bimbols 28.03.09, 19:42 Witam,mam pytanie...Był Adam i Ewa,która powstała z zebra Adama,mieli dzieci...a zkim ich dzieci się rozmnażały?Jeżeli ze sobą to -kazirodztwo,a to przecież grzech!Prosze mnie uświadomić,bo chyba o czymś nie wiem. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alkoo3 Re: pytanie 30.03.09, 11:23 Polecam przeczytac ksiege rodzaju. Jest tam napisane ze oprocz Kaina i Abla mieli jeszcze wiele synow i corek. Natomiast w tym miejscu nie ma jeszcze nic o kazioroztwie. A prawo nie dziala wstecz zgodnie z zasada, a wiec nie bylo to grzechem. Spotkalem sie z interpretacja ze w tamtych czasach geny czlowieka nie byly tak skarzone , a wiec nie mialy miejsa wady genetyczne tak jak my dzisiaj znamy, chociaz nawet i dzisaiaj nie odgrywaja one tak znacznej roli. Wazniejsze jest tu prawo moralne. Inny aspekt to dlugosci zycia pierwszych ludzi - poczytaj w ksiedze rodzaju. Innaczej traktujemy dzisiaj brata i siostre ktory wychowiuje sie z nami, a innaczej brata ktory urodzil sie 150 lat wczesniej i jest juz dziadkiem majacym prawnuczki. Inne czasy inna miara. Mam nadzieje ze moglem pomoc . Odpowiedz Link
kociak40 Re: pytanie 30.03.09, 22:35 Przekaz biblijny podaje, że Adam i Ewa mieli synów - Kaina i Abla. Po zabójstwie Abla (cytuję) - "Kain odszedł od Jahwe i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu". Tam Kain miał zonę i dzieci. Wynika z tego, że jak został stworzony Adam i Ewa w raju, w kraju Nod zyli już ludzie. Odpowiedz Link
alkoo3 Re: pytanie 31.03.09, 11:40 kociak40 napisał: > Wynika z tego, że jak został stworzony Adam i Ewa w raju, w kraju > Nod zyli już ludzie. NIe nie wynika z tego , takie przepuszczenie mozna wysnuc, alle niekoniecznie. Popatrz nie ma tam mowy o zadnych relacjach czasowych, dalej czytamy ile zyli potomkowie Adama np. 900 lat. Za taki czas wiele sie zmienia, wiele pokolen narasta, to prawie jak gdyby wrocic do czasu chrztu Polski. Nie jest mowa kiedy tam sie osiedlil i kiedy rozroslo sie tam jego potomstwo. Odpowiedz Link
janomar55 Re: pytanie 07.06.09, 01:03 WSZYSTKO PIEKNIE ALKOO3, ALE NIE ODPOWIEDZIALAS/ES BIMBOLS NA PYTANIE, SKAD SIE WZIELA KOBIETA, Z KTORA KAIN MIAL POTOMSTWO. A O TO PRZECIEZ BIMBOLS CHODZILO. GENETYKA I WIEK NIE MAJA TU ZNACZENIA... Odpowiedz Link
marca_1 Re: pytanie 07.06.09, 11:43 zanim zjawił sie pan bóg i stworzył adama i ewę, ziemia już istniała i możliwe,że już od dawna jeżeli tak, to na ziemi przebiegała ewolucja w pewnym momencie historii ziemi, zjawiła się istota pozaziemska,która dokonując zabiegów genetycznych stworzyła adama, a następnie ewę, możliwe ,że chciała sobie w ten sposób stworzyć stadko niewolników ziemskich gdy ewa z adamem, to odkryli, istota ta, w celu utrudnienia dalszego poznawania "prawdy" i osiągnięcia równości z nią, adama i ewę wygoniła z raju, zanim to nastąpiło, "pomajstrowała" w ich osobowości , aby jeszcze bardziej utrudnić im poznawanie np, uzaleznienie ewy od adama ponieważ na ziemi istniały różne stworzenia, możliwe też, że ewolucja osiągnęła tak wysoki poziom, że wiele z tych stworzeń przypominało ludzi kain więc nie miałby trudności ze znalezieniem żony historyjka, którą tu opisałam, tłlumaczyła by, skąd przez wiele lat, u wielu ludzi przekonanie o istnieniu nadludzi, o istnieniu rasy uprzywilejowanej w księdze rodzaju istnieją dwa opisy tworzenia, pierwszy odnosi się do boga, drugi do pana boga, religie te dwa opisy traktują jako opis tego samego zdarzenia a pierwszy opis mówi,że bóg stworzył człowieka mężczyzną i niewiastą, i to równocześnie więc, drugi opis,ktory mówi,o stworzeniu najpierw adama, a następnie dopiero ewy, nie może odnościć się do tej samej istoty, o której mowa w pierwszym opisie Odpowiedz Link
lipniak Po pierwsze uwierz Bogu na slowo 07.06.09, 20:10 Taka jest wlasciwa kolejnosc - nie ma zrozumienia najpierw, pozniej wiary. Bog dopuscil pewne niezrozumiale rzeczy w pewnym celu. Gdyby nasza wiara byla z ludzi, to wszystko byloby do tej pory pieknie pokorygowane, aby zmanipulowac masy. Myslisz, ze Zydzi nie byliby do tego zdolni? Bylo na to sporo czasu, jednak zadbano o wiernosc przekazu biblijnego - na to sa dowody. Uzyj rozumu, aby wybrac wlasciwego Boga, pozniej po prostu mu zaufaj, a zrozumienie zostanie Ci dane, tak jak innym wierzacym. Do tych, co uwazaja, ze wierzacy w Boga sa naiwni mam pytanie: co tutaj robicie? Przypominam: kosciol jest od gloszenia ewangelii, a nie wdawania sie w spory (Jezus po prostu ignorowal wszelkiego typu religijne cwaniactwo i szedl dalej - do tych, ktorzy wyczekiwali prawdy) Odpowiedz Link
marca_1 Re: Po pierwsze uwierz Bogu na slowo 08.06.09, 09:40 nie ma właściwego boga, jest jeden bóg każdy, nawet ateista ma prawo być na tym forum, o ile potrafi być tolerancyjny, wtedy dyskusja ma sens kościół stworzył swoją naukę, która składa się z ewangelii i tradycji przez co, niestety zatracił ducha ewangelli, to co kościół dzisiaj głosi, jest bardzo dalekie od nauk chrystusa, dlatego nie dziwi mnie,że wśród jego zagorzałych wyznawców jest tak mało miłości , Odpowiedz Link
alkoo3 Re: pytanie 07.06.09, 22:38 janomar55 napisała: > WSZYSTKO PIEKNIE ALKOO3, ALE NIE ODPOWIEDZIALAS/ES BIMBOLS NA > PYTANIE, SKAD SIE WZIELA KOBIETA, Z KTORA KAIN MIAL POTOMSTWO. A O > TO PRZECIEZ BIMBOLS CHODZILO. GENETYKA I WIEK NIE MAJA TU > ZNACZENIA... Odpowiedzialem - niedoczytalas. W pierwszym zdaniu pisze ze mieli jeszcze wiele synow i corek wedlug ksiegi rodzaju. Odpowiedz Link
wladi3 Re: pytanie 10.06.09, 22:03 Przeczytaj wątek /w historii / :"Ewolucja to narzędzie w Ręku Boga ?" Pozdrawiam . Władek . Kocham Cię Boże Ojcze . Władek . Jestem cząstką Boga ! forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=29975 Odpowiedz Link