28.03.09, 19:42
Witam,mam pytanie...Był Adam i Ewa,która powstała z zebra
Adama,mieli dzieci...a zkim ich dzieci się rozmnażały?Jeżeli ze sobą
to -kazirodztwo,a to przecież grzech!Prosze mnie uświadomić,bo chyba
o czymś nie wiem.
Obserwuj wątek
    • alkoo3 Re: pytanie 30.03.09, 11:23

      Polecam przeczytac ksiege rodzaju.

      Jest tam napisane ze oprocz Kaina i Abla mieli jeszcze wiele synow i corek.
      Natomiast w tym miejscu nie ma jeszcze nic o kazioroztwie.
      A prawo nie dziala wstecz zgodnie z zasada, a wiec nie bylo to grzechem.
      Spotkalem sie z interpretacja ze w tamtych czasach geny czlowieka nie byly tak
      skarzone , a wiec nie mialy miejsa wady genetyczne tak jak my dzisiaj znamy,
      chociaz nawet i dzisaiaj nie odgrywaja one tak znacznej roli. Wazniejsze jest tu
      prawo moralne.
      Inny aspekt to dlugosci zycia pierwszych ludzi - poczytaj w ksiedze rodzaju.
      Innaczej traktujemy dzisiaj brata i siostre ktory wychowiuje sie z nami, a
      innaczej brata ktory urodzil sie 150 lat wczesniej i jest juz dziadkiem majacym
      prawnuczki.
      Inne czasy inna miara.

      Mam nadzieje ze moglem pomoc .

    • kociak40 Re: pytanie 30.03.09, 22:35

      Przekaz biblijny podaje, że Adam i Ewa mieli synów - Kaina i Abla.
      Po zabójstwie Abla (cytuję) - "Kain odszedł od Jahwe i zamieszkał w
      kraju Nod, na wschód od Edenu". Tam Kain miał zonę i dzieci.
      Wynika z tego, że jak został stworzony Adam i Ewa w raju, w kraju
      Nod zyli już ludzie.
      • alkoo3 Re: pytanie 31.03.09, 11:40
        kociak40 napisał:

        > Wynika z tego, że jak został stworzony Adam i Ewa w raju, w kraju
        > Nod zyli już ludzie.

        NIe nie wynika z tego , takie przepuszczenie mozna wysnuc, alle niekoniecznie.

        Popatrz nie ma tam mowy o zadnych relacjach czasowych, dalej czytamy ile zyli
        potomkowie Adama np. 900 lat.

        Za taki czas wiele sie zmienia, wiele pokolen narasta, to prawie jak gdyby
        wrocic do czasu chrztu Polski.
        Nie jest mowa kiedy tam sie osiedlil i kiedy rozroslo sie tam jego potomstwo.
        • janomar55 Re: pytanie 07.06.09, 01:03
          WSZYSTKO PIEKNIE ALKOO3, ALE NIE ODPOWIEDZIALAS/ES BIMBOLS NA
          PYTANIE, SKAD SIE WZIELA KOBIETA, Z KTORA KAIN MIAL POTOMSTWO. A O
          TO PRZECIEZ BIMBOLS CHODZILO. GENETYKA I WIEK NIE MAJA TU
          ZNACZENIA...
          • marca_1 Re: pytanie 07.06.09, 11:43
            zanim zjawił sie pan bóg i stworzył adama i ewę, ziemia już istniała
            i możliwe,że już od dawna
            jeżeli tak, to na ziemi przebiegała ewolucja
            w pewnym momencie historii ziemi, zjawiła się istota
            pozaziemska,która dokonując zabiegów genetycznych stworzyła adama, a
            następnie ewę, możliwe ,że chciała sobie w ten sposób stworzyć
            stadko niewolników ziemskich
            gdy ewa z adamem, to odkryli, istota ta, w celu utrudnienia dalszego
            poznawania "prawdy" i osiągnięcia równości z nią, adama i ewę
            wygoniła z raju,
            zanim to nastąpiło, "pomajstrowała" w ich osobowości , aby jeszcze
            bardziej utrudnić im poznawanie np, uzaleznienie ewy od adama
            ponieważ na ziemi istniały różne stworzenia, możliwe też, że
            ewolucja osiągnęła tak wysoki poziom, że wiele z tych stworzeń
            przypominało ludzi
            kain więc nie miałby trudności ze znalezieniem żony
            historyjka, którą tu opisałam, tłlumaczyła by, skąd przez wiele lat,
            u wielu ludzi przekonanie o istnieniu nadludzi, o istnieniu rasy
            uprzywilejowanej
            w księdze rodzaju istnieją dwa opisy tworzenia, pierwszy odnosi się
            do boga, drugi do pana boga, religie te dwa opisy traktują jako opis
            tego samego zdarzenia
            a pierwszy opis mówi,że bóg stworzył człowieka mężczyzną i
            niewiastą, i to równocześnie
            więc, drugi opis,ktory mówi,o stworzeniu najpierw adama, a następnie
            dopiero ewy, nie może odnościć się do tej samej istoty, o której
            mowa w pierwszym opisie
          • lipniak Po pierwsze uwierz Bogu na slowo 07.06.09, 20:10
            Taka jest wlasciwa kolejnosc - nie ma zrozumienia najpierw, pozniej
            wiary. Bog dopuscil pewne niezrozumiale rzeczy w pewnym celu. Gdyby
            nasza wiara byla z ludzi, to wszystko byloby do tej pory pieknie
            pokorygowane, aby zmanipulowac masy. Myslisz, ze Zydzi nie byliby do
            tego zdolni? Bylo na to sporo czasu, jednak zadbano o wiernosc
            przekazu biblijnego - na to sa dowody.
            Uzyj rozumu, aby wybrac wlasciwego Boga, pozniej po prostu mu
            zaufaj, a zrozumienie zostanie Ci dane, tak jak innym wierzacym. Do
            tych, co uwazaja, ze wierzacy w Boga sa naiwni mam pytanie: co tutaj
            robicie?
            Przypominam: kosciol jest od gloszenia ewangelii, a nie wdawania sie
            w spory (Jezus po prostu ignorowal wszelkiego typu religijne
            cwaniactwo i szedl dalej - do tych, ktorzy wyczekiwali prawdy)
            • marca_1 Re: Po pierwsze uwierz Bogu na slowo 08.06.09, 09:40
              nie ma właściwego boga, jest jeden bóg
              każdy, nawet ateista ma prawo być na tym forum, o ile potrafi być
              tolerancyjny, wtedy dyskusja ma sens
              kościół stworzył swoją naukę, która składa się z ewangelii i tradycji
              przez co, niestety zatracił ducha ewangelli,
              to co kościół dzisiaj głosi, jest bardzo dalekie od nauk chrystusa,
              dlatego nie dziwi mnie,że wśród jego zagorzałych wyznawców jest tak
              mało miłości ,
          • alkoo3 Re: pytanie 07.06.09, 22:38
            janomar55 napisała:

            > WSZYSTKO PIEKNIE ALKOO3, ALE NIE ODPOWIEDZIALAS/ES BIMBOLS NA
            > PYTANIE, SKAD SIE WZIELA KOBIETA, Z KTORA KAIN MIAL POTOMSTWO. A O
            > TO PRZECIEZ BIMBOLS CHODZILO. GENETYKA I WIEK NIE MAJA TU
            > ZNACZENIA...

            Odpowiedzialem - niedoczytalas.
            W pierwszym zdaniu pisze ze mieli jeszcze wiele synow i corek wedlug ksiegi rodzaju.
      • wladi3 Re: pytanie 10.06.09, 22:03
        Przeczytaj wątek /w historii / :"Ewolucja to narzędzie w Ręku Boga ?"
        Pozdrawiam . Władek .

        Kocham Cię Boże Ojcze . Władek .
        Jestem cząstką Boga !

        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=29975
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka