, że doceniam, ale są osoby znacznie bardzie potrzebujące wsparcia.
      Osobiście też odnoszę wrażenie, że niektórzy pod przykrywką "prezentów" po prostu pozbywają się rzeczy, które są im niepotrzebne, a szkoda im wyrzucić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka