Dodaj do ulubionych

Kołtuny ;(

22.06.10, 12:21
Pół roku temu kupiłam shih- tzu. Na początku ją czesałam starannie i wszystko było w porządku. Ale teraz ona ma takie kołtuny straszne i nie wiem co teraz zrobić. Ma wplątaną jakąś trawę i niewiadomo co jeszcze... z przodu jest wszystko ok ale z tyłu na tylnich nogach nie mogę wcalę ich rozzesać . To wygląda okropnie... Strasznie się tym przejmuję... Myślałam nad ścięciem jej włosów ale nie wyobrażam sobie jej takiej chudziutkiej :(
Obserwuj wątek
    • gitmajonezxdd Re: Kołtuny ;( 22.06.10, 13:57
      Weź pieska do fryzjera na wyczesanie i dbaj żeby się jej się włoski nie plątały. Kup szampon i odżywkę przeciw plątaniu (gdzieś takie kosmetyki widziałam tylko nie pamiętam firmy).
      • an3czka2 Re: Kołtuny ;( 22.06.10, 15:52
        Niestety ale kołtunki to kłopot u naszych milusińskich. Trzeba regularnie psa
        szczotkować używając dobrej klasy odżywki. Szampony też muszą być dobre. Ja
        używam Bio-Groom, według mnie idealnie się sprawdza. Nigdy nie czesz bez
        spryskania psa odżywką w spreyu. Teraz udaj się do fryzjera na rozczesanie, za
        pomocą trymera sobie poradzi na pewno. Chyba że jest już gorzej i włos uległ
        sfilcowaniu.. W tedy tylko obcięcie pozostaje. Nawet przy krótkich trzeba i tak
        codziennie psa szczotkować bardzo dokładnie. Powodzenia.
    • tenshii Re: Kołtuny ;( 22.06.10, 15:55
      "Na początku ją czesałam starannie i wszystko było w porządku."
      Sama sobie odpowiedziałaś na swój problem.
      Kupiłaś psa wymagającego szczególnej pielęgnacji włosów więc się tym zajmuj.
      "Strasznie się tym przejmuję"
      I słusznie. Szkoda że tak późno ;)

"Myślałam nad ścięciem jej włosów ale nie wyobrażam sobie jej takiej chudziutkiej :("
      A wyobrażasz ją sobie taką zaniedbaną?
      Włosy odrosną, a i w upały będzie jej lżej
        • mamazuzinki Re: Kołtuny ;( 23.06.10, 12:54
          Ja miałam ten sam problem jeszcze tydzień temu. Moja Cheri
          jest "zapuszczana " i nie chce jej narazie obcinać a kołtuniła i
          filcowała się straszliwie. Shi-an poleciła mi potraktować ją po
          kąpieli czystą lanoliną wymieszaną z odżywką i teraz jest o niebo
          lepiej. Fakt nie wygląda najlepiej bo te włosy są jakby tłuste ale
          podszerstek taki natłuszczony lepiej sie wyczesuje i nie kołtuni tak
          bardzo. ja akurat używam 1All systems kosmetyków i lanolinę
          dokupiłam tez tej firmy
          • giciag Re: Kołtuny ;( 23.06.10, 16:37
            Gdy Dzekus byl malutki kupilam grzebien taki dwustronny szeroki i gesty, do tego
            szczotke.Czasem gdy czesze to zwilzam lekko mgielką woda z odzywka.Na szczescie
            nie mialam problemu z koltunami.A jak sie juz zdarzyly to co nie moglam
            rozczesac wycinalam.
            • annrez Re: Kołtuny ;( 23.06.10, 20:02
              ja tez starm sie codziennie wieczorem dokladnie szczotkowac mojego
              Frodka . Pieknie go rozczesuje a on gdy tylko postawie go na
              podlodze zaraz sie na nowo potarmosi i znowu jest rozczochrany.
              Chyba zdecyduje sie obciac go na krotko

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka