04.08.12, 12:08
Jak sobie z nimi radzicie?

To jest mój pierwszy w życiu pies i to forum jest dla mnie bardzo cenne jesli chodzi o porady.

Staram się czesać mojego psa co 2 dzień. Pewnie powinnam codziennie. Najwięcej robi mu sie takiej sfilcowanego włosa w pachwinach i na nogach. Ciężko psiaka tam uczesać, bo w pachwinach to go boli. Generalnie daje się czesać, ale własnie nóżki i pachwiny to nie chce żeby mu czesać. Ja wczoraj po prostu wzięłam nożyczki i powycinałam te kołtuny.

A Wy jak sobie radzicie??

I jeszcze jedno - strzyżecie same pieski czy chodzicie do fryzjera??
Obserwuj wątek
    • asia-990 Re: Kołtuny 04.08.12, 19:01
      Ja swojego agenta kładę na boczku bo jakoś ciężko znosi pozycje do góry brzuszkiem. Czasami jak jest bardzo nieszczęśliwy to dam mu kostkę do gryzienia czesząc go po pyszczku albo brzuszku. Może spróbuj swojego położyć na boczku zajmij go jakąś zabawką i jedną ręką przytrzymuj włosy jak najbliżej skóry a drugą czesz:) Powodzenia:)
    • malgokasp59 Re: Kołtuny 05.08.12, 12:49
      Czytałam gdzieś , że nasze pieski dzielą sie na takie których włos się kołtuni i takie które nie maja takiej tendencji . Nie wiem czy to prawda , ale moja Viki nie kołtuni się , ja ją szczotkuje codziennie , ona bardzo to lubi , kładzie się na grzbiecie by ją szczotkować , można ją wówczas przewracać tak jak sie chce . Szczotkuję ją tak często bo ona śpi w łóżku a nie chcę mieć piachu . Po deszczu gdy umyję jej łapy też jest czesana , ale tylko troszkę , używam olejek norkowy do rozczesywania - dla mnie on śmierdzi i muszę poszukać cos lepszego ale , faktycznie dla włosa psiego jest dobry fajnie rozczesuje .
      • kami_aicha Re: Kołtuny 13.08.12, 18:56
        więc na początek, muszę przyznać że pomimo że moje maleństwo ma dość długi włos (jak na zdjęciach widać, bo przez ponad rok miała tylko 1 cięcie na samym początku prawie...) to jednak jestem trochę leniwa i dla wygody obcinam ok 90% tych kłaczków które ma od spodu, bo i tak ich nie widać :) a żeby włos był zdrowy, to też sprawdzone, podawać konkretną karmę. Najlepiej Royala, bo my przeszłyśmy na jakiś czas na Boscha i przy tym miała straszne kołtuny :/ po sterylizacji wróciłyśmy do Royala i włos znów ładny :) niedawno jednak znów był Bosch na chwile i znów kołtuny :( no i używam kosmetyków Plush Puppy -polecam, są genialne!! mam szampon, i 2 odżywki. Na stronie można kupić w zestawie i może nie są to tanie kosmetyki, ale to koncentraty więc starczą na baaaardzo długo. Zawsze przed czesaniem spryskuję Aichę odżywką w proporcji (na oko) 1 łyżeczka Natural Silk Protein Conditioner na mały spryskiwacz fryzjerski mieszam z ciepłą wodą (tak połowa spryskiwacza) i pryskam ją codziennie. Jeśli nie jesteś pewna jakie kosmetyki były by odpowiednie dla Twojego psiaka, to można zadzwonić do pani z internetowego sklepu (nr na ich stronie) i ona coś doradzi i poda odpowiednie proporcje. U nas było tak, że włos był bardzo zniszczony po zimowych kurteczkach i odżył dopiero po tych kosmetykach :)
        • maria0511 Re: Kołtuny 13.08.12, 22:30
          Kami czy ta odżywka Natural Silk...... którą używasz spryskując do czesania nie trzeba spłukiwać
          bo już Ania pisała że też tak robi czesząc a ja nie mogłam nigdzie dostać takiej odżywki którą nie trzeba spłukiwać odpisz proszę Maria
          • kami_aicha Re: Kołtuny 14.08.12, 05:21
            To zależy, bo jeśli podczas kąpieli, to są inne proporcje i wtedy trzeba spłukać. Natomiast jeśli robi się w małych proporcjach i ze spryskiwacza, to się nie spłukuje. Używam tych produktów od początku maja i jestem baaardzo zadowolona a moja Aicha nie ma żadnych problemów z włosem albo ze skórą :)
            • maria0511 Re: Kołtuny 14.08.12, 12:07
              Kami dziękuję. W piątek idziemy z Boni do fryzjera będzie ścięta raczej krótko nie wiem co da się uratować bo wnuczka ostatnio stwierdziła że ma za długie włosy a spieszyła się na spotkanie wzięła maszynkę i można sobie wyobrazić jak wygląda psinka [schody] chodzę z nią do fryzjera
              wnuczka wycina tylko to co trzeba pielęgnacyjne między wizytami a ostatnio Boni ma suchy włos
              więc się kołtuni ciężko się ją czesze używam dobrych kosmetyków może wina słońca.
              Zakupię tą odżywkę Natural ..........i popróbuję. Pozdrawiam Maria
              • iwona.jg Re: Kołtuny 17.08.12, 09:29
                Marysiu spróbujcie może suplementacji kwasami omega. Mój młodzieniec nie miał idealnego włosa, po miesięcznej kuracji - niebo a ziemia. Włos sprężysty, lejący, żadnych kołtunów. Dobre kosmetyki są bardzo ważne, ale czasem niewystarczające :)
                • maria0511 Re: Kołtuny 17.08.12, 20:14
                  No i Boni została ścięta krótko trzeba było wyrównać schody łapki i ogon uratowane.Ona w zimie piła tran a potem z sklepu zoo.z kwasami omega fryzjerka twierdzi że włos ma zdrowy tylko w lipcu miała cieczkę,cieczka lizanie i majtki były powodem kłopotów zobaczę jak będzie jak odrosną włoski. Pozdrawiam Maria
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka